Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1!

Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1! 02.08.2014, 18:32, Patryk Bielski 774 komentarzy

Kanonierzy rozgromili w pierwszym poważniejszym przedsezonowym sprawdzianie ekipę Benfiki 5-1! Cztery bramki, a tym samym swoje pierwsze trafienia dla klubu, zaliczył Yaya Sanogo. Jednego gola dołożył także debiutujący w barwach Arsenalu Joel Campbell.

Arsene Wenger desygnował do gry młody zespół, z dość eksperymentalną linią defensywy, której środek tworzyli Calum Chambers oraz Nacho Monreal.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 11. minucie meczu, kiedy po strzale Gaitana goście mogli prowadzić, jednak futbolówka trafiła w poprzeczkę i wyszła za linię końcową boiska.

Kanonierzy rozpoczęli strzelaninę w 26. minucie meczu. Niezawodny ostatnimi czasy Aaron Ramsey z łatwością ograł dwóch przeciwników, po czym dograł piłkę w pole karne a tam futbolówkę sprytnym strzałem w bramce umieścił Sanogo.

W 40. minucie The Gunners prowadzili już 2-0. Doskonale podłączający się do akcji ofensywnych tego popołudnia Bellerin wrzucił piłkę w pole karne, a tam wolejem w prawym rogu bramki Artura umieścił ją Joel Campbell.

Pięć minut później wynik podwyższył Yaya Sanogo. Całą akcję doskonałym prostopadłym podaniem rozpoczął Aaron Ramsey, który dograł futbolówkę do Joela Campbella. Kostarykanin wyłożył ją Francuzowi, który dopełnił jedynie formalności.

Benfica nie zdążyła się jeszcze otrząsnąć po stracie bramki, a Artur musiał ponownie wyjmować piłkę z siatki. Znów bohaterem okazał się Yaya Sanogo, który po dograniu Gibbsa z lewej strony przerzucił piłkę nad leżącym bramkarzem. Do przerwy pogrom na The Emirates!

Po przerwie na placu gry pojawił się Santi Cazorla, który zmienił niewidocznego Alexa Oxlade-Chamberlaina.

Kibice zgromadzeni na Emirates Cup po wyjściu z tunelu piłkarzy nie musieli długo czekać na bramkę. Nie kto inny jak Yaya Sanogo podwyższył wynik meczu na 5-0! Całą akcję zaczął Joel Campbell, który dograł prostopadłą piłkę do Ramseya. Strzał Walijczyka zdołał obronić Artur, jednak przy dobitce Sanogo był już bez szans.

W 59. minucie Arsene Wenger przeprowadził trzy zmiany. Boisko opuścili Rosicky, Flamini i Ramsey, zaś w ich miejscu pojawili się Coquelin, Arteta i Wilshere.

Zaledwie dwie minuty po personalnych roszadach goście zdołali zdobyć honorową bramkę za sprawą uderzenia głową Gaitana. Piłkarz Benfiki doszedł do piłki po długim wyrzucie z autu i w sytuacji oko w oko z Martinezem pokonał Argentyńczyka.

W 73. minucie na boisku pojawili się Alexis Sanchez, Akpom i Ignasi Miquel, którzy zastąpili Joela Campbella, Yaya Sanogo i Monreala. Szczególnie ciepło publiczność powitała Chilijczyka, który debiutował w Arsenalu po głośnym transferze z Barcelony.

W 82. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Bebe, jednak Martinez zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Nie minęły trzy minuty a Portugalczyk ponownie postraszył Kanonierów z podobnej pozycji. Futbolówka przeleciała jednak tuż obok bramki Arsenalu.

W końcowej fazie meczu Arsenal mógł jeszcze podwyższyć rezultat, jednak najpierw po rzucie rożnym i wrzutce Cazorli w poprzeczkę głową piłkę skierował Miguel, a później po wyłożeniu futbolówki przez Sancheza w słupek trafił Coquelin.

