Zrewanżować się za porażkę w FA Cup: Arsenal vs Watford

Zrewanżować się za porażkę w FA Cup: Arsenal vs Watford 01.04.2016, 20:30, Bogusz Napierała 590 komentarzy

Po krótkiej przerwie na reprezentacyjne zmagania wracamy do ligowej codzienności. Premier League wkracza w decydującą fazę, a następne mecze przesądzą o końcowym układzie tabeli. Następnym przeciwnikiem Kanonierów będzie drużyna Watfordu i jeśli podopieczni Wengera chcą nadal liczyć się w walce o tytuł, to zwycięstwo w tym spotkaniu jest koniecznością. Będzie to też idealna okazja na zrewanżowanie się Szerszeniom za ostatnią porażkę w Pucharze Anglii.

Dla kibiców Arsenalu kończący się powoli sezon pełny jest rozczarowań. Jeszcze w styczniu wydawało się, że ta kampania może być przełomowa - Kanonierzy prezentowali się z dobrej strony i przewodzili w tabeli, a jedynym poważnym rywalem w walce o mistrzostwo miała być ekipa Manchesteru City. Piłkarze Wengera pogrążyli się jednak w głębokim kryzysie i po serii niekorzystnych rezultatów znaleźli się na trzecim miejscu z jedenastopunktową stratą do lidera z Leicesteru. Londyńska drużyna prawdopodobnie zaprzepaściła największą od lat szansę na tytuł mistrza Anglii a styl, w jakim do tego dopuściła, sprawił, że znalazła się w ogniu krytyki zarówno fanów, jak i ekspertów.

Ostatnie spotkania mogły jednak wlać odrobinę nadziei w serca kibiców The Gunners. Mimo porażki Arsenal zagrał dobry mecz na Camp Nou przeciwko faworyzowanej Barcelonie, a kolejne aspekty dobrej gry można była dostrzec w pojedynku z nieprzewidywalnym Evertonem, pewnie wygranym przez Kanonierów. Wiele wskazuje na to, że piłkarze z The Emirates nie zwątpili w swoje umiejętności i nadal chcą walczyć o zwycięstwo w lidze. By tego dokonać, muszą liczyć na potknięcia rywali z czoła tabeli, samemu przy tym wystrzegając się jakichkolwiek błędów. Każdy remis bądź porażka może definitywnie przekreślić marzenia Arsenalu o końcowym sukcesie.

Spokojniejsza atmosfera panuje na oddalonym o niecałe 20 mil od Emirates Vicarage Road. Drużyna Watfordu powróciła do rywalizacji w Premier League po ośmioletnim wygnaniu i swoją grą pokazuje, że zasłużyła na swoje miejsce w angielskiej elicie. Szczególnie pierwsza część sezonu była udana dla podopiecznych Quique Sancheza Floresa - The Hornets regularnie zdobywali punkty i aspirowali nawet do miejsca w górnej połowie tabeli. O sile beniaminka stanowił głównie duet napastników - Troy Deeney i Odion Ighalo - którzy razem zdobyli w tym sezonie 23 gole.

W ostatnich tygodniach Szerszenie zwolniły tempo, a osiągane przez nich wyniki nie są już tak satysfakcjonujące, jednak tylko kataklizm może przeszkodzić im w osiągnięciu głównego celu na ten sezon, jakim jest utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na 9 kolejek przed końcem kampanii znajdują się na bezpiecznej 14. pozycji i wszystko wskazuje na to, że także w przyszłym sezonie zawodnicy z Watfordu będą rywalizować na boiskach Premier League.

W swej długiej historii oba kluby rozegrały między sobą jedynie 22 mecze. Z pewnością zaskakujący jest bilans owych spotkań - aż 10 z nich zakończyło się zwycięstwem Watfordu, podczas gdy Arsenal był lepszy w 12 pojedynkach. W ostatnich latach przewaga Kanonierów była jednak zdecydowanie bardziej widoczna - ostatnie ligowe zwycięstwo The Hornets miało miejsce w sezonie 1987/88.

Jeżeli Watfordowi uda się wywalczyć w sobotę komplet punktów, będzie to pierwszy od 4 lat przypadek, w którym Arsenal polegnie w spotkaniu ligowym z beniaminkiem. Nie należy jednak zapominać, że nie tak dawno piłkarze Quique Sancheza Floresa pokazali, że Emirates Stadium nie jest twierdzą nie do zdobycia, pokonując przed trzema tygodniami Kanonierów na ich terenie w ćwierćfinale FA Cup.

W trakcie przerwy reprezentacyjnej sytuacja kadrowa Arsenalu praktycznie nie uległa zmianom. Nadal duża liczba piłkarzy leczy urazy i nie będzie zdolna do gry w najbliższy weekend. Arsene Wenger nie będzie mógł skorzystać z usług Jacka Wilshere'a, Mathieu Flaminiego, Santiego Cazorli, Alexa Oxlade-Chemberlaina, Aarona Ramseya i Thomasa Rosicky'ego. Mało prawdopodobny jest też występ Petra Cecha.

