Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1!

Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1! 02.08.2014, 18:32, Patryk Bielski 774 komentarzy

Kanonierzy rozgromili w pierwszym poważniejszym przedsezonowym sprawdzianie ekipę Benfiki 5-1! Cztery bramki, a tym samym swoje pierwsze trafienia dla klubu, zaliczył Yaya Sanogo. Jednego gola dołożył także debiutujący w barwach Arsenalu Joel Campbell.

Arsene Wenger desygnował do gry młody zespół, z dość eksperymentalną linią defensywy, której środek tworzyli Calum Chambers oraz Nacho Monreal.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 11. minucie meczu, kiedy po strzale Gaitana goście mogli prowadzić, jednak futbolówka trafiła w poprzeczkę i wyszła za linię końcową boiska.

Kanonierzy rozpoczęli strzelaninę w 26. minucie meczu. Niezawodny ostatnimi czasy Aaron Ramsey z łatwością ograł dwóch przeciwników, po czym dograł piłkę w pole karne a tam futbolówkę sprytnym strzałem w bramce umieścił Sanogo.

W 40. minucie The Gunners prowadzili już 2-0. Doskonale podłączający się do akcji ofensywnych tego popołudnia Bellerin wrzucił piłkę w pole karne, a tam wolejem w prawym rogu bramki Artura umieścił ją Joel Campbell.

Pięć minut później wynik podwyższył Yaya Sanogo. Całą akcję doskonałym prostopadłym podaniem rozpoczął Aaron Ramsey, który dograł futbolówkę do Joela Campbella. Kostarykanin wyłożył ją Francuzowi, który dopełnił jedynie formalności.

Benfica nie zdążyła się jeszcze otrząsnąć po stracie bramki, a Artur musiał ponownie wyjmować piłkę z siatki. Znów bohaterem okazał się Yaya Sanogo, który po dograniu Gibbsa z lewej strony przerzucił piłkę nad leżącym bramkarzem. Do przerwy pogrom na The Emirates!

Po przerwie na placu gry pojawił się Santi Cazorla, który zmienił niewidocznego Alexa Oxlade-Chamberlaina.

Kibice zgromadzeni na Emirates Cup po wyjściu z tunelu piłkarzy nie musieli długo czekać na bramkę. Nie kto inny jak Yaya Sanogo podwyższył wynik meczu na 5-0! Całą akcję zaczął Joel Campbell, który dograł prostopadłą piłkę do Ramseya. Strzał Walijczyka zdołał obronić Artur, jednak przy dobitce Sanogo był już bez szans.

W 59. minucie Arsene Wenger przeprowadził trzy zmiany. Boisko opuścili Rosicky, Flamini i Ramsey, zaś w ich miejscu pojawili się Coquelin, Arteta i Wilshere.

Zaledwie dwie minuty po personalnych roszadach goście zdołali zdobyć honorową bramkę za sprawą uderzenia głową Gaitana. Piłkarz Benfiki doszedł do piłki po długim wyrzucie z autu i w sytuacji oko w oko z Martinezem pokonał Argentyńczyka.

W 73. minucie na boisku pojawili się Alexis Sanchez, Akpom i Ignasi Miquel, którzy zastąpili Joela Campbella, Yaya Sanogo i Monreala. Szczególnie ciepło publiczność powitała Chilijczyka, który debiutował w Arsenalu po głośnym transferze z Barcelony.

W 82. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Bebe, jednak Martinez zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Nie minęły trzy minuty a Portugalczyk ponownie postraszył Kanonierów z podobnej pozycji. Futbolówka przeleciała jednak tuż obok bramki Arsenalu.

W końcowej fazie meczu Arsenal mógł jeszcze podwyższyć rezultat, jednak najpierw po rzucie rożnym i wrzutce Cazorli w poprzeczkę głową piłkę skierował Miguel, a później po wyłożeniu futbolówki przez Sancheza w słupek trafił Coquelin.

Kanonierzy pokazali się z dobrej strony w pierwszym meczu Emirates Cup, zgarniając przy tej okazji osiem punktów (kolejno 3 za zwycięstwo i po jednym za każdą bramkę) i liderując w grupie. Słowa uznania należą się Sanogo, który zdemolował obronę rywala i zdołał strzelić cztery bramki. Na plus zasługują także Bellerin - świetnie włączający się w akcje ofensywne rywala, Ramsey - doskonale dowodzący środkiem pola drużyny oraz Campbell, który w debiucie zdobył bramkę i asystę.

