Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1!

Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1! 02.08.2014, 18:32, Patryk Bielski 774 komentarzy

Kanonierzy rozgromili w pierwszym poważniejszym przedsezonowym sprawdzianie ekipę Benfiki 5-1! Cztery bramki, a tym samym swoje pierwsze trafienia dla klubu, zaliczył Yaya Sanogo. Jednego gola dołożył także debiutujący w barwach Arsenalu Joel Campbell.

Arsene Wenger desygnował do gry młody zespół, z dość eksperymentalną linią defensywy, której środek tworzyli Calum Chambers oraz Nacho Monreal.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 11. minucie meczu, kiedy po strzale Gaitana goście mogli prowadzić, jednak futbolówka trafiła w poprzeczkę i wyszła za linię końcową boiska.

Kanonierzy rozpoczęli strzelaninę w 26. minucie meczu. Niezawodny ostatnimi czasy Aaron Ramsey z łatwością ograł dwóch przeciwników, po czym dograł piłkę w pole karne a tam futbolówkę sprytnym strzałem w bramce umieścił Sanogo.

W 40. minucie The Gunners prowadzili już 2-0. Doskonale podłączający się do akcji ofensywnych tego popołudnia Bellerin wrzucił piłkę w pole karne, a tam wolejem w prawym rogu bramki Artura umieścił ją Joel Campbell.

Pięć minut później wynik podwyższył Yaya Sanogo. Całą akcję doskonałym prostopadłym podaniem rozpoczął Aaron Ramsey, który dograł futbolówkę do Joela Campbella. Kostarykanin wyłożył ją Francuzowi, który dopełnił jedynie formalności.

Benfica nie zdążyła się jeszcze otrząsnąć po stracie bramki, a Artur musiał ponownie wyjmować piłkę z siatki. Znów bohaterem okazał się Yaya Sanogo, który po dograniu Gibbsa z lewej strony przerzucił piłkę nad leżącym bramkarzem. Do przerwy pogrom na The Emirates!

Po przerwie na placu gry pojawił się Santi Cazorla, który zmienił niewidocznego Alexa Oxlade-Chamberlaina.

Kibice zgromadzeni na Emirates Cup po wyjściu z tunelu piłkarzy nie musieli długo czekać na bramkę. Nie kto inny jak Yaya Sanogo podwyższył wynik meczu na 5-0! Całą akcję zaczął Joel Campbell, który dograł prostopadłą piłkę do Ramseya. Strzał Walijczyka zdołał obronić Artur, jednak przy dobitce Sanogo był już bez szans.

W 59. minucie Arsene Wenger przeprowadził trzy zmiany. Boisko opuścili Rosicky, Flamini i Ramsey, zaś w ich miejscu pojawili się Coquelin, Arteta i Wilshere.

Zaledwie dwie minuty po personalnych roszadach goście zdołali zdobyć honorową bramkę za sprawą uderzenia głową Gaitana. Piłkarz Benfiki doszedł do piłki po długim wyrzucie z autu i w sytuacji oko w oko z Martinezem pokonał Argentyńczyka.

W 73. minucie na boisku pojawili się Alexis Sanchez, Akpom i Ignasi Miquel, którzy zastąpili Joela Campbella, Yaya Sanogo i Monreala. Szczególnie ciepło publiczność powitała Chilijczyka, który debiutował w Arsenalu po głośnym transferze z Barcelony.

W 82. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Bebe, jednak Martinez zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Nie minęły trzy minuty a Portugalczyk ponownie postraszył Kanonierów z podobnej pozycji. Futbolówka przeleciała jednak tuż obok bramki Arsenalu.

W końcowej fazie meczu Arsenal mógł jeszcze podwyższyć rezultat, jednak najpierw po rzucie rożnym i wrzutce Cazorli w poprzeczkę głową piłkę skierował Miguel, a później po wyłożeniu futbolówki przez Sancheza w słupek trafił Coquelin.

Kanonierzy pokazali się z dobrej strony w pierwszym meczu Emirates Cup, zgarniając przy tej okazji osiem punktów (kolejno 3 za zwycięstwo i po jednym za każdą bramkę) i liderując w grupie. Słowa uznania należą się Sanogo, który zdemolował obronę rywala i zdołał strzelić cztery bramki. Na plus zasługują także Bellerin - świetnie włączający się w akcje ofensywne rywala, Ramsey - doskonale dowodzący środkiem pola drużyny oraz Campbell, który w debiucie zdobył bramkę i asystę.

