Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds

Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds 08.01.2011, 14:47, Sebastian Czarnecki 1136 komentarzy

Po 90. minutach gry Kanonierzy zremisowali 1-1 na własnym stadionie z drugoligowym Leeds. Tym samym awans do czwartej rundy Pucharu Anglii wciąż jest sprawą otwartą, gdyż w najbliższym czasie będzie nas czekało spotkanie rewanżowe, tym razem na Elland Road.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 11. minucie, kiedy to Tomas Rosicky wypuścił na wolne pole Andrieja Arszawina. Rosjanin długo zwlekał z oddaniem strzału, co wykorzystał Kasper Schmeichel, który znakomicie wyczekał zawodnika Arsenalu i przyjął na siebie jego strzał.

3 minuty później swoją jedyną groźną sytuację zmarnowali goście. Snodgrass wypuścił Becchio, a ten znalazł się tuż przed Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak bardzo dobrze się zachował i pewnie wygarnął Argentyńczykowi piłkę spod nóg.

Kolejne minuty to głównie nudna kopanina w środku pola. Na boisku dominowali Kanonierzy, ale nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. Dopiero w 28. minucie miała miejsce kolejna groźna szansa na objęcie prowadzenia. Zespołową akcję podopiecznych Arsene'a Wengera strzałem z woleja zakończył Arszawin, ale Kasper Schmeichel ponownie nie dał się zaskoczyć.

Niespełna minutę później gospodarze mogli znów zaskoczyć duńskiego golkipera. Strzał z dystansu jednego z zawodników Arsenalu prosto z linii bramkowej wybił Bruce, dzięki czemu Schmeichel mógł odetchnąć z ulgą. Nie na długo, bowiem kilkanaście sekund później strzał z dystansu oddał Denilson, ale tym razem zatrzymał go sam bramkarz, parując piłkę na rzut rożny.

Kanonierzy kolejną okazję zmarnowali tuż przed przerwą. Nicklas Bendtner samotnym rajdem przedarł się w pole karne Leeds, po czym oddał strzał na bramkę. Kolejny raz zaskoczyć się nie dał bezbłędny Schmeichel.

Po piętnastominutowej przerwie, arbiter rozpoczął drugą połowę.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. W polu karnym znalazł się Max Gradel, który wpadł prosto na Denilsona i upadł na murawę. Phil Dowd bez chwili zawahania wskazał na wapno.

W 54. minucie stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Gracze Leeds jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a wszystko to za sprawą Roberta Snodgrassa, który mierzonym strzałem z rzutu karnego pokonał Wojtka Szczęsnego. Polak był o włos od wybronienia tego uderzenia, gdyż futbolówka po drodze spotkała się jeszcze z jego ręką.

Dziesięć minut później gracze Leeds mieli fantastyczną szansę na podwyższenie rezultatu. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Snodgrass, a Luciano Becchio kapitalnie złożył się do strzału głową. Jego intencje w jeszcze lepszym stylu wyczuł Wojciech Szczęsny, który popisał się fantastyczną paradą i drugi raz w meczu zatrzymał Argentyńczyka.

Mijały minuty, a Kanonierzy wciąż nie mogli znaleźć sposobu na doprowadzenie do wyrównania. Bezskuteczne ataki gospodarzy, szybkimi kontrami próbowali wykorzystać gracze Leeds.

W 71. minucie najaktywniejszy zawodnik na boisku - Robert Snodgrass - niewiele się pomylił swym strzałem z rzutu wolnego. Leeds wciąż prowadziło na Emirates 1-0.

Kanonierzy przebudzili się dopiero w ostatnich minutach meczu. W 86. minucie Andriej Arszawin bardzo dobrym podaniem obsłużył Theo Walcotta, który strzelił jednak prosto w czujnego Schmeichela.

W 89. minucie kolejna piłka do Theo Walcotta, tym razem od Nicklasa Bendtnera. Młodziutki Anglik został jednak nieprzepisowo powstrzymywany przez Parkera, a pan Dowd wskazał na jedenasty metr.

Dopiero w doliczonym czasie gry murowani faworyci tego spotkania doprowadzili do wyrównania. Cesc Fabregas przewidział, że Schmeichel na pewno ruszy się z miejsca, więc oddał strzał w środek bramki, co całkowicie zaskoczyło duńskiego golkipera. 1-1 na Emirates!