Skrót spotkania:

Arsenal 5-1 Benfica (All Goals) ourmatch.net przez ourmatch

Arsenal: Martinez, Bellerin, Chambers, Monreal, Gibbs, Flamini, Ramsey, Rosicky, Chamberlain, Campbell, Sanogo

Ławka rezerwowych: Szczęsny, Debuchy, Koscielny, Arteta, Wilshere, Giroud, Alexis, Cazorla, Coquelin, Akpom, Miquel

Benfica: Artur, M. Pereira, Cesar, Sidnei, Eliseu, Salvio, Talisca, Amorim, John, Gaitan, Lima

Ławka rezerwowych: Derley, Lopes, Jara, Benito, Cancelo, Bebe, Almeida, Luis Felipe, Candeias, Teixeira.

Benfica LizbonaEmirates Cup autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com / własne
mikros7 komentarzy: 114603.08.2014, 09:33

chodzi o ten 14.54

mikros7 komentarzy: 114603.08.2014, 09:32

Dużo lepszy skrót, dłuższy, w lepszej jakości, również po angielsku.

.soccer-blogger.com/2014/08/02/arsenal-vs-benfica-5-1-emirates-cup-highlights-2014-campbell-sanogo-goals-video/

lucasnoline komentarzy: 541503.08.2014, 09:21

Przecie to gołym okiem widać, że Chambers waży więcej niż 65 kilo.

Cristoforo komentarzy: 39803.08.2014, 09:09

Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu! No i Yaya czekał na tego pierwszego gola a strzelił 4 brawo!

Bolek komentarzy: 423203.08.2014, 09:06

Chambers ma więcej jak 182 wzrostu.

abeja komentarzy: 26703.08.2014, 04:56

mnie się bardzo podobał występ Y.S+J.C mogą stworzyć bardzo dobry duet ;) Y.S przy 4 bramce ładnie uciekł ze spalonego i znalazł się tam gdzie trzeba jak typowy rasowy napadzior taka 9 jak prawdziwy Ronaldo za swoich czasów :) czekam na jego przebłysk w lidze ! :) Powodzenia i trzymam kciuki :D

stovegunner komentarzy: 238203.08.2014, 00:03

yaya nieźle czekał na debiutanckie gole i aż 4 ;)

bluube komentarzy: 8602.08.2014, 23:32

Jak będą tak grać Campbell, Sanogo i Ramsey to sezon to będzie coś pięknego. Już się nie mogę doczekać :D

Pecyn komentarzy: 25702.08.2014, 23:27

Dla mnie to Bellerin show było. Świetny występ.

anty_pzpn_ komentarzy: 337002.08.2014, 23:16

Lays

Ale tu chodzi o jego 65 kg,Verma ma 1 cm więcej a Kosa 186 a czy ważą jak zdechły kurczak 65 kg?

ArsenalFan92 komentarzy: 183502.08.2014, 23:15

Chociaż, tym najlepszym też się zdarza czasem błędy popełniać.

lays komentarzy: 3987102.08.2014, 23:13

Kosa ma 186 cm... tez niewiele wicej

ArsenalFan92 komentarzy: 183502.08.2014, 23:13

Myślałem, że już mnie nic nie zdziwi w naszej superhiperextra lidze. Myliłem się.

Alonso komentarzy: 1282402.08.2014, 23:09

anty_pzpn_
Verma ma 1cm więcej :P

lays komentarzy: 3987102.08.2014, 23:09

@anty_pzpn

To tak jak Sanchez, Cazorla, Aguero, Suarez są za niscy na BPL... tuzy jak Mertesacker beda ich przestawiac w ataku

Alonso komentarzy: 1282402.08.2014, 23:07

Ja nie mówię, ze nie, niech próbuje ale w jakiś meczach z ogórkami np. z niższych lig w pucharach krajowych. W następnych sezonach wolał bym by pierwszych 3 stoperów wyglądało podobnie jak dzisiaj. Niech sobie Chambers będzie tym czwartym stoperem i zmiennikiem czy też w podstawowym składzie jako boczny obrońca.

stovegunner komentarzy: 238202.08.2014, 23:05

nowy news :)

anty_pzpn_ komentarzy: 337002.08.2014, 23:03

Lays
Chambers ma "tylko"182 cm,pisze tylko bo jak na SO to nie za dużo. I jeśli Google nie kłamią to waży jedynie 65 kg wiec taki Lukaku,Adebayor czy Benteke będą go z łatwością przestawiać na SO.

lays komentarzy: 3987102.08.2014, 23:02

Alonso

Nawet ciezko mowic, że PO to jego jakas nominalna pozycja. Facet rok temu debiutowal w BPL i zagrał tam 22 mecze jak sie nie myle. Gdyby byl ogrywany przez AW na srodku to bylby lepszym stoperem niz bocznym obronca a poki gra Per i Kosa to ten by sie uczył. Ma dopiero 19 lat i w wieku 22-23 lat moglby byc na prawde mega ŚO.

