Zadanie wykonane: Arsenal 2-0 Crystal Palace

Zadanie wykonane: Arsenal 2-0 Crystal Palace 02.02.2014, 19:40, Marcin Stefaniak 3201 komentarzy

Przed chwilą dobiegło końca spotkanie Arsenalu z Crystal Palace. Kanonierzy zgodnie z planem umiejętnie zadysponowali siłami i spokojnie pokonali rywali z południowego Londynu 2-0, zapewniając sobie bardzo dobre wejście w kluczową fazę sezonu.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Özil (84' Gibbs), Podolski (72' Rosicky) - Giroud (84' Bendtner).

Crystal Palace: Speroni - Ward, Gabbidon, Delaney, Parr - Bolasie, Dikgacoi, Jedinak, Puncheon - Chamakh (82' Gayle), Jerome (56' Bannan).

Podopieczni Wengera dosyć leniwie rozpoczęli to spotkanie i choć przez długi czas utrzymywali się w piłce, gra toczyła się raczej z dala od bramki strzeżonej przez Juliana Speroniego.

Pierwszy raz poważniej zagotowało się pod bramką Argentyńczyka w 8. minucie. Cudownym podaniem popisał się Mesut Özil, przerzucając piłkę nad głowami defensorów Crystal Palace. Do futbolówki w polu karnym dopadł Nacho Monreal, jednak jego strzał z ostrego kąta został zablokowany przez wychodzącego z bramki Speroniego.

W następnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie i to Kanonierzy zamykali przeciwników na własnej połowie. Orły kilkakrotnie próbowały kontratakować, ale nie przynosiło to pożądanych skutków. W 34. minucie z głębi pola rzut wolny wykonywał Mesut Özil, żaden z graczy Arsenalu nie był w stanie zmienić toru lotu piłki, jednak dośrodkowanie Niemca i tak sprawiło dużo problemów bramkarzowi Crystal Palace.

Kilkanaście minut później pierwsza połowa dobiegła końca i Jon Moss zaprosił zawodników na przerwę.

Podobnie jak w meczu z Southampton, tak i tym razem Kanonierzy świetnie rozpoczęli drugą część spotkania i już w 47. minucie przełamali defensywę beniaminka i otworzyli wynik spotkania. W pole karne przeciwnika wbiegł niepilnowany Alex Oxlade-Chamberlain. Anglik doczekał się świetnego podania od Santiego Cazorli i ze stoickim spokojem przeniósł piłkę nad bezradnie interweniującym Speronim.

Podobieństw do meczu na St. Mary's można było się doszukiwać również kilka minut później. Mimo pozornej kontroli nad wydarzeniami na boisku podopieczni Wengera spuścili z tonu i mogli za to słono zapłacić już w 51. minucie. Bardzo bliski zdobycia bramki po strzale głową był Cameron Jerome, jednak świetnie interweniował Wojciech Szczęsny.

Odpowiedź Arsenalu przyszła 3 minuty później. W polu karnym znalazł się Lukas Podolski. Skrzydłowy miał dużo miejsca i czasu, jednak oddał strzał w boczną siatkę.

Zgodnie z przewidywaniami podopieczni Pulisa musieli się odkryć i żwawiej ruszyli do przodu. Defensywa Arsenalu prezentowała się jednak bez zarzutu i Szczęsny nadal nie miał zbyt wiele roboty.

W 73. minucie Alex Oxlade-Chamberlain rozwiał wszelkie wątpliwości i, jak się później okazało, ustalił wynik spotkania na 2-0. To Anglik rozpoczął akcję w środku boiska, podał do Girouda, który od razu odegrał mu piłkę. Anglik popędził z futbolówką, wpadł w szesnastkę rywali i płaskim strzałem pokonał Speroniego.

Kanonierzy nie forsowali już tempa i do końca spotkania panowali nad sytuacją na boisku, utrzymując się przy piłce i wyczekując na końcowy gwizdek. Do samego końca gra toczyła się w środku pola i po 3 doliczonych minutach Jon Moss zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
kubanski komentarzy: 2392 newsów: 205.02.2014, 18:01

@TrueGunner
Nie no. Jednak Suarez to o wiele mniejszy psychol od Balo. Urugwajczyk odwala numery głównie na boisku - Włoch także poza nim.

Athelas komentarzy: 46305.02.2014, 18:01

Wytłumaczcie mi jak to jest, w sobote odebrałem samochód po malowaniu a dzisiaj wjechali w bok..

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 105.02.2014, 18:00

TrueGunner, to kto tam gra na napadzie?

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.02.2014, 18:00

Na Euro Balotelli to chyba najlepszy napastnik pamięta ktoś jego przyjęcie pietką przy lini bocznej po wysoko zagranej piłce? Prawie idealnie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.02.2014, 17:57

thide, stawiam podobnie,, nawet znam pokuszę się o wymienienie nazwisk Shaw, Rooney/Falcao.

Co do City to powinni kupić ŚO.

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 105.02.2014, 17:56

Piotrek95, może przebiegłby całe boisko, żeby świętować z fanami City :P

Bolek komentarzy: 423205.02.2014, 17:56

@Piotrek95
Ciekawi. Dlatego niech przychodzi czym prędzej do Arsenalu.

Cesc_AFC, może i jest, ale to nie zmienia tego, że Grenier nie zagrał żadnego meczu na DM w tym sezonie :P

TrueGunner komentarzy: 106005.02.2014, 17:56

thide

1. Balotelli moze i nie jest na razie world class, ale ma dopiero 24 lata i umiejetnosciami wali na łeb wielu napastników.
2. ta akcja z pietka to byl mecz towarzyski
3. wystarczy ogladac Milan by wiedziec ze gra tam jako skrzydłowy.
4. Suarez tez nie ma rowno pod kopula.

