Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds

Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds 08.01.2011, 14:47, Sebastian Czarnecki 1136 komentarzy

Po 90. minutach gry Kanonierzy zremisowali 1-1 na własnym stadionie z drugoligowym Leeds. Tym samym awans do czwartej rundy Pucharu Anglii wciąż jest sprawą otwartą, gdyż w najbliższym czasie będzie nas czekało spotkanie rewanżowe, tym razem na Elland Road.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 11. minucie, kiedy to Tomas Rosicky wypuścił na wolne pole Andrieja Arszawina. Rosjanin długo zwlekał z oddaniem strzału, co wykorzystał Kasper Schmeichel, który znakomicie wyczekał zawodnika Arsenalu i przyjął na siebie jego strzał.

3 minuty później swoją jedyną groźną sytuację zmarnowali goście. Snodgrass wypuścił Becchio, a ten znalazł się tuż przed Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak bardzo dobrze się zachował i pewnie wygarnął Argentyńczykowi piłkę spod nóg.

Kolejne minuty to głównie nudna kopanina w środku pola. Na boisku dominowali Kanonierzy, ale nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. Dopiero w 28. minucie miała miejsce kolejna groźna szansa na objęcie prowadzenia. Zespołową akcję podopiecznych Arsene'a Wengera strzałem z woleja zakończył Arszawin, ale Kasper Schmeichel ponownie nie dał się zaskoczyć.

Niespełna minutę później gospodarze mogli znów zaskoczyć duńskiego golkipera. Strzał z dystansu jednego z zawodników Arsenalu prosto z linii bramkowej wybił Bruce, dzięki czemu Schmeichel mógł odetchnąć z ulgą. Nie na długo, bowiem kilkanaście sekund później strzał z dystansu oddał Denilson, ale tym razem zatrzymał go sam bramkarz, parując piłkę na rzut rożny.

Kanonierzy kolejną okazję zmarnowali tuż przed przerwą. Nicklas Bendtner samotnym rajdem przedarł się w pole karne Leeds, po czym oddał strzał na bramkę. Kolejny raz zaskoczyć się nie dał bezbłędny Schmeichel.

Po piętnastominutowej przerwie, arbiter rozpoczął drugą połowę.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. W polu karnym znalazł się Max Gradel, który wpadł prosto na Denilsona i upadł na murawę. Phil Dowd bez chwili zawahania wskazał na wapno.

W 54. minucie stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Gracze Leeds jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a wszystko to za sprawą Roberta Snodgrassa, który mierzonym strzałem z rzutu karnego pokonał Wojtka Szczęsnego. Polak był o włos od wybronienia tego uderzenia, gdyż futbolówka po drodze spotkała się jeszcze z jego ręką.

Dziesięć minut później gracze Leeds mieli fantastyczną szansę na podwyższenie rezultatu. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Snodgrass, a Luciano Becchio kapitalnie złożył się do strzału głową. Jego intencje w jeszcze lepszym stylu wyczuł Wojciech Szczęsny, który popisał się fantastyczną paradą i drugi raz w meczu zatrzymał Argentyńczyka.

Mijały minuty, a Kanonierzy wciąż nie mogli znaleźć sposobu na doprowadzenie do wyrównania. Bezskuteczne ataki gospodarzy, szybkimi kontrami próbowali wykorzystać gracze Leeds.

W 71. minucie najaktywniejszy zawodnik na boisku - Robert Snodgrass - niewiele się pomylił swym strzałem z rzutu wolnego. Leeds wciąż prowadziło na Emirates 1-0.

Kanonierzy przebudzili się dopiero w ostatnich minutach meczu. W 86. minucie Andriej Arszawin bardzo dobrym podaniem obsłużył Theo Walcotta, który strzelił jednak prosto w czujnego Schmeichela.

W 89. minucie kolejna piłka do Theo Walcotta, tym razem od Nicklasa Bendtnera. Młodziutki Anglik został jednak nieprzepisowo powstrzymywany przez Parkera, a pan Dowd wskazał na jedenasty metr.

Dopiero w doliczonym czasie gry murowani faworyci tego spotkania doprowadzili do wyrównania. Cesc Fabregas przewidział, że Schmeichel na pewno ruszy się z miejsca, więc oddał strzał w środek bramki, co całkowicie zaskoczyło duńskiego golkipera. 1-1 na Emirates!

