Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1!

Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1! 02.08.2014, 18:32, Patryk Bielski 774 komentarzy

Kanonierzy rozgromili w pierwszym poważniejszym przedsezonowym sprawdzianie ekipę Benfiki 5-1! Cztery bramki, a tym samym swoje pierwsze trafienia dla klubu, zaliczył Yaya Sanogo. Jednego gola dołożył także debiutujący w barwach Arsenalu Joel Campbell.

Arsene Wenger desygnował do gry młody zespół, z dość eksperymentalną linią defensywy, której środek tworzyli Calum Chambers oraz Nacho Monreal.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 11. minucie meczu, kiedy po strzale Gaitana goście mogli prowadzić, jednak futbolówka trafiła w poprzeczkę i wyszła za linię końcową boiska.

Kanonierzy rozpoczęli strzelaninę w 26. minucie meczu. Niezawodny ostatnimi czasy Aaron Ramsey z łatwością ograł dwóch przeciwników, po czym dograł piłkę w pole karne a tam futbolówkę sprytnym strzałem w bramce umieścił Sanogo.

W 40. minucie The Gunners prowadzili już 2-0. Doskonale podłączający się do akcji ofensywnych tego popołudnia Bellerin wrzucił piłkę w pole karne, a tam wolejem w prawym rogu bramki Artura umieścił ją Joel Campbell.

Pięć minut później wynik podwyższył Yaya Sanogo. Całą akcję doskonałym prostopadłym podaniem rozpoczął Aaron Ramsey, który dograł futbolówkę do Joela Campbella. Kostarykanin wyłożył ją Francuzowi, który dopełnił jedynie formalności.

Benfica nie zdążyła się jeszcze otrząsnąć po stracie bramki, a Artur musiał ponownie wyjmować piłkę z siatki. Znów bohaterem okazał się Yaya Sanogo, który po dograniu Gibbsa z lewej strony przerzucił piłkę nad leżącym bramkarzem. Do przerwy pogrom na The Emirates!

Po przerwie na placu gry pojawił się Santi Cazorla, który zmienił niewidocznego Alexa Oxlade-Chamberlaina.

Kibice zgromadzeni na Emirates Cup po wyjściu z tunelu piłkarzy nie musieli długo czekać na bramkę. Nie kto inny jak Yaya Sanogo podwyższył wynik meczu na 5-0! Całą akcję zaczął Joel Campbell, który dograł prostopadłą piłkę do Ramseya. Strzał Walijczyka zdołał obronić Artur, jednak przy dobitce Sanogo był już bez szans.

W 59. minucie Arsene Wenger przeprowadził trzy zmiany. Boisko opuścili Rosicky, Flamini i Ramsey, zaś w ich miejscu pojawili się Coquelin, Arteta i Wilshere.

Zaledwie dwie minuty po personalnych roszadach goście zdołali zdobyć honorową bramkę za sprawą uderzenia głową Gaitana. Piłkarz Benfiki doszedł do piłki po długim wyrzucie z autu i w sytuacji oko w oko z Martinezem pokonał Argentyńczyka.

W 73. minucie na boisku pojawili się Alexis Sanchez, Akpom i Ignasi Miquel, którzy zastąpili Joela Campbella, Yaya Sanogo i Monreala. Szczególnie ciepło publiczność powitała Chilijczyka, który debiutował w Arsenalu po głośnym transferze z Barcelony.

W 82. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Bebe, jednak Martinez zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Nie minęły trzy minuty a Portugalczyk ponownie postraszył Kanonierów z podobnej pozycji. Futbolówka przeleciała jednak tuż obok bramki Arsenalu.

W końcowej fazie meczu Arsenal mógł jeszcze podwyższyć rezultat, jednak najpierw po rzucie rożnym i wrzutce Cazorli w poprzeczkę głową piłkę skierował Miguel, a później po wyłożeniu futbolówki przez Sancheza w słupek trafił Coquelin.

