Zadanie wykonane: Arsenal 2-0 Crystal Palace

Zadanie wykonane: Arsenal 2-0 Crystal Palace 02.02.2014, 19:40, Marcin Stefaniak 3201 komentarzy

Przed chwilą dobiegło końca spotkanie Arsenalu z Crystal Palace. Kanonierzy zgodnie z planem umiejętnie zadysponowali siłami i spokojnie pokonali rywali z południowego Londynu 2-0, zapewniając sobie bardzo dobre wejście w kluczową fazę sezonu.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Özil (84' Gibbs), Podolski (72' Rosicky) - Giroud (84' Bendtner).

Crystal Palace: Speroni - Ward, Gabbidon, Delaney, Parr - Bolasie, Dikgacoi, Jedinak, Puncheon - Chamakh (82' Gayle), Jerome (56' Bannan).

Podopieczni Wengera dosyć leniwie rozpoczęli to spotkanie i choć przez długi czas utrzymywali się w piłce, gra toczyła się raczej z dala od bramki strzeżonej przez Juliana Speroniego.

Pierwszy raz poważniej zagotowało się pod bramką Argentyńczyka w 8. minucie. Cudownym podaniem popisał się Mesut Özil, przerzucając piłkę nad głowami defensorów Crystal Palace. Do futbolówki w polu karnym dopadł Nacho Monreal, jednak jego strzał z ostrego kąta został zablokowany przez wychodzącego z bramki Speroniego.

W następnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie i to Kanonierzy zamykali przeciwników na własnej połowie. Orły kilkakrotnie próbowały kontratakować, ale nie przynosiło to pożądanych skutków. W 34. minucie z głębi pola rzut wolny wykonywał Mesut Özil, żaden z graczy Arsenalu nie był w stanie zmienić toru lotu piłki, jednak dośrodkowanie Niemca i tak sprawiło dużo problemów bramkarzowi Crystal Palace.

Kilkanaście minut później pierwsza połowa dobiegła końca i Jon Moss zaprosił zawodników na przerwę.

Podobnie jak w meczu z Southampton, tak i tym razem Kanonierzy świetnie rozpoczęli drugą część spotkania i już w 47. minucie przełamali defensywę beniaminka i otworzyli wynik spotkania. W pole karne przeciwnika wbiegł niepilnowany Alex Oxlade-Chamberlain. Anglik doczekał się świetnego podania od Santiego Cazorli i ze stoickim spokojem przeniósł piłkę nad bezradnie interweniującym Speronim.

Podobieństw do meczu na St. Mary's można było się doszukiwać również kilka minut później. Mimo pozornej kontroli nad wydarzeniami na boisku podopieczni Wengera spuścili z tonu i mogli za to słono zapłacić już w 51. minucie. Bardzo bliski zdobycia bramki po strzale głową był Cameron Jerome, jednak świetnie interweniował Wojciech Szczęsny.

Odpowiedź Arsenalu przyszła 3 minuty później. W polu karnym znalazł się Lukas Podolski. Skrzydłowy miał dużo miejsca i czasu, jednak oddał strzał w boczną siatkę.

Zgodnie z przewidywaniami podopieczni Pulisa musieli się odkryć i żwawiej ruszyli do przodu. Defensywa Arsenalu prezentowała się jednak bez zarzutu i Szczęsny nadal nie miał zbyt wiele roboty.

W 73. minucie Alex Oxlade-Chamberlain rozwiał wszelkie wątpliwości i, jak się później okazało, ustalił wynik spotkania na 2-0. To Anglik rozpoczął akcję w środku boiska, podał do Girouda, który od razu odegrał mu piłkę. Anglik popędził z futbolówką, wpadł w szesnastkę rywali i płaskim strzałem pokonał Speroniego.

Kanonierzy nie forsowali już tempa i do końca spotkania panowali nad sytuacją na boisku, utrzymując się przy piłce i wyczekując na końcowy gwizdek. Do samego końca gra toczyła się w środku pola i po 3 doliczonych minutach Jon Moss zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
aNormalny komentarzy: 348205.02.2014, 21:03

Ja bym chciał kolory strony, jaki są na buttonie k.com.

nobody komentarzy: 7805.02.2014, 21:01

świetne!

DzejCoop komentarzy: 326405.02.2014, 21:00

Gerwazinho gool !

Qarol komentarzy: 1450205.02.2014, 20:57

Mi tam wygląd pasuje. Nie jest nasrane wszystko w jednym miejscu, przejrzyście i wygodnie.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511605.02.2014, 20:57

Jeżeli patrzyć wyłącznie na szatę graficzną, to jak dla mnie devilpage jest całkiem ładne, ale manusite to koszmar.

Nie pobijcie się, dziewczyny.

Moim zdaniem k.com ma trochę nudną szatę graficzną i przydałaby się jakaś zmiana. Jeśli o wygląd chodzi, to IMO devilpage ciekawiej wygląda.

koczan_4 komentarzy: 330205.02.2014, 20:52

Akurat manusite jest spoko, irytujące jest tylko przełączanie głównego a reszta naprawdę ogarnięta dobrze.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511605.02.2014, 20:52

@NBW
To jak mamy oceniać sam wygląd strony, to manusite już w ogóle jest koszmarne.

@NBW
Nie wypadają źle? IMO. manusite jest strasznie nieprzejrzyste. Mają wiele zakładek, które mało kogo obchodzą i mogliby sobie je darować. Redaktorzy spursmanii prezentują bardzo niski poziom, forum LFC jest strasznie nieogarnięte, a o devilpage'u to już w ogóle lepiej nie pisać.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 105.02.2014, 20:32

NBW
what?...

migus11 komentarzy: 131405.02.2014, 20:28

@niuchacz3 jak nie umiesz ironizować to lepiej tego nie rób.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511605.02.2014, 20:26

@Mico
Ironia.

migus11 komentarzy: 131405.02.2014, 20:26

Macie stream do meczu bo mi wszystko ścina. :( Normalnie wszystko dobrze działa, a dzisiaj nie da rady.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50305.02.2014, 20:23

adrian12543;
To nic nie zmienia. Aktualnie na TVP Sport trwa mecz Real- Atletico, a później na obu stacjach będzie drugi mecz.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 105.02.2014, 20:22