Zadanie wykonane: Arsenal 2-0 Crystal Palace

Zadanie wykonane: Arsenal 2-0 Crystal Palace 02.02.2014, 19:40, Marcin Stefaniak 3201 komentarzy

Przed chwilą dobiegło końca spotkanie Arsenalu z Crystal Palace. Kanonierzy zgodnie z planem umiejętnie zadysponowali siłami i spokojnie pokonali rywali z południowego Londynu 2-0, zapewniając sobie bardzo dobre wejście w kluczową fazę sezonu.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Özil (84' Gibbs), Podolski (72' Rosicky) - Giroud (84' Bendtner).

Crystal Palace: Speroni - Ward, Gabbidon, Delaney, Parr - Bolasie, Dikgacoi, Jedinak, Puncheon - Chamakh (82' Gayle), Jerome (56' Bannan).

Podopieczni Wengera dosyć leniwie rozpoczęli to spotkanie i choć przez długi czas utrzymywali się w piłce, gra toczyła się raczej z dala od bramki strzeżonej przez Juliana Speroniego.

Pierwszy raz poważniej zagotowało się pod bramką Argentyńczyka w 8. minucie. Cudownym podaniem popisał się Mesut Özil, przerzucając piłkę nad głowami defensorów Crystal Palace. Do futbolówki w polu karnym dopadł Nacho Monreal, jednak jego strzał z ostrego kąta został zablokowany przez wychodzącego z bramki Speroniego.

W następnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie i to Kanonierzy zamykali przeciwników na własnej połowie. Orły kilkakrotnie próbowały kontratakować, ale nie przynosiło to pożądanych skutków. W 34. minucie z głębi pola rzut wolny wykonywał Mesut Özil, żaden z graczy Arsenalu nie był w stanie zmienić toru lotu piłki, jednak dośrodkowanie Niemca i tak sprawiło dużo problemów bramkarzowi Crystal Palace.

Kilkanaście minut później pierwsza połowa dobiegła końca i Jon Moss zaprosił zawodników na przerwę.

Podobnie jak w meczu z Southampton, tak i tym razem Kanonierzy świetnie rozpoczęli drugą część spotkania i już w 47. minucie przełamali defensywę beniaminka i otworzyli wynik spotkania. W pole karne przeciwnika wbiegł niepilnowany Alex Oxlade-Chamberlain. Anglik doczekał się świetnego podania od Santiego Cazorli i ze stoickim spokojem przeniósł piłkę nad bezradnie interweniującym Speronim.

Podobieństw do meczu na St. Mary's można było się doszukiwać również kilka minut później. Mimo pozornej kontroli nad wydarzeniami na boisku podopieczni Wengera spuścili z tonu i mogli za to słono zapłacić już w 51. minucie. Bardzo bliski zdobycia bramki po strzale głową był Cameron Jerome, jednak świetnie interweniował Wojciech Szczęsny.

Odpowiedź Arsenalu przyszła 3 minuty później. W polu karnym znalazł się Lukas Podolski. Skrzydłowy miał dużo miejsca i czasu, jednak oddał strzał w boczną siatkę.

Zgodnie z przewidywaniami podopieczni Pulisa musieli się odkryć i żwawiej ruszyli do przodu. Defensywa Arsenalu prezentowała się jednak bez zarzutu i Szczęsny nadal nie miał zbyt wiele roboty.

W 73. minucie Alex Oxlade-Chamberlain rozwiał wszelkie wątpliwości i, jak się później okazało, ustalił wynik spotkania na 2-0. To Anglik rozpoczął akcję w środku boiska, podał do Girouda, który od razu odegrał mu piłkę. Anglik popędził z futbolówką, wpadł w szesnastkę rywali i płaskim strzałem pokonał Speroniego.

Kanonierzy nie forsowali już tempa i do końca spotkania panowali nad sytuacją na boisku, utrzymując się przy piłce i wyczekując na końcowy gwizdek. Do samego końca gra toczyła się w środku pola i po 3 doliczonych minutach Jon Moss zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41314 newsów: 105.02.2014, 16:51

RIVALDO700, ma siano w głowie, nie jest aż tak szybki, nie ma jakiegoś super dryblingu i jego jedyny wariant wykończenia to walnięcie z całej siły w bramkę.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997305.02.2014, 16:49

Costa bedzie gral w CFC...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 16:48

Akurat ja uwazam, ze z tej trojki najlepszy bylby Costa, bardzo szybki finisher 1 na 1, w wyobrazni widze we prostopadle pilki do niego, on wlacza motorek i lecim.

