Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1!

Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1! 02.08.2014, 18:32, Patryk Bielski 774 komentarzy

Kanonierzy rozgromili w pierwszym poważniejszym przedsezonowym sprawdzianie ekipę Benfiki 5-1! Cztery bramki, a tym samym swoje pierwsze trafienia dla klubu, zaliczył Yaya Sanogo. Jednego gola dołożył także debiutujący w barwach Arsenalu Joel Campbell.

Arsene Wenger desygnował do gry młody zespół, z dość eksperymentalną linią defensywy, której środek tworzyli Calum Chambers oraz Nacho Monreal.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 11. minucie meczu, kiedy po strzale Gaitana goście mogli prowadzić, jednak futbolówka trafiła w poprzeczkę i wyszła za linię końcową boiska.

Kanonierzy rozpoczęli strzelaninę w 26. minucie meczu. Niezawodny ostatnimi czasy Aaron Ramsey z łatwością ograł dwóch przeciwników, po czym dograł piłkę w pole karne a tam futbolówkę sprytnym strzałem w bramce umieścił Sanogo.

W 40. minucie The Gunners prowadzili już 2-0. Doskonale podłączający się do akcji ofensywnych tego popołudnia Bellerin wrzucił piłkę w pole karne, a tam wolejem w prawym rogu bramki Artura umieścił ją Joel Campbell.

Pięć minut później wynik podwyższył Yaya Sanogo. Całą akcję doskonałym prostopadłym podaniem rozpoczął Aaron Ramsey, który dograł futbolówkę do Joela Campbella. Kostarykanin wyłożył ją Francuzowi, który dopełnił jedynie formalności.

Benfica nie zdążyła się jeszcze otrząsnąć po stracie bramki, a Artur musiał ponownie wyjmować piłkę z siatki. Znów bohaterem okazał się Yaya Sanogo, który po dograniu Gibbsa z lewej strony przerzucił piłkę nad leżącym bramkarzem. Do przerwy pogrom na The Emirates!

Po przerwie na placu gry pojawił się Santi Cazorla, który zmienił niewidocznego Alexa Oxlade-Chamberlaina.

Kibice zgromadzeni na Emirates Cup po wyjściu z tunelu piłkarzy nie musieli długo czekać na bramkę. Nie kto inny jak Yaya Sanogo podwyższył wynik meczu na 5-0! Całą akcję zaczął Joel Campbell, który dograł prostopadłą piłkę do Ramseya. Strzał Walijczyka zdołał obronić Artur, jednak przy dobitce Sanogo był już bez szans.

W 59. minucie Arsene Wenger przeprowadził trzy zmiany. Boisko opuścili Rosicky, Flamini i Ramsey, zaś w ich miejscu pojawili się Coquelin, Arteta i Wilshere.

Zaledwie dwie minuty po personalnych roszadach goście zdołali zdobyć honorową bramkę za sprawą uderzenia głową Gaitana. Piłkarz Benfiki doszedł do piłki po długim wyrzucie z autu i w sytuacji oko w oko z Martinezem pokonał Argentyńczyka.

W 73. minucie na boisku pojawili się Alexis Sanchez, Akpom i Ignasi Miquel, którzy zastąpili Joela Campbella, Yaya Sanogo i Monreala. Szczególnie ciepło publiczność powitała Chilijczyka, który debiutował w Arsenalu po głośnym transferze z Barcelony.

W 82. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Bebe, jednak Martinez zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Nie minęły trzy minuty a Portugalczyk ponownie postraszył Kanonierów z podobnej pozycji. Futbolówka przeleciała jednak tuż obok bramki Arsenalu.

W końcowej fazie meczu Arsenal mógł jeszcze podwyższyć rezultat, jednak najpierw po rzucie rożnym i wrzutce Cazorli w poprzeczkę głową piłkę skierował Miguel, a później po wyłożeniu futbolówki przez Sancheza w słupek trafił Coquelin.