W 93. minucie Kanonierzy mieli fantastyczną okazję, żeby zapewnić sobie awans jeszcze na własnym stadionie. Świetny strzał z dystansu oddał Denilson, ale jeszcze lepszą robinsonadą popisał się Kasper Schmeichel, który w przepięknym stylu wybił piłkę na rzut rożny.

Dwie minuty później gracza Arsenalu dalej szukali swojej szansy. Ogromne zamieszanie w polu karnym Leeds chciał wykorzystać Theo Walcott, jednak jego potężny strzał zatrzymał się jedynie na bocznej siatce.

Kanonierzy ostatecznie zremisowali u siebie ze skazanymi na pożarcie The Whites. Rewanż na Elland Road będzie na pewno jeszcze ciekawszym widowiskiem, a dzisiejszy mecz pokazał tylko, że gracze Leeds nie będą bez szans. Ba, na swoim stadionie będą się czuli jeszcze pewniej, co może stanowić pewien problem dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

FA CupLeeds United autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
popekns komentarzy: 742009.01.2011, 14:14

@how
Wiem, że pytanie kierujesz do Patryka, ale pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytanie-Bendtner.Dlaczego?A to dlatego, że Benio ma przebłyski w końcówkach, pomimo, że nie jest świetnym technikiem to chłopak się stara.Potrafi uderzyć głową bądź też z daleka.Jedyny minus Benia, to to,że za dużo gada.

2Pac komentarzy: 10709.01.2011, 14:09

Ok kadra jak najbardziej wyrównana, tylko wydajęmi sie że rasowego napastnika, który zachowa formę!!! przez cały sezon - brak. Miejmy nadzieję, że Niclas sie odnajdzie, bo wczoraj widac było ze chłopak chciał, ale mu nie wychodziło. Trzymam kciuki za Arsenal w rewanż.
A teraz idę odpalić telewizor bo zaraz mecz MU-Liv.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 709.01.2011, 14:09

@Patryk878
Chamakh był akurat średni już przed zamęczaniem go przez Wengera - tylko od czasu do czasu zdarzało mu się wykorzystać setkę. Teraz przestał. Po kilku meczach przerwy raczej nie jest zbytnio zmęczony. Tak z ciekawości: kogo byś widział jako zmiennika Robina - Chamakha czy Benia?

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16809.01.2011, 14:08

Ratował tyłek w zeszłym sezonie rzecz jasna. Zapomniałem dopisać.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16809.01.2011, 14:06

Zgadzam się z wami. Bendtner w zeszłym sezonie charakteryzował się cenną umiejętnością bycia w odpowiednim miejscu i w odpowiedniej chwili i dlatego tak często ratował nam tyłek. Ustawianie go na skrzydle to nieporozumienie.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9809.01.2011, 14:04

2Pac -> kadrę mamy bardzo wyrównaną. Chodzi tu tylko o zmęczenie Chamakha i powrót Bendtnera po kontuzji.

Arsenal1994 komentarzy: 749709.01.2011, 14:00

Chamakh to przez 3,4 mecze w ogóle, nawet nie ławce nie powinien siedzieć. Bendtner wczoraj wcale tak słabo nie zagrał i mam nadzieje, że będzie częściej grał, ale na szpicy!

2Pac komentarzy: 10709.01.2011, 13:54

patryk878
Tak tylko w planach Wneger jest osiągniecie jakiegokolwiek sukcesu dlatego trzeba mieć do dyspozycji dwie takie same jedenastki.
Chamakh niestety super start ale liga angielska wiecej wymaga od gracza.

Gunner_995 komentarzy: 655009.01.2011, 13:52

2pac-----> Przyłączam się do Patryka i również masz u mnie duży,duży plus :))

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9809.01.2011, 13:49

2Pac -> witam, witam. Za sam nick masz u mnie wielki plusik ^^

Co do Chamakha to przypomnij sobie jak grał na początku sezonu. Gdyby Wenger go nie zajechał to pewnie nadal regularnie zdobywałby bramki dla Arsenalu. Bendtner wiadomo, wielkie zapowiedzi, a jak jest każdy widzi. Jednak też nie jest w pełni formy po urazie. Walcott nie zagrał dlatego, że Boss go oszczędza. W tym momencie to on jest zawodnikiem pierwszego składu, a nie Arszawin ;)

