Zadanie wykonane: Arsenal 2-0 Crystal Palace

Zadanie wykonane: Arsenal 2-0 Crystal Palace 02.02.2014, 19:40, Marcin Stefaniak 3201 komentarzy

Przed chwilą dobiegło końca spotkanie Arsenalu z Crystal Palace. Kanonierzy zgodnie z planem umiejętnie zadysponowali siłami i spokojnie pokonali rywali z południowego Londynu 2-0, zapewniając sobie bardzo dobre wejście w kluczową fazę sezonu.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Özil (84' Gibbs), Podolski (72' Rosicky) - Giroud (84' Bendtner).

Crystal Palace: Speroni - Ward, Gabbidon, Delaney, Parr - Bolasie, Dikgacoi, Jedinak, Puncheon - Chamakh (82' Gayle), Jerome (56' Bannan).

Podopieczni Wengera dosyć leniwie rozpoczęli to spotkanie i choć przez długi czas utrzymywali się w piłce, gra toczyła się raczej z dala od bramki strzeżonej przez Juliana Speroniego.

Pierwszy raz poważniej zagotowało się pod bramką Argentyńczyka w 8. minucie. Cudownym podaniem popisał się Mesut Özil, przerzucając piłkę nad głowami defensorów Crystal Palace. Do futbolówki w polu karnym dopadł Nacho Monreal, jednak jego strzał z ostrego kąta został zablokowany przez wychodzącego z bramki Speroniego.

W następnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie i to Kanonierzy zamykali przeciwników na własnej połowie. Orły kilkakrotnie próbowały kontratakować, ale nie przynosiło to pożądanych skutków. W 34. minucie z głębi pola rzut wolny wykonywał Mesut Özil, żaden z graczy Arsenalu nie był w stanie zmienić toru lotu piłki, jednak dośrodkowanie Niemca i tak sprawiło dużo problemów bramkarzowi Crystal Palace.

Kilkanaście minut później pierwsza połowa dobiegła końca i Jon Moss zaprosił zawodników na przerwę.

Podobnie jak w meczu z Southampton, tak i tym razem Kanonierzy świetnie rozpoczęli drugą część spotkania i już w 47. minucie przełamali defensywę beniaminka i otworzyli wynik spotkania. W pole karne przeciwnika wbiegł niepilnowany Alex Oxlade-Chamberlain. Anglik doczekał się świetnego podania od Santiego Cazorli i ze stoickim spokojem przeniósł piłkę nad bezradnie interweniującym Speronim.

Podobieństw do meczu na St. Mary's można było się doszukiwać również kilka minut później. Mimo pozornej kontroli nad wydarzeniami na boisku podopieczni Wengera spuścili z tonu i mogli za to słono zapłacić już w 51. minucie. Bardzo bliski zdobycia bramki po strzale głową był Cameron Jerome, jednak świetnie interweniował Wojciech Szczęsny.

Odpowiedź Arsenalu przyszła 3 minuty później. W polu karnym znalazł się Lukas Podolski. Skrzydłowy miał dużo miejsca i czasu, jednak oddał strzał w boczną siatkę.

Zgodnie z przewidywaniami podopieczni Pulisa musieli się odkryć i żwawiej ruszyli do przodu. Defensywa Arsenalu prezentowała się jednak bez zarzutu i Szczęsny nadal nie miał zbyt wiele roboty.

W 73. minucie Alex Oxlade-Chamberlain rozwiał wszelkie wątpliwości i, jak się później okazało, ustalił wynik spotkania na 2-0. To Anglik rozpoczął akcję w środku boiska, podał do Girouda, który od razu odegrał mu piłkę. Anglik popędził z futbolówką, wpadł w szesnastkę rywali i płaskim strzałem pokonał Speroniego.

Kanonierzy nie forsowali już tempa i do końca spotkania panowali nad sytuacją na boisku, utrzymując się przy piłce i wyczekując na końcowy gwizdek. Do samego końca gra toczyła się w środku pola i po 3 doliczonych minutach Jon Moss zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.02.2014, 17:30

Park już z resztą pokazał jaki z niego zakapior strzelając 4 gole dla Celty Vigo w 25 meczach.

TrueGunner komentarzy: 106005.02.2014, 17:29

RIVALDO700

Co ty z tym Costa, Gomisa juz nie chcesz ? Przecież to taki kot ...
Zresztą ma byc napastnik lepszy od Żiru i tyle. Nie wiem jak wy ale ja nie pamietam kiedy ostatnio Arsenal miał tak miernego napastnika w 1 składzie, niech mnie ktoś oswieci.