Kanonierzy pokazali się z dobrej strony w pierwszym meczu Emirates Cup, zgarniając przy tej okazji osiem punktów (kolejno 3 za zwycięstwo i po jednym za każdą bramkę) i liderując w grupie. Słowa uznania należą się Sanogo, który zdemolował obronę rywala i zdołał strzelić cztery bramki. Na plus zasługują także Bellerin - świetnie włączający się w akcje ofensywne rywala, Ramsey - doskonale dowodzący środkiem pola drużyny oraz Campbell, który w debiucie zdobył bramkę i asystę.

Skrót spotkania:

Arsenal 5-1 Benfica (All Goals) ourmatch.net przez ourmatch

Arsenal: Martinez, Bellerin, Chambers, Monreal, Gibbs, Flamini, Ramsey, Rosicky, Chamberlain, Campbell, Sanogo

Ławka rezerwowych: Szczęsny, Debuchy, Koscielny, Arteta, Wilshere, Giroud, Alexis, Cazorla, Coquelin, Akpom, Miquel

Benfica: Artur, M. Pereira, Cesar, Sidnei, Eliseu, Salvio, Talisca, Amorim, John, Gaitan, Lima

Ławka rezerwowych: Derley, Lopes, Jara, Benito, Cancelo, Bebe, Almeida, Luis Felipe, Candeias, Teixeira.

Benfica LizbonaEmirates Cup autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com / własne
schnor25 komentarzy: 1854602.08.2014, 20:43

I warto pochwalić Yayę (posłużę się zwrotem Strejlaua) za jedną bardzo fajną piłkę diagonalną (nie spodziewałem się tego po Nim, a już Giroud na pewno by takiej piły nie posłał) :)

mar12301 komentarzy: 2313702.08.2014, 20:43

kanyeast

obyś miał rację, DM'a nam potrzeba jak rybie wody, a im szybciej tym lepiej i wszyscy odetchniemy z ulgą.

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 20:42

chodzilo mi o poniedzialek. bo wtedy ma byc niby info o tym.

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 20:41

padoks
a ja ci powiem, ze Inzaghi nigdy nie mial takiego dryblingu co Sanogo i dlatego mysle, ze Yaya ma papiery na bardzo dobrego pilkarza.

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 20:40

mar
na pewno wczesniej. jest dopiero 2 sierpnia. Wenger nie bedzie czekal do DD. jesli Verma odejdzie to zastepstwo bedzie raz dwa, a co do DM to jezeli jutro sie okaze, ze jednak Khedira przyjdzie (obiecana druga bomba) to juz 11 sierpnia wroci z urlopu. Wenger juz nie bedzie czekal do DD bo wie, ze to skraca czas adaptacji i zgrania z druzyna.

mar12301 komentarzy: 2313702.08.2014, 20:39

łe, jutro też gramy o 17.20. Myślałem, że najpierw o 15.

padoks komentarzy: 33302.08.2014, 20:39

Pamiętacie Inzagiego? Też nigdy nie był magikiem ale to on zawsze w Milanie wsadził gdzieś tą szkite i piłka ledwo się turlała do bramki. Nie mówię że Sanogo jest nowym Inzagim, ale też jak on bardzo łatwo znajduje się w dobrym miejscu w dobrym czasie.

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 20:37

Nie ma sensu wypozyczac Sanogo. Chlopak spokojnie moze grac w lidze. Tego teraz wlasnie potrzebuje. WYpozyczenie spowodowaloby, ze znowu by stracil kontakt z gra na najwyzszym poziomie. Campbell jak najbardziej jak przychodzil, potrzebowal ogrania w roznych ligach i teraz przychodzi jako uksztaltowany pilkarz a nie zdolny dzieciak. Sanogo musi grac w Arsenalu, nawet z lawki ale musi byc. Inaczej znowu Giroud z miejsca bedzie mial pierwszy sklad, a tego nikt nie chce. Walka musi byc na kazdej pozycji. Zaden zawodnik nie moze byc zbyt wygodny. Dlatego te dwa transfery bylyby swietne. Smieszne, ze jeszcze przed okienkiem nikt nie wierzyl, ze Wenger zrobi 4 transfery, a teraz sie okazuje, ze bedzie ich 6. COYG!