W 93. minucie Kanonierzy mieli fantastyczną okazję, żeby zapewnić sobie awans jeszcze na własnym stadionie. Świetny strzał z dystansu oddał Denilson, ale jeszcze lepszą robinsonadą popisał się Kasper Schmeichel, który w przepięknym stylu wybił piłkę na rzut rożny.

Dwie minuty później gracza Arsenalu dalej szukali swojej szansy. Ogromne zamieszanie w polu karnym Leeds chciał wykorzystać Theo Walcott, jednak jego potężny strzał zatrzymał się jedynie na bocznej siatce.

Kanonierzy ostatecznie zremisowali u siebie ze skazanymi na pożarcie The Whites. Rewanż na Elland Road będzie na pewno jeszcze ciekawszym widowiskiem, a dzisiejszy mecz pokazał tylko, że gracze Leeds nie będą bez szans. Ba, na swoim stadionie będą się czuli jeszcze pewniej, co może stanowić pewien problem dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

FA CupLeeds United autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
cobretti komentarzy: 4209.01.2011, 10:16

czy znajdzie ktos karykaturę nasriego i napisze mi linka

SamirRosicky komentarzy: 285309.01.2011, 09:58

Widzę, że chyba wczoraj również Charlie nie zrozumiał mojej ironii. Chyba ją niewystarczająco podkreśliłem ^^

Pinguite komentarzy: 1502009.01.2011, 09:58

Po prostu ten ów kibic był z lekka wkurzony ;) Powiedział po prostu "Fuck off". Z resztą, zgadzam się z nim. Myślałem, że Kanonierzy mnie wprawią w dobry humor po meczu. Zamiast się trochę uspokoić to się niezle wkurzyłem ;) Rusek jednym zagraniem może przesądzić o meczu ? Zgadzam się, no ale... gdzie ten Rusek, któremu się biegać chce ? On nie może tyle piłek marnować, bo to marnotrawstwo :P

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1109.01.2011, 09:53

A tak w ogóle, panowie i panie, to Ipswich gra dzisiaj z Chelsea, a więc jakby ktoś miał możliwość to niech ogląda ten mecz i zda raport, czy dobrze gra Ipswich i czy forma The Blues się poprawiła, czy wolą opadać w tabeli przegrywając z drużynami pokroju Stoke City.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1109.01.2011, 09:41

@Joker
hahaha, skąd Tyś to wygrzebał ?:D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223709.01.2011, 08:59

Wronka - jestes moim mistrzem cenzury...

Maikelosik - masz racje , Arshavin potrafi jednym zagraniem przesądzic o wyniku , podobnie jak Fabregas , ale po Cescu widac ze sie stara. A rusek gra czesto tak jakby mu sie poprostu nie chcialo...

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 209.01.2011, 08:21

Tylko,ze to bendtner zle podał:) i to bylo wtedy:) Benio mial tkie dwa podania do Arhsy "dokładne". Po drugie chce zwrócić uwagę na Arshawina w drugiej połowie nie widoczny ale to jest zawodnik robiący różnicę. Nic się nie dzieje a ten zagrywa KAPITALNĄ piłkę do Walcotta. Właśnie tak grają najlepsi na świecie. Nawet jak nie idzie to jedynm podaniem strzałem potrafią odwrócić losy spotkania

arsenal122 komentarzy: 113009.01.2011, 08:03

hahaha i ja to kojarze wronka ;d

wronka25 komentarzy: 224509.01.2011, 07:00

mi sie podbał jeden z kbiców na trybunach jak bylo 1-1 i Arszawin po raz kolejny zaliczyl strate ., a ten kibic tak jaby chcial do Arszawina zeby wypier....dalal

Arsenal1994 komentarzy: 749709.01.2011, 01:24

WBA w plecy z Reading, oj coś oni formę gubią. 16 pozycja w tabeli daje kolejny przykład beniaminka, który na początku był rewelacją a w połowie sezonu walczy o utrzymanie (patrz. dla lata temu Hull...). Szkoda, bo jak widziałem ich ostatni mecz z MU to wcale tak słabo nie wyglądali

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4809.01.2011, 00:21

@how

Z racji wieku i tego, który gdzie grał jako młodzik, zdecydowanie bardziej rozwinąć się może Bendtner. Chamakh jest przydatny, ale jak ma formę. bez formy to zajmuje miejsce w składzie, a przykładowo Cesc bez formy jednym zagraniem może rozstrzygnąć wynik spotkania.