Nani Carrick Fletcher Giggs - Berbatov Hernandez

LIVERPOOL: Reina - Kelly, Skrtel, Agger, Aurelio - Lucas, Meireles - Kuyt, Gerrard, Maxi - Torres
Rezerwowi: Gulacsi, Kyrgiakos, Wilson, Shelvey, Poulsen, Ngog, Babel

2Pac komentarzy: 10709.01.2011, 13:46

Witam wszystkich to mój pierwszy post [serwis i Wasze wypowiedzi śledzę grubo ponad rok].
Oglądając wczorajszy występ drużyny, zwłaszca już sam początek, kiedy podano skład pojawił się niepokój co do lini ataku i kreatora gry. Niestety na dzień dzisejszy ani Chamakh ani Bedtner, nie prezentują formy, która gwarantowałaby sukcesy czy to na polu ligowym czy pucharowym. Szkoda że Wenger nie dał od poczatku szansy dla Carlosa Veli czy Walcotta.

Gunner_995 komentarzy: 655009.01.2011, 13:34

IceMan----> I jeszcze to specyficzne przyjęcie piłki w powietrzu :)) To tylko Henry :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952109.01.2011, 13:11

Nie da rady ich kupić :P Nie wyłoży ponad 20 mln funtów .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952109.01.2011, 13:07

Micklbn > Chodziło mi o to ,że Benzema jest też szybki czy obunożny . Zapewne jednak nie byłby wstanie zastąpić Henrego . Być może kiedyś JET wstanie byłby grać na miarę Henry'ego :P

madjer komentarzy: 553409.01.2011, 13:06

Theo i Thierry to dwie inne bajki....

Micklbn komentarzy: 210709.01.2011, 13:04

Arsenal_1886 - Benzema podobny do Henry??;Dstylem? w zadnym najmniejszym wypadku benzema gra zupelnie inaczej sledze go jak gra od poczatku lyonu i mi w 1 procencie Henry nie przypomina, henry był jednym z najlepszych napastników, dryblerów strzelców i w ogole a benzema to po prostu benzema w lyonie strzelal duzo ale inna specyfika ligi w realu to juznie to samo

lukasz14710 komentarzy: 18309.01.2011, 12:54

Henry po prostu był najlepszy,strzelał spektakularne bramki,był po prostu najlepszy w ataku :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952109.01.2011, 12:52

guardian.co.uk/football/gallery/2011/jan/08/fa-cup-arsenal-leeds-united

Zdjęcia z meczu .

Co do filmiku z Henrym - to zdecydowanie brakuje nam takiej osoby w ataku ;/ Bergkampa trochę przypomina Robin van Persie ,ale Thierriego już nikt nie przypomina :(
Benzema jest stylem podobny do niego , moglibyśmy go kupić po sezonie lub zrobić jakąś wymianę .

Joker_224 komentarzy: 520709.01.2011, 12:48

Niby początki kariery Theo i Thierryego są podobne, też w wieku 20-22 lata wchodzili na ogony i strzelali kilka bramek na sezon, ale to nie ten wzrost (różnica 12cm), nie ten balans ciała i drybling

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 209.01.2011, 12:44

Edu914 - zaryzykuję stwierdzenie, że obecnie na świecie nie ma piłkarza o podobnych walorach. Musimy poczekać aż się taki geniusz narodzi lub sami sobie musimy takiego wychować. Ewentualnie możemy liczyć na trenerski nos naszego Boss'a i wierzyć, że znajdzie gdzieś nieoszlifowany diamencik tak jak to było z TH14.

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 209.01.2011, 12:40

Jeszcze jedna rzecz - w tym sezonie na wyjazdach gramy o wiele lepiej i skuteczniej. Zapewne dlatego, że gospodarzom nie wypada murować własnej bramki co skłania ich do bardziej otwartej gry. Tak więc tym bardziej o wynik z Leeds jestem spokojny. Nie podejrzewam Pawi o to by na własnym stadionie próbowali za wszelką cenę doprowadzić do rzutów karnych, a w takiej sytuacji na pewno trafimy nie raz do ich siatki.