Dominik11 komentarzy: 2017102.08.2014, 20:37

sorry za dwa komentarze takie same

Dominik11 komentarzy: 2017102.08.2014, 20:36

Sanogo różni się tym od Girouda że ustawia się lepiej a co do setek chyba nie muszę mówić ile nie wykorzystał Giroud

mar12301 komentarzy: 2313702.08.2014, 20:35

Kanyeast

szczerze? Wątpie, że do meczu z City zaklepiemy DM'a. IMO będzie jakiś transfer po 15 sierpnia, może nawet bliżej DD.

_Titi_ komentarzy: 114002.08.2014, 20:32

Kanyeast
Otóż to, tylko ciut większy ten limit znaków np do 350

afrojohn komentarzy: 19502.08.2014, 20:32

@MaciekGoooner :
Stary nie mówię że Sanogo posadzi z miejsca Żiru ale takiego napastnika jak Sanogo Arsenalowi trzeba w przyszłości i byłbym wielce zawiedziony gdyby go wypożyczony ponieważ Żiru nie w każdym meczu musi grać i nie każdą końcówkę ponieważ dalej jakby nie patrzeć mamy jednego rasowego napastnika więc byłby całkiem fajną alternatywą dla naszego "wspaniałego kochanego cudownego" Modela ;)

MRKanonier komentarzy: 6002.08.2014, 20:31

Po tym meczu nasuwa mi się kilka wniosków. Ogólnie drużyna zagrała świetne spotkanie benfica nie miała nic do powiedzenia. Campbell i Ballerin pokazali że zasługują juz na szanse w pierwszym zespole, Sanogo strzelił 4 gole i chwała mu za to, ale jak dla mnie jest strasznie chaotyczny raz ma przebłyski geniuszu żeby minute później potknąć się o własne nogi, ale nie można mu odmówić potencjału i też należy mu dawać szansę, widać też że yaya naprawdę świetnie pokazuje się do gry i zawsze jest w polu karnym tam gdzie być powinien to się da zauważyć po dzisiejszych bramkach.

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 20:28

Titi
powinien byc limit znakow jak w twitterze.

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 20:27

mar
Joel moze byc zmieniany, nie ma problemu. Koles gra mega inteligentnie. To podanie do Ramseya przy 5 bramce Yaya, cud malina. Przyjecie i puszczenie pilki extra. Mam nadzieje, ze w poniedzialek sie okaze, ze kupilismy DM. Mecz z Shity jest bardzo wazny. Super zaczac sezon z kolejnym trofeum.

_Titi_ komentarzy: 114002.08.2014, 20:26

Mico17

Jutro kończę biografię henryka, w tydzień ja przeczytam więc potrafię, ale nie widzę sensu pisać takich długich komentarzy, chyba że ktoś będzie książki pisać ;d

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 20:25

Sanogo ma drybling, jest szybszy, dzisiaj strzelil 4 bramki, dobrze sie zastawia, posyla dobre dlugie pilki (do campbella cudo). Ale widocznie dwie zmarnowane setki z Boreham Wood potrafia to wszystko przekreslic. Sanogo potrzebowal tych bramek jak malo kto. Moglem w sumie postawic booka, bo mowilem przed meczem, ze chce zobaczyc bramki Joela i Yaya. Sanogo imo bedzie o wiele lepszy od giroud.

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 20:23

Arteta, Monreal, Coquelin to zawodnicy za slabi na pierwszy sklad. Moim zdaniem Wenger pusci Coquelina, choc jest lepszy od Artety. Flamini musi zostac, dobre zmiany z lawki daje. Jak na dloni widac, ze DM to ostatni transfer ktory spowoduje, ze nasz sklad bedzie bardzo mocny. Campbell dzisiaj imo MOTM. Pokazal prawdziwa jakosc. Ten gosc po prostu pasuje do Arsenalu i musi grac.

mar12301 komentarzy: 2313702.08.2014, 20:22

Mówiłem, że Joel będzie nam bardzo przydatny. Jedynym takim poważnym jego minusem jest to że szybko traci siłę i po 60 minutach już "sapie", a w BPL lekko nie ma przecież.

miki9971 komentarzy: 6513 newsów: 202.08.2014, 20:20

Kanyeast @ Problem lezy w tym, ze niektorym nie dogodzisz...

