Zadanie wykonane, bezlitosny Arsenal gromi Coventry 4-0

Zadanie wykonane, bezlitosny Arsenal gromi Coventry 4-0 24.01.2014, 21:37, Sebastian Czarnecki 3250 komentarzy

Na Emirates Stadium obyło się bez niespodzianek. Arsene Wenger wystawił mocny skład przeciwko trzecioligowemu Coventry i bezproblemowo poradził sobie z niżej notowanym rywalem. Kanonierzy mimo kilku błędów w obronie zdołali zachować czyste konto, a sami zapakowali przeciwnikowi aż cztery trafienia. Podopieczni Arsene'a Wengera mogą więc spokojnie przygotować się do następnego meczu z Southampton, a także bez nerwów wyczekiwać niedzielnego losowania, w którym poznają swojego kolejnego przeciwnika.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Chamberlain (71. Zelalem), Wilshere - Gnabry, Özil, Podolski (79. Giroud) - Bendtner (71. Cazorla)

Coventry City: Murphy - Christie, Webster (88. J. Clarke), Seaborne, Adams - Baker, Thomas, Fleck, Daniels - Moussa, L. Clarke

Kanonierzy postanowili nie zlekceważyć teoretycznie słabszego Coventry, tak jak to miało z Bradford rok temu w półfinale Carling Cup. Od pierwszych minut londyńczycy narzucili swoje tempo i zdominowali przeciwnika z trzeciej ligi.

Pierwsza naprawdę groźna akcja miała jednak miejsce w 9. minucie. Carl Jenkinson ruszył z akcją prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne Coventry, gdzie na podanie czyhał Podolski. Niemiec jednak przeniósł piłkę ponad bramką, jako że nie trafił czysto w piłkę swoją głową.

W 13. minucie groźny strzał z dystansu oddał Alex Oxlade-Chamberlain, ale i jemu zabrakło odrobiny precyzji. Tylko kwestią czasy było, kiedy Kanonierzy obejmą prowadzenie, gdyż ich przewaga była wyraźna.

I stało się, już dwie minuty później Kanonierzy ostatecznie umieścili piłkę w siatce. Mesut Özil wypuścił wybiegającego na wolne pole Podolskiego, a ten minął Murphy'ego i strzelił do praktycznie pustej bramki. Niemiecka precyzja i 1-0 dla Arsenalu!

Trzy minuty po straconej bramce drużyna gości wyprowadziła groźny atak, który mógł zakończyć się wyrównującym trafieniem. Baker popisał się indywidualnym rajdem i strzałem zza pola karnego, ale Łukasz Fabiański dobrze poradził sobie z interwencją i przeniósł futbolówkę ponad bramką.

W 24. minucie indywidualną akcją popisał się z kolei Serge Gnabry, który wykonał kilka kółeczek nad piłką, a następnie huknął na bramkę gości. Młodemu Niemcowi zabrakło jednak kilkudziesiąciu centymetrów.

W 27. minucie Podolski podwyższa prowadzenie po kolejnej niemieckiej akcji! Serge Gnabry dośrodkował z rzutu rożnego, Per Mertesacker przedłużył piłkę głową, a Podolski z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce!

Trzy minuty później mogło być 3-0, jednak Nicklas Bendtner nie trafił w piłkę po dobrym podaniu Wilshere'a. Strzał po ziemi oddał jeszcze Oxlade-Chamberlain, ale okazał się on zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza Coventry.

W 36. i 37. minucie Serge Gnabry zmarnował dwie dogodne sytuacje. Najpierw jego strzał z woleja po podaniu Jenkinsona powędrował obok bramki, a kilkanaście sekund później nie wykorzystał dobrego podania od Nicklasa Bendtnera.

Minutę później swoją szansę na hat-tricka otrzymał Lukas Podolski, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic godnego uwagi, sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy dwubramkowym prowadzeniu Arsenalu.

Drugą odsłonę meczu z wysokiego C zaczęła drużyna gości. Już w 49. minucie kapitalne podanie na wolne pole otrzymał Leon Clarke, który ruszył sam na sam z Fabiańskim i... został zatrzymany przez Polaka. Golkiper do samego końca wyczekał zawodnika Coventry i odpowiednio skracając mu kąt, zostawił niewielkie szanse do zdobycia gola.

W 56. minucie drużyna gości stworzyła sobie kolejną sytuację, która mogła zagrozić bramce Arsenal. Franck Moussa z dziecinną łatwością ograł defensywę Arsenalu i wyłożył piłkę Leonowi Clarke'owi, którego strzał zatrzymał... słupek, a nie Łukasz Fabiański, który nawet nie drgnął. Kanonierzy mieli teraz bardzo dużo szczęścia.

