Zadanie wykonane, bezlitosny Arsenal gromi Coventry 4-0

Zadanie wykonane, bezlitosny Arsenal gromi Coventry 4-0 24.01.2014, 21:37, Sebastian Czarnecki 3250 komentarzy

Na Emirates Stadium obyło się bez niespodzianek. Arsene Wenger wystawił mocny skład przeciwko trzecioligowemu Coventry i bezproblemowo poradził sobie z niżej notowanym rywalem. Kanonierzy mimo kilku błędów w obronie zdołali zachować czyste konto, a sami zapakowali przeciwnikowi aż cztery trafienia. Podopieczni Arsene'a Wengera mogą więc spokojnie przygotować się do następnego meczu z Southampton, a także bez nerwów wyczekiwać niedzielnego losowania, w którym poznają swojego kolejnego przeciwnika.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Chamberlain (71. Zelalem), Wilshere - Gnabry, Özil, Podolski (79. Giroud) - Bendtner (71. Cazorla)

Coventry City: Murphy - Christie, Webster (88. J. Clarke), Seaborne, Adams - Baker, Thomas, Fleck, Daniels - Moussa, L. Clarke

Kanonierzy postanowili nie zlekceważyć teoretycznie słabszego Coventry, tak jak to miało z Bradford rok temu w półfinale Carling Cup. Od pierwszych minut londyńczycy narzucili swoje tempo i zdominowali przeciwnika z trzeciej ligi.

Pierwsza naprawdę groźna akcja miała jednak miejsce w 9. minucie. Carl Jenkinson ruszył z akcją prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne Coventry, gdzie na podanie czyhał Podolski. Niemiec jednak przeniósł piłkę ponad bramką, jako że nie trafił czysto w piłkę swoją głową.

W 13. minucie groźny strzał z dystansu oddał Alex Oxlade-Chamberlain, ale i jemu zabrakło odrobiny precyzji. Tylko kwestią czasy było, kiedy Kanonierzy obejmą prowadzenie, gdyż ich przewaga była wyraźna.

I stało się, już dwie minuty później Kanonierzy ostatecznie umieścili piłkę w siatce. Mesut Özil wypuścił wybiegającego na wolne pole Podolskiego, a ten minął Murphy'ego i strzelił do praktycznie pustej bramki. Niemiecka precyzja i 1-0 dla Arsenalu!

Trzy minuty po straconej bramce drużyna gości wyprowadziła groźny atak, który mógł zakończyć się wyrównującym trafieniem. Baker popisał się indywidualnym rajdem i strzałem zza pola karnego, ale Łukasz Fabiański dobrze poradził sobie z interwencją i przeniósł futbolówkę ponad bramką.

W 24. minucie indywidualną akcją popisał się z kolei Serge Gnabry, który wykonał kilka kółeczek nad piłką, a następnie huknął na bramkę gości. Młodemu Niemcowi zabrakło jednak kilkudziesiąciu centymetrów.

W 27. minucie Podolski podwyższa prowadzenie po kolejnej niemieckiej akcji! Serge Gnabry dośrodkował z rzutu rożnego, Per Mertesacker przedłużył piłkę głową, a Podolski z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce!

Trzy minuty później mogło być 3-0, jednak Nicklas Bendtner nie trafił w piłkę po dobrym podaniu Wilshere'a. Strzał po ziemi oddał jeszcze Oxlade-Chamberlain, ale okazał się on zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza Coventry.

W 36. i 37. minucie Serge Gnabry zmarnował dwie dogodne sytuacje. Najpierw jego strzał z woleja po podaniu Jenkinsona powędrował obok bramki, a kilkanaście sekund później nie wykorzystał dobrego podania od Nicklasa Bendtnera.

Minutę później swoją szansę na hat-tricka otrzymał Lukas Podolski, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic godnego uwagi, sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy dwubramkowym prowadzeniu Arsenalu.

Drugą odsłonę meczu z wysokiego C zaczęła drużyna gości. Już w 49. minucie kapitalne podanie na wolne pole otrzymał Leon Clarke, który ruszył sam na sam z Fabiańskim i... został zatrzymany przez Polaka. Golkiper do samego końca wyczekał zawodnika Coventry i odpowiednio skracając mu kąt, zostawił niewielkie szanse do zdobycia gola.

W 56. minucie drużyna gości stworzyła sobie kolejną sytuację, która mogła zagrozić bramce Arsenal. Franck Moussa z dziecinną łatwością ograł defensywę Arsenalu i wyłożył piłkę Leonowi Clarke'owi, którego strzał zatrzymał... słupek, a nie Łukasz Fabiański, który nawet nie drgnął. Kanonierzy mieli teraz bardzo dużo szczęścia.

W 61. minucie dobrą akcję wyprowadzili Kanonierzy. Jack Wilshere znalazł lukę i posłał prostopadłe podanie do Mesuta Özila, który po chwili odegrał do Anglika. Ten obsłużył podaniem Nicklasa Bendtnera, a Duńczyk po próbie odnalezienie się w polu karnym, huknął obok bramki. I to daleko.

