Zadanie wykonane: Arsenal 2-0 Crystal Palace

Zadanie wykonane: Arsenal 2-0 Crystal Palace 02.02.2014, 19:40, Marcin Stefaniak 3201 komentarzy

Przed chwilą dobiegło końca spotkanie Arsenalu z Crystal Palace. Kanonierzy zgodnie z planem umiejętnie zadysponowali siłami i spokojnie pokonali rywali z południowego Londynu 2-0, zapewniając sobie bardzo dobre wejście w kluczową fazę sezonu.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Özil (84' Gibbs), Podolski (72' Rosicky) - Giroud (84' Bendtner).

Crystal Palace: Speroni - Ward, Gabbidon, Delaney, Parr - Bolasie, Dikgacoi, Jedinak, Puncheon - Chamakh (82' Gayle), Jerome (56' Bannan).

Podopieczni Wengera dosyć leniwie rozpoczęli to spotkanie i choć przez długi czas utrzymywali się w piłce, gra toczyła się raczej z dala od bramki strzeżonej przez Juliana Speroniego.

Pierwszy raz poważniej zagotowało się pod bramką Argentyńczyka w 8. minucie. Cudownym podaniem popisał się Mesut Özil, przerzucając piłkę nad głowami defensorów Crystal Palace. Do futbolówki w polu karnym dopadł Nacho Monreal, jednak jego strzał z ostrego kąta został zablokowany przez wychodzącego z bramki Speroniego.

W następnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie i to Kanonierzy zamykali przeciwników na własnej połowie. Orły kilkakrotnie próbowały kontratakować, ale nie przynosiło to pożądanych skutków. W 34. minucie z głębi pola rzut wolny wykonywał Mesut Özil, żaden z graczy Arsenalu nie był w stanie zmienić toru lotu piłki, jednak dośrodkowanie Niemca i tak sprawiło dużo problemów bramkarzowi Crystal Palace.

Kilkanaście minut później pierwsza połowa dobiegła końca i Jon Moss zaprosił zawodników na przerwę.

Podobnie jak w meczu z Southampton, tak i tym razem Kanonierzy świetnie rozpoczęli drugą część spotkania i już w 47. minucie przełamali defensywę beniaminka i otworzyli wynik spotkania. W pole karne przeciwnika wbiegł niepilnowany Alex Oxlade-Chamberlain. Anglik doczekał się świetnego podania od Santiego Cazorli i ze stoickim spokojem przeniósł piłkę nad bezradnie interweniującym Speronim.

Podobieństw do meczu na St. Mary's można było się doszukiwać również kilka minut później. Mimo pozornej kontroli nad wydarzeniami na boisku podopieczni Wengera spuścili z tonu i mogli za to słono zapłacić już w 51. minucie. Bardzo bliski zdobycia bramki po strzale głową był Cameron Jerome, jednak świetnie interweniował Wojciech Szczęsny.

Odpowiedź Arsenalu przyszła 3 minuty później. W polu karnym znalazł się Lukas Podolski. Skrzydłowy miał dużo miejsca i czasu, jednak oddał strzał w boczną siatkę.

Zgodnie z przewidywaniami podopieczni Pulisa musieli się odkryć i żwawiej ruszyli do przodu. Defensywa Arsenalu prezentowała się jednak bez zarzutu i Szczęsny nadal nie miał zbyt wiele roboty.

W 73. minucie Alex Oxlade-Chamberlain rozwiał wszelkie wątpliwości i, jak się później okazało, ustalił wynik spotkania na 2-0. To Anglik rozpoczął akcję w środku boiska, podał do Girouda, który od razu odegrał mu piłkę. Anglik popędził z futbolówką, wpadł w szesnastkę rywali i płaskim strzałem pokonał Speroniego.

Kanonierzy nie forsowali już tempa i do końca spotkania panowali nad sytuacją na boisku, utrzymując się przy piłce i wyczekując na końcowy gwizdek. Do samego końca gra toczyła się w środku pola i po 3 doliczonych minutach Jon Moss zakończył spotkanie.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 105.02.2014, 22:18

ja pierdziu jakie to skupienie przy 42 musi być :D ja juz wiecej tego nie włączam. 18 mnie w zupełności zadowala!

Qarol komentarzy: 1450205.02.2014, 22:17

@KingOfLoyal

Cieniasie, ja mam rekordzik 42 ; D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 105.02.2014, 22:17

Vela gnojek nosi mój nick na plecach ;/ mogę podjąć jakieś kroki prawne?