Bolek komentarzy: 423205.02.2014, 17:28

@pauleta19
Racja.
Co nie zmienia faktu, że Costa nie jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o strikera w Arsenalu.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 505.02.2014, 17:28

Widziałem że wcześniej było coś gadane o napastnikach to ja z miłą chęcią bym spróbował "odkurzyć" Pato :)

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 205.02.2014, 17:27

nie no. dla mnie ten cały Costa to trochę kot w worku. 25 lat i dopiero teraz wystrzlił. Jednka napastnik by był "proven" to musi mieć przynajmniej 2 udane sezony za sobą.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.02.2014, 17:26

Nie zesrajcie się z tym dyskredytowaniem La Ligi. Park i Bendtner w sumie by nie strzelili 20 goli w La Lidze.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.02.2014, 17:24

Rivaldo chodzi o podatki przy aktywacki klauzuli Diego Costy i coś tam jeszcze Wenger mówił o 140 milionach, pewnie ktoś słyszał jego wypowiedź na konferencji o tej kwocie ale on też wliczal w to kontrakt na 5 lat

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 17:23

aha czyli chcecie tu, niektorym wmowic, ze Costa jest dobry bo to ,,tylko liga hiszpanska'', slaby argument troche, ale ok.

Bolek komentarzy: 423205.02.2014, 17:21

@Piotrek95
Obrona obroną. W PL przede wszystkim nie ma takiej przepaści ogólnego poziomu drużyny pomiędzy czołówką, a strefą spadkową.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 17:20

wiecie ze ja nie cenie Aguero dosyc mocno, wiec odpowiedz jasna- Suarez

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125105.02.2014, 17:20

rivaldo:

Ale liga hiszpańska jest naprawdę słaba i tam nastrzelać kupę bramek to nie problem. Myślisz, że taki Messi strzelił by tyle bramek w roku kalendarzowym jakby grał w Premier League? No wątpię :)

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.02.2014, 17:20

Dawidal słuszna uwaga sam zachwycam się Costą a obrona w Pl faktycznie dużo lepsza od La Ligi gdzie dużo miejsca jest dla napastników

Alonso komentarzy: 1282405.02.2014, 17:19

DawidAL
Tak Duńczyk i 20 goli :p ,a Park i Ciamak walczyli by ze sobą o króla strzelców w tej Hiszpanii

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.02.2014, 17:18

W tym sezonie Suarez>Aguero. Suarez ma jakichś cieniasów za sobą, a wyśrubował lepsze statystyki niż Aguero otoczony plejadą gwiazd wokół siebie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 17:18

piotrek95

Costa za 100 mln? gdzie ty to czytales? niemozliwe

Bolek komentarzy: 423205.02.2014, 17:18

@RIVALDO700
Moim zdaniem nawet te 32 miliony to za dużo za tak topornego zawodnika, jeśli w podobnej bądź niższej cenie dostępny jest nieoszlifowany, ale mimo wszystko diament w postaci Balotelliego.
Jeszcze taniej stoi chyba Sturridge, który moim zdaniem w dłuższej perspektywie ma więcej do zaoferowania niż Costa.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 205.02.2014, 17:18

moja lista życzeń na lato (realna) jest następująca:
1. Mandzukić
2. Draxler
3. Lars Bender (z całym szacunkem dla Artety, bo lubie gościa niezmiernie, ale po tym sezonie bym się z nim pożegnał - nic więcej się z niego nie wyciągnie)
4. Seamus Coleman (jeśli Sagna nie podpisze nowej umowy)
5. Jakiś młody, perspektywiczny stoper też by sie przydał, szczególnie że przyszłość Vermaelena też niepewna.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 17:17

zaraz zniesiecie Coste na poziom Rasiaka, panowie bez jaj.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.02.2014, 17:16

Rivaldo całkowity koszt transferu to prawie 100 mln

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125105.02.2014, 17:16

RIVALDO700:

Ale La Liga jest tak słabą ligą, że pewnie nawet Bendtner tam by nastrzelał +20 bramek w sezonie.. Jak dla mnie Costa to nic specjalnego, ale jeśli miałby trafić na Emirates to na pewno bym nie narzekał bo Costa>Giroud.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 17:15

TrueGunner

z tym, ze Cavani ,,sam siebie obsluzy gdy druzynie nie idzie'' to bym sie z toba mocno nie zgodzil.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 205.02.2014, 17:14

