Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds

Wymęczony remis po bezbarwnej grze. Arsenal 1-1 Leeds 08.01.2011, 14:47, Sebastian Czarnecki 1136 komentarzy

Po 90. minutach gry Kanonierzy zremisowali 1-1 na własnym stadionie z drugoligowym Leeds. Tym samym awans do czwartej rundy Pucharu Anglii wciąż jest sprawą otwartą, gdyż w najbliższym czasie będzie nas czekało spotkanie rewanżowe, tym razem na Elland Road.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 11. minucie, kiedy to Tomas Rosicky wypuścił na wolne pole Andrieja Arszawina. Rosjanin długo zwlekał z oddaniem strzału, co wykorzystał Kasper Schmeichel, który znakomicie wyczekał zawodnika Arsenalu i przyjął na siebie jego strzał.

3 minuty później swoją jedyną groźną sytuację zmarnowali goście. Snodgrass wypuścił Becchio, a ten znalazł się tuż przed Wojtkiem Szczęsny. Polak jednak bardzo dobrze się zachował i pewnie wygarnął Argentyńczykowi piłkę spod nóg.

Kolejne minuty to głównie nudna kopanina w środku pola. Na boisku dominowali Kanonierzy, ale nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. Dopiero w 28. minucie miała miejsce kolejna groźna szansa na objęcie prowadzenia. Zespołową akcję podopiecznych Arsene'a Wengera strzałem z woleja zakończył Arszawin, ale Kasper Schmeichel ponownie nie dał się zaskoczyć.

Niespełna minutę później gospodarze mogli znów zaskoczyć duńskiego golkipera. Strzał z dystansu jednego z zawodników Arsenalu prosto z linii bramkowej wybił Bruce, dzięki czemu Schmeichel mógł odetchnąć z ulgą. Nie na długo, bowiem kilkanaście sekund później strzał z dystansu oddał Denilson, ale tym razem zatrzymał go sam bramkarz, parując piłkę na rzut rożny.

Kanonierzy kolejną okazję zmarnowali tuż przed przerwą. Nicklas Bendtner samotnym rajdem przedarł się w pole karne Leeds, po czym oddał strzał na bramkę. Kolejny raz zaskoczyć się nie dał bezbłędny Schmeichel.

Po piętnastominutowej przerwie, arbiter rozpoczął drugą połowę.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. W polu karnym znalazł się Max Gradel, który wpadł prosto na Denilsona i upadł na murawę. Phil Dowd bez chwili zawahania wskazał na wapno.

W 54. minucie stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Gracze Leeds jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a wszystko to za sprawą Roberta Snodgrassa, który mierzonym strzałem z rzutu karnego pokonał Wojtka Szczęsnego. Polak był o włos od wybronienia tego uderzenia, gdyż futbolówka po drodze spotkała się jeszcze z jego ręką.

Dziesięć minut później gracze Leeds mieli fantastyczną szansę na podwyższenie rezultatu. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Snodgrass, a Luciano Becchio kapitalnie złożył się do strzału głową. Jego intencje w jeszcze lepszym stylu wyczuł Wojciech Szczęsny, który popisał się fantastyczną paradą i drugi raz w meczu zatrzymał Argentyńczyka.

Mijały minuty, a Kanonierzy wciąż nie mogli znaleźć sposobu na doprowadzenie do wyrównania. Bezskuteczne ataki gospodarzy, szybkimi kontrami próbowali wykorzystać gracze Leeds.

W 71. minucie najaktywniejszy zawodnik na boisku - Robert Snodgrass - niewiele się pomylił swym strzałem z rzutu wolnego. Leeds wciąż prowadziło na Emirates 1-0.

Kanonierzy przebudzili się dopiero w ostatnich minutach meczu. W 86. minucie Andriej Arszawin bardzo dobrym podaniem obsłużył Theo Walcotta, który strzelił jednak prosto w czujnego Schmeichela.

W 89. minucie kolejna piłka do Theo Walcotta, tym razem od Nicklasa Bendtnera. Młodziutki Anglik został jednak nieprzepisowo powstrzymywany przez Parkera, a pan Dowd wskazał na jedenasty metr.

Dopiero w doliczonym czasie gry murowani faworyci tego spotkania doprowadzili do wyrównania. Cesc Fabregas przewidział, że Schmeichel na pewno ruszy się z miejsca, więc oddał strzał w środek bramki, co całkowicie zaskoczyło duńskiego golkipera. 1-1 na Emirates!

W 93. minucie Kanonierzy mieli fantastyczną okazję, żeby zapewnić sobie awans jeszcze na własnym stadionie. Świetny strzał z dystansu oddał Denilson, ale jeszcze lepszą robinsonadą popisał się Kasper Schmeichel, który w przepięknym stylu wybił piłkę na rzut rożny.