Kanonierzy pokazali się z dobrej strony w pierwszym meczu Emirates Cup, zgarniając przy tej okazji osiem punktów (kolejno 3 za zwycięstwo i po jednym za każdą bramkę) i liderując w grupie. Słowa uznania należą się Sanogo, który zdemolował obronę rywala i zdołał strzelić cztery bramki. Na plus zasługują także Bellerin - świetnie włączający się w akcje ofensywne rywala, Ramsey - doskonale dowodzący środkiem pola drużyny oraz Campbell, który w debiucie zdobył bramkę i asystę.

Skrót spotkania:

Arsenal 5-1 Benfica (All Goals) ourmatch.net przez ourmatch

Arsenal: Martinez, Bellerin, Chambers, Monreal, Gibbs, Flamini, Ramsey, Rosicky, Chamberlain, Campbell, Sanogo

Ławka rezerwowych: Szczęsny, Debuchy, Koscielny, Arteta, Wilshere, Giroud, Alexis, Cazorla, Coquelin, Akpom, Miquel

Benfica: Artur, M. Pereira, Cesar, Sidnei, Eliseu, Salvio, Talisca, Amorim, John, Gaitan, Lima

Ławka rezerwowych: Derley, Lopes, Jara, Benito, Cancelo, Bebe, Almeida, Luis Felipe, Candeias, Teixeira.

Benfica LizbonaEmirates Cup autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com / własne
Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 21:37

Sanogo skleil pare niezlych podan w meczach z Bayernem, Wigan czy Hull. Kontuzja mu popsula szyki.

Namess
Sanogo jest szybszy od Lukaku. Drybling ma calkiem niezly. Pisac, ze z goscia nic nie bedzie po meczu w ktorym strzelil 4 bramki jest przejawem niezlego hatingu. Dajcie chlopakowi pograc. Ramseya wiekszosc z nas (w tym ja) skreslala i nie chciala go w skladzie. Wszystko przychodzi z czasem. Na szczescie Wenger wierzy w swoich pilkarzy i wie na co ich stac. Akpom tez potrzebuje strzelic np. jutro bramke i na pewno sie odblokuje.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11702.08.2014, 21:34

theo100---> Szkoda, że widzisz tylko wady Girouda. Nie doceniasz jego waleczności, zgrań z pierwszej piki czy robienia miejsca dla partnerów. Połowa goli Aarona czy innego naszego pomocnika to zasługa Olka.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 202.08.2014, 21:31

MaciekGoooner > podaj mi chociaz jeden mecz w którym Giroud strzelił cztery bramki :)

Alonso komentarzy: 1282402.08.2014, 21:31

MaciekGoooner
Jeszcze mecz rezerw na rezerwy Benfici :P ale co tam Sanogo do pierwszego składu za Giroud bo pokazał się dobrze w jednym sparingu...

mrsomebody komentarzy: 602102.08.2014, 21:24

haxball.com/?roomid=~215cb15d4d47d1d7c791cd4ab3819bb05b310a2d40fe4c79823dc6a59a873044e

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40002.08.2014, 21:24

kamilo_oo komentarzy: 2356702.08.2014, 21:24

A dobra już po :d

afrojohn komentarzy: 19502.08.2014, 21:23

MaciekGoooner:
odwal się od Sanogo u nas naprawdę może dużo grać a tak jak już napisałem model musi mieć konkurenta nawet w postaci Sanogo

mitmichael komentarzy: 4924302.08.2014, 21:22

20:55 ANGLIA Na koniec dnia informacja z Emirates Stadium. Arsene Wenger przyznał, że Joel Campbell zostaje w klubie, a Francuz ma wobec niego plany. 22-latek ma regularnie wystepować w Premier League.

schnor25 komentarzy: 1854602.08.2014, 21:22

Qarol

co by nie powiedzieć, trzeba się wiedzieć gdzie się znaleźć w odpowiednim momencie, nie umniejszajmy tego Sanogo.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.08.2014, 21:22

ma ktoś może link do transmisji z Druzynowego Pucharu Świata w żużlu ?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.08.2014, 21:22

trzeba jeszcze ustawić się w taki sposób by móc zagrać dogodną piłkę

przestańcie psioczyć, nie ważne jak strzelił, 4 bramki strzelone w 1 meczu przez 1 zawodnika to nie jest częsta sprawa, dlatego mu gratuluję