Ja to licze przynajmniej że uda się wyciągnąć Mandzukica. Koleś może nie jest jakimś mega kozakiem, ale przy naszej pomocy powinien spokojnie gwarantować min. 20 bramek w sezonie bramek w sezonie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 17:13

teraz sa tak chore kwoty, ze 32 mln za Coste to nie jest duzo.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125105.02.2014, 17:13

Suarez w formie lepszy od Aguero? Nie przesadzajcie :D

TrueGunner komentarzy: 106005.02.2014, 17:13

Atletico gra dobrze to i Costa strzela, tak samo bylo jak Montpellier wygrywało L1 to i Giroud byl tam krolem strzelcow. Nam potrzeba napastnika ktory zrobi cos jak zespołowi nie idzie a jak widzimy jak pomoc nic nie gra to i Ziru macha łapami zreszta to juz nie ma roznicy bo nawet jak pomoc go nianczy w bramkach to i tak stroi miny. Suarez,Aguero,Ibra,RVP,Messi,Ronaldo czy Cavani to sa zawodnicy ktorzy obslużą sami siebie nawet jak druzyna nic nie gra. Niestety ale zarowno Costa jak i Ziru nie maja takiego skill'a.

@RIVALDO700
Balotelli w lato? Wątpię, by chciał zostać w Milanie, a szybkości i techniki odmówić mu nie można.

Bolek komentarzy: 423205.02.2014, 17:10

@bigus
W tej chwili Aguero i Suarez. Jeden i drugi to ta sama, najwyższa półka.

Agent komentarzy: 51405.02.2014, 17:09

ziru jest swietny jako 2 opcja, potrzebujemy napastnika top class

Alonso komentarzy: 1282405.02.2014, 17:09

bigus
RvP

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 17:09

Nic tak dobrze by AFC nie zrobilo jak finisher, bo szybki techniczny snajper obecnie takiego nie ma na rynku dostepnego.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 205.02.2014, 17:08

@bigus

Aguero = Suarez (jeśli obaj w optymalnej formie). RVP ze względu na wiek znalazł się już chyba na równi pochyłej

Aguero,Suarez,RvP.

Kto z tej trójki jest najlepszy waszym zdaniem ? (W optymalnej formie)

Bolek komentarzy: 423205.02.2014, 17:03

Realny do ściągnięcia napastnik, który wykorzystałby potencjał naszej kreatywnej pomocy, a przy okazji samu umie coś rozegrać?
Czekam na wasze propozycje.
Dla mnie z tych doświadczonych na najwyższym poziomie i w miarę realnych to ściągnięcia: Wilfried Bony, Mario Balotelli.

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 105.02.2014, 17:01

Coste bym wziął, ale nie za takie pieniądze jakie za niego wołają.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 17:00

TrueGunner

co ja tu czytam naprawde, Costa swoja gra d..y nie urywa?

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.02.2014, 16:59

Oczywiście że nie chce my tutaj RVP

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 105.02.2014, 16:58

pauleta19, ja też, ale Cavani kiedyś mówił, że nie chciałby grać w Premier League.

TrueGunner, mam podobne odczucia co do Costy, i też wątpię, że Wenger po niego sięgnie.

TrueGunner komentarzy: 106005.02.2014, 16:57

Marzag

Za takie pieniądze Costa odpada i tak w dodatku on swoją grą dupy nie urywa przynajmniej w mojej opini. Co do napastnikow w lecie to zalezy kogo Wenga bedzie chciał sciągnąć czy gotowego napastnika na 1 skład czy jakiś talent. Ja jestem za kimś z dwójki Ballo/Cavani, no chyba ze van Persie wroci z podkulonym ogonem czego chyba wiekszosć tutaj nie chce.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.02.2014, 16:56

Z tej trójki brałbym Cavaniego :-)

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.02.2014, 16:54

Marzag ostatnio Costa trafił gdy dostał prostopadłą minął bramkarza i wpakował do pustej przy dużej szybkości

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 105.02.2014, 16:53

RIVALDO700, jest w miarę szybki, świetnie nurkuje(dla niektórych to atut), ma mocne uderzenie, niezłą kotrolę nad piłką i jest dość silny.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 16:53

marzag

tylko ten wariant wykonczenia narazie sie sprawdza, dla mnie obecnie nie ma lepszego finishera 1 na 1.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 16:52

marzag

twoj post zabrzmial jakby costa nie mial zadnych atutów.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.02.2014, 16:51

Costa faktycznie prostopadłe piłki umie wykorzystać a Giroud niestety nie strzelił chyba nigdy z piłki prostopadłej granej za obrońców