W 61. minucie dobrą akcję wyprowadzili Kanonierzy. Jack Wilshere znalazł lukę i posłał prostopadłe podanie do Mesuta Özila, który po chwili odegrał do Anglika. Ten obsłużył podaniem Nicklasa Bendtnera, a Duńczyk po próbie odnalezienie się w polu karnym, huknął obok bramki. I to daleko.

W kolejnych minutach Coventry przeprowadziło jeszcze dwie akcje, jednak żadna z nich nie była na tyle precyzyjna, by zagrozić bramce strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego.

W 71. minucie Wenger przeprowadził podwójną zmianę. Santi Cazorla zajął miejsce Nicklasa Bendtnera, zaś za Chamberlaina wszedł Gedion Zelalem. Tym samym 16-latek stał się pierwszym wychowankiem wprowadzonym do pierwszej drużyny Kanonierów, kiedy Arsene Wenger już prowadził Arsenal jako menedżer. Jest również najmłodszym Niemcem, który zagrał w Pucharze Anglii.

W 79. minucie Olivier Giroud zastąpił na boisku Lukasa Podolskiego

5 minut po wejściu na boisku Giroud wpakował piłkę do bramki! Santi Cazorla posłał świetną piłkę do wybiegającego Kierana Gibbsa, a ten podaniem po ziemi znalazł francuskiego napastnika, który mimo asysty dwóch obrońców oddał celny strzał, który pokonał Murphy'ego. 3-0!

W 89. minucie Kanonierzy podwyższają prowadzenie na 4-0 i ustalają wynik meczu! Bliski strzelenia swojego pierwszego gola w barwach Arsenalu był Carl Jenkinson, ale jego strzał został zatrzymany przez bramkarza. Z dobitką czekał jednak Santi Cazorla, który pewnie pokonał bezradnego golkipera!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrywa 4-0 z Coventry i awansuje do piątej rundy Pucharu Anglii.

Coventry CityFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Tomo_2 komentarzy: 92826.01.2014, 14:43

Kiedy losowanie FA Cup? Może ktoś linkiem rzucić btw?

edyp komentarzy: 26626.01.2014, 14:43

mar12301,
mysle ze taktyka wengera jest prosta:
latem porzadny napastnik, teraz jesli trafi sie okazja to kogos kupi jednak nic na sile i za wszelkie pieniadze

maciekbe komentarzy: 1245826.01.2014, 14:43

oglądam powtórkę milan-udine i to co gra milan jest niesamowite. Straszna padaka, nie dziwię się ze mają te 30 pkt w plecy w lidze.

Olivier komentarzy: 25126.01.2014, 14:43

Polska zagra z Niemcami o mś 2015. Następna wielka impreza bez Niemców :D

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370026.01.2014, 14:42

Jeżeli z tym Costą to prawda to musimy wygrać mistrzostwo w tym roku i przełamać posuche pucharową. W przyszłym sezonie będzie jeszcze trudniej, do stawki dołączą MUły które na pewno się ogarną, kury się w końcu zgrać muszą, City pewnie też na rynku próżnować nie będzie.

mlody13 komentarzy: 337426.01.2014, 14:42

Chelsea jak Legia, podpie***la wszystkim zawodników ;)

mar12301 komentarzy: 2315526.01.2014, 14:41

Ciekaw jestem co Wenger zrobi latem. I czy ma kogoś upatrzonego już na przyszłego ŚN Arsenalu.

Koroniarz komentarzy: 1023026.01.2014, 14:39

Hahaha jak to z Costą i CFC okaże się prawdą to będzie niezła beka z tych, co chcieli Diego "dopiero" w lato w AFC :)

KibicTheGunners komentarzy: 192126.01.2014, 14:36

Al Jazeera: Draxler deal to be completed tonight!

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11726.01.2014, 14:34

Uuu Polska - Niemcy w eliminacjach MŚ w piłce ręcznej! Turniej będzie bez jednego bardzo dobrego zespołu.

Jackie10 komentarzy: 58426.01.2014, 14:34

Hmm znów wydaje się, że to okienko będzie stracone. A może Boss zaskoczy nas jakąś bombą tak jak z Mesutem

edyp komentarzy: 26626.01.2014, 14:34

Moze mi ktos wytlumaczyc czemu na lawce we wloszech moze byc tak duzo rezerwowych (np. w AS Romie bylo 12 zawodnikow) a w BPL nie mozna tylu brac?