Pinguite komentarzy: 1502009.01.2011, 12:22

Dajcie sobie spokój z tym Hazardem. Wiadomo nie od dziś, że Wenger nie lubi robić szału ;D Priorytet to środkowy obrońca, chociaż przydałby się jakiś solidny zmiennik dla Songa i tu mam na myśli defensywny pomocnik. Może Blaise Matuidi ? Dawać go tu! xD

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223709.01.2011, 12:21

Endrjum - tymbardziej moze nas to napawac optymizmem wzgledem Sobotniego meczu z WHU , tymbardziej ze WHU wyszlo pierwszą 11 a czeka ich jeszcze pojedynek w CC , gdzie pewnie tez wyjda najsilniejszym skladem , podczas gdy nasza 11 odpocznie i bedzie gotowa na pojedynek z West Hamem

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 209.01.2011, 12:12

Gdy patrzę na pozostałe wyniki III rundy FA Cup to powoli na mojej twarzy przygnębienie przeobraża się w uśmiech. A to dlatego, że prawie wszystkie drużyny PL grały najsilniejszymi jedenastkami, takimi jakimi występują w lidze. Dodatkowo pokonywali rywali niejednokrotnie słabszych niż nasz wczorajszy opponent. Jaki z tego wniosek? Ano taki, że mamy bardzo silne "rezerwy", "drugi garnitur" czy może najtrafniej pasowałoby określenie "zmiennicy". W końcu Leeds to pretendent do awansu do PL. Patrząc na klęskę Newcastle czy Sunderlandu tym bardziej się w tym utwierdzam. Faktem jest, że w związku z wyjazdem na Elland Road w całym styczniu Arsenal będzie grał co 3 dni ale skoro gramy dwiema jedenastkami to nie powinno to stanowić problemu, oby tylko kontuzje nas omijały. Cieszmy się więc ponieważ czeka nas więcej emocji a nie ma nic lepszego w środowe wieczory niż oglądanie w akcji naszych kanonierów.

Joker_224 komentarzy: 520709.01.2011, 12:08

@popekns
Nie wierzę w to, nie za taką cenę... przynajmniej 22 mln to może byłoby prawdopodobne

popekns komentarzy: 742009.01.2011, 12:00

Jak podaje goal.com Tottenham jest gotów złożyć ofertę Ajax Amdsterdam, za Suareza, o wartości 16,8 milionów funtów.

gacmen33 komentarzy: 709.01.2011, 11:25

widzialem skrót bardzo ciekawy mecz niestety nasi kanonierzy razili nieskutecznoscia. bardzo podobal mi sie wojtek jedna interwencje mial niesamowita:) a nie wiecie moze gdzie mozna ogladnac cale mecze arsenalu?nie tylko ten ale takze pozostale?

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12609.01.2011, 11:12

sebasz, czemu zmiennym? to jest dokładnie ta sama wypowiedź, co tu (a w zasadzie jej część):

kanonierzy.com/shownews_id-19359_Wenger--Nie-jestesmy-zainteresowani-pozyskaniem-Hazarda.shtml

Inna interpretacja. Goal.com uciął fragment o tym, że na razie transfer jest wykluczony.

andrzej93 komentarzy: 119609.01.2011, 11:11

mam nadzieje jednak że go kupimy bo zapowiada się na wielkiego piłkarza i pasuje do nas

andrzej93 komentarzy: 119609.01.2011, 11:10

czyli albo to plotka albo kogoś sprzedamy Rosickiego czy kogoś innego

mitmichael komentarzy: 4924309.01.2011, 10:57

Moze mnie nie zjecie jak to napisze :P Brac Edena w miejsce Arshavina.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52009.01.2011, 10:46

Menedżer Arsenalu Arsene Wenger [fot] potwierdził, że interesuje się pomocnikiem Lille OSC Edenem Hazardem. Francuski szkoleniowiec chciałby zatrudnić 20-letniego reprezentanta Belgii, którym interesują się także Liverpool i Manchester United.

Hazard stwierdził niedawno, że marzy o przeprowadzce na Emirates Stadium i Wenger chętnie zrealizowałby jego marzenie, ale przyznał, że musi się jeszcze zastanowić, bowiem ma do dyspozycji wielu ofensywnych piłkarzy.

- Postarajmy się sprawić, by jego marzenie zostało zrealizowane. Obserwujemy go. Osobiście sądzę, że ma ogromny talent i prezentuje poziom godny gry w Arsenalu. Jednak mamy wielu zawodników w ofensywie. Po zakończeniu sezonu przyjrzymy się sytuacji - powiedział Wenger.

Hazard, wyceniany na 15-20 mln euro, ma kontrakt ważny do 2014 roku.