Lista kontuzjowanych w zespole Watfordu jest znacznie krótsza - niepewni gry w sobotnim meczu są Sebastian Prodl, Joel Ekstrand i Valon Behrami.

Mimo słabej formy, jaką Kanonierzy prezentują w bieżącym roku, w sobotnim meczu należy stawiać ich w roli faworyta. Każdy wynik inny niż zwycięstwo gospodarzy nie może być brany pod uwagę. Podopieczni Wengera muszą pokazać, że nie złożą broni do samego końca, nawet jeśli inni przekreślili już ich szanse na zdobycie tytułu. Nam pozostaje wierzyć, że w sobotnie popołudnie Arsenal udowodni swoją wyższość nad klubem z Watfordu i tym samym rozpocznie pościg w tabeli za liderami.

Rozgrywki: 32. kolejka Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Czas: Sobota, 2 kwietnia, godzina 16:00 czasu polskiego

Skład Kanonierzy.com:

Opsina - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Elneny - Sanchez, Ozil, Campbell - Welbeck

Typ Kanonierzy.com: 3:0

Premier LeagueWatfordZapowiedź autor: Bogusz Napierała źrodło:
wojtek1256 komentarzy: 298602.04.2016, 13:20

A czemu Chelsea taki skład? Czemu nie ma Costy, Hazarda nawet na lawce?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.04.2016, 13:11

SPARKU

Obrony Szczęsnego z tego sezonu na jednym filmie.

youtube.com/watch?v=Rz5ftsmP6VU

maciekbe komentarzy: 1245802.04.2016, 13:08

mhm, ja też oglądam, żeby zobaczyć młodego w akcji :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.04.2016, 13:08

Tak patrzę na ten dzisiejszy skład Chelsea, i stwierdzam, że AV jak zepnie poślady to ma szansę wygrać

Ciekawi mnie ten fantastyczny (wg Hubertusa) Gueye.Ja w nim nie widze nic nadzwyczajnego, ale może dziś się przekonam

DontCry komentarzy: 760802.04.2016, 13:07

maciekbe

No masakra właśnie zobaczyłem, aż obejrzę jestem ciekaw jak on gra.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.04.2016, 13:07

lays

No i podsumował sprawę :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.04.2016, 13:04

arsenallord, nawet bym przyjął taki scenariusz, ale naprawdę liczę na Świętych i ich 3 punkty.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.04.2016, 13:02

Maciekbe

To aż ten mecz odpalę.Miazge znam jeszcze z NYRB i go bardzo cenię za grę w USiA.Obstawiałem, że w Europie da rade, ale Chelsea chyba za wysokie progi

Czeczenia komentarzy: 1249902.04.2016, 12:59

Nikt nie mówił, że będzie blisko. Ale sam Krystian miał twierdzić, że te wyjazdy na młodzieżówkę oddalają go od pierwszej drużyny. Pytam więc retorycznie, czy Krystek jest bliżej grania dla AFC, bo na kadrę przecież nie pojechał.

maciekbe komentarzy: 1245802.04.2016, 12:57

Miazga w pierwszym składzie CFC

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.04.2016, 12:53

Lays

No to po temacie Granita... :D

Rafson95 komentarzy: 1060202.04.2016, 12:53

Nawet gdyby tak było, to kto mówił ze on po przerwie będzie tak blisko pierwszej drużyny

lays komentarzy: 3987102.04.2016, 12:49

"I’ve seen the rumours. All I can say is it’s nonsense. There have been no negotiations with Arsene Wenger. Nothing has been agreed.

"If someone claims to have seen my father negotiating in London, they should show me the photo! No one from London has been here to negotiate.

"If someone claims otherwise, give me a call! I invite you to dinner. You can write that down for all I care!"

lays komentarzy: 3987102.04.2016, 12:46

Co za chamstwo. 2 min temu dałem w typerze 3-0 dla CFC, a tutaj juz wynik BRAK i nie moge obstawic

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.04.2016, 12:45

Kanonier

Ja zaczynam od AFC, później Brugee i Totki razem, a na koniec manite z chęcią obejrzę

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.04.2016, 12:44

Payet chyba, tez na ta chwile to spokojnie top3 najlepszy wykonawca wolnych. Bramka z Rosja cudo.

lays komentarzy: 3987102.04.2016, 12:41

Arsene Wenger has claimed he is "confident" Arsenal's top two stars will sign new contracts this summer.

Mesut Ozil and Alexis Sanchez have both got two years on their current deals and discussions have already begun about lengthy extensions.

German midfielder Ozil, 27, is the club's top earner and could be set for another major hike from his current basic deal which is around £140,000-a-week with big bonuses written in.

Chile forward Sanchez, 27, is on £130,000-a-week and is set to be offered an extension with a big rise to fend off interest from Juventus.

