Zadanie wykonane: Arsenal 2-0 Crystal Palace

Zadanie wykonane: Arsenal 2-0 Crystal Palace 02.02.2014, 19:40, Marcin Stefaniak 3201 komentarzy

Przed chwilą dobiegło końca spotkanie Arsenalu z Crystal Palace. Kanonierzy zgodnie z planem umiejętnie zadysponowali siłami i spokojnie pokonali rywali z południowego Londynu 2-0, zapewniając sobie bardzo dobre wejście w kluczową fazę sezonu.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Özil (84' Gibbs), Podolski (72' Rosicky) - Giroud (84' Bendtner).

Crystal Palace: Speroni - Ward, Gabbidon, Delaney, Parr - Bolasie, Dikgacoi, Jedinak, Puncheon - Chamakh (82' Gayle), Jerome (56' Bannan).

Podopieczni Wengera dosyć leniwie rozpoczęli to spotkanie i choć przez długi czas utrzymywali się w piłce, gra toczyła się raczej z dala od bramki strzeżonej przez Juliana Speroniego.

Pierwszy raz poważniej zagotowało się pod bramką Argentyńczyka w 8. minucie. Cudownym podaniem popisał się Mesut Özil, przerzucając piłkę nad głowami defensorów Crystal Palace. Do futbolówki w polu karnym dopadł Nacho Monreal, jednak jego strzał z ostrego kąta został zablokowany przez wychodzącego z bramki Speroniego.

W następnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie i to Kanonierzy zamykali przeciwników na własnej połowie. Orły kilkakrotnie próbowały kontratakować, ale nie przynosiło to pożądanych skutków. W 34. minucie z głębi pola rzut wolny wykonywał Mesut Özil, żaden z graczy Arsenalu nie był w stanie zmienić toru lotu piłki, jednak dośrodkowanie Niemca i tak sprawiło dużo problemów bramkarzowi Crystal Palace.

Kilkanaście minut później pierwsza połowa dobiegła końca i Jon Moss zaprosił zawodników na przerwę.

Podobnie jak w meczu z Southampton, tak i tym razem Kanonierzy świetnie rozpoczęli drugą część spotkania i już w 47. minucie przełamali defensywę beniaminka i otworzyli wynik spotkania. W pole karne przeciwnika wbiegł niepilnowany Alex Oxlade-Chamberlain. Anglik doczekał się świetnego podania od Santiego Cazorli i ze stoickim spokojem przeniósł piłkę nad bezradnie interweniującym Speronim.

Podobieństw do meczu na St. Mary's można było się doszukiwać również kilka minut później. Mimo pozornej kontroli nad wydarzeniami na boisku podopieczni Wengera spuścili z tonu i mogli za to słono zapłacić już w 51. minucie. Bardzo bliski zdobycia bramki po strzale głową był Cameron Jerome, jednak świetnie interweniował Wojciech Szczęsny.

Odpowiedź Arsenalu przyszła 3 minuty później. W polu karnym znalazł się Lukas Podolski. Skrzydłowy miał dużo miejsca i czasu, jednak oddał strzał w boczną siatkę.

Zgodnie z przewidywaniami podopieczni Pulisa musieli się odkryć i żwawiej ruszyli do przodu. Defensywa Arsenalu prezentowała się jednak bez zarzutu i Szczęsny nadal nie miał zbyt wiele roboty.

W 73. minucie Alex Oxlade-Chamberlain rozwiał wszelkie wątpliwości i, jak się później okazało, ustalił wynik spotkania na 2-0. To Anglik rozpoczął akcję w środku boiska, podał do Girouda, który od razu odegrał mu piłkę. Anglik popędził z futbolówką, wpadł w szesnastkę rywali i płaskim strzałem pokonał Speroniego.

Kanonierzy nie forsowali już tempa i do końca spotkania panowali nad sytuacją na boisku, utrzymując się przy piłce i wyczekując na końcowy gwizdek. Do samego końca gra toczyła się w środku pola i po 3 doliczonych minutach Jon Moss zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Vendeful komentarzy: 236805.02.2014, 23:47

Dokładnie,cesc niby idealnie pasuje stylem do barcelony ale jak się patrzy na niego ma się wrażenie ze cos jest nie tak

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 23:46

song w barcie, to bym sie klocil czy go nazywac na dzien dzisiejszy nawet rezerwowym, to jest taka raczej zapchajdziura gdy kontuje lapie Sergio B.

Rynkos7 komentarzy: 680705.02.2014, 23:46

Wiadomość do "Namess4", nie do "Manwe". Przepraszam :P

Rynkos7 komentarzy: 680705.02.2014, 23:44

@Manwe

Nie polecam tobie tych podróbek z allegro. Ja kupiłem 2 lata temu domową koszulkę za 100zł i powiedziałem sobie, że nigdy więcej. Tandeta. Jakością znacznie odbiega od oryginału.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370005.02.2014, 23:44

A Song gdzie? Nawet w takim meczu nie zagra, ma swoją barcelonke.

pronik komentarzy: 517905.02.2014, 23:42

illpadrino;
w lillywhites po 45 :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 23:38

poczekam jeszcze z werdyktem, ale messi stracil ten blysk z dawnych sezonow.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 305.02.2014, 23:30

Jak ktoś będzie chciał koszulkę to jak pojadę do Londynu to mogę kupić ale to jest wydatek rzedu minimum 50 funtów jeśli chcecie spod stadionowego sklepu the armory.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370005.02.2014, 23:27

Nie wiem dlaczego ale nie mogę się przyzwyczaić do Fabregasa w barcelonie, cały czas mam przeczucie, że on tam nie pasuje i jest chyba jedynym ich graczem którego darzę sympatią.