Kanonierzy pokazali się z dobrej strony w pierwszym meczu Emirates Cup, zgarniając przy tej okazji osiem punktów (kolejno 3 za zwycięstwo i po jednym za każdą bramkę) i liderując w grupie. Słowa uznania należą się Sanogo, który zdemolował obronę rywala i zdołał strzelić cztery bramki. Na plus zasługują także Bellerin - świetnie włączający się w akcje ofensywne rywala, Ramsey - doskonale dowodzący środkiem pola drużyny oraz Campbell, który w debiucie zdobył bramkę i asystę.

Skrót spotkania:

Arsenal 5-1 Benfica (All Goals) ourmatch.net przez ourmatch

Arsenal: Martinez, Bellerin, Chambers, Monreal, Gibbs, Flamini, Ramsey, Rosicky, Chamberlain, Campbell, Sanogo

Ławka rezerwowych: Szczęsny, Debuchy, Koscielny, Arteta, Wilshere, Giroud, Alexis, Cazorla, Coquelin, Akpom, Miquel

Benfica: Artur, M. Pereira, Cesar, Sidnei, Eliseu, Salvio, Talisca, Amorim, John, Gaitan, Lima

Ławka rezerwowych: Derley, Lopes, Jara, Benito, Cancelo, Bebe, Almeida, Luis Felipe, Candeias, Teixeira.

Benfica LizbonaEmirates Cup autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com / własne
Oldgunner3 komentarzy: 973402.08.2014, 20:00

Mecz potwierdził to co było wiadome przed pierwszym gwizdkiem - gracze tacy jak Arteta,Coqelin czy Miquel na wyższy poziom się nie wzniosą.I właśnie na pozycji def.pom. mamy nasz spory problem.Pozostaje tylko czekać na ruch AW czy Schn./Khedira,a może Carvalho?Reszta ,może z wyjątkiem Cazorli[mierny występ] i Sanogo [4 gole] grała to do czego nas przyzwyczaiła;cieszą zwłaszcza udane występy Bellerina,Chambersa i Joela.Co do Zelalema którego nie było w składzie to najlepiej byłoby go wypożyczyć.Jedno czego żal to...brak Diaby`ego.

mercol7 komentarzy: 270402.08.2014, 20:00

kanapka
odejdzie do diabłów / barsy

wolusxix komentarzy: 118902.08.2014, 20:00

Ja teraz popatrzyłem na taniec Sanogo i tą glebę po 4 bramce to po prostu nie mogłem powstrzymać sie od śmiechu

mrsomebody komentarzy: 602102.08.2014, 19:59

Kanapka
Prawdopodobnie odchodzi. Wenger mówi, że jest "kontuzjowany"

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.08.2014, 19:58

Mamy tylu skrzydłowych w sumie, a teraz sobie jeszcze przypomniałem o Podolskim. Coś czuję, że w tym sezonie dużo nie pogra. Pewnie jego ostatni sezon w Arsenalu.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 702.08.2014, 19:58

Co z Vermaelen'em?

mercol7 komentarzy: 270402.08.2014, 19:56

martwi mnie ,że Bellerin nic nie pokazał w Stanach
a tu nagle taki mecz :D
on ma jeszcze czas
Miquel cieniutko jak zawsze - strasznie drewniany te rutynowe wybicia poza linie nawet jak nie ma zagrożenia ? eh IMO to nie ta półka

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.08.2014, 19:55

Łaaaaaaaaaaaaa mamy nowego świeżego redaktora, ale fajnie :D

yeni komentarzy: 163902.08.2014, 19:55

Po prostu oglądałem i nie wierzyłem! Joel i Sanogo mnie wprawili w osłupienie ;) Sanogo wiele szczęścia miał przy bramkach, dlatego bardziej mi się spodobał Campbell. Czy tylko mi się zdaje że wniósł ogromną swieżość do składu?