Joker_224 komentarzy: 520509.01.2011, 00:18

allegro.pl/35-5-buty-liverpool-arsenal-manchester-futbol-i1377693079.html#gallery
uahuahahahah.... szkoda, że wcześniej nie widziałem, Mikołaja bym poprosił o prezent

concrete13 komentarzy: 869809.01.2011, 00:02

ja tam Leeds za takiego wielkiego słabiaka nie uważam ..co innego Ipswich .. ich to głębokie rezerwy powinny połknąć na śniadanie..

malyglod komentarzy: 648908.01.2011, 23:56

how->
tych średnich to jest u nas pod dostatkiem. Jak kiedyś pisałem to może 4-5 to klasa światowa, reszta to średniacy, a jak są w słabszej formie to nie ma kto kreować gry

Gunner_995 komentarzy: 655008.01.2011, 23:55

Haa pochwalę się Kanonierom, że kupiłem koszulkę Andriuszy z autografem :))

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 708.01.2011, 23:51

Chamakh nie gra cienko tylko z przemęczenia. To średni piłkarz, jak Bendtner. Mimo wszystko, może się jeszcze choć trochę rozwinąć - przecież dopiero co trafił do EPL.

A wymiana składu teraz to był mus. Rezerwowi takiego klubu muszą gromić drużyny pokroju Leeds. Inna sprawa, że Drewniany Atak nawet obronny Leeds nie przełamie.

ToKo95 komentarzy: 110008.01.2011, 23:48

panowie mamy błąd w "Ostatni Mecz"

Arsenal Londyn - Leeds United 0 : 0

concrete13 komentarzy: 869808.01.2011, 23:47

nie po raz pierwszy wymiana prawie całego zespołu odbija się na grze drużyny ( patrz Wigan ) ..ale też granie jednym i tym samym składem w końcu odbije się na drużynie negatywnie ( patrz Chelsea ) a zwłaszcza wystawianie ciągle jednego i tego samego zawodnika/ męczenie go.. w końcu odbije się na grze danego zawodnika ( patrz Szaman ) ..

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16408.01.2011, 23:45

Oldgunner3---- zgadzam się z tobą w 100% poza fragmentem wypowiedzi o cesku, a rosicki hmmmm... nie błyszczy, ale miewa przebłyski lecz dołączmy go do tej grupy z szamanem itp...

malyglod komentarzy: 648908.01.2011, 23:43

Już wcześniej pisałem nieco na ten temat ale powtórzę, a co tam. Oczywiście wynik a trochę także gra są dla mnie rozczarowaniem. Oto co wg mnie nie wyglądało najlepiej i można by poprawić:
1. Rezerwowi - wg mnie wymiana praktycznie całego trzonu zespołu odbiła się negatywnie na grze drużyny. Zawodnicy rezerwowi nie są w stanie tworzyć gry na odpowiednim poziomie, Denilson i Rosicky nie byli dziś ( zaznaczam dziś ) w stanie przejąć inicjatywy i dyktować gry przeciwnikom. Chwilami mialo to miejsce ale widać było różnicę w jakości w porównaniu do trójki Fabs-Jack-Song. Są dobrzy jako zmiennicy, nie jako kreatorzy gry.
2. Gra defensywna linii pomocy. Wg mnie to najbardziej kuleje w naszym zespole ( nie tylko gdy gramy rezerwami ). Sporo bramek i czystych sytuacji tworzą przeciwnicy po naszych stratach w środku pola lub przy niedokładnej wymianie podań. Szczególnie dziś było to widoczne, gdy przeciwnik nie odpuszczał, zawodnicy grający nieregularnie ( rezerwowi ) nie mięli odpowiedniego wyczucia piłki stąd straty i niedokładne rozegranie ( ewentualnie zwolnienie akcji po niedokładnym podaniu ).
3. Niedokładność w rozegraniu o czym wspomniałem wyżej.
4. Brak skuteczności. Ostatnio nasza wielka bolączka. Znakiem rozpoznawczym jest czarowanie w polu karnym i brak decyzji o strzale. Wg mnie lepiej częściej próbować uderzeń z daleka ( choćby nawet licząc na rykoszet jak niedawno uderzył Fabs ) niż wbiegać na 10-12 metr i oddawać piłkę do boku. Bo to najczęściej niczym się nie kończy.
5. Pozycje na boisku. Zaznaczam to jako jedną z przyczyn dzisiejszej słabszej gry gdyż nie mogę zrozumieć czemu np. Bendtner ustawiany jest jako skrzydłowy. Rozumiem wymienność boiskowych funkcji ale on tu po prostu się męczy i nie wykorzystuje swojego potencjału.
6. Szczęście. W piłce bardzo go potrzeba. My ostatnio mamy z nim średnio choć dziś się do nas uśmiechnęło w postaci karnego. Niektórzy powiedzą - należały się nam wcześniej ze 2 karne- ale ich przecież nie dostaliśmy! Całe szczeście że mimo nieskuteczności jednak był ten remis. To nie jest taki zły rezultat z przebiegu gry., marnej niestety.
7. Zmiany. Często dla mnie nie zrozumiałe. Wg mnie brak nam nieco wyczucia w tym elemencie gry. I nie mówie tu tylko o dzisiejszych spotkaniach. Kto np w meczu ze Srokami nie pytał sam siebie czemu gdy rywal przejmuje inicjatywę i tracimy bramkę Wenger czeka ze zmianami do 80 - 85 min? Czyżby nie ufał rezerwowym?
8. Ostatnie. To zarzut przede wszystkim do nas kibiców. Wiadomo, że chcemy wygrywać każdy mecz. Wiadomo, że niektórzy zawodnicy raz grają lepiej a raz gorzej. Wiadomo jaki jest Wenger. Ale ludzie, zmiłujcie się, co remisujemy mecz to Wy chcecie zwalniać trenera, poszczególnych piłkarzy, robić rewolucję itp. To dziecinne. Ja rozumiem, mnie też denerwuje chwilami Benek, Arsha, Denilson czy Sqila ale wywalanie ich po kilku słabszych meczach jest żenujące. Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie tych przydługich wypocin :)