Skoro Costa kosztuje 32 mln to Mario jest wart 2x tyle. Warto obejrzec mecze na Euro co typ robił jak dostał szanse na gre. W City siedzial na ławie ale jak grał to zawsze strzelał, to samo w Interze.
Teraz w Milanie otoczony takimi wirtuozami ze nawet Messi by duzo wiecej nie strzelał. W dodatku jedyny cos tam gra, liga wloska to nie La lipa czy premier league tam nie ma wynikow hokejowych.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 205.02.2014, 17:55

Grenier to ofensywny pomocnik. Na następce Artety to raczej któryś z braci Benderów by się przydał.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.02.2014, 17:54

Thide masz rację z tym Balo a nie ciekawi was fakt co by zrobił ten gość jakby np trafił 3 bramki na Etihad w barwach Arsenalu;-)

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 105.02.2014, 17:54

pronik, dobrze zainwestowane 100+ mln euro :D Ale AVB też nie próżnował i też te pieniądze świetnie zainwestował :D

Cesc_AFC komentarzy: 99 newsów: 105.02.2014, 17:54

widać że liga francuska jest wam obca...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.02.2014, 17:53

stawiam na to, że Chelea kupi jakiegoś bocznego obrońcę+napastnika/ów
pozbędzie się Eto'o + Ba

kogo kupi City? jakiegoś bramkarza zapewne :>.

pronik komentarzy: 517905.02.2014, 17:52

Znany hiszpański dziennikarz Ramon de la Morena z Cadena SER poinformował przed chwilą na Twitterze, że Gareth Bale opuścił przedmeczowe zgrupowanie. Okazuje się, że uraz Walijczyka nie jest jednak w pełni wyleczony.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.02.2014, 17:52

Mnie martwi a jednocześnie cieszy fakt jak bardzo wzmacniają i będą wzmacniać się latem drużyny z PL zarówno czołówka jak City czy Chelsea jak i slabiaki jak Fulham czy United

aNormalny komentarzy: 348205.02.2014, 17:52

RIVALDO
Dziekujemy za info...

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 105.02.2014, 17:51

Cesc_AFC, Grenier ma tyle z Artetą wspólnego co Gibbs z Mertesackerem :P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.02.2014, 17:50

nie ma bata, że Wenger ściągnie Balotelliego. co działoby się na trybunach przeciwko np. City czy Chelsea. jakieś obelgi, przyśpiewki, a ten wariat zaraz by coś odwalił.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 17:50

bale nie zagra w derbach madrytu, news z ostatniej chwili, jak zwykle kontuzja.

koczan_4 komentarzy: 330205.02.2014, 17:49

Grenier jest ŚPO/ ŚP, więc raczej nie za wiele wie o grze w destrukcji jako DM..

Bolek komentarzy: 423205.02.2014, 17:48

@thide
Zobacz, jak dobrze grał w reprezentacji ostatnio.

Aha - no i w Milanie gra moim zdaniem dobrze, jak na padakę, którą prezentuje zdecydowana większość tej ekipy.
Częstotliwość wpadek, jak słynna piętka z City też jest o wiele mniejsza.

Jestem zwolennikiem zaryzykowania i ściągnięcia Balo.

"Once Balotelli starts scoring goals, he won't stop"
Bolek, 2014

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 205.02.2014, 17:48

@thide
Problemem jest to, że tak jak mówił Mancini, Balotelli nie potrafi wykorzystać swojego potencjału, bo zadatki ma na to żeby być się najlepszym na świecie. Niestety uboga psychika i być może coś jeszcze nie pozwala mu wejść na najwyższy poziom, bo talent z pownością ma nie mniejszy niz Suarez, Aguero czy inni najlepsi.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.02.2014, 17:47

nie sądzę, żeby kupił kolejnego CAM/CM. potrzebny jest defensywny pomocnik... poza tym Ox gra na środku i może tam już zostać, co będzie oznaczać, że kupi jakiegoś skrzydłowego, oczywiście uniwersalnego.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.02.2014, 17:42

Balotelli nie jest żadnym świetnym piłkarzem.
-nie ma niczego pod kopułą
-jest kompletnym bezmózgiem. potrafi zepsuć niezłą akcje jak np. z tą piętką, gdzie Mancini od razu go ściągnął
-9 bramek w 16 mecze Serie A to niezbyt dużo
-cena wynosiłaby 35m+. sory gregory, ale wolałbym dołożyć trochę i kupić kogoś bardziej rozgarniętego

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 205.02.2014, 17:39

Suarez jest za słaby, dużo za słaby na AFC.

Bolek komentarzy: 423205.02.2014, 17:38

@RIVALDO700
Porównujesz Costę do Suareza czy źle Cię odczytałem?

Urugwajczyk jest o wiele lepszym piłkarzem.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 205.02.2014, 17:38

Balotelli - cóż, piłkarz zajebiaszczy ale też spore ryzyko. Wolę Mandzukica.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.02.2014, 17:38

,Suarez jest za słaby na AFC

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.02.2014, 17:37

Pato = Ramsey obydwaj to ogromne talenty obydwom przeszkodziły kontuzję obydwaj w końcu ujawnią się jako wielcy piłkarze ( Ramsey już to zrobił) jest tylko jeden problem-kontuzje

Sorry,
Jak sie nazywa strona cos a`la FootballManager, gdzie zdobywa sie punkty za gole/asysty zawodnikow na podstawie prawdziwych kolejek BPL?

Bolek komentarzy: 423205.02.2014, 17:34