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 302.08.2014, 19:55

Mongoose - a mi zupelenie nie przeszkadza czy na szpicy gra Walcott, Giroud, Sanchez czy Sanogo, dopoki Arsenal wygrywa ;]

Sanogo zagral bardzo dobrze, ale minie jeszcze sporo czasu, nim sie Wenga powaznie zastanowi nad taka zmiana. Giroud az taki najgorszy nie jest :)

kaziu, Wenger go zatrzyma w zespole:

Wenger: "Campbell played very well. He has good balance and I was very impressed by him today. I want to keep him"

atemisan komentarzy: 131002.08.2014, 19:54

Pięknie. Właśnie na to liczyłem cały tamten sezon. Tzn że Sanogo się rozstrzela i Campbell do nas wróci. Jeszcze bardzo czekam na powrót Ryo i Diabyego :D

lays komentarzy: 3987102.08.2014, 19:54

Jesli chodzi o nasze ruchy transferowe to widzę to tak:

Bellerin, Akpom, Gnabry, Olsson - wyp.

Chyba, że nie będzie ŚO to Chambers jako trzeci ŚO a Bellerin zastepca Debuchy;ego.

Sprzedać Miquela, Martineza, Artete, Coqa i kupic porzadnego DM. Kadra boska by byla!

mercol7 komentarzy: 270402.08.2014, 19:54

Miquel,Arteta,Coquelin,Podolski out
Reus,Carvalho in

NwankwoKanu (zawieszony) komentarzy: 21702.08.2014, 19:53

anty_pzpn

Skąd możesz wiedzieć ile jestem kibicem Arsenalu / jeśli o to chodzi to dla Ciebie mogę być nim od dzisiaj

Skoro wyjeżdżasz tu z gimbusami musi Cię to bardzo boleć że nie chodziłeś do Gimnazjum (chyba że chodziłeś) zwłaszcza że rocznik z tego co widzę 85' czyli jesteś 3 lata młodszy ode mnie. Skoro Ty nie chodziłeś do gimnazjum jak twierdzisz, to ja tym bardziej :)

Więcej luzu / mniej spinania dupeczki Ci życzę :)

Bo to nie strona pt. Kto jest lepszym kibicem Arsenalu / Tylko strona dla wszystkich kibiców Arsenalu. Jeśli nie potrafisz tego pojąć… idź nastaw sobię Herbaty.

kaziu874 komentarzy: 673502.08.2014, 19:52

Dzisiaj na minus tylko Monreal, Flamini, Arteta, Coquelin i może Wilshere. Reszta albo na poziomie albo bardzo dobrze (każdy ocenia po swojemu). Mam nadzieje, że tym meczem Joel pokazał Wengerowi, że zasługuje na szanse i pozostanie w Arsenalu. DM potrzebny na gwałt, bo dzisiaj żaden z nich nie pokazał nic ciekawego, a Arteta irytuje mnie strasznie. Jutro bym chciał zobaczyć coś takiego:

----------------------------Szczęsny--------------------------
--Debuchy--Chambers--Koscielny--Monreal--
------------------Arteta-----------Wilshere----------------
-------Sanchez--------Cazorla---------Chambo------
------------------------------Giroud-----------------------------

Na zmiany jeśli się da to Miquel, Bellerin, Flamini, Diaby, Campbell, Akpom i Sanogo

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 302.08.2014, 19:52

lays - co do Gibbsa, to ja wlasnie bylem bardzo zadowolony

Szybki, dochodzil bardzo szybko do przeciwnika i zaliczyl kilka odbiorow.

Campbell faktycZnie czasem troche " za bardzo chcial", ale fajnie, ze Wenger postanowil, ze Joel zostaje z nami.

Wykonczenie i szybkosc Campbella na przestrzeni calego sezonu na pewno nam sie przyda.

Co do Chambersa to calkiem fajnie, ale mial chyba 1-2 podania ( 1 na pewno ) niedokladne, po ktorych bylo spore zagrozenie.

Nie mniej jak na debiut zagral bardzo dobrze i widac, ze chlopak ma potencjal, a teraz musi po prostu ciezko pracowac na treningach.

