Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds

Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds 08.01.2011, 14:47, Sebastian Czarnecki 1136 komentarzy

Po 90. minutach gry Kanonierzy zremisowali 1-1 na własnym stadionie z drugoligowym Leeds. Tym samym awans do czwartej rundy Pucharu Anglii wciąż jest sprawą otwartą, gdyż w najbliższym czasie będzie nas czekało spotkanie rewanżowe, tym razem na Elland Road.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 11. minucie, kiedy to Tomas Rosicky wypuścił na wolne pole Andrieja Arszawina. Rosjanin długo zwlekał z oddaniem strzału, co wykorzystał Kasper Schmeichel, który znakomicie wyczekał zawodnika Arsenalu i przyjął na siebie jego strzał.

3 minuty później swoją jedyną groźną sytuację zmarnowali goście. Snodgrass wypuścił Becchio, a ten znalazł się tuż przed Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak bardzo dobrze się zachował i pewnie wygarnął Argentyńczykowi piłkę spod nóg.

Kolejne minuty to głównie nudna kopanina w środku pola. Na boisku dominowali Kanonierzy, ale nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. Dopiero w 28. minucie miała miejsce kolejna groźna szansa na objęcie prowadzenia. Zespołową akcję podopiecznych Arsene'a Wengera strzałem z woleja zakończył Arszawin, ale Kasper Schmeichel ponownie nie dał się zaskoczyć.

Niespełna minutę później gospodarze mogli znów zaskoczyć duńskiego golkipera. Strzał z dystansu jednego z zawodników Arsenalu prosto z linii bramkowej wybił Bruce, dzięki czemu Schmeichel mógł odetchnąć z ulgą. Nie na długo, bowiem kilkanaście sekund później strzał z dystansu oddał Denilson, ale tym razem zatrzymał go sam bramkarz, parując piłkę na rzut rożny.

Kanonierzy kolejną okazję zmarnowali tuż przed przerwą. Nicklas Bendtner samotnym rajdem przedarł się w pole karne Leeds, po czym oddał strzał na bramkę. Kolejny raz zaskoczyć się nie dał bezbłędny Schmeichel.

Po piętnastominutowej przerwie, arbiter rozpoczął drugą połowę.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. W polu karnym znalazł się Max Gradel, który wpadł prosto na Denilsona i upadł na murawę. Phil Dowd bez chwili zawahania wskazał na wapno.

W 54. minucie stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Gracze Leeds jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a wszystko to za sprawą Roberta Snodgrassa, który mierzonym strzałem z rzutu karnego pokonał Wojtka Szczęsnego. Polak był o włos od wybronienia tego uderzenia, gdyż futbolówka po drodze spotkała się jeszcze z jego ręką.

Dziesięć minut później gracze Leeds mieli fantastyczną szansę na podwyższenie rezultatu. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Snodgrass, a Luciano Becchio kapitalnie złożył się do strzału głową. Jego intencje w jeszcze lepszym stylu wyczuł Wojciech Szczęsny, który popisał się fantastyczną paradą i drugi raz w meczu zatrzymał Argentyńczyka.

Mijały minuty, a Kanonierzy wciąż nie mogli znaleźć sposobu na doprowadzenie do wyrównania. Bezskuteczne ataki gospodarzy, szybkimi kontrami próbowali wykorzystać gracze Leeds.

W 71. minucie najaktywniejszy zawodnik na boisku - Robert Snodgrass - niewiele się pomylił swym strzałem z rzutu wolnego. Leeds wciąż prowadziło na Emirates 1-0.

Kanonierzy przebudzili się dopiero w ostatnich minutach meczu. W 86. minucie Andriej Arszawin bardzo dobrym podaniem obsłużył Theo Walcotta, który strzelił jednak prosto w czujnego Schmeichela.

W 89. minucie kolejna piłka do Theo Walcotta, tym razem od Nicklasa Bendtnera. Młodziutki Anglik został jednak nieprzepisowo powstrzymywany przez Parkera, a pan Dowd wskazał na jedenasty metr.