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 202.08.2014, 21:21

Naprawdę zamiast się cieszyć, że chłopak strzela cztery bramki, to hejtujecie jak miło. Dosyć, że nasza gra z Sanogo wygląda dużo lepiej niż z Giroud, to jeszcze źle bo przez cały sezon nie strzelił ani jednej bramki. A niby ile tych szans otrzymał? Żwirek strzelil 20 bramek na 50 meczy przy czym marnował średnio 2,3 setki na mecz pozbawiając nas kilkunastu punktów. Na to wychodzi, że chcecie nadal Giroud w pierwszym składzie, co jest dla mnie absurdalne biorąc pod uwagę jego poprzedni sezon.

schnor25 komentarzy: 1854602.08.2014, 21:21

Namess

dzisiaj kilka razy elegancko prowadził krótko piłkę przy nodze i raz wjechał w pole karne właśnie balansem ciała, a że w międzyczasie z 5x potknie się o własne nogi i kilka razy nie trafi w piłkę, no cóż, cały urok Sanogo :d

Qarol komentarzy: 1450202.08.2014, 21:20

Sanogo przy tych bramkach miał furę szczęścia. Po prostu piłka spadała tam gdzie stał lub pozostało ją tylko wpakować do pustej bramki. Pokazał skilla przy trzecim golu, gdzie faktycznie musiał się wykazać nieco bardziej.

Fajnie, że się przełamał, ale nie ma co się zbytnio podniecać moim zdaniem. Zobaczymy jak wypadnie w sezonie ; p

Xdkarol komentarzy: 98802.08.2014, 21:20

Ma ktoś link do CAŁEGO meczu?

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 102.08.2014, 21:16

Dla mnie z Sanogo nic nie będzie. On nie ma szybkości, koordynacji ruchowej, panowania nad piłką. Nie odmawiam mu talentu, lecz po prostu ma takie klocowate warunki fizyczne.

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 102.08.2014, 21:15

Morgan.

Ziebka komentarzy: 265902.08.2014, 21:15

a ja dla odmiany wlasnie w bendtnerze nigdy nic nie widzialem takiego co by przemawialo za tym ze moze byc swietnym pilkarzem, za to yaya sanogo moze cos z niego byc, przynajmniej ja tak to widze :p tylko musi grac

_Titi_ komentarzy: 114002.08.2014, 21:07

Wolelibyscie kogo z dwójki carvalho-Morgan?

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 21:06

Oczywiscie, ze mozna zawsze powiedziec, ze nawet Bednter strzelil swego czasu hat-tricka z Porto, pamietne 5:0 na emirates. ale ja zawsze na swoj sposob lubilem Bendtnera, uwazalem, ze to zawodnik ktory moze sie fajnie rozwinac. Problemem byla jego mentalnosc i buta. Kto wie, czy gdyby byl bardziej ogarniety to by nie gral nadal w AFC. Jego tez w pewien sposob zniszczyly wypozyczenia.

schnor25 komentarzy: 1854602.08.2014, 21:04

Hehe, widzę, sporo osób dzisiaj ogarnia :D

Oldgunner3 komentarzy: 973402.08.2014, 21:03

Kanyeast
Pełna zgoda.Myślę,że AW ma swojego faworyta spośród non stop przewijającej się 3 def.pom i sądzę,że jednak jest to Khedira[mimo,że to może i bardziej b2b] bo facet ma wiele walorów o których już często było.Boss pewnie czeka,aż sytuacja na linii Real-Khedira- AFC się wykrystalizuje,a pewnie stanie się to blisko dd.Oczywiście Carvalho i Schneider. gdzieś sie przejawiają żeby pokazać kibicom,rywalom,Realowi i Khedirze,że jak nie to mamy alternatywę.

tfu...

to Maciek zapodał, sorki :D ale jak ktoś wie, niech poda tytuł ;)

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 20:54

schnor
nie oponowalem. w jakim filmiku?