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 308.01.2011, 23:39

concrete13-> widzę, że komentator był bardzo obeznany w temacie. :P

concrete13 komentarzy: 869808.01.2011, 23:37

how -> to chyba było coś w tym stylu..

"ciekawe czy opaskę kapitańską dostanie Fabregas, ciekawe czy odda mu ją Walcott, z drugiej strony ja wpuściłbym Nasriego, dałby dużo więcej drużynie"

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 708.01.2011, 23:26

Komentator też coś tam gadał o tym, że Theo ma oddać opaskę kapitana Cescowi... mimo tego, że Anglika na boisku nie było. :P

Oldgunner3 komentarzy: 973408.01.2011, 23:26

O krok od blamażu....Mecz ten wyraźnie pokazał,że paru graczy/grajków powinno już od nas odejść - o Denilsonie[niewiele dobrego poza niezłym strzałem z dystansu można o nim powiedzieć] trudno coś dobrego powiedzieć zwłaszcza,że nawet na tle przeciętnej drużyny LU pokazał znowu swoją niemoc - to,że jest za słaby aby grać w Arsenalu widzą chyba już od dawna wszyscy z wyjątkiem Wengera nie stety widać,że i Eboue powinien dołączyć do w/w gdyż jego gra w defensywie osyluje od[w apogeum]przeciętnej do dramatycznie kiepskiej[mecz z Wigan];także Czech nie wnosi już wiele do drużyny mimo,że wyjątkowo od dłuższego czasu nie leczył żadnego urazu;Squillaci to wiadomo ''tani'' zapchajdziura na poziomie gdzieś między zeszłorocznym S.Campbell`em,a ''tragicznym'' Silvestre`m.Uważam,że i Vela powinien dołączyć do tego grona.Kolejna grupa to gracze którzy nieco obniżyli loty,ale być może się jeszcze odnjdą chociaż aktualnie nie zasługują na pierwszy skład - Arszawin,Bendtner,Chamakh.Dotyczy to również Cesc`a który także nie zachwyca,ale jednak to wciąż kawał gracza który w każdej chwili może wpłynąć pozytywnie na grę druż. i wynik.Szczęsny to oczywiście nasz najlepszy aktualnie bramk. i szkoda,że boss twardo stawia na Fabiana.Gibbs potrzebuje ogrania,a cały Arsenal zdrowego Vermaelena,Diaby`ego i w przyszłości Ramsey`a,a po pozbyciu się niepotrzebnych zawodników świeżej,ożywczej krwi bo dwójka nawet tak wybitnych graczy jak Nasri i Song to trochę za mało,aby myśleć o mistrzostwiwe.