Mongoose komentarzy: 123102.08.2014, 19:52

Marzeniem jest dla mnie eksplozja formy Sanogo i posadzenie NA STAŁE tej francuskiej panienki Żiru na ławe.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30902.08.2014, 19:52

Wenger jutro wystawi Diaby'ego. Po co miał brać tylu CM na ławę?

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 102.08.2014, 19:51

ja uwazam ze jutro Giroud strzeli cos i zagra dobry meczyk. Jak jest wypoczety gra niezle :P

polishbrigadesx komentarzy: 1020702.08.2014, 19:51

Ale jutro będzie hejt na Giroud jeżeli za gra.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 102.08.2014, 19:50

Skrzydła Campbell - Sanchez byłyby mocne, obaj są nieprzewidywalni, obrońcy nie mieliby łatwo.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 302.08.2014, 19:47

Przyzwyczajajcie sie Pany, ze w koncu znowu ogladamy Arsenal co weekend :)

Zastanawiam sie czy te paski ( sprawdzajace pewnie wydolnosc i zmeczenie ) to zasluga Shada.
Jesli mamy takiego speca, to mam nadzieje, ze bedzie indywidualnie nadzorowal forme Diabiego :)

lays komentarzy: 3987102.08.2014, 19:47

Takie moje przemyslenia co do tego spotkania.

Nowe stroje Pumy, szybkie skrzydla dała drugą młodosc AFC. Wiadomo to był sparing... Benfica grała bardzo słabo, ale nasi grali bradzo dobrze w 1 połowie.

Szybkie skrzydła i Ramsey = mega mega gra AFC.

Cały poprzedni sezon prosiłem Wengera o dwóch bardzo szybkich graczy na skrzydłach. Stajemy się wtedy killerami i mamy bardzo szybkie, skuteczne akcje.

Jeśli chodzi o defensywę to zdecydowanie na wielki + Bellerin i Chambers. Przez moment zacząłem się aż zastanawiać nad stałą pozycją dla Chambersa. Moim zdaniem nie byłoby zle jakby Wenga zrobił z Chambersa ŚO a wtedy Bellerin będzie pierwszym PO za kilka lat.

Gibbs miał dziś kilka twarzy, raz był bardzo pewny i grał jak professor a raz był bardzo nie pewny i nie wiedział co ma zrobic, czy podejsc

Monreal nie grał zle na ŚO, pare razy fajnie wyprzedził rywala i odebrał... asekurował na dodatek Gibbsa dosc dobrze gdy ten zapedzil sie do przodu. Kilka razy popelnil tez bledy, ale nie jest on ŚO, więc ma moje rozgrzeszenie.

Co do środka pomocy to tak:

Coq - był strasznie irytujacy... wiele strat i bardzo spowalnial nasza gre. Prawie strzelil gola bo miał słupek po podaniu Alexisa, ale szału nie zrobił. Bardzo bardzo słabo.

Arteta - spowalniał akcje i irytował swoją grą... nie iwem co się stało z Mikelem. Jeszcze 2 sezony temu bardzo fajna gra a teraz po prostu cien samego siebie i wielka przecietnosc... a ta jego 2 mlodosc to oszukiwanie samego siebie.

Flam - standardowo bardzo ostra gra i faule, ale mi się akurat dziś Flam podobał. Cechowała go jak zwykle walecznosc, ale i spokój.

Gracze ofensywni

Cazorla - bardzo, bardzo słaby mecz Cazorli. Po Coqu i Artecie najbardziej mnie dzis irytował... Bardzo dużo pretensji do kolegow z zespolu, straty i poza jednym skutecznym dryblingiem i podaniem do Sancheza nie było go widac. Na skrzydle Santi się marnuje . Jest on naszym małym magikiem, ale szczerze mowiac wole szybkie skrzydla niz santiego na skrzydlach. Jest strasznie przewidywalny. Oby papa nie wrzucał go na siłę na skrzydlo...

Rosicky - sredni mecz naszego Mozarta. Wiele kreatywnosci, ale rowniez wiele niepotrzebnych strat.