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 20:53

Sanogo ma 21 lat. jest 7 lat mlodszy od Giroud. Mysle, ze spokojnie nauczy sie podawac. Musi po prostu w miare regularnie grac. Jak bedzie cieniowal to w jego miejsce Giroud. Jak Giroud bedzie cieniowal to jest Sanchez. Jak Sanchez bedzie cieniowal to jest Campbell, Podol, Walcott ktorzy tez od biedy moga tam grac. Sanogo jak na razie mnie przekonuje. Nie popadam w hurraoptymizm tylko fakt, ze kolo strzela 4 bramki nie jest zwyklym przypadkiem. W finale z Hull mial z 2 okazje strzeleckie i byl bliski gola. Dzisiaj wykonczyl idealnie i pokazal, ze nie jest bezmyslnym drewniakiem a wrecz przeciwnie.

schnor25 komentarzy: 1854602.08.2014, 20:53

teraz Kanyeast powiedz mi co to za nuta na tym filmiku jest? :D

schnor25 komentarzy: 1854602.08.2014, 20:52

Kanyest

nie musisz prawić swoich racji, bo myślimy podobnie w tej kwestii :) ot zwróciłem uwagę na jedno podanie i pochwaliłem za niego młodego Francuza

mercol7 komentarzy: 270402.08.2014, 20:50

IMO Coquelin 'a zniszczyły te wypożyczenia bo nawet nie grał ... to już kompletna głupota u nas Wenger poświęciłby mu więcej minut

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 20:50

mit
Ma zarabiac dwa razy wiecej. Szkoda, bo to fajny zawodnik jest ale widocznie hajs sie nie zgadzal w OM.

mitmichael komentarzy: 4924302.08.2014, 20:49

20:15 FRANCJA Mathieu Valbuena oficjalnie został zawodnikiem Dynama Moskwa. Francuz dołączy do pozyskanego ostatnio z Manchesteru United Alexandra Buttnera. Kwota transferu to 7 milionów euro. Valbuena podpisał 3-letni kontrakt z rosyjskim klubem.

Dziwi mnie ten transfer. Pewnie kasa zadecydowała

schnor25 komentarzy: 1854602.08.2014, 20:49

Kanyeast

nie to, że hejt na Oliego z mojej strony, ot zwykłe spostrzeżenia ;)

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 20:49

lays
poszla taka plotka, ze w poniedzialek ma byc info na temat Khediry.

schnor25 komentarzy: 1854602.08.2014, 20:48

Arteta wszedł z ławki na bądź co bądź lajtowe spotkanie i momentami, gdy na niego patrzyłem - ręce opadały. Okej, lata swoje ma (ale też żadne z niego emeryt), to i szybkość już nie ta, ale bierność w zachowaniu? I to na dodatek taki sabotaż ze strony KAPITANA? Ślepo wierzę, że miał gorszy dzień i wraz z nowym sezonem zobaczymy namiastkę Hiszpana z poprzednich sezonów. Póki co w jego miejsce obowiązkowo Flam. Co do Coq, z niego na tym poziomie nic nie będzie, najpóźniej zimą go opchnąć.

Kanyeast komentarzy: 315702.08.2014, 20:48

Old
Wenger to wie od 2 sezonow, ze potrzebujemy DM. w zeszlym roku staral sie o Bendera. Teraz walka jest podobno o Carvalho i Khedire (not a true dm) wiec lada chwila juz cos bedzie pewne. DD jest dobre w momencie kiedy juz zostal wykonany plan minimum. Gdyby nagle sie okazalo, ze do wyciagniecia jest jakis fajny zawodnik to w DD mozna o niego powalczyc.

Ziebka komentarzy: 265902.08.2014, 20:48

hey mam pytanie wie ktos czy jenkinson cos zagral przeciwko schalke?

lays komentarzy: 3987102.08.2014, 20:47

Dlaczego akurat jutro czy w pon mamy sie dowiedziec o nowy DM czy bombie transsferowej?> Cos mnie ominelo???

mercol7 komentarzy: 270402.08.2014, 20:47