Poldi121 komentarzy: 3405.02.2014, 23:23

Cekawe bramki dzisiaj w Hiszpanii

marz2 komentarzy: 521905.02.2014, 23:22

real i barca dzisiaj tyle szczęścia przy swoich bramkarz że szok ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 23:21

Grand derbi w finale, nie ma bata atletico i rsss tego nie odrobia.

xMoNzAx komentarzy: 4105.02.2014, 23:04

*Jak podaje Marca, czerwona kartka dla Martineza za słowa skierowane do sedziego: "Ty pierd*lona szmato".

petroniusz7 komentarzy: 1652 newsów: 205.02.2014, 23:01

Aaa i + spodenki, zapomnialem dodac.

petroniusz7 komentarzy: 1652 newsów: 205.02.2014, 22:58

Namess4
Ja kupilem na allegro koszulke Arsenalu domowke, wszystko tak jak w opisie. Lepiej tam poszukaj ;]

Manwe komentarzy: 103605.02.2014, 22:54

Preston - Forest to był mecz a nie jakieś hiszpańskie cyrki. ~26 - 6 w strzałach dla gospodarzy a Forest wygrało 0-2. Radziu Majewski wszedł w około 55 minucie, niczego specjalnego nie pokazał, dostał żółtą. Sędziował Jonathan Moss i sędziował słabiutko. Nie wiem co tacy sędziowie robią w PL skoro na niższych szczeblach by się nie sprawdzili.

petroniusz7 komentarzy: 1652 newsów: 205.02.2014, 22:51

arsenallord
Chyba ze powiedzial - Ku***, dobrze ze to nie mrowka strzelil ;]]]

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370005.02.2014, 22:50

#AskCarrick Czy jako dziecko marzyłeś o tym, by zostać piłkarzem? Co Cię powstrzymało? ciekawe czy odpowie :D

weszlo.com/news/18424-
Carrick_udziela_wywiadu_via_Twitter_czyli_do_jakiego_poziomu_kreatywnosci_powinnismy_dazyc

grzegorz1211 komentarzy: 1030205.02.2014, 22:48

Faul na Veli jak ch.. . I czerwo dla Marsze bo był sam na sam

FadeIn komentarzy: 354705.02.2014, 22:47

Obrońca Realu dostał dlatego czerwoną żeby Barcelonie się łatwiej grało

arsenallord komentarzy: 29730 newsów: 11705.02.2014, 22:47

petroniusz7---> Za to, że powiedział: "K... gol dla Barcy"

xMoNzAx komentarzy: 4105.02.2014, 22:47

Chyba za pyszczenie do sedziego,bo mial juz zolta;d.

petroniusz7 komentarzy: 1652 newsów: 205.02.2014, 22:46

Ale jaja Barca gol i czerwo dla Realu S. Za co???

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 105.02.2014, 22:46

mar
City jest arabskim klubem, nie angielskim. Są chyba najbardziej znienawidzoną przeze mnie drużyną, a ich kupiona forma w ogóle mi nie imponuje. Przez 6 lat wydali blisko 700mln funtów, to jest chore. Już wolę Scumsów.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370005.02.2014, 22:45

Symulant ustrzelił, pewnie chciał coś odegrać i się położył i masz piłka trafiła go w buta. ZA CO CZERWONA?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 105.02.2014, 22:45

Faul na Veli, ale sędzia ślepy, tururu

mar12301 komentarzy: 2313705.02.2014, 22:44

carlos

coby nie mówić, kibicuję angielskiej lidze i wolę awans City (tak, możecie hejtować).

petroniusz7 komentarzy: 1652 newsów: 205.02.2014, 22:44

Kurna VELA ! ;D

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370005.02.2014, 22:43

Ajajaja, Vela ależ szarża.

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 105.02.2014, 22:43

Mamy jeszcze prawo pierwokupu Veli za grosze?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 105.02.2014, 22:43

City Srity, oby Barcelona rozjechała tą śmieszną, zbudowaną za petrodolary 'drużynę'..

petroniusz7 komentarzy: 1652 newsów: 205.02.2014, 22:42

Afganski
Wiesz... mrowka nie dostala Super Zlotej Pilki ostatnio cos ciezko przędą to i sezonowcow ni ma.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370005.02.2014, 22:39

Zaraz karzeł ustrzeli z wolnego, cała Barcelona momentalnie obok sędziego. Śmieszny widok.

kuba289 komentarzy: 216005.02.2014, 22:34