Jak sprzedamy Verme to bardzo bym chcial Nastasica...

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 102.08.2014, 23:01

ArsenalFan92
Prawie jak Akinfeev na mundialu

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.08.2014, 23:01

arsenalfan

o ludzie, to już nawet bramkarze grają tam kupę, do tej pory chociaż ta pozycja nie kulała.

tak naprawdę to każdemu się zdarza, ale każda okazja jest dobra by ponabijać się z klocowatej ekstraklapy. btw., ryczel coś cicho jak na taką sytuację, dziwne

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30902.08.2014, 23:01

Merk19
Z lawki wszedl

lays komentarzy: 3987102.08.2014, 23:00

@Verminator

Ja jestem za Apatorem i też uważam, że odjechał dobre zawody, wiec raczej to nie stronniczosc hehe :D

Moim zdaniem robilissmy za duzo bledow. Kasprzak miał mega starty ale zaraz po starcie zamiast isc szeroko jak Holder to szedl do kredy i taki Wardzik czy ktos inny go objezdzali po szerokiej

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30902.08.2014, 23:00

Merk19

Matthefff komentarzy: 190202.08.2014, 23:00

@Alonso Chambers ma dopiero 19 lat i skoro ma warunki do gry na ŚO to trzeba go tam próbować, ponieważ nie możemy kosztem Hectora rozwijać Caluma.

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 23:00

jak KFC wygrywa 6:1 z Celticiem to rzeczywiscie ten Celtic jest cholernie slaby.

_Titi_ komentarzy: 114002.08.2014, 23:00

Nowy news

Alonso komentarzy: 1282402.08.2014, 22:59

lays
Tam gdzie jego miejsce, na boku obrony. Jako stoper niech sobie raz kiedyś zagra jak Sagna w poprzednim sezonie i tyle. Wolę doświadczonego stopera niż Chambersa na środku.

ArsenalFan92 komentarzy: 183502.08.2014, 22:59

Widzieli?
ekstraklasa.tv/bramki/korona-pogon-2-1-nieprawdopodobny-klops-janukiewicza/w6w6f

Matthefff komentarzy: 190202.08.2014, 22:59

@lays zgadzam się, że Chambers powinien być ŚO, bo na PO Hector wystrzeli już niedługo, a jeżeli mamy dwa mega talenty na PO to jednego jeżeli można, a można to należy na ŚO przerobić :D

Oldgunner3 komentarzy: 967502.08.2014, 22:58

Spokojnie z tym realem to tylko towarzyski meczyk - i grają bez Krysi,Kroosa i Rodrigueza.Nie mówię o Khedirze bo chyba tak czy siak odejdzie.To będzie wciąż wraz z bayernem najsilniejszy zespół;celowo nie wspominam srarcelony bo oni mają trzy w jednym i nie wiadomo co z tego wyjdzie[Me-Su-Ne] - sporo [wirtuozów]generałów,mało żołnierzy.Juventys mógłby być b. mocny,ale jeśli utrzyma skład czyli głównie najlepszy środek pola na świecie Pogba-Vidal - o to będzie jednak ciężko.

Verminator97 komentarzy: 1490002.08.2014, 22:56

mit > Nie zgodzę się. Może przez to, że jestem fanem Falubazu i raczej obiektywny nie będę, ale Prota odjechał świetne zawody. W ostatnim biegu chciał pójść na całość. Zabrakło niewiele. Gdyby ta akcja mu się udała to zostałby bohaterem, a tak nadal Kołodziej miał szansę i to jaką. Szkoda, że dał się jak chłopiec na ostatnim wirażu. Jak dla mnie nie wytrzymał psychicznie. Cieślak zawalił dając Kołodzieja na 20 bieg. W ostatnim biegu powinien jechać Jarek lub KK. No nic mówi się trudno. Ale NIKOGO nie powinno się obwiniać. Szkoda, ale srebro też dobre. Nie ma się co załamywać. Widziałem później wywiad z Jankiem i był wrakiem człowieka. Szkoda mi chłopaka. :/

PS - Jutro do ZG oglądać rozjechanie Byków. :D

Merk19 komentarzy: 63002.08.2014, 22:56

na livesports nie ma składów więc zadaje tu pytanie do tych którzy oglądali dziś mecz Valencia-Monaco. Grał dziś Falcao ?

lays komentarzy: 3987102.08.2014, 22:56

Na jakiej pozycji chcielibyscie aby Wenger ukształtował Chambersa???

