Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1!

Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1! 02.08.2014, 18:32, Patryk Bielski 774 komentarzy

Kanonierzy rozgromili w pierwszym poważniejszym przedsezonowym sprawdzianie ekipę Benfiki 5-1! Cztery bramki, a tym samym swoje pierwsze trafienia dla klubu, zaliczył Yaya Sanogo. Jednego gola dołożył także debiutujący w barwach Arsenalu Joel Campbell.

Arsene Wenger desygnował do gry młody zespół, z dość eksperymentalną linią defensywy, której środek tworzyli Calum Chambers oraz Nacho Monreal.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 11. minucie meczu, kiedy po strzale Gaitana goście mogli prowadzić, jednak futbolówka trafiła w poprzeczkę i wyszła za linię końcową boiska.

Kanonierzy rozpoczęli strzelaninę w 26. minucie meczu. Niezawodny ostatnimi czasy Aaron Ramsey z łatwością ograł dwóch przeciwników, po czym dograł piłkę w pole karne a tam futbolówkę sprytnym strzałem w bramce umieścił Sanogo.

W 40. minucie The Gunners prowadzili już 2-0. Doskonale podłączający się do akcji ofensywnych tego popołudnia Bellerin wrzucił piłkę w pole karne, a tam wolejem w prawym rogu bramki Artura umieścił ją Joel Campbell.

Pięć minut później wynik podwyższył Yaya Sanogo. Całą akcję doskonałym prostopadłym podaniem rozpoczął Aaron Ramsey, który dograł futbolówkę do Joela Campbella. Kostarykanin wyłożył ją Francuzowi, który dopełnił jedynie formalności.

Benfica nie zdążyła się jeszcze otrząsnąć po stracie bramki, a Artur musiał ponownie wyjmować piłkę z siatki. Znów bohaterem okazał się Yaya Sanogo, który po dograniu Gibbsa z lewej strony przerzucił piłkę nad leżącym bramkarzem. Do przerwy pogrom na The Emirates!

Po przerwie na placu gry pojawił się Santi Cazorla, który zmienił niewidocznego Alexa Oxlade-Chamberlaina.

Kibice zgromadzeni na Emirates Cup po wyjściu z tunelu piłkarzy nie musieli długo czekać na bramkę. Nie kto inny jak Yaya Sanogo podwyższył wynik meczu na 5-0! Całą akcję zaczął Joel Campbell, który dograł prostopadłą piłkę do Ramseya. Strzał Walijczyka zdołał obronić Artur, jednak przy dobitce Sanogo był już bez szans.

W 59. minucie Arsene Wenger przeprowadził trzy zmiany. Boisko opuścili Rosicky, Flamini i Ramsey, zaś w ich miejscu pojawili się Coquelin, Arteta i Wilshere.

Zaledwie dwie minuty po personalnych roszadach goście zdołali zdobyć honorową bramkę za sprawą uderzenia głową Gaitana. Piłkarz Benfiki doszedł do piłki po długim wyrzucie z autu i w sytuacji oko w oko z Martinezem pokonał Argentyńczyka.

W 73. minucie na boisku pojawili się Alexis Sanchez, Akpom i Ignasi Miquel, którzy zastąpili Joela Campbella, Yaya Sanogo i Monreala. Szczególnie ciepło publiczność powitała Chilijczyka, który debiutował w Arsenalu po głośnym transferze z Barcelony.

W 82. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Bebe, jednak Martinez zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Nie minęły trzy minuty a Portugalczyk ponownie postraszył Kanonierów z podobnej pozycji. Futbolówka przeleciała jednak tuż obok bramki Arsenalu.

W końcowej fazie meczu Arsenal mógł jeszcze podwyższyć rezultat, jednak najpierw po rzucie rożnym i wrzutce Cazorli w poprzeczkę głową piłkę skierował Miguel, a później po wyłożeniu futbolówki przez Sancheza w słupek trafił Coquelin.

Kanonierzy pokazali się z dobrej strony w pierwszym meczu Emirates Cup, zgarniając przy tej okazji osiem punktów (kolejno 3 za zwycięstwo i po jednym za każdą bramkę) i liderując w grupie. Słowa uznania należą się Sanogo, który zdemolował obronę rywala i zdołał strzelić cztery bramki. Na plus zasługują także Bellerin - świetnie włączający się w akcje ofensywne rywala, Ramsey - doskonale dowodzący środkiem pola drużyny oraz Campbell, który w debiucie zdobył bramkę i asystę.