Skrót spotkania:

Arsenal 5-1 Benfica (All Goals) ourmatch.net przez ourmatch

Arsenal: Martinez, Bellerin, Chambers, Monreal, Gibbs, Flamini, Ramsey, Rosicky, Chamberlain, Campbell, Sanogo

Ławka rezerwowych: Szczęsny, Debuchy, Koscielny, Arteta, Wilshere, Giroud, Alexis, Cazorla, Coquelin, Akpom, Miquel

Benfica: Artur, M. Pereira, Cesar, Sidnei, Eliseu, Salvio, Talisca, Amorim, John, Gaitan, Lima

Ławka rezerwowych: Derley, Lopes, Jara, Benito, Cancelo, Bebe, Almeida, Luis Felipe, Candeias, Teixeira.

Benfica LizbonaEmirates Cup autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com / własne
mitmichael komentarzy: 4924302.08.2014, 22:30

Na Astrze jest kanał FTA w HD co leci mecz MU - Real, nazywa sie Servus TV HD Osterreich

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 202.08.2014, 22:24

Myślicie, że z Joveticia coś będzie w tym sezonie? Ma już chyba 6-7 bramek w sparingach...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.08.2014, 22:19

Gnabry jakiś czas temu leczył kontuzję

kaziu874 komentarzy: 673502.08.2014, 22:17

"Sanogo i Campbell potrzebują gry i muszą grać tutaj" - mam nadzieje ze Wenger mówi prawdę i zostaną u nas na ten sezon. Campbell dzisiaj pokazał, że może być ważnym ogniwem w Arsenalu, a i Sanogo może odpalić, jako 3 napastnik bez problemu.

_Titi_ komentarzy: 114002.08.2014, 22:17

youtube.com/watch?v=GXAxntnKEAg
Wtf?!

Diabliica komentarzy: 337802.08.2014, 22:15

MaciekGooner

United gra tak od 1 meczu na tournee, van Gaal powiedział, że na 99% tak będziemy grać w lidze

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 22:15

wiadomo co sie dzieje z Sergem? Martwi mnie jego absencja.

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 22:14

Amerykanie podniecaja sie byle zagraniem :D dotad nie widzieli takich w MLSie

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 702.08.2014, 22:13

ten komentator w meczu manu real mnie rozwala :D

polishbrigadesx komentarzy: 1020702.08.2014, 22:11

Real bez Ronaldo więc ciężko będzie o wygraną ale myślę że takim składem jaki obecnie Real posiada powinni wygrać ten ostatni mecz.

mar12301 komentarzy: 2313702.08.2014, 22:10

Kowalczyk11

lekka kontuzja. Na dniach wróci do gry.

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 22:10

Jovetic zaczal ladowac bramy w Shity. ciekawe czy pociagnie dluzej.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.08.2014, 22:07

Diaby nie znalazł się w składzie, ale nie jest kontuzjowany. Po prostu musi jeszcze trochę popracować.

Od początku to mówiłem to wszyscy już się śmiali, że Diaby kontuzja ;)

Mongoose

nie ma co porównywać, teraz mecz nawet w kiblu obejrzysz, kiedyś nie było tak szerokiej oferty transmisji (a jeśli cofniemy się XX lat, to wgl można o tym zapomnieć :d)

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 22:05

Jezusku kochany... Nie moge sie doczekac wspolpracy Ozila z naszymi skrzydlowymi. Przeciez to bedzie miazdzitsu. W zeszlym sezonie przez brak skrzydel gralismy wolna i przewidywalna pilke. teraz majac swietnych skrzydlowych mozemy w ciagu meczu zmieniac taktyke, ustawienie. Campbell z latwoscia przechodzi z jednego skrzydla na drugie, to samo Ox. Sanchez jutro zagra wiecej i pokaze swoja jakosc. Walcott moze schodzic do srodka. ILEZ MOZLIWOSCI OD RAZU!!

Mongoose komentarzy: 123102.08.2014, 22:03

Takie stutysięczniki by się przydaly ale po pierwsze ceny biletow musiałby spaść o co najmniej polowe a po drugie mecze tylko i wyłącznie ok 19-20. Kiedys nie było problemów z zapełnieniem 100 tys ale to były inne czasy.

fcescf komentarzy: 255402.08.2014, 22:03

Zobaczyłem teraz gola Campbella bo przeoczyłem go (oglądałem jak było normalnie 1-0 a potem znowu włączam 4-0) i asysta Bellerina miodzio !!

schnor25 komentarzy: 1854602.08.2014, 22:02

Mamy słabą ligę, większość woli z browarem w domu obejrzeć, nie garną się aż tak na stadiony. W Polsce (w każdym z miast) wystarczyły by stadiony o pojemności góra 30 tys. krzesełek + 1 a`la Narodowy.