Pucer komentarzy: 9705.02.2014, 16:47

Robizg1 pisz pw

Bolek komentarzy: 423205.02.2014, 16:44

@Marzag
Moim zdaniem grając Mandżu byłoby jednak troszkę więcej opcji w ataku, ale po części masz rację. Zmiana Giroud na Chorwata to nie byłby jakiś ogromny upgrade.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997305.02.2014, 16:43

niezle "Ziru i zmysl do gry kombinacyjnej" ciekawe co na to Mesut, ktory ost. w I polowie juz malo co mu nie przypier...l po 10 stracie i nie odegraniu w tempo... Ziru to zwyczajna sila fizyczna, momentami potrafi w walce zwiazac dwoch obroncow i zrobic miejsce dla pomonika... jest nieoceniony w grze destrukcyjnej i zasuwa cay mecz i swietny przy SFG bitych przeciwko Arsenalowi ale to juz wszystkie zalety...

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 105.02.2014, 16:41

damian

na chomikuj ktoś tam wrzucił

damianARSENAL komentarzy: 855905.02.2014, 16:41

marcin
skąd pobrałeś? bo ja robie prywatnie aktualizacje transferów i skończe do piątku :)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 105.02.2014, 16:40

Marzag
Potrzebuje filmu z lektorem :/. Bo ktoś mnie poprosił

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.02.2014, 16:40

#PrawieJak kalendarz na luty i marzec.

Taak, biedny Laudrup. Taki fachowiec, że odwołał trening, bo nie chciał zmoknąć. Żeby mu się fryzura nie zepsuła ;]

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 105.02.2014, 16:39

Robizg1, a nie lepiej w zatoce piratów śmigać?

afc4life komentarzy: 478305.02.2014, 16:36

Nigdy sie tym nie interesowalem, ale dla zabicia czasu chetnie bym w cos takiego sie pobawil.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 105.02.2014, 16:36

Pytanko ma ktoś pożyczyć konto na torrenty.org ? Dosłownie na 1 plik

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 105.02.2014, 16:36

Bolek, no ale wielkiej różnicy między nim a Giroud by nie było, bo to są podobnie grający piłkarze, z tym że mają kilka innych atutów.

afc4life komentarzy: 478305.02.2014, 16:35

Siema, gdzie polecacie sie pobawic w te "wirtualne menedzery" ?? Non stop sa tu jakies gadki o tworzeniu swoich druzyn i zbieraniu wynikow za gole/asysty na podstawie prawdziwych kolejek BPL. Z tego co mi sie wydaje to jest chyba kilka takich stron, ktora najlepsza i dlaczego?

Bolek komentarzy: 423205.02.2014, 16:34

@Marzag
Mandżu przede wszystkim jest o wiele bardziej zwinny i wbrew obiegowej opinii potrafi kiwnąć.

Oggy komentarzy: 948905.02.2014, 16:34

Szkoda tego Laudrupa. Teraz to do Swansea nie przyjdzie nikt kto sobie życzy spokoju i wsparcia zarządu:P

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.02.2014, 16:32

Bergkamp to raczej wymysł kibiców.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511605.02.2014, 16:32

@Marzag
Nie żartuj sobie. Mandzukic ma podobne warunki fizyczne do Girouda. I na tym podobieństwa się kończą.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.02.2014, 16:32

Co dwóch Giroudów to nie jeden:-)

Bolek komentarzy: 423205.02.2014, 16:32

@Niuchacz3
Mandżu jeszcze tak, ale już Costy mimo jego renomy nie widzę w tym zespole zupełnie.
Ale dalej upierałbym się, że z tej trójki najlepszy byłby Edinson.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370005.02.2014, 16:31

Bergkamp w Swansea?Skąd te info? A niech idzie zbierać szlify, później z Thierrym zastąpi Arsene'a.