Dwie minuty później gracza Arsenalu dalej szukali swojej szansy. Ogromne zamieszanie w polu karnym Leeds chciał wykorzystać Theo Walcott, jednak jego potężny strzał zatrzymał się jedynie na bocznej siatce.

Kanonierzy ostatecznie zremisowali u siebie ze skazanymi na pożarcie The Whites. Rewanż na Elland Road będzie na pewno jeszcze ciekawszym widowiskiem, a dzisiejszy mecz pokazał tylko, że gracze Leeds nie będą bez szans. Ba, na swoim stadionie będą się czuli jeszcze pewniej, co może stanowić pewien problem dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

FA CupLeeds United autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
niski93 komentarzy: 581609.01.2011, 15:16

Ktoś już kiedyś napisał, że karny na Old Trafford to tradycja i się nie mylił. Szdoda mi L'poolu, bo los jest ostatnio przeciw nim, a United jak zawsze, na krzywy ryj daje rade. Na ES szczęście już im nie pomoże....

JustRooIt komentarzy: 1609.01.2011, 15:16

Btw. Karny faktycznie nie zasłużony, faule Rafaela ostre. Ale często Manchester przegrywał przez sędziowanie, na co świetnym dowodem jest ostatni mecz z Birmingham gdzie była ręka, faul i spalony naraz przez The Blues.

kanonier91 komentarzy: 457009.01.2011, 15:15

Moja nienawisc do tych farciarzy rosnie z kazdym meczem=/ szkoda mi Liverpoolu bo myslalem ze z nowym trenerem się podniosą ale sędzia juz im wszystko psuje=/ NIENAWIDZE MANCHESTERU UNITED!!!

Heniu882ArsenalFc komentarzy: 11509.01.2011, 15:14

Rafael juz drugi raz sfaulowal zawodnika The Reds na zolta kartke...
Ten karny to wgl porazka :/ faulu nie bylo.
Sedzia jak zwykle po stronie "Junajted" ;|
Do tego juz chyba wszyscy sie przyzwyczaili.
Btw @popekns
Stawiam Dwie Dychy :D

popekns komentarzy: 742009.01.2011, 15:14

Przecież to się oglądać nie da!Rafael brutalnie zagrał i co?Webb nawet nie dał ostrzeżenia, nie mówiąc o kartce.Gdzie ta sprawiedliwość?

niski93 komentarzy: 581609.01.2011, 15:14

Howard znowu daje popis, oj Boże, Boże....

JustRooIt komentarzy: 1609.01.2011, 15:13

Komentator: Trener Liverpoolu nie załamywał się, nie rwał sobie włosów z głowy, tylko westchnął, zobaczył powtórkę i wiedział, że czerwień jak najbardziej zaslużona.

Rafael powinien już wylecieć z boiska min. 2 faule były.

popekns komentarzy: 742009.01.2011, 15:12

Ja się wcale nie zdziwię jak oni będą "Niepokonani", bo z taką grą i z takim sędziowanie, jest to jak najbardziej proste do zrealizowania.Na pewno przyjdzie tu jakiś kibic MU. i zacznie się fachowo wypowiadać.Stawiam dychę, że jakiś wpadnie.

pumeks komentarzy: 2080809.01.2011, 15:12

kuba: nie przepadam za Gerardem ale żółta by wystarczyła, oboje jechali po trawie, a może coś tam pyskował łysemu i mu się nazbierało :-) .. nieważne....już po meczu

kuba1337 komentarzy: 103209.01.2011, 15:10

Arkadius

wslizg wyprostowanymi nogami w srodstopie Carricka, cos w ten desen, "łamacz"

arsenal22 komentarzy: 64209.01.2011, 15:10

ahahhaha panowie trzymajcie mnie ta czerwona ahhaha ahha placze ze smiechu az tak moze oni naprawde kupuja te mecze,.

kanonier91 komentarzy: 457009.01.2011, 15:10

Zal mi Manu i tego lysego niby "policjanta"=/ ostre wejscie rafaela on nic...a Gerrard odrazu wypad z boiska=/

pumeks komentarzy: 2080809.01.2011, 15:10

popekns: nie denerwuj się...w kwietniu Arsenal ich rozniesie :) .... może ktoś organizuje wyjazd???

pumeks

... czerwien zasluzona jak najbardziej, tak sie nie robi, to byl tzw łamacz nóg
co nie zmienia faktu, ze pare sek wczesniej rafael powinien dostac zólta kartke, a o karnym z 1 minuty sie nie wypowiadam, bo to kompromitacja

popekns komentarzy: 742009.01.2011, 15:09

G995
Na rudo sobie pomalował.