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 202.08.2014, 20:20

Sanogo ma lepszy intynkt strzelecki od Girouda, w poprzednim sezonie już było to widać tylko brakowało mu skuteczności. A Nasz genialny snajper Giroud nadal maks dwa trafienia w jednym meczu nieważne czy towarzyski mecz czy o punkty ale Sanogo ma już hattricka a model nie czyli Sanogo imo będzie lepszy od modela jak wenger go dobrze wyeksploatuje.

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 20:18

Wenger mowiac o dwoch transferach ma na mysli DM i ewentualnie CB w razie odejscia TV5. Z przodu jest jakosc jak cholera a jeszcze ma wrocic Ozil, Theo i Podol. Jaram sie Joelem i uwazam, ze on powinien zaczac w meczu z City. Uniwersalny zawodnik. Sanogo zaliczyl bardzo dobry mecz. Nie rozumiem jak mozna wypominac gosciowi to, ze raz czy dwa razy zle przyjal pilke w momencie kiedy strzela cztery bramki. ON MA 21 LAT. Moze byc tylko lepszy. Propsy dla Joela i Yaya.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 302.08.2014, 20:16

Maciek - Benfica przegrala w finale z Sevilla :P

Co do Sanogo, to zobacz, ze on juz wrzuca w internety informacje o tym, ze strzelil gola, a nawet 4, a bardzo dlugo trzeba bylo czekac.

Widac, ze koles potrzebowal zastrzyku pewnosci siebie i spadl mu kamien z serca ( tak jak nam po wygraniu FA CUP :)

Odnajdowal sie na boisku i to w sumie jest jego glowne zadanie. Strzelil 4/7 i czasem troche slabo gral, ale nawet jesli tylko jego rola w klubie bedzie ograniczala sie do wywierania presji na Giroudzie, to tez bedzie dobrze.

Tez dostrzegam, ze to nie jest world class, ale moze bedzie skuteczny, mimo pewnych brakow.
Teraz na pewno jeszcze bardziej uwierzy w swoje umiejetnosci, takze niech gra jak najlepiej ( ja go traktuje jako bonus :)

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.08.2014, 20:16

Titi
na prawdę nie potrafisz już się na chwilę skupić i przeczytać nieco dłuższego tekstu niż 3 zdania?
ja pierdziele co sie z tymi ludzmi dzieje

_Titi_ komentarzy: 114002.08.2014, 20:14

Maciek
Spoko, kiedyś podeślij na priv streszczonko;d

Dominik11 komentarzy: 2017102.08.2014, 20:14

jestem zadowolony z meczu. Joel było wiadomo że ma talent. Sanogo 4 gole magia ale 2 były na pustą bramkę nie ma co go jeszcze oceniać

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 102.08.2014, 20:13

Jak dla mnie JUŻ Calum powinien walczyć o podstawową 11 z Mathieu, bo w defensywie jest na tym samym poziomie jak nie lepszym, a jest prawie dekadę młodszy.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.08.2014, 20:13

@mercol, Bellerin grał kiedyś jako skrzydłowy to on musi nadrobić grę w deffie

mercol7 komentarzy: 270402.08.2014, 20:12

Campbell pokazał już na mistrzostwach swój skill więc akurat on już mnie do tego przyzwyczaił.
Sanogo- kozacko ale z techniką podań nie najlepiej .
Bellerin - atak to jego mocna strona natomiast na obronie to troche niepewnie.
Miguel i Coquelin - przeciętnie by nie powiedzieć tragicznie
Arteta- :D
Flamini - uczy sie od Artety

Jedno jest pewne bez nowego DM'a ani rusz :D
Już widze w sobote za tydzień jak bedą w nas wchodzić jak w masło / musimy sie skupić na ataku bo inaczej nas rozwalcują

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.08.2014, 20:12