Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds

Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds 08.01.2011, 14:47, Sebastian Czarnecki 1136 komentarzy

Po 90. minutach gry Kanonierzy zremisowali 1-1 na własnym stadionie z drugoligowym Leeds. Tym samym awans do czwartej rundy Pucharu Anglii wciąż jest sprawą otwartą, gdyż w najbliższym czasie będzie nas czekało spotkanie rewanżowe, tym razem na Elland Road.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 11. minucie, kiedy to Tomas Rosicky wypuścił na wolne pole Andrieja Arszawina. Rosjanin długo zwlekał z oddaniem strzału, co wykorzystał Kasper Schmeichel, który znakomicie wyczekał zawodnika Arsenalu i przyjął na siebie jego strzał.

3 minuty później swoją jedyną groźną sytuację zmarnowali goście. Snodgrass wypuścił Becchio, a ten znalazł się tuż przed Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak bardzo dobrze się zachował i pewnie wygarnął Argentyńczykowi piłkę spod nóg.

Kolejne minuty to głównie nudna kopanina w środku pola. Na boisku dominowali Kanonierzy, ale nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. Dopiero w 28. minucie miała miejsce kolejna groźna szansa na objęcie prowadzenia. Zespołową akcję podopiecznych Arsene'a Wengera strzałem z woleja zakończył Arszawin, ale Kasper Schmeichel ponownie nie dał się zaskoczyć.

Niespełna minutę później gospodarze mogli znów zaskoczyć duńskiego golkipera. Strzał z dystansu jednego z zawodników Arsenalu prosto z linii bramkowej wybił Bruce, dzięki czemu Schmeichel mógł odetchnąć z ulgą. Nie na długo, bowiem kilkanaście sekund później strzał z dystansu oddał Denilson, ale tym razem zatrzymał go sam bramkarz, parując piłkę na rzut rożny.

Kanonierzy kolejną okazję zmarnowali tuż przed przerwą. Nicklas Bendtner samotnym rajdem przedarł się w pole karne Leeds, po czym oddał strzał na bramkę. Kolejny raz zaskoczyć się nie dał bezbłędny Schmeichel.

Po piętnastominutowej przerwie, arbiter rozpoczął drugą połowę.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. W polu karnym znalazł się Max Gradel, który wpadł prosto na Denilsona i upadł na murawę. Phil Dowd bez chwili zawahania wskazał na wapno.

W 54. minucie stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Gracze Leeds jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a wszystko to za sprawą Roberta Snodgrassa, który mierzonym strzałem z rzutu karnego pokonał Wojtka Szczęsnego. Polak był o włos od wybronienia tego uderzenia, gdyż futbolówka po drodze spotkała się jeszcze z jego ręką.

Dziesięć minut później gracze Leeds mieli fantastyczną szansę na podwyższenie rezultatu. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Snodgrass, a Luciano Becchio kapitalnie złożył się do strzału głową. Jego intencje w jeszcze lepszym stylu wyczuł Wojciech Szczęsny, który popisał się fantastyczną paradą i drugi raz w meczu zatrzymał Argentyńczyka.

Mijały minuty, a Kanonierzy wciąż nie mogli znaleźć sposobu na doprowadzenie do wyrównania. Bezskuteczne ataki gospodarzy, szybkimi kontrami próbowali wykorzystać gracze Leeds.

W 71. minucie najaktywniejszy zawodnik na boisku - Robert Snodgrass - niewiele się pomylił swym strzałem z rzutu wolnego. Leeds wciąż prowadziło na Emirates 1-0.

Kanonierzy przebudzili się dopiero w ostatnich minutach meczu. W 86. minucie Andriej Arszawin bardzo dobrym podaniem obsłużył Theo Walcotta, który strzelił jednak prosto w czujnego Schmeichela.

W 89. minucie kolejna piłka do Theo Walcotta, tym razem od Nicklasa Bendtnera. Młodziutki Anglik został jednak nieprzepisowo powstrzymywany przez Parkera, a pan Dowd wskazał na jedenasty metr.

Dopiero w doliczonym czasie gry murowani faworyci tego spotkania doprowadzili do wyrównania. Cesc Fabregas przewidział, że Schmeichel na pewno ruszy się z miejsca, więc oddał strzał w środek bramki, co całkowicie zaskoczyło duńskiego golkipera. 1-1 na Emirates!

W 93. minucie Kanonierzy mieli fantastyczną okazję, żeby zapewnić sobie awans jeszcze na własnym stadionie. Świetny strzał z dystansu oddał Denilson, ale jeszcze lepszą robinsonadą popisał się Kasper Schmeichel, który w przepięknym stylu wybił piłkę na rzut rożny.

Dwie minuty później gracza Arsenalu dalej szukali swojej szansy. Ogromne zamieszanie w polu karnym Leeds chciał wykorzystać Theo Walcott, jednak jego potężny strzał zatrzymał się jedynie na bocznej siatce.

Kanonierzy ostatecznie zremisowali u siebie ze skazanymi na pożarcie The Whites. Rewanż na Elland Road będzie na pewno jeszcze ciekawszym widowiskiem, a dzisiejszy mecz pokazał tylko, że gracze Leeds nie będą bez szans. Ba, na swoim stadionie będą się czuli jeszcze pewniej, co może stanowić pewien problem dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

FA CupLeeds United autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
maq komentarzy: 996 newsów: 15509.01.2011, 17:39

howareyou ---> Tak jak napisalem ponizej to byl moj fail ;>

evelred komentarzy: 369109.01.2011, 17:37

a co strasznego powiedział maq? po prostu nie miał pytań dotyczących tej wypowiedzi :D

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 709.01.2011, 17:22

Też się zastanawiam, co takiego strasznego w tym komentarzu kibica United. Uraził kogoś, powiedział nieprawdę, jakieś brzydkie słówko... czy co?

maq komentarzy: 996 newsów: 15509.01.2011, 17:02

O cholera ale fail xD Zapomnialem ze z nimi zremisowalismy :D Moj blad ;/

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9809.01.2011, 17:02

maq -> co w tej wypowiedzi jest dziwnego?