Koroniarz komentarzy: 1023026.01.2014, 14:34

Diego Costa podpisał kontrakt z Chelsea! Gracz Atletico Madryt po tym sezonie założy koszulkę klubu z Londynu. Ceną za transfer ma być 50 milionów euro.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370026.01.2014, 14:33

Co im po Courtouisie, kupią innego nowego Cecha, lub go odkupią... To w ich stylu.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.01.2014, 14:31

Fulham 0-1 ^^

edyp komentarzy: 26626.01.2014, 14:28

osobiscie Mou bardzo lubie, wlasnie za ten jego specyficzny charakter. Czesto robi cos wykraczajacego poza normy. Jednych to irytuje, drugim sie to podoba. Dla mnie przynajmniej nie ma nudy i jest ciekawie (chocby wypowiedz jak powiedzial cos w stylu Sprzedaje Mate do MANU bo nie chce wzmacniac najlepszych druzyn w Anglii.
Jednak denerwuje mnie troche jego podejscie osobiste do graczy, jak mu ktos podpadnie to ma przerabane (De Brune, Mata) a przeciez warto dawac takim zawodnikom druga szanse. Jednak nie wiemy co dokladnie sie stalo wiec nie oceniajmy do konca

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35526.01.2014, 14:25

@maciekbe- Traore i Cuevas

edyp komentarzy: 26626.01.2014, 14:25

Dla mnie Czelsi to klub z "widzi mi sie" Ba zagral dobry sezon w N'castle, to go kupili i siedzi na lawie, tera Costa dobrze gra to go kupia a Ba sprzedadza... I really do not understand this system ; D

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.01.2014, 14:24

Nie wierzę, że Chelsea oddałoby Courtouisa, przecież to następca Cecha..

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.01.2014, 14:23

@edyp:

No taki jest właśnie Mourinho. Pewnie wiedział, że Wenger też jest zainteresowany tym Zoumą to próbuje go ściągnać do siebie. Willian też miał iść do KFC, a Salah do LFC. A to, że Mourinho marnuje talenty ma gdzieś, dla niego najważniejsze w tym sezonie jest mistrzostwo, nawet Matę sprzedał. Szkoda tylko, że nie pomyślał, że za sezon Mata przeciwko Chelsea grać już będzie ;>

edyp komentarzy: 26626.01.2014, 14:23

Dziennik Metro podaje, że Diego Costa jest dogadany z Chelsea. Napastnik Atletico Madryt zawodnikiem The Blues ma zostać latem. Urodzony w Brazylii Hiszpan ma kosztować 32 mln funtów. Częścią rozliczenia za transfer ma być również przejście na stałe z Chelsea do Atletico bramkarza Thibaut Courtoisa. Belg na razie był wypożyczony na Vicente Calderon.

aNormalny komentarzy: 348226.01.2014, 14:23

edyp
To je Czelsi, tego nie zrozumiesz.

TlicTlac komentarzy: 602526.01.2014, 14:23

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/transfery/diego-costa-porozumial-sie-z-chelsea-londyn-transfer-po-zakonczeniu-sezonu/4263v

Widział kto już kolejny genialny "nius" onetu?;

ale tutaj akurat mogą mieć trochę racji :)

edyp komentarzy: 26626.01.2014, 14:22

Transfer Juana Maty nie oznacza końca hitów Manchesteru United na piłkarskim rynku. Tak przynajmniej twierdzi Tuttosport. Włosi piszą, że Czerwone Diabły chcą pozyskać Marka Hamsika z Napoli i są gotowe włączyć w transfer obrońcę Nemanję Vidicia.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.01.2014, 14:21

Sędziowie w BPL to też dno, zgodzę się. Po prostu śmiać mi się chce z tego jacy Włosi to kombinatorzy. Bo odgwizdanie spalonego, czy nie uznanie bramki to co innego niż karny z kapelusza. Takie jest przynajmniej moje zdanie ;p

edyp komentarzy: 26626.01.2014, 14:20

Media nad Sekwaną podają, że Chelsea i St. Etienne się dogadały, dziki czemu Kurt Zouma podpisze 5,5-letni kontrakt z The Blues. 19-letni środkowy obrońca ma kosztować 16 mln funtów.

Troche mnie dziwi polityka czelsi. Sciagaja mlodych za duze kwoty, potem zamiast ich rozwijac to siedza na lawkach i tylko sie marnuja. Sprzedaja kaj indziej za 5mln a po paru latach odkupuja za 25mln ...

Drzemor komentarzy: 93026.01.2014, 14:20

@NBW

ty nic mi nie mów o angielskich sędziach, bo połowa sędziuje w tym sezonie nawet gorzej niż w polskim ekstrakiepie ;)

Rosomak komentarzy: 254926.01.2014, 14:19