Arkadius92 komentarzy: 169809.01.2011, 15:09

Co zrobił Gerrard?

pumeks komentarzy: 2080809.01.2011, 15:08

Liverpool zaczął atakować coraz wyraźniej więc Webb ratuje muły i daje czerwień Gerardowi za niby faul w walce o piłkę. W powtórce widać, że Gerard był bliżej piłki.

popekns komentarzy: 742009.01.2011, 15:08

Ten Manchester to chyba najbardziej zakłamany, skfuksowany klub w historii Ligi Angielskiej.Nawet nikt nie reaguje na ich faule.

Gunner_995 komentarzy: 655009.01.2011, 15:08

popekns-----> Co Torres zrobił z włosami ? ;D

Theo44 komentarzy: 427009.01.2011, 15:07

pieprzony lysy drukarz...to jest k....skandal co ten czlowiek wyprawia.

titi_henry komentarzy: 357009.01.2011, 15:07

No to po Liverpoolu. Kiepskie zachowanie jak na kapitana.

titi_henry komentarzy: 357009.01.2011, 14:59

Liverpool nie radzi sobie wcale az tak zle :) Licze, ze bedzie remis na koniec meczu :)

pumeks komentarzy: 2080809.01.2011, 14:51

a teraz dopiero zauważyłem, że Ipswich Town ma niezłą serię...najpierw Chelsea, potem Arsenal i Millwall

helzing komentarzy: 327309.01.2011, 14:50

w lizde włoskie to by tego pajaca przynajmniej zawiesili za nurkowanie, a sedziego to by chyba wy..rzucili

pumeks komentarzy: 2080809.01.2011, 14:47

ehhhh kanciarstwo....podobna sytuacja jak z Walcottem...muły normalnie nie potrafią strzelać goli :-)

...w sumie mecz już ustawiony ale jeszcze 80minut...wolę Tottenham ogladac

helzing komentarzy: 327309.01.2011, 14:43

to co sie dzieje w tej lidze to jest poprostu śmieszne. I nikt mi nie powie że to jest czysta liga i że MU nie jest faworyzowane a nawet ubóstwiane przez sędziów bo tylko im dane powinno być wygranie ligi, jeśli przypadkiem nie płacą za takie sędziowanie, bo to już nie jest przypadek. Bo każdy inny dostał by prawidłową żółtą kartke za nurka

berbatov nurek....
atdhe.net/32217/watch-manchester-united-vs-liverpool - jakosc nie powala ale daje rade :)

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16809.01.2011, 14:38

Komentator dobrze to ujął: Kontakt-krok-nurek.

concrete13 komentarzy: 869809.01.2011, 14:38

a kto sędziuje ?? ..bo to ostatnio bardzo ważne :) ??

maciekbe komentarzy: 1245809.01.2011, 14:37

kurde manure już do przodu

arsenal22 komentarzy: 64209.01.2011, 14:37

ahaah u nas w trakcie meczu sa 3 karne ewidentne i zadnego nie gwizdna tu 1 ktroego nie ma i oddrazu jest! *****y ten manU!

concrete13 komentarzy: 869809.01.2011, 14:36

słabo to widzę , żeby The Reds zdołali coś ugrać z ManU... :/

Theo44 komentarzy: 427009.01.2011, 14:36

heh...ciekawe czy Berba przeprosi po meczu;)

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16809.01.2011, 14:24

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to podaję transmisje do meczu. Niestety veetle jest wymagane, ale jakość świetna.

vip--sport.com/vip-tv.php

malyglod komentarzy: 648909.01.2011, 14:23

Już widze że kolejnym po sqilli w roli ofiary ustawiacie Chamakha. Potem coś strzeli i już będzie dobrym transferem. Taka sinusoida emocji z waszej strony. Ciekaw jestem jak ma grać dobrze sam na szpicy jak skrzydłowych ma w postaci Benka ( nie jego pozycja ) i Arshy ( średnia forma, jak się stara to mu nie wychodzi )? Przecież wiadomo, że u nas żaden środkowy napastnik nie jest goleadorem, raczej odgrywającym do skrzydłowych.

Arkadius92 komentarzy: 169809.01.2011, 14:15

Chamakh to nawet przestał dochodzić do sytuacji strzeleckich. A wcześniej to zawsze gdzieś tam się znalazł.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9809.01.2011, 14:14

how -> e tam. Strzelił sporo bramek, a przecież rasowym snajperem nie jest. Wywalczył kilka karnych. Ogólnie był dla nas bardzo przydatny. Teraz jednak prezentując zupełny brak formy wygląda fatalnie. Zmiennik Robina? Moim zdaniem większe predyspozycje do seryjnego zdobywania bramek ma Bendtner. Chamakh nawet nie jest kimś kto może ożywić grę po wejściu z ławki. On musi grać długo by coś pożytecznego zdziałać.

popekns komentarzy: 742009.01.2011, 14:14