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27309.01.2011, 17:00

concrete-----> no właśnie ja nie jestem pewien, czy dojdzie do starcia AFC vs Huddersfield, bo mecz z Leeds nie będzie łatwy. Nasz rywal ma świetnych kibiców, co być może doda skrzydeł LU. Leeds ma świetną passę, bodajże 13 meczy bez porażki. Już wczoraj było bardzo ciężko. Jeśli pierwsi stracimy bramkę, to można się żegnać z FA Cup:/

maq komentarzy: 996 newsów: 15509.01.2011, 16:59

"...A co do rzekomej poprawy Liverpoolu - Hodgson też nieźle zaczął przeciwko Arsenalowi. Na rzetelną ocenę Dalglisha trzeba poczekać kilka tygodni."

Wypowiedz "kibica" mulow po dzisiejszym meczu.
Poprostu nie mam pytan...

igoro komentarzy: 22109.01.2011, 16:58

oni sa z league one, nie z championship ?

concrete13 komentarzy: 869809.01.2011, 16:55

mam tylko małe obawy o to , że wiele razy mieliśmy okazję wyprzedzić albo odrobić punkty do naszych najgroźniejszych rywali , gdy Ci przegrywali i nie potrafiliśmy z tych szans skorzystać i sami przegrywaliśmy ..oby teraz wiedząc że w następnej rundzie mamy łatwy zespół do przejścia ...nie popełniliśmy tego samego/podobnego błędu i nie dali ciała z Leeds..

adamaggio komentarzy: 49609.01.2011, 16:53

fotosik.pl/pokaz_obrazek/ceb60911777c30d3.html

wyniki losowania

david90 komentarzy: 17809.01.2011, 16:52

szkoda że Afobe nie zagra przeciwko nam, pisał ostatnio na Twitterze, że jak Arsenal wylosuje Huddersfield to on odmówi gry :(

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223709.01.2011, 16:52

Arsenal - nie mozemy mowic ze zagramy , bo jeszcze najpierw trzeba przejsc Leeds

Barney komentarzy: 2090609.01.2011, 16:52

To lepiej byc nie mogło, świetne losowanie.

AlexSong7 komentarzy: 35209.01.2011, 16:52

****sea dostanie Everton i bardzo dobrze... Odpadną i się kompletnie załamią. My dostaliśmy prostego rywala, wysoki i zadowalający wynik powinien paść.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952109.01.2011, 16:51

Barney , u siebie

Dobrze ,ze zagramy z kolejnym klubem z Chapionship xd

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 209.01.2011, 16:50

Będzie kilka fajnych meczy - Fulham vs Tottenham, Everton vs Chelsea, Aston Villa vs Blackburn.

Barney komentarzy: 2090609.01.2011, 16:50

Chelsea jak nie powróci do formy to odpadnie z Evertonem, MU ma wyjazd może coś "Święci" ugrają. My mamy łatwy mecz, tylko czy na wyjeździ czy u siebie?

o Ipswich mowie akurat

33' Sturridge D.
33' Kalou S.
41' Edwards C. (Bramka samobójcza)

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11509.01.2011, 16:49

Gramy z Huddersfield jak wyeliminujemy Leeds. Kolejny klub z Kanonierem w składzie na wypożyczeniu.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223709.01.2011, 16:48

concrete - pewnie jest ich mniej niz "kibiców" mułów odwiedzajacych nasza strone

Arkadius92 komentarzy: 169809.01.2011, 16:48

Rywal łatwy. ALe trzeba wygrać z Leeds.

Kto strzelał dla Chelsea?

concrete13 komentarzy: 869809.01.2011, 16:47

vandal --> pewnie jest ich tylu w Polsce że mamy czego się obawiać :)

mrozioCFC komentarzy: 14609.01.2011, 16:46

Chelsea 3-0 prowadzi

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16809.01.2011, 16:46

Nie piszcie, że będzie nam z nimi łatwo, bo zaraz wpadną tu kibice tego Huddersfield i będą trollować. :P

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11709.01.2011, 16:46

damian199656---> Żeby zagrać z Huddersfield trzeba najpierw przejść Leeds.

pumeks komentarzy: 2080809.01.2011, 16:45

i jest ok ale najpierw trzeba wygrać z Leeds. a co gdyby znów był remis? powtórka znów czy karniaki?

damian199656 komentarzy: 762609.01.2011, 16:45

City z notts county

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 409.01.2011, 16:45

Tym bardziej ze na ES ;D

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52009.01.2011, 16:45

@concrete13
Pisałem o tym wczoraj Ipswich czy Huddesrwield jeśli przejdziemy - te drużyny położą się przed nami.

Walcott_FAN komentarzy: 29609.01.2011, 16:45

w tym huddesfield town gra benik afobe ?? tzn jest na wypozyczeniu ??

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52009.01.2011, 16:44

Przejść Leeds i pogrom czyli kolejna runda.

concrete13 komentarzy: 869809.01.2011, 16:42

jeżeli zajechana Chelsea w prawie podstawowym składzie spokojnie wygrywa z Ipswich to nie ma czego się obawiać i wystawić rezerwy ...