MikiAFC komentarzy: 12305.02.2014, 22:10

Obejże z ciekawości tego Griezmana. Nie widziałem go za dużo razy. Może z 2-3. No i Carlosa Vele. Fajnie by było żeby coś strzelił.

pronik komentarzy: 517905.02.2014, 22:07

ziomalos;
rykoszet to nie samobo chyba ze w hiszpanii

amadeo komentarzy: 514905.02.2014, 22:04

ajjjjjj Griezmann ;///

grzegorz1211 komentarzy: 1030205.02.2014, 22:02

Barca chce większego stadionu, a jak patrze na trybuny to więcej niż połowa miejsc świeci pustkami

grzegorz1211 komentarzy: 1030205.02.2014, 21:58

W Anglii teraz co kolejka będzie jakiś mecz na szczycie i założę sie że w żadnym nie będzie takich spięć jakie są w Hiszpanii. Tam tylko prowokacje chamstwo i zaczepki. Za mało czerwonych kartek sędziowie wyciągają

polishbrigadesx komentarzy: 1020705.02.2014, 21:54

Real zagrał kapitalnie Atletico nie miało nic do powiedzenia.

FadeIn komentarzy: 354705.02.2014, 21:54

marz

Dac rajt

Ja jak zbliża się sobota i kolejka PL zaczynam się cieszyć jakby mi kto w kieszeń nasrał

marz2 komentarzy: 521905.02.2014, 21:52

nie wiem jakoś mi te mecze w hiszpanii nie leżą niby taki hit a wolałbym obejrzeć np. West Brom - Villa ;)

FadeIn komentarzy: 354705.02.2014, 21:50

pity

Optymistycznie za 2 tyg. Gdzieś tak wyczytalem ale u nas wiadomo jak jest

piti16 komentarzy: 209905.02.2014, 21:44

Wiecie może kiedy wraca Ramsey?

FadeIn komentarzy: 354705.02.2014, 21:43

Niestety czesto liga hiszpańska wyglada jak połączenie hokeja i koszykówki. Ok. Jest bardzo efektowna ale równie dużo tam agresji i efektownej gry aktorskiej. Co chwilę ktoś pada bo inny go dotknął i już afera. Tyle, że się nie leją bo nie ma tu kar czasowych. Zbiegowisko się robi i jest przerwa jak w NBA bo chłopaki się zachowują jak dresy i wszystko trzeba im wyjaśniać. Ja jak chcę oglądać grę aktorską to idę do kina. Dlatego już od jakiegoś czasu nie oglądam tej ligi i po dzisiejszym meczu widzę, ze nic się nie zmienia. BPL Rules !!!!!

ludi72 komentarzy: 142705.02.2014, 21:37

@gunner17afc
Żałosny argument, Oliemu można odmówić szybkości i dryblingu, ale waleczność...? To jeden z jego największych atutów, a to że nie zbiera idiotycznie kartek to też zaleta.

aNormalny komentarzy: 348205.02.2014, 21:35

Nieeee, myślałem, że Real przegra ;c

Vassiriki komentarzy: 17805.02.2014, 21:35

czytaliście?
weszlo.com/news/18424-Carrick_udziela_wywiadu_via_Twitter_czyli_do_jakiego_poziomu_kreatywnosci_powinnismy_dazyc

wygrali z tymi pytaniami :)
"W skali od Toma Cleverleya do dziesięciu, jak słaby jest Ashley Young?"

ziomalos komentarzy: 53205.02.2014, 21:33

raczej blizej temu do samoboja

pronik komentarzy: 517905.02.2014, 21:32

3-0 di maria

Cesc1994 komentarzy: 447005.02.2014, 21:27

Tego się oglądać nie da. Zawodnicy Realu i Atletico to czubki.

gunner17afc komentarzy: 7105.02.2014, 21:21

Widzicie pewnie Ci co oglądają Real za co Costa dostał kartkę, wyobraźcie sobie w takiej sytuacji Giroud? Właśnie między innymi dlatego potrzebujemy kogoś.. kto jest jakimś AGRESYWNY, nie tylko w aspekcie gry..Jak nam nie wychodzi.. Giroud i tak wystawia jęzor itp.. a Costa po prostu się wku**ia i może też dlatego obrońcy nie lubią przeciwko niemu grać..bo nigdy nie pozostaje dłużny.. a my mamy taką ..troszkę dziewczynkę.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 205.02.2014, 21:20