DzejCoop komentarzy: 326405.02.2014, 16:31

Marzag

Zapewne Shinev mial na mysli to ze Swansea spadnie z ligi bez Laudrupa co jest nieprawda #NONIEMOGE

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 105.02.2014, 16:30

Piotrek95, nie miałby nic do stracenia raczej

Niuchacz3, Nie ma to jak mieć dwóch Giroudów w składzie

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.02.2014, 16:29

Co uważacie o ewentualnym nowym trenerze Swansea: Bergkampie

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511605.02.2014, 16:29

Mandzukic IMO. by do nas bardzo pasował.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 105.02.2014, 16:27

wie ktoś czemu jak wrzucę najnowsza aktualizację składów do FIFY 14 to pisze, że plik jest uszkodzony i nie można go wczytać?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.02.2014, 16:26

Bony ma pewnie wyższe ambicje niż Championship, ja bym o niego powalczył :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 16:21

Liverpool manager Brendan Rodgers says he does not think the Reds can win the Premier League title this season./sky sports/

mrsomebody komentarzy: 602105.02.2014, 16:16

Z trójki : Costa, Cavani, Mandzukic w Arsenalu cieszyłbym się każdym.

Bolek komentarzy: 423205.02.2014, 16:09

Z trójki : Costa, Cavani, Mandzukic w Arsenalu widziałbym tylko Cavaniego.

Bolek komentarzy: 423205.02.2014, 16:08

Te klepy Giroud to się stały ostatnio bardzo przewidywalne. W niektórych meczach to on już całkowicie przestaje polować na bramki, a nastawia się tylko na nie zawsze potrzebne klepanie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 16:07

dzis chodza ploty, ze Chelsea obserwuje glownie 3 napastników na lato 2014 -Costa,Cavani,Mandzukic.

lays komentarzy: 3987105.02.2014, 16:05

A moim zdaniem wszyscy jaraja sie klepa ziru czy zastawianiem sie bo tak na prawde tylko to za nim przemawia. Napastnik musi miec dynamike nasz takowej nie posiada

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2014, 16:03

TrueGunner

dobrze piszesz, to czy Ziru klepie tak czy tak nie ma znaczenia, jego wielkim minusem jest przyspieszenie.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2705.02.2014, 15:58

Są dziesiątki napastników lepiej klepiących i czujących się w grze kombinacyjnej od Girouda.

TrueGunner komentarzy: 106005.02.2014, 15:54

adisokol

Poniosła Cię troche fantazja z tym Żiru, w moim odczuciu cholernie duzo tracimy w kontrach bo zanim nasz francuz sie rozpedzi to dogonią go napastnicy drużyny przeciwnej...

Krzystr komentarzy: 10405.02.2014, 15:50

Przy tej bramce równie dobrze mógł stać Jenkinson i odegrać.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 305.02.2014, 15:50

adisokol - tak Giruod jest drewniany

Nie dlatego, ze mu pilka odskakuje, ale po prostu jak probuje oddac strzal czy minac obronce robi to wolno i slamazarnie. Przy grze kombinacyjnej z klepki czy cos jest dobry, moze Aguero czy Reus nie klepali by tak jak on ( w co jednak watpie ), ale daliby szybkosc, zwrotnosc, strzal, drybling czego Giroud nam nie daje.

Nie twierdze ze Giroud out, bo trzeba wspierac naszego najlepszego zawodnika, ale nie jest to najwyzsza pulka

adisokol komentarzy: 15305.02.2014, 15:48

@benu @Tg
Nie wiek kto tak by sklepał ja Giroud. np ostatnia akcja z Chambo. :)

adisokol komentarzy: 15305.02.2014, 15:36

Rozumiem niektóre osoby co chcą wywalić Giroud`a ze składu. Ten chłop ma taką jakość do gry kombinacyjnej,może nie jest typową 9 ale wątpie żeby Aguero,Benteke,Reus. Sprawdzili się w grze kombinacyjnej AFC wg. mnie jedni którym odpowiadałby styl gry AFC to Ibrahimovic,Berbatov. I myślę, że OGiroud jest trafnym wyborem Wengera:) ps.ON JEST DREWNIANY?! aha.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370005.02.2014, 14:55

sport.wp.pl/kat,1750,title,Silva-szykowany-na-nastepce-Xaviego-w-Barcelonie,wid,16382291,wiadomosc.html?ticaid=112267 patrzcie to, robią to samo co z Fabregasem, nie zdziwie się jak wciągną na niego tę szmatę, podludzki klub.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370005.02.2014, 14:49

Szkoda, że Borussia sfarciła z Marsylią. Zajelibyśmy pierwsze miejsce, Napoli przechodzi, TVP odpada.Cała Polska płacze tylko nie kanonierzy. Marzenie :D

Bolek komentarzy: 423205.02.2014, 14:45

Do dzisiaj nie mogę zrozumieć tego dlaczego tak źle zagraliśmy ostatni mecz z Napoli :/