Diabliica komentarzy: 337802.08.2014, 22:01

sportz-hd.eu/ zapraszam na mecz

Ma3ie21 komentarzy: 160202.08.2014, 22:01

Ma ktoś sopa do Mułów?

schnor25 komentarzy: 1854602.08.2014, 22:00

Kanyeast

myślisz, ze gdyby ES miało 80 tys krzesełek to byłyby pustki?

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 22:00

Campbell powinien grac wiecej niz 10-20 minut. Moze byc zmieniany w 60 minucie ale nie mozna takiego goscia sadzac na lawke.

schnor25 komentarzy: 1854602.08.2014, 21:59

Ronaldo w wieku Joela to już wymiatał i to często w pełnym wymiarze czasowym :d

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 21:59

W Sezonie 2006/2007 Portugalczyk zagrał w 52 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelając w nich 23 gole, a także zaliczając 20 asyst. W klasyfikacji strzelców Premier League uplasował się na drugim miejscu, za Didierem Drogbą z Chelsea F.C.

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103602.08.2014, 21:57

Ronaldo w wieku Campbella dostawał 10-20 minut?
CO JA CZYTAM!!!!!!!

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 21:56

Mongoose
a po co budowac stotysieczniki? zeby potem byly w polowie puste? stadion lechii jest ma prawie 45 tys a zapelniona jest 1/3.

damian7293 komentarzy: 3002.08.2014, 21:54

Dobry mecz. Młodzi pokazali ze będą walczyć o szeroką kadrę.

Corthal komentarzy: 110902.08.2014, 21:53

Wystarczy przypomnieć sobie występy Sanogo z zeszłego sezonu żeby wiedzieć że to nie jest zawodnik na teraz. Jak to już ktoś napisał brak koordynacji, klocowate ruchy... potrafi znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie, ale co z tego skoro potyka się o własne nogi. Jeden dobry mecz to żaden wyznacznik, biorąc pod uwagę że przeciwnik umówmy się, Goliatem nie był.

Czy z niego będzie coś więcej? Ja wyrokować nie będę, śmiałem się kilka sezonów z Aarona "piętki" Ramseya żeby od roku oglądać piłkarza kompletnego. Jeżeli w tym sezonie ominą go kontuzję to może to być najlepszy środkowy pomocnik w lidze, o ile nie gracz sezonu po odejściu Luisa Suareza.

Bardzo chciałbym zobaczyć w pierwszych kilku kolejkach jak Joel Campbell dostaje 10-20 minut. Cristiano Ronaldo też dostawał w jego wieku 10 minut i wystarczyło- w składzie się już zadomowił. Nie mówię że będzie z Campbella drugi Portugalczyk, ale 22 lata to już odpowiedni wiek żeby wpasował się w naszą wąską bądź co bądź paletę skrzydłowych, czy też raczej jak na niego patrzę, bocznych napastników- myślę że jak regularnie będzie dostawał szanse to coś pod 10-15 goli w lidze może już teraz ukuć.

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 21:49

Czy Boss złożył ofertę za Samiego Khedirę?
Nie.
haahaha

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 202.08.2014, 21:48

Maciek > zagra jutro Żwirek i pokaże swój potencjał. Z pewnością zaprezentuje się lepiej od Sanogo i zapewni nam zwycięstwo.

Mongoose komentarzy: 123102.08.2014, 21:47

W stanach jest taka pojemność stadionów jak kiedyś w Europie, ale wiadomo teraz mamy te wszystkie "standardy".

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 21:46

Co z Gnabrym!!?!!? Ten tez to kocur niesamowity. niech wraca jak najszybciej do treningow.

polishbrigadesx komentarzy: 1020702.08.2014, 21:45

Na dzisiejszym meczu Realu vs Menu ma zasiąść 109 tyś ludzi.

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103602.08.2014, 21:44

Tak jak mówiłem Sanogo strzela jedną i wór bramek;p

Mongoose komentarzy: 123102.08.2014, 21:42

Barca słabiutko w swoim meczu, obrona to po prostu tragedia. Pique, Busquets, Pedro, Sergi Roberto to jedno wielkie nieporozumienie. Dosłownie odbicie lustrzane dzisiejszego występu Arsenalu.

mrsomebody komentarzy: 602102.08.2014, 21:41