Dopiero w doliczonym czasie gry murowani faworyci tego spotkania doprowadzili do wyrównania. Cesc Fabregas przewidział, że Schmeichel na pewno ruszy się z miejsca, więc oddał strzał w środek bramki, co całkowicie zaskoczyło duńskiego golkipera. 1-1 na Emirates!

W 93. minucie Kanonierzy mieli fantastyczną okazję, żeby zapewnić sobie awans jeszcze na własnym stadionie. Świetny strzał z dystansu oddał Denilson, ale jeszcze lepszą robinsonadą popisał się Kasper Schmeichel, który w przepięknym stylu wybił piłkę na rzut rożny.

Dwie minuty później gracza Arsenalu dalej szukali swojej szansy. Ogromne zamieszanie w polu karnym Leeds chciał wykorzystać Theo Walcott, jednak jego potężny strzał zatrzymał się jedynie na bocznej siatce.

Kanonierzy ostatecznie zremisowali u siebie ze skazanymi na pożarcie The Whites. Rewanż na Elland Road będzie na pewno jeszcze ciekawszym widowiskiem, a dzisiejszy mecz pokazał tylko, że gracze Leeds nie będą bez szans. Ba, na swoim stadionie będą się czuli jeszcze pewniej, co może stanowić pewien problem dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

FA CupLeeds United autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
JustRooIt komentarzy: 1609.01.2011, 16:02

Ale Reina :O!

pumeks komentarzy: 2080809.01.2011, 16:02

ale cisną. Reina żyje !

sebaarsenal komentarzy: 160309.01.2011, 15:54

sclorrer---> to normalne podarowanie 2 karnych było by za bardzo podejrzane . myśl człowieku ;]

sclorrer komentarzy: 7009.01.2011, 15:53

Ehh, Theo44, błysnąłeś ^^

Theo44 komentarzy: 426509.01.2011, 15:52

Arsen258...heh...brawo. Cenna uwaga.
Sclorrer, chcesz o czyms porozmawiac? ze jest za maly?..za duzy nos?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223709.01.2011, 15:52

pumeks - KFC cos za dobrze sobie ostatnimi czasy radzi , tym lepiej zapowiada sie mecz MU - KFC

sclorrer komentarzy: 7009.01.2011, 15:51

evelred, za to Waszym argumentem jest to, że "Manchester farci"...

pumeks komentarzy: 2080809.01.2011, 15:51

Tottenham już 3-0 :)

pumeks komentarzy: 2080809.01.2011, 15:50

ale nie widać, że liv gra w 10-tkę.....może jakiś strzał z daleka? w końcu bramkarza muły mają niepewnego :-)

evelred komentarzy: 369109.01.2011, 15:50

no to zmykaj już. rzeczywiście nie ma co dyskutować z kimś, kto nie ma argumentów

Heniu882ArsenalFc komentarzy: 11509.01.2011, 15:50

Zgadzam sie ze Stefcio15.
Teraz mozesz opuscic witryne Kanonierzy.com.
I razem ze swoimi kolegami z "Junajted" mowic o tym, jacy to my zli i nie dobrzy jestesmy. ^^

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223709.01.2011, 15:48

sclorrer - tak wiec po takim stwierdzeniu mozesz juz wyjsc...

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97909.01.2011, 15:48

MAciekkk10 - To też się nadaje do większości meczy MU

sclorrer komentarzy: 7009.01.2011, 15:46

Nie ma co z Wami dyskutować, ponieważ Wy zawsze "macie rację"...

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97909.01.2011, 15:46

ALe powiedzcie mi jak wysoką trzeba mieć samoocenę, jeśli oglądając mecz swojego zespołu wchodzi się na stronę innego klubu tylko po to, aby sobie pokozaczyć?