W kolejnych minutach Coventry przeprowadziło jeszcze dwie akcje, jednak żadna z nich nie była na tyle precyzyjna, by zagrozić bramce strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego.

W 71. minucie Wenger przeprowadził podwójną zmianę. Santi Cazorla zajął miejsce Nicklasa Bendtnera, zaś za Chamberlaina wszedł Gedion Zelalem. Tym samym 16-latek stał się pierwszym wychowankiem wprowadzonym do pierwszej drużyny Kanonierów, kiedy Arsene Wenger już prowadził Arsenal jako menedżer. Jest również najmłodszym Niemcem, który zagrał w Pucharze Anglii.

W 79. minucie Olivier Giroud zastąpił na boisku Lukasa Podolskiego

5 minut po wejściu na boisku Giroud wpakował piłkę do bramki! Santi Cazorla posłał świetną piłkę do wybiegającego Kierana Gibbsa, a ten podaniem po ziemi znalazł francuskiego napastnika, który mimo asysty dwóch obrońców oddał celny strzał, który pokonał Murphy'ego. 3-0!

W 89. minucie Kanonierzy podwyższają prowadzenie na 4-0 i ustalają wynik meczu! Bliski strzelenia swojego pierwszego gola w barwach Arsenalu był Carl Jenkinson, ale jego strzał został zatrzymany przez bramkarza. Z dobitką czekał jednak Santi Cazorla, który pewnie pokonał bezradnego golkipera!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrywa 4-0 z Coventry i awansuje do piątej rundy Pucharu Anglii.

Coventry CityFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Misq komentarzy: 88326.01.2014, 19:08

Szybki
Nikt się nim nie jara, raczej naśmiewają się z niego :P 5 dni czy 15 to bez różnicy, jak nikt nie będzie dostępny.

Leehu komentarzy: 1049626.01.2014, 19:08

Z Liverpoolem ciekawy meczyk dobrze że Chelsea na City wpadło liczę na dwumecz z dogrywką. A u nas niech Arsenal wygra na ES. ;P

mitmichael komentarzy: 4924326.01.2014, 19:07

Wiecie co tez przeczuwałem Liverpool ale liczyłem na mecz na Emirates i na szczescie na Emirates zagramy. W lutym-marcu przekonamy sie na prawde co warta jest Nasza druzyn

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.01.2014, 19:07

Francuski dziennik "L'Equipe" podał, że właściciel PSG szejk Nassar Al-Khelaifi zamierza latem zrobić wszystko, aby sprowadzić do Paryża Leo Messiego. Miliarder z Kataru nie zamierza negocjować z Barceloną, jest gotowy zapłacić 250 mln euro, czyli tyle ile wynosi suma odstępnego zapisana w kontrakcie Argentyńczyka.

; o

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.01.2014, 19:04

Sagna nie odchodzi, Wenger jest pewny podpisania nowej umowy z nim tylko się droczą troszkę ze sobą, jakby odchodził to już teraz podpisałby nowy kontrakt z nowym klubem

mitmichael komentarzy: 4924326.01.2014, 19:03

FRANCJA MISTRZEM EUROPY!!! pieknie ich pojechali w Finale 41 punktow cos wielkiego

gunners007 komentarzy: 954326.01.2014, 19:02

Szybki - Jest 5 dni do końca okienka, praktycznie zerowe pole manewru na rynku transferowym, a ty wybrzydzasz. Giovinco nie, bo co? Odpadek z Juve? no przecież nikt nam nie sprzeda potrzebnego zawodnika w ostatnim dniu. Pomyśl trochę.Tylko ci niepotrzebni są dostępni, albo zawodnicy ze słabszych klubów, którzy nie nadają się do Arsenalu.

KibicTheGunners komentarzy: 192126.01.2014, 19:01

Just heard the German commentator in Hamburg vs Schalke game say "Schalke are set to lose Draxler to #Arsenal"

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.01.2014, 19:01

jak przejdziemy Liverpool to nikt nas nie zatrzyma w drodze do pucharu, może za dużym jestem optymistą, ale nie boję się duetu SAS

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19226.01.2014, 19:00

ja mam nadzieje, ze przyjdzie ktokolwiek kto umie asystować i strzelać bramki.

Misq komentarzy: 88326.01.2014, 18:58

gunners007
A ja liczę na silny skład, bo Rendan Brodżers wystawi samych kozaków, a jeśli przejdziemy LFC to mamy bardzo duże szanse na zwycięstwo w FA Cup. Z bayernem nawet jak zagramy dobrze na ES to i tak będziemy bić się na AA o awans.

Agent komentarzy: 51426.01.2014, 18:57

co z tego ze powoli wracaja jak zaraz inni odpadna, trzeba sie modlic aby kosa i mere byli zdrowi bo bez nich dupa!!!!!

