Zadanie wykonane, bezlitosny Arsenal gromi Coventry 4-0

Zadanie wykonane, bezlitosny Arsenal gromi Coventry 4-0 24.01.2014, 21:37, Sebastian Czarnecki 3250 komentarzy

Na Emirates Stadium obyło się bez niespodzianek. Arsene Wenger wystawił mocny skład przeciwko trzecioligowemu Coventry i bezproblemowo poradził sobie z niżej notowanym rywalem. Kanonierzy mimo kilku błędów w obronie zdołali zachować czyste konto, a sami zapakowali przeciwnikowi aż cztery trafienia. Podopieczni Arsene'a Wengera mogą więc spokojnie przygotować się do następnego meczu z Southampton, a także bez nerwów wyczekiwać niedzielnego losowania, w którym poznają swojego kolejnego przeciwnika.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Chamberlain (71. Zelalem), Wilshere - Gnabry, Özil, Podolski (79. Giroud) - Bendtner (71. Cazorla)

Coventry City: Murphy - Christie, Webster (88. J. Clarke), Seaborne, Adams - Baker, Thomas, Fleck, Daniels - Moussa, L. Clarke

Kanonierzy postanowili nie zlekceważyć teoretycznie słabszego Coventry, tak jak to miało z Bradford rok temu w półfinale Carling Cup. Od pierwszych minut londyńczycy narzucili swoje tempo i zdominowali przeciwnika z trzeciej ligi.

Pierwsza naprawdę groźna akcja miała jednak miejsce w 9. minucie. Carl Jenkinson ruszył z akcją prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne Coventry, gdzie na podanie czyhał Podolski. Niemiec jednak przeniósł piłkę ponad bramką, jako że nie trafił czysto w piłkę swoją głową.

W 13. minucie groźny strzał z dystansu oddał Alex Oxlade-Chamberlain, ale i jemu zabrakło odrobiny precyzji. Tylko kwestią czasy było, kiedy Kanonierzy obejmą prowadzenie, gdyż ich przewaga była wyraźna.

I stało się, już dwie minuty później Kanonierzy ostatecznie umieścili piłkę w siatce. Mesut Özil wypuścił wybiegającego na wolne pole Podolskiego, a ten minął Murphy'ego i strzelił do praktycznie pustej bramki. Niemiecka precyzja i 1-0 dla Arsenalu!

Trzy minuty po straconej bramce drużyna gości wyprowadziła groźny atak, który mógł zakończyć się wyrównującym trafieniem. Baker popisał się indywidualnym rajdem i strzałem zza pola karnego, ale Łukasz Fabiański dobrze poradził sobie z interwencją i przeniósł futbolówkę ponad bramką.

W 24. minucie indywidualną akcją popisał się z kolei Serge Gnabry, który wykonał kilka kółeczek nad piłką, a następnie huknął na bramkę gości. Młodemu Niemcowi zabrakło jednak kilkudziesiąciu centymetrów.

W 27. minucie Podolski podwyższa prowadzenie po kolejnej niemieckiej akcji! Serge Gnabry dośrodkował z rzutu rożnego, Per Mertesacker przedłużył piłkę głową, a Podolski z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce!

Trzy minuty później mogło być 3-0, jednak Nicklas Bendtner nie trafił w piłkę po dobrym podaniu Wilshere'a. Strzał po ziemi oddał jeszcze Oxlade-Chamberlain, ale okazał się on zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza Coventry.

W 36. i 37. minucie Serge Gnabry zmarnował dwie dogodne sytuacje. Najpierw jego strzał z woleja po podaniu Jenkinsona powędrował obok bramki, a kilkanaście sekund później nie wykorzystał dobrego podania od Nicklasa Bendtnera.

Minutę później swoją szansę na hat-tricka otrzymał Lukas Podolski, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic godnego uwagi, sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy dwubramkowym prowadzeniu Arsenalu.

Drugą odsłonę meczu z wysokiego C zaczęła drużyna gości. Już w 49. minucie kapitalne podanie na wolne pole otrzymał Leon Clarke, który ruszył sam na sam z Fabiańskim i... został zatrzymany przez Polaka. Golkiper do samego końca wyczekał zawodnika Coventry i odpowiednio skracając mu kąt, zostawił niewielkie szanse do zdobycia gola.

W 56. minucie drużyna gości stworzyła sobie kolejną sytuację, która mogła zagrozić bramce Arsenal. Franck Moussa z dziecinną łatwością ograł defensywę Arsenalu i wyłożył piłkę Leonowi Clarke'owi, którego strzał zatrzymał... słupek, a nie Łukasz Fabiański, który nawet nie drgnął. Kanonierzy mieli teraz bardzo dużo szczęścia.