Maciekkk10 komentarzy: 258309.01.2011, 15:46

Widzieliście to? Idealnie pasuje.

evelred komentarzy: 369109.01.2011, 15:45

prędzej za dive berbatowa należał się karny (chociaż też nie wiem z jakiej paki) niż za to co zrobił evra (no właśnie co)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223709.01.2011, 15:45

sclorrer - to idz sie zalic z takimi rzeczami na RedDevils czy jaka inna strone, to jest portal Kanonierzy.com , wiec kogo to obchodzi czy Evra byl faulowany czy nie...

Heniu882ArsenalFc komentarzy: 11509.01.2011, 15:45

@sclorrer
Nie było faulu ;)
Juz tutaj nie dramatyzuj i idz sobie polemizowac o meczu na devilpage. Tam znajdziesz wiecej takich, ktorzy razem z Toba beda wiedzieli o wszystkim "najlepiej" :D

sclorrer komentarzy: 7009.01.2011, 15:43

Teraz również sędzia był po stronie United?
Faul na Evrze ja nic!

pumeks komentarzy: 2080809.01.2011, 15:43

evelred: i racja to daje do myślenia w sztabie kanonierów, albo ukróci pyskówki albo będzie jeszcze gorzej.....wystarczy strzelić jedną bramkę więcej :-)

sclorrer komentarzy: 7009.01.2011, 15:40

KinsofLondon, ale pieprzysz głupoty...
Poczytaj sobie o erze Busby'ego, to się przekonasz, że sukcesy nie zaczęły się po 1986 roku...

evelred komentarzy: 369109.01.2011, 15:40

z tej tabeli nie wynika, że Arsenal gra najagresywniej czy najbrutalniej, tylko, że ma najwięcej kartek. nic więcej

poza tym ile z tych kartek było tak naprawdę zasłużonych? co najmniej 2 czerwa były z kosmosu, pamiętam też jak były żółte za walkę bark w bark (!). manu za łokcie nie dostaje kartek więc z czym do ludzi

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97909.01.2011, 15:38

Tak, tyle że u nas czerwa lecą za takie rzeczy, jak np. ostatnio Sagna a żółte za dyskusje z sędziami a takie stoke dostaje te kartki za łamanie nóg no ale oczywiście oni grają bardziej 'fair"

KingsofLondon komentarzy: 124009.01.2011, 15:38

Manchester United w całej swojej historii był dość przeciętnym klubem. Niejednokrotnie spadał z First Division. Dopiero największe sukcesy rozpoczęły się po 1986 roku. A historia klubu się nie zaczęła od 1986 roku. Nie neguje, że ManUtd nie jest utytułowanym klubem, ale czy jest takim wielkim? Nie sądzę

pumeks komentarzy: 2080809.01.2011, 15:36

stefcio: jak sie popatrzy na zbiorcze statystyki to aż nie wierzę, że tak jest, bo oglądając nasze mecze gramy elegancko :-D

pumeks komentarzy: 2080809.01.2011, 15:35

blackson: ostatni raz Arsenal wygrał z mu
08/11/08 PRL Arsenal 2 - 1 Manchester United

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223709.01.2011, 15:35

pumeks - kto by pomyslal , ze gramy tak agresywnie ze mamy wiecej kartek niz takie druzyny jak Stoke i Birmingham np.

Po trzecie:
Lepiej być babą niż zakłamanym frajerem, który nawet nie potrafi przyznać racji.

Po czwarte

pumeks komentarzy: 2080809.01.2011, 15:32

fajną statystykę znalazłem: "najbardziej fair grająca drużyna w lidze"

@blackson
Co ma piernik do wiatraka? ;] My tutaj rozmawiamy o waszym "farcie" w tym sezonie i o tym jak sedziowie wam pomagaja, a nie o starciach bezsposrednich miedzy United a Arsenalem.
Hmmm. Jakby Ci to wytlumaczyc zebys zrozumial. Z reszta ja niczego nie musze Tobie tlumaczyc :D jezeli masz chociaz troche oleju w glowie to sam wkoncu zrozumiesz cala teorie dotyczaca twojego klubu ;) Pozdrawiam cieplo cale piekloo. :D ^^

sclorrer komentarzy: 7009.01.2011, 15:31

"Co jest takiego "wielkiego" w tym MU :) ?"