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 126.01.2014, 18:57

alq

kontuzje ma, muszę Cię zmartwić

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 126.01.2014, 18:56

jak się PSG wmiesza w Draxa to mamy po ptokach ;p

gunners007 komentarzy: 954326.01.2014, 18:56

Według mnie Wenger zagra ten mecz z LFC trochę rezerwowym składem, podobnym do tego z meczu z Chelsea w CoC.

alq komentarzy: 13626.01.2014, 18:56

Brak Draxlera w dzisiejszym meczu Schalke daje nam jasny sygnał co do transferu. O ile to nie jest jakaś nagła kontuzja lub niedyspozycja to wcale się nie zdzwię jak Niemiec przebywa już w jakimś londyńskim hotelu i czeka na badania oraz przyklepanie transferu. ;)

Koroniarz komentarzy: 1013926.01.2014, 18:55

City, United, Chelsea buy their targets within 5 days and gives him the shirt Number, Arsenal scout a player for 3 years then it takes 2 seasons in negotiation as finally another team appears to snatch the target.

Misq komentarzy: 88326.01.2014, 18:55

Trzeba jednak oddać graczom Kur jedną rzecz, a mianowicie, że jak losują to z jajem :D Suchar :D

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19226.01.2014, 18:53

juz widzę, jak Giroud z Bankiem podbijają FA-Cup i LM. Mam nadzieję, że od poniedziałku do piątku będziemy świadkami zaskakujących wydarzeń.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.01.2014, 18:53

Obstawiałem u siebie City a tymczasem Liverpool.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511626.01.2014, 18:52

W pucharze z LFC trzeba będzie wyjść mocno odświeżonym składem.

LoveTheGunners komentarzy: 914026.01.2014, 18:52

jak przebrniemy przez najblizsze dwa miesiace, to potem z gorki, choć bedzie cholernie ale to cholernie ciezko

Wenger musi kupić napastnika, a chociazby tego Julka

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.01.2014, 18:52

poza napastnikiem to nie ma tragedii, w pomocy mamy 8-9 zawodników do rotacji, LO też może rotować, środek obrony gra bardzo ekonomicznie, jedynie dla Sagny się przyda odpoczynek

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4226.01.2014, 18:52

seria spotkan dramat, zaden klub na swiecie, procz moze City nie bylby w stanie rotowac caly luty i marzec bez uszczerbku na jakosci... Oby przynajmniej bez nowych kontuzji sie obylo. I napastnik to teraz tym bardziej koniecznosc.

19 luty - na Bayern z Giroud

Coś mi się wydaje, że nasz Olivier w którymś z tych meczów opadnie z sił...

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3426.01.2014, 18:49

Luty będzie bardzo ciężki. Pocieszające jest to, że większość spotkań w nadchodzącym miesiącu gramy u siebie.

szarolek komentarzy: 50826.01.2014, 18:48

Już wiem że kontuzja.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 126.01.2014, 18:48

tak coś przeczuwałem, że trafimy na LFC, ciekawy meczyk bedzie ;)

klon410 komentarzy: 8426.01.2014, 18:48

no to trzeba rozjechach w FA Cup liverpool...

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.01.2014, 18:47

Liverpool (a) Man U (h) Liverpool (h) Bayern (h) S'land (h) Stoke (a) Swansea (h) Bayern (a) Spurs (a) Chelsea (a) Man City (h) Everton (a)

szarolek komentarzy: 50826.01.2014, 18:47

Wiecie może dlaczego Draxlera nie ma nawet na ławce w dzisiejszym meczu Schalke? ;>

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511626.01.2014, 18:46

Mam nadzieję, że ściągniemy jeszcze jakiegoś napastnika.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.01.2014, 18:46

Pocieszenie jest dla nas takie, że po meczu z LFC na Anfield będziemy mieć 4 mecze u siebie :)
United, LFC, Bayern i Sunderland.
Nie będą nasi gracze musieli podróżować co już jest sporym plusem dla nas. Obyśmy w tym okresie mieli całą kadrę dostępną, ale to Arsenal, więc nigdy nie wiadomo. Julian przychodź! :D

koczan_4 komentarzy: 330226.01.2014, 18:46

No najlepiej jakbyśmy odpuścili LM a to raczej nie z Wengerem.

mar12301 komentarzy: 2311726.01.2014, 18:45

W lutym będzie hardcore trochę. Ale odpowie nam na wiele pytań :)

archterror komentarzy: 428726.01.2014, 18:45

Będzie co oglądać :D

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068726.01.2014, 18:44

W lutym rzeczywiście będzie masakra, oby ten Liverpool za pierwszym przejść. Tylee meczy ;x oby obyło się bez kontuzji,a będzie dobrze.

gunners007 komentarzy: 954326.01.2014, 18:44

Taki ciężki luty dla Arsenalu, że świeża krew nawet w pomocy będzie zbawienna, także przychodź Julianie.

TakKrzysiu komentarzy: 893626.01.2014, 18:44

Mam nadzieje ze Chelsea wygra z City. Całkiem nieźle to losowanko wyszło.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.01.2014, 18:44

teraz to 2 transfery co najmniej, bo z jednym Giroudem tyle ciężkich spotkań nie rozegramy

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 126.01.2014, 18:43