W 61. minucie dobrą akcję wyprowadzili Kanonierzy. Jack Wilshere znalazł lukę i posłał prostopadłe podanie do Mesuta Özila, który po chwili odegrał do Anglika. Ten obsłużył podaniem Nicklasa Bendtnera, a Duńczyk po próbie odnalezienie się w polu karnym, huknął obok bramki. I to daleko.

W kolejnych minutach Coventry przeprowadziło jeszcze dwie akcje, jednak żadna z nich nie była na tyle precyzyjna, by zagrozić bramce strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego.

W 71. minucie Wenger przeprowadził podwójną zmianę. Santi Cazorla zajął miejsce Nicklasa Bendtnera, zaś za Chamberlaina wszedł Gedion Zelalem. Tym samym 16-latek stał się pierwszym wychowankiem wprowadzonym do pierwszej drużyny Kanonierów, kiedy Arsene Wenger już prowadził Arsenal jako menedżer. Jest również najmłodszym Niemcem, który zagrał w Pucharze Anglii.

W 79. minucie Olivier Giroud zastąpił na boisku Lukasa Podolskiego

5 minut po wejściu na boisku Giroud wpakował piłkę do bramki! Santi Cazorla posłał świetną piłkę do wybiegającego Kierana Gibbsa, a ten podaniem po ziemi znalazł francuskiego napastnika, który mimo asysty dwóch obrońców oddał celny strzał, który pokonał Murphy'ego. 3-0!

W 89. minucie Kanonierzy podwyższają prowadzenie na 4-0 i ustalają wynik meczu! Bliski strzelenia swojego pierwszego gola w barwach Arsenalu był Carl Jenkinson, ale jego strzał został zatrzymany przez bramkarza. Z dobitką czekał jednak Santi Cazorla, który pewnie pokonał bezradnego golkipera!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrywa 4-0 z Coventry i awansuje do piątej rundy Pucharu Anglii.

Coventry CityFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
KibicTheGunners komentarzy: 192126.01.2014, 17:20

ARSENAL ‏@tomgunner14 13 min
Arsene Wenger on beIN sports:-
Q: "Is there any possibility of signing a big name in January?"
A: "Yes, there is a possibility." [fb]

Draxler blisko :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.01.2014, 17:20

live.3xscreen.com/fatv/embed/

Losowanie ma być tutaj !

mar12301 komentarzy: 2313726.01.2014, 17:20

Ten co mecz Smerfów komentuje to jak się zwie?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.01.2014, 17:19

Lampard! dobrze gdyby trafił w bramkę ten biały prostokąt.. super :d

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40026.01.2014, 17:19

Ja bym chcial kupic Bakkaliego na prawa strone. Super zawodnik i jaki mlody. Ale mamy Gnabryiego tez mlodego. Ale jak Wenger zrobi z serga i oxa srodkowych pomocnikow to on by byl super

maciekbe komentarzy: 1245826.01.2014, 17:19

mi tam się dzisiaj Grzywacz podoba.
btw ten młody Weiss z Olympiakosu poszedł za hajsem do Kataru. Szkoda, chciałbym zobaczyć go w premier league.

damianARSENAL komentarzy: 852726.01.2014, 17:18

gdzie bedzie losowanie FA Cup?

FadeIn komentarzy: 354726.01.2014, 17:17

hahaha Dobry ten komentator z Orange Sport. Kontra Chelsea pięciu na pięciu a było trzech ze Stoke:-)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.01.2014, 17:14

Tylko mnie irytuje ten komentator z orange sport?

FadeIn komentarzy: 354726.01.2014, 17:14

Brać Gomisa :-)

crisadus komentarzy: 850726.01.2014, 17:13

@DzejCoop
Nikt się tu nie jara. A co do Higuaina to dobrze, że nie dołączył.

dawidsk komentarzy: 245126.01.2014, 17:12

nasz wymarzony napastnik Bimbirimbi Gomis dzisiaj bramę wpakował ;d

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.01.2014, 17:12

Oscar szalony..

TakKrzysiu komentarzy: 893826.01.2014, 17:10

Nie boimy sie losowania, ale siłą rzeczy większe szanse będą, jesli trafimy kolejno na Stoke, potem na np City, niż jesli gralibysmy do końca rozgrywek z samą czołówką, z którą skądinąd w tym sezonie idzie nam nienajlepiej:).