Skrót spotkania:

Arsenal 5-1 Benfica (All Goals) ourmatch.net przez ourmatch

Arsenal: Martinez, Bellerin, Chambers, Monreal, Gibbs, Flamini, Ramsey, Rosicky, Chamberlain, Campbell, Sanogo

Ławka rezerwowych: Szczęsny, Debuchy, Koscielny, Arteta, Wilshere, Giroud, Alexis, Cazorla, Coquelin, Akpom, Miquel

Benfica: Artur, M. Pereira, Cesar, Sidnei, Eliseu, Salvio, Talisca, Amorim, John, Gaitan, Lima

Ławka rezerwowych: Derley, Lopes, Jara, Benito, Cancelo, Bebe, Almeida, Luis Felipe, Candeias, Teixeira.

Benfica LizbonaEmirates Cup autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com / własne
polishbrigadesx komentarzy: 1020702.08.2014, 22:50

Kanyeast; nie ma takiej opcji za dobry mają skład prędzej farsa nie wyjdzie

Verminator97 komentarzy: 1490002.08.2014, 22:49

carlosV > Fakt. Ja w niektórych momentach byłem aż zszokowany grą naszej drużyny. Przecież pierwsze trzy bramki to był po prostu kosmos. Akcje lepsze od samych bramek. Za to 4 gol to fajne sprytne zachowanie super-strzelca Sanogo. :) Ja już nie mogę się doczekać 10 sierpnia. City bójcie się bo ARSENAL nadchodzi!!! :D

lays komentarzy: 3987102.08.2014, 22:49

carlos

To mnie rozje**** myslalem ze sie posikam :D Przez chwile zapomnialem jak normalnie po boisku porusza sie Sanogo :D A tu jebs

Ars3n komentarzy: 1235402.08.2014, 22:49

mit
ja wciaz uwazam, ze Moyes nie byl zly. Te stare pierdki, ktore ustawialy szatnie wlasnie odeszly i Dejwid teraz mialby czas aby sie wykazac (ostatnia szansa).

mitmichael komentarzy: 4924302.08.2014, 22:49

@Verminator97
Protasiewicz zawalił a mowiłem do ojca przed spotkaniem - Protas tylko nie spiernicz i w swoim ostatnim biegu sie wywalił. Kołodziej tez ale bardziej Protasiewicz. Dunczykom udał sie rewanz, ostatnio 1 punktem przegrali teraz 1 punktem zdobyli złoto

Matthefff komentarzy: 190202.08.2014, 22:48

Pierwsza myśl Ozila gdy wyjdzie na boisko z Joelem i Alexisem? "Wreszcie mam komu zagrywać." xd

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.08.2014, 22:46

ja dalej nie mogę wyjść z podziwu jak dobrze Arsenal dziś funkcjonował, ten sezon naprawdę zapowiada się świetnie. pierwsza połowa mogłaby się nie kończyć..a grało ledwie 3-4 podstawowych zawodników, Niemców nawet jeszcze nie ma..łojezu, łojezu

Verminator97 komentarzy: 1490002.08.2014, 22:46

Jak tam nastroje po meczu? Zapewne dobre. :D Mi się trochę popsuł bo Polacy przegrali 1 punktem DPŚ z Danią. :/ Ostatni wiraż...

mitmichael komentarzy: 4924302.08.2014, 22:46

Dobrze, ze nie kupilismy Casillasa, kiedys takie pileczki wyjmowal. MU 2-1, moga byc grozni w tym sezonie, potenciał maja tylko odpowiedniego trenera musieli znalezc

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 22:45

thide
cooling time

Alonso komentarzy: 1282402.08.2014, 22:45

young szaleje

fcescf komentarzy: 255402.08.2014, 22:45

Właśnie, Gnabry'ego na 100% nie było na tych ME, Sprawdzałem skład kadry na oficjalnej stronie UEFA kilka dni temu.

hehe Roo nawet jej nie musnal

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.08.2014, 22:44

dlaczego w meczu Barcelony doliczyli aż 9 minut?

noth komentarzy: 264302.08.2014, 22:44

casillas sie skonczyl ;/

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.08.2014, 22:43

to foto nie jest z ME U19. poza tym wystarczy przeczytać też opis

lays komentarzy: 3987102.08.2014, 22:43

Mnie dziś bardzo ucieszyły słowa Wengera, że będzie jeszcze 1 bądz 2 transfery. A to oznacza, że na 100 % przyjdzie DM i może ŚO jeśli Verma odejdzie. Super wiadomosc.