Hmm, np to, że zdobyli 18 razy mistrzostwo Premier League? :)

popekns komentarzy: 742009.01.2011, 15:30

@Ice
Wystarczy tylko, żeby poszedł do Barcelony i tam zrobiłby furorę.Jeszcze dodać Drogbę, to mieliby "Dream Team".

kubex komentarzy: 575309.01.2011, 15:29

Proszę o linka do meczu :)

KingsofLondon komentarzy: 124009.01.2011, 15:29

Co jest takiego "wielkiego" w tym MU :) ?

blackson89 komentarzy: 309.01.2011, 15:28

wy jestescie chyba najwiekszymi "babami" ze wszystkich kibicow EPL ;D placzecie i placzecie, a chcialem sie zapytac kiedy ostatnio wygraliscie z United co ? Chyba dawno temu hehe ... Pozdrawiam Was ;)

Theo44 komentarzy: 426509.01.2011, 15:28

Skandaliczne sedziowanie. Tym bardziej smiac mi sie chce z tych "obroncow moralnosci", kt. wczoraj piali z zachwytu nad zachowaniem Wilcotta. Ci panowie w czarnych trykotach to jest banda oszustow, kt. jak Pilkarskim Pokerze drukuja co chca i jak chca, i chocby w tym swietle zachowanie Theo to bylo zwykle frajerstwo.

evelred komentarzy: 369109.01.2011, 15:27

gerrard zasłużenie wyleciał, ale tak samo powinien wylecieć rafael. myślę, że ktoś nieżyczliwy zakończy mu kiedyś "karierę" jakimś ostrym wejściem, wcale mnie to nie zdziwi

sclorrer komentarzy: 7009.01.2011, 15:26

"Ktoś tu płaci gruby hajs"

Tak, bo United nie mają co robić z pieniędzmi przy długach dochodzących do bariery 1mld.

Barney komentarzy: 2095609.01.2011, 15:26

o kurde zadygałem się news był na tej stronie. Co do meczu LFC już można zakończyc debate bo MU jest w następnej rundzie. Niedosyc, że Webb im pomaga to jeszcze Gerard mu pomógł tą głupią interwencją.

kubex komentarzy: 575309.01.2011, 15:26

Może ktoś dać linka do meczu z polskim komentarzem ? Z góry dziękuje :)

KingsofLondon komentarzy: 124009.01.2011, 15:26

Jaki klub tacy kibice :D, wmawiają sobie, jak to my ich obrażamy, a oni nas wcale, szanują i w ogóle... wystarczy poczytać trochę komentarzy na debilpage i można dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy. Powiedzcie mi, co jest takiego "wielkiego" w tym MU??

Heniu882ArsenalFc komentarzy: 11509.01.2011, 15:23

@helzing
Nie kłóćmy się z nim bo to i tak nie ma sensu :D
Przecież oni wszystko wiedzą najlepiej. ^^

helzing komentarzy: 327309.01.2011, 15:23

co mecz to kontrowersja i wszysto dla manchesteru. Ktoś tu płaci gruby hajs. Powiem tyle Juventus to by zdegradowali za korupcje

helzing komentarzy: 327309.01.2011, 15:22

JustoRooIt i pewnie też widział czerwień dla Nevila i karnego w meczu z WBA,

Barney komentarzy: 2095609.01.2011, 15:21

Hey!!! o której dzisiaj jest losowanie FA CUP?

popekns komentarzy: 742009.01.2011, 15:20

Sory! tam miało być "nie prezentował się źle",

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27309.01.2011, 15:20

popekns & Heniu------> nie musieliście długo czekać:P już jakiś MUł przyszedł;P

popekns komentarzy: 742009.01.2011, 15:17

@kanonier91
Mówiąc szczerze to w 11 Liverpool nie prezentował się dobrze, wręcz przeciwnie, grał dobrze, tylko ten Manchester ma fuksa, Howard swoje popisy sędziowskie.
IMO Webb powinien być zwolniony z sędziowania.