LoveTheGunners komentarzy: 914026.01.2014, 17:09

Wayne Veysey‏@wayneveysey
Arsenal transfer update coming shortly on Goal dot com. Draxler etc.....bit of a twist.

arsenallord komentarzy: 29730 newsów: 11726.01.2014, 17:09

hahah:D

Theo10---> To git. Napisałem "Ponoć"

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 226.01.2014, 17:08

arsenallord
Zostało to zdementowane. Ma powrócić za ok. 2-3 tyg.

Theo10 komentarzy: 829126.01.2014, 17:08

@arsenallord

Żadne 3 miesiące. On zaraz wraca. Ktoś tutaj o tym wcześniej pisał i podał źródło.

DzejCoop komentarzy: 326426.01.2014, 17:07

Dobra, jarajcie się tak samo jak Higuainem.. Później będzie zgrzyt zębów.

arsenallord komentarzy: 29730 newsów: 11726.01.2014, 17:06

Przecież Draxler ponoć ma kontuzje na 3 miesiące...

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 126.01.2014, 17:05

dokładnie, jeśli chcemy wygrać FA Cup, to i tak musimy się zmierzyć z czołówką

crisadus komentarzy: 850726.01.2014, 17:05

@DzejCoop
Julian jest na tyle wszechstronnym piłkarzem, że bez problemu poradzi sobie na prawej stronie. Jeden z większych talentów niemieckiej piłki, tacy piłkarze zawsze się przydają. To, że gra w tym sezonie słabiej to fakt, ale pod okiem Wengera wyrośnie na wielkiego gracza.

crisadus komentarzy: 850726.01.2014, 17:03

Czemu się boimy losowania? Jeśli trafimy na mocną drużynę i odpadniemy to tak czy siak byśmy odpadli w dalszej fazie. Skoro walczymy o FA Cup to obojętnie na kogo trafimy musimy to starcie wygrać. Nie ma co liczyć, że w każdej fazie będziemy mieć jakiś średniaków.

OFFO komentarzy: 354526.01.2014, 17:03

lockerdome.com/footballtweet/6169917587193921/6303695549772052

bramka oscara

DzejCoop komentarzy: 326426.01.2014, 17:03

Gnabry na prawej.. To nie FIFA, że zawodnik od tak nauczy się gry na danej pozycji. Zresztą Draxler jak już skrzydło to tylko lewe.
W dodatku w tym sezonie gra kupe..

crisadus komentarzy: 850726.01.2014, 17:02

@DzejCoop
Świetny zmiennik dla Ozila, a póki co może spokojnie występować na lewym skrzydle, bądź też prawym gdy wyleciał Theo.

DzejCoop komentarzy: 326426.01.2014, 17:02

Vladimir Weiss has left Olympiakos to sign for Qatari club Lekhwiya SC.

TakKrzysiu komentarzy: 893826.01.2014, 17:01

Stoke ma momenty w których gra naprawde niezłą piłke. Szanse na wygraną małe bo to Stamford Bridge, gdzie Portugalczyk załącza sobie god mode. Chelsea mogłaby odpaść. To losowanko różne może mieć imiona.

crisadus komentarzy: 850726.01.2014, 17:01

@Dancer
Nie mówię, że jest już w Londynie, ale ciekawie ta sprawa wygląda. Al Jazeera również dziś potwierdzą, że kolejny Niemiec dołączy do Kanonierów.

DzejCoop komentarzy: 326426.01.2014, 17:01

Co Wy z tym Draxlerem? Gdzie go wciśniecie? Na atak.. Proszę Was...

DzejCoop komentarzy: 326426.01.2014, 17:00

Manchester United defender Fabio is also expected to join Ole Gunnar Solskjaer's Cardiff City on loan, following his team-mate Wilfried Zaha to south Wales.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.01.2014, 17:00

No brame walnał Oscar..

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370026.01.2014, 17:00

Milan co sfracił, dostawali 1-0 od jakiegoś średniaka i w końcówce Bario z Pazzinim ich uratowali :D

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40026.01.2014, 16:59

Moze wymyslona? Bo jest w Londynie i czeka na jutrzejsza konferencje?

Kons komentarzy: 132626.01.2014, 16:59

crisadus

Jak ma być w kadrze skoro jest kontuzjowany ?

crisadus komentarzy: 850726.01.2014, 16:58

Zazwyczaj wtedy są kontuzjowani.. Nie mniej jednak jak mówię, jedyna szansa na zakup to Draxler. Zobaczymy jak te ostatnie dni okienka się potoczą.

crisadus komentarzy: 850726.01.2014, 16:56

Ciekawą sprawą jest, że Juliana brak w kadrze Schalke na dzisiejsze ligowe spotkanie. To jedyny zawodnik, który ma szansę zimą do nas dołączyć.

maciekbe komentarzy: 1245826.01.2014, 16:55