Gunner48 komentarzy: 792908.01.2011, 23:24

tak apropos, Xavi ma zamiar udowodnić DNA farcy u tegoż pana...

concrete13 komentarzy: 869808.01.2011, 23:18

a i z tego meczu zapamiętam : DJ i Theo i tekst komentatora...DJ i Eboue chcieli kupić Szamanowi wiadro żelu :)

manusite.pl/

Słyszałem, że na tych stronach ludzie pilnie poszukują nokii w stanie BDB ;)

Power10 komentarzy: 134008.01.2011, 23:00

może ktoś tu zainteresowany:)

Joker_224 komentarzy: 520508.01.2011, 22:57

arsenal.com/match/report/36411/1011arsenal-v-match-gallery

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 708.01.2011, 22:54

A'propos wyglądu - Rosa strasznie homo fryzurka dzisiaj, może przez to jakoś tak gorzej zagrał niż zazwyczaj. Denilson potrzebuje za to większego afro - z włosami rośnie mu również to coś, co nazywamy u niego "formą".

Joker_224 komentarzy: 520508.01.2011, 22:53

@Wikx77
Arshavin 'se nie wybiega' już od kilku spotkań i brak różnicy

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 308.01.2011, 22:52

patryk878-> ja mogę cały czas "podziwiać" tę pierwszą fotę na ścianie w sklepie Nike, lol.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27308.01.2011, 22:51

Power10-----> czy Ty przypadkiem nie pomyliłeś K.com z allegro?

Power10 komentarzy: 134008.01.2011, 22:49

Sprzedam nokie n95 8gb stan BDB pisać GG 1623237

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4808.01.2011, 22:49

Tam był taki moment w meczu (apropo Cesca), jak minął jednego rywala, minął drugiego i.. został podcięty. A akcja zapowiadała się na kopię słynnej bramki z Tottenhamem Czesława ^^

Wikx77 komentarzy: 23908.01.2011, 22:49

Brawo Wenger, wystawiaj z życiową formą Arshavina,Sebastiana,i Chmakha.Chamakh to sie nie zdziw jak odpadniemy w z Leeds.Niech co najmniej tydzień wolnego dostanie.Arshavin niech wbiega se na 5mim

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4808.01.2011, 22:48

@Sebasz

Ja wszystko od początku rozumiem i rozumiałem. Chodziło mi tylko o to, że Boss nie sprzeda Eboue nie mając na oku innego prawego obrońcy. Tak jak by pewnie nie sprzedał Edu, gdybyśmy nie kupili Chamakha. Nic za wszelką cenę.

aRamsey komentarzy: 948608.01.2011, 22:48

@patryk,
A co powiesz na to ^^

Joker_224 komentarzy: 520508.01.2011, 22:46

@patryk
Zdecydowanie w tej drugiej wyglądał najlepiej, zawsze mi przypomina Krystynę Ronaldę

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.01.2011, 22:43

Najlepiej Fabs wyglądał w takiej fryzurze: whoateallthepies.tv/Fabregas.JPG

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16808.01.2011, 22:43

Ja uważam, że Cescowi lepiej w baczkach tak jak teraz. Jak je zgoli, to wygląda jakoś tak dziwnie. ^^

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52008.01.2011, 22:43

@aRamsey
Jego bieg po bramce w 90 min był .... hmmm - niecodzienny.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52008.01.2011, 22:41

@concrete13

aRamsey komentarzy: 948608.01.2011, 22:41

Cesc ogólnie odpadł, po zgoleniu sobie brody :/
A pamiętacie jego imidż w wyjazdowym meczu z Sunderlandem ze 2 sezony temu? ^^

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.01.2011, 22:40

how -> chodzi Ci o ten zacny zarost na mordce Nicka? Oj tak. Teraz jest seksi.

aRamsey komentarzy: 948608.01.2011, 22:39

@Joker,
Ktoś miał pomysł, no nie powiem... ^^

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 708.01.2011, 22:39

Tylko mi zaimponował nowy imicz Bendtnera? Jest nieziemsko przystojny teraz - Cesc odpada!

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52008.01.2011, 22:39

@Gigi
Nareszcie napisałeś do rzeczy i zrozumiałeś mój przekaz. Dokładnie o to mi chodzi. Struktura wiekowa musi być. Co do zmiennika - pogra sobie bez obaw. Gramy ok. 60 meczy w sezonie do tego Bac to reprezentant. Rotacja ,kontuzje ,kartki itd. także tak raczej się stanie.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.01.2011, 22:38

Na waszym miejscu nie zadzierałbym z Charliem, który w dniu dzisiejszym wszedł w posiadanie groźnej broni białej.