Khedira lub Carvalho przyjdzie. Ploteczki wskazuja na Khedire. Jest on na wakacjach dlatego dużo się o nim teraz nie pisze.

polishbrigadesx komentarzy: 1020702.08.2014, 22:43

ale by Bale gola kropnął

fcescf komentarzy: 255402.08.2014, 22:43

@thide
Sory ale dzisiaj to nie jest aktualne, ma swoje 5 minut i miejmy nadzieję, że potrwa to jak najdłużej.

Ma3ie21 komentarzy: 160202.08.2014, 22:43

Bale co by strzelił.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.08.2014, 22:42

@fcescf, SA NO-GOAL :D

lays komentarzy: 3987102.08.2014, 22:42

No to ładnie. To co z nim? Ostatnio wstawiał na twittera czy fejsa fotki z wakacji.

Alexis skubany jak się na nogach trzyma i jaką ma kontrolę piłki co? Mijał rywali jak tyczki dziś ;d Piłka jakby przyklejona do nogi.

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 22:42

a nie sorry. Gnabry jest w dolnym prawym rogu.

nawet na profilowym ma foto w koszulce Nike, więc pewnie idzie na wypożyczenie

fcescf komentarzy: 255402.08.2014, 22:42

#SanoGOAL :D

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 22:41

imo ten Herrera jest jak na razie przecietny.

lays komentarzy: 3987102.08.2014, 22:41

@thide

Serio??? To ja jestem jakiś pier**** bo mi cos kumpel o tym opowiadal a na fejsie widzialem jego fotke tez z kadra niemiec i tym sie sugerowalem...

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 22:40

twitter.com/SergeGnabry/status/494862317604315136/photo/1

tyle, ze Serge na nich nie gral.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.08.2014, 22:39

no i coś mi się wydaje, że on nigdzie nie grał. ostatnio było euro u19 i go tam nie było

lays komentarzy: 3987102.08.2014, 22:38

Kan

No jak grał na MŚ u 21, które były teraz no to juz nie jest :D

Po prostu jest młody i wiesz jak to jest Wenger pewnie dał mu wiecej wolnego i pewnie go wypozyczy teraz.

Campbell *****y zaimponowal mi juz w swojej 1 akcji :D Taki drybling ! Niczym OX z Milanem gdy wlecial w 2 i Mesbah mu w plecy jebnął :D

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 22:38

co ten koles od transmisji odwala??

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.08.2014, 22:37

tyle, że nie ma MŚ U-21

Matthefff komentarzy: 190202.08.2014, 22:37

Jaką 11 chcielibyście na mecz z City? Biorąc pod uwagę, że nie zagra w nim Verma?

Mesut Özil @MesutOzil1088 · 3 godz.
great job guys! 💪 👏 strong performance #YayaSanoGOAL 👏 👏! #AFCvBEN #EmiratesCup #Gunners

Dominik11 komentarzy: 2017102.08.2014, 22:35

w tym sezonie mistrzostwo nasze o ile nie będzie kontuzji i będą nasi mieli formę .

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 22:35

lays
takie info obilo mi sie o oczy. byc moze zwykla kaczka.

polishbrigadesx komentarzy: 1020702.08.2014, 22:35

Bale w tym sezonie będzie jeszcze lepiej wymiatał niż w zeszłym.

czyli juz nie jest kontuzjowany?
nie uwazacie, ze powinien byc karny dla nas po faulu na Campbellu?

kaziu874 komentarzy: 673502.08.2014, 22:34

Kanyeast --> nie wiem, ale jakiś czas temu też mówił że Jenki zostaje i walczy o miejsce w składzie a poszedł na wypożyczenie.

lays komentarzy: 3987102.08.2014, 22:33