Ja wam powiem, że chciałbym aby Wenger zrobił z niego ŚO. Ma do tego warunki. Jest dosc wysoki i zwrotny. Kolejnym argumentem, ktory za tym przemawia jest to, że na PO mamy świetnego Bellerina, który w przyszłości powinien tam grac! Per i Kosa najmlodsi nie są, więc Chambers byłby idealnym zastepstwem a na PO Jenki i Bellerin gdy Debuchy skonczy. Aczkolwiek nie zdziwilbym sie jakby za rok-dwa taki Bellerin spychał Debuchy'ego. Kolejnym argumentem jest to, że Wenger stawia na anglików. Sam mówi, że zrobi z AFC taką repke Anglii, więc Chambers bd grywał więcej bo potencjal ma zdecydowanie wiekszy niz Jenki.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.08.2014, 22:56

Roo i Jovetic w formie, ciekawe czy na PL to przeniosa

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 22:56

dzisiaj bramke dla Monchengladbach strzelil nasz byly obronca Haavard Nordtveit.

Diabliica komentarzy: 337802.08.2014, 22:55

Kanyeast

Nie gadaj, Welbeck bardzo się rozwinął przy Moyesie, nie partaczył tak setek i nie przewracał się o swoje przeszczepy. Jak grał jako ŚN to strzelił 5 bramek w 5 występach(jakoś tak) na tej pozycji. Niepotrzebnie go rzucają na skrzydło bo tam się gubi.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.08.2014, 22:55

titi

ostatnio nie czytałem zbyt wiele przez 2 dni, ale jutro już zasiądę porządnie, jestem na 130którejś stronie, a każda z nich była tak samo ciekawa:)

Matthefff komentarzy: 190202.08.2014, 22:55

Moim zdaniem DM to jedna z najważniejszych pozycji w drużynie i to od ustawienia porządnego DM trzeba rozpoczynać ustalanie składu. Można eksperymentować z skrzydłowym na ataku, z klasyczną 10 na skrzydle itp. ale nie z środkowym pomocnikiem na DM.

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 22:54

lays
Diaby zdrowy. fajnie byloby gdyby tam zagral, rzeczywiscie.

jak to dobrze, ze Wenger nie kupil Zahy. kompletnie by sie nie wkomponowal.

_Titi_ komentarzy: 114002.08.2014, 22:53

CarlosV
Na której stronie już jesteś? W biografii henry'ego oczywiście.

lays komentarzy: 3987102.08.2014, 22:53

Ja byłbym bardzo pewny przed meczem z City, ale jest pozycja taka jak DM, na której jestesmy ciency... boje się :)

Flam > Arteta/Coq i inne wynalazki. Chyba ze Abou zdrowy to dawac go!

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 22:53

Mata ladnie wybil te grozna pilke!!

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.08.2014, 22:52

rivaldo

wenga już powiedział, że joel zostaje

maciek

wiem, że u nich też nie grała podstawa, ale widać różnice potencjału. poza tym w przypadku Arsenalu czuć, że zaczyna dziać się dobrze, czułem głód gry u naszych zawodników, oczywiście po 5 bramce przyszło rozluźnienie. to naprawdę może być świetny sezon, robią nam apetyt..

a, i sory, ale miej pretensje do sanogoal :

Matthefff komentarzy: 190202.08.2014, 22:51

Nie no Real będzie nadal bardzo mocny albo jeszcze mocniejszy. Miejmy nadzieję, że to nasza drużyna przejmie od Realu pałeczkę najlepszej drużyny Europy ;D

lays komentarzy: 3987102.08.2014, 22:51

Protas dobrze jezdził w tych zawodach. Bieg przed pieknie zamknął Nickiego i nadrobił punkt. W tym ostatnim biegu poszedł na full ryzyko bo jakby tam nie poszedł to by go rywale zwolnili i Kildemand, który był w kredzie byłby przed nim. A tak chciał się zmiescic i objechac wszystkich. Trudno taki jest sport!

Czekamy na nasze młode perełki !

Przedpełski, Zmarzlik,Dudek,Janowski,Pawliccy

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.08.2014, 22:51

Nie ogladalem meczu tylko, skrot ale widze, ze Ramsey i Joel ladnie pograli. Wenger juz go raczej po tym meczu nie pusci na loan do Milanu

Co do ikera pisze to od roku, to juz nie ten sam GK co kiedys, facet gra FATALNIE.

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 22:50

Welbeck jest tylko 1,5 roku mlodszy od Theo... a przepasc miedzy nimi taka jaka pomiedzy Ramseyem a Cleverleyem.