Campbell - bardzo dobry mecz Joela. Nie bał się rywali... młody gniewny. Bardzo duzo swiezosci i szybkosci dał AFC w tym spotkaniu. Cofał się do obrony, bardzo dużo walczył, czasami chciał za bardzo i głupio tracił. Miał 3 setki. Trafi najtrudniejsza :D Troche byłem zdziwiony.

OX - był w tym meczu przycmiony nieco przez przez Joela. Ale fajnie przyspieszał 0nasze akcje i byłem zdziwiony, że zszedł po połowie. Było widać jego brak w 2 czesci gry.

Alexis - widać gołym okiem, że świetny piłkarz. Miał zbyt malo czasu na pokazanie się, ale co można było zauważyć. Bardzo duża walecznosc. Tak jak w przypadku Joela powroty do defensywy. Szybkosc, dynamika i bardzo dobra kontrola piłki, bedzie z niego pociecha.

Sanogo - początek średni na jeża, dobre dryblingi, ale pozniej fatalne wybory. Pozniej natomiast swietna gra i zastrzyk pewnosci siebie. Natomiast nie ma tez co tutaj sie podniecac. Fajnie, że Yaya sie odblokowal bo brakuje mu pewnosci siebie, ale to Giroud jest naszym numerem 1 jak narazie.

Jesli chodzi o naszego bramkarza Martineza to bym strasznie niepewny... Dobrze, że doszedł Ospina.

Miquela nie oceniam

anty_pzpn_ komentarzy: 337002.08.2014, 19:47

Polandblood

Hahah

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.08.2014, 19:46

Diaby jadł specjalne parówki które pomagają mu pozbyć się uczucia bycia ciągle kontuzjowanym, dlatego nie pojawił się na meczu. - AW

_Titi_ komentarzy: 114002.08.2014, 19:46

Daniho
Aaa, to spoko;)

Archie90 komentarzy: 167602.08.2014, 19:45

ja lubie Sanogo, baletnica to on moze nie jest ale jak ma tak zdobywac gole to jestem za, ma dobry instynkt.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.08.2014, 19:45

Daniho

Mogę, ale gdyby grali np o 15 to miałbym więcej z tej ładnej pogody, a tak :

tomonito komentarzy: 50102.08.2014, 19:44

Czy ma ktoś informacje dotyczące Diabego?

Archie90 komentarzy: 167602.08.2014, 19:43

swoja droga, totally straight- Ramsey ma spoko fryza i zarost, to bedzie nasz taki Pirlo :P

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52402.08.2014, 19:42

Ile razy będziecie jeszcze pisać o tym machaniu rękami lub wystawianiem języka przez Giroud?

anty_pzpn_ komentarzy: 337002.08.2014, 19:42

DawidAll

Oby. Chociaż 3/4 osób tutaj pewnie myśli ze jeszcze nic a już się Diaby "złożył"

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 102.08.2014, 19:41

simpllemann
dzieki ;p

_Titi_ komentarzy: 114002.08.2014, 19:41

Kurde daniho, tyle jesteś na tej stronie i nie wiesz, że po prawej stronie można sprawdzić z kim i i której gramy?

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.08.2014, 19:41

tak, jutro też o 17:20, niestety.

anty_pzpn_ komentarzy: 337002.08.2014, 19:41

Nwankwokanu

Ty za to jesteś wielkim kibicem Arsenalu,najprawdopodobniej od 57 dni. Przeżyjesz tyle co ja z Diabym to mnie zrozumiesz. Chyba ze nie potrafisz wyczuć ironii.

Marzag
Możesz sobie go uważać za mistrza klepki co zmienia faktu, że z nim na środku ataku nie zagramy tak jak dzisiaj w pierwszej połowie i koniec końców jest hamulcowym. Najlepiej z City na środku zagra ten który będzie w najlepszej formie, i oby był to Alexis bo to daje 1000 innych rozwiązań niż z Giroud.
Jutro to dopiero będzie hejt jak się będzie łapał za głowę co 5m.
Realnie patrząc absolutnie każdy kibic AFC chciałby, żeby opcja z Sanchezem na środku ataku wypaliła.