Wenger said: "That (contract negotiations) will be done in the break, in the summer.

Yes, I am confident. Yes, they have a two-year contract left and there's been nothing done yet.

"They look happy, when I talk to them they are happy and they want to extend their contracts so I don't think it is a problem."

Czeczenia komentarzy: 1249902.04.2016, 12:41

Bzdura panie, bzdura. To, że nie zagrał w jednym meczu nie oznacza, że przestał grać. I przed tą pauzą grał 90 minut, i wczoraj 90 minut. Całkiem nieźle jak na kogoś kto musi odbudować swoją pozycję w składzie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.04.2016, 12:41

Sparku
Jesli bedzie to mozliwe to tak. Jednak nastawiam sie bardziej na jutro o 18.

mistique
Szczerze? gdybym mogl to tylko Arsenal bym zobaczyl.

Sparku komentarzy: 340202.04.2016, 12:36

Kanonier ogladsz moze jutro mecz lisow?

Rafson95 komentarzy: 1060202.04.2016, 12:33

Czeczenia
Co ty za herezje opowiadasz

Przecież on został żeby odbudować pozycje w rezerwach, bo nawet tam już przestał grać

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.04.2016, 12:28

No dzis to niestety odpada ale jutro wypadaloby cos zobaczyc..

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.04.2016, 12:28

Pamietam jeszcze payeta z lille i marsylii i tak szczerze był to wtedy grajek jeden z wielu, o ktorym nawet niektorzy nie slyszeli jak nie siedzieli dosc troche w ligue1, a teraz facet ciagnie Francje i WHU. Spory progres.

Sparku komentarzy: 340202.04.2016, 12:25

cholera jeszcze pomylilem terminarz spotkan przeciez derby Rzymu dopiero jutro

Czeczenia komentarzy: 1249902.04.2016, 12:24

Jak to, Bielik znów zagrał guano w rezerwach? Przecież miał być tak blisko pierwszej drużyny po przerwie reprezentacyjnej.

Sparku komentarzy: 340202.04.2016, 12:21

Rivaldo
hmmm a ja glupi myslalem ze gramy dzsiaj my o 13.45 dobrze ze sprwdzilem to obejrze najpierw jedna polowe w rzymie i potem przeniose sie na Emirates

Sparku komentarzy: 340202.04.2016, 12:19

Trzeba przyznac ze Szczesny w Romie broni bardzo dobrze, nie ma z nim problemow stal sie duzo dojrzalszym pilkarzem :) Wenger wiedzial gdzie go wyslac :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.04.2016, 12:15

o 13 45 jeszcze jakby przerwa reprezentacyjna, bo AV vs Chelsea to taki sparing bez emocji.

Sparku komentarzy: 340202.04.2016, 12:15

Panowie jaki rozklad jazdy na dzisiaj ja to zaczne od Kanonierow potem odrazu przelacze na derby rzymu po Derbach znowu zapinamy pasy bo zajrze na Anfield a potem na ostatniej prostej mecz Real Barcelona

ZielonyLisc komentarzy: 2029602.04.2016, 12:14

Jeżeli dzisiaj City przegra, a my wygramy wtedy nie mamy prawa stracić 3 miejsca w tabeli!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.04.2016, 12:12

To jest football i wszystko jest mozliwe.

Sparku komentarzy: 340202.04.2016, 12:09

Arsenallord
Takie podejscie to sprawy to mi sie podoba :) Dokladnie tak samo uwazam z tym te Tottki wedlug mnie wyjada z Liverpoolu z niczym

Hubertus888 komentarzy: 367402.04.2016, 12:02

Ja też nie wiem czemu gra City, mecz będzie nudny na maxa. Ile jest fanów Boruca? A teraz ilu fanów Arsenalu? To już bym wolał West Ham obejrzeć.

Redzik

Też uważam że niepotrzebnie gra tam Bielik. Jego ciągnie do przodu zawsze, w pomocy gra lepiej. Wydaje się że na siłę chcą zrobić z niego Mertesackera, gdzie mógłby grać w pomocy i pokazać co potrafi. Nie ukrywam że chciałbym go zobaczyć w następnym sezonie w miejsce Flaminiego. Być może nie gra na DM bo duża konkurencja w środku jest. Zobaczymy co to będzie Krychowiak też grał na obronie a skończył w pomocy.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11702.04.2016, 11:56

WilSHARE---> W tej kolejce my wygramy, KFC i Lester remisy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.04.2016, 11:55

Czy tylko ja nie rozumiem decyzji canalu, ze wybrali mecz bormouth-city zamiast AFC-Watford?

Boruc az tak wazny?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.04.2016, 11:54

Zapomniałem jeszcze o doświadczeniu. Praktycznie zerowe na tej pozycji.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.04.2016, 11:53

Trequartista

Już rok tam go trzymają i nie widać postępów. Obecnie Bielik na obronie to połączenie: