Zrewanżować się za porażkę w FA Cup: Arsenal vs Watford

Zrewanżować się za porażkę w FA Cup: Arsenal vs Watford 01.04.2016, 20:30, Bogusz Napierała 590 komentarzy

Po krótkiej przerwie na reprezentacyjne zmagania wracamy do ligowej codzienności. Premier League wkracza w decydującą fazę, a następne mecze przesądzą o końcowym układzie tabeli. Następnym przeciwnikiem Kanonierów będzie drużyna Watfordu i jeśli podopieczni Wengera chcą nadal liczyć się w walce o tytuł, to zwycięstwo w tym spotkaniu jest koniecznością. Będzie to też idealna okazja na zrewanżowanie się Szerszeniom za ostatnią porażkę w Pucharze Anglii.

Dla kibiców Arsenalu kończący się powoli sezon pełny jest rozczarowań. Jeszcze w styczniu wydawało się, że ta kampania może być przełomowa - Kanonierzy prezentowali się z dobrej strony i przewodzili w tabeli, a jedynym poważnym rywalem w walce o mistrzostwo miała być ekipa Manchesteru City. Piłkarze Wengera pogrążyli się jednak w głębokim kryzysie i po serii niekorzystnych rezultatów znaleźli się na trzecim miejscu z jedenastopunktową stratą do lidera z Leicesteru. Londyńska drużyna prawdopodobnie zaprzepaściła największą od lat szansę na tytuł mistrza Anglii a styl, w jakim do tego dopuściła, sprawił, że znalazła się w ogniu krytyki zarówno fanów, jak i ekspertów.

Ostatnie spotkania mogły jednak wlać odrobinę nadziei w serca kibiców The Gunners. Mimo porażki Arsenal zagrał dobry mecz na Camp Nou przeciwko faworyzowanej Barcelonie, a kolejne aspekty dobrej gry można była dostrzec w pojedynku z nieprzewidywalnym Evertonem, pewnie wygranym przez Kanonierów. Wiele wskazuje na to, że piłkarze z The Emirates nie zwątpili w swoje umiejętności i nadal chcą walczyć o zwycięstwo w lidze. By tego dokonać, muszą liczyć na potknięcia rywali z czoła tabeli, samemu przy tym wystrzegając się jakichkolwiek błędów. Każdy remis bądź porażka może definitywnie przekreślić marzenia Arsenalu o końcowym sukcesie.

Spokojniejsza atmosfera panuje na oddalonym o niecałe 20 mil od Emirates Vicarage Road. Drużyna Watfordu powróciła do rywalizacji w Premier League po ośmioletnim wygnaniu i swoją grą pokazuje, że zasłużyła na swoje miejsce w angielskiej elicie. Szczególnie pierwsza część sezonu była udana dla podopiecznych Quique Sancheza Floresa - The Hornets regularnie zdobywali punkty i aspirowali nawet do miejsca w górnej połowie tabeli. O sile beniaminka stanowił głównie duet napastników - Troy Deeney i Odion Ighalo - którzy razem zdobyli w tym sezonie 23 gole.

W ostatnich tygodniach Szerszenie zwolniły tempo, a osiągane przez nich wyniki nie są już tak satysfakcjonujące, jednak tylko kataklizm może przeszkodzić im w osiągnięciu głównego celu na ten sezon, jakim jest utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na 9 kolejek przed końcem kampanii znajdują się na bezpiecznej 14. pozycji i wszystko wskazuje na to, że także w przyszłym sezonie zawodnicy z Watfordu będą rywalizować na boiskach Premier League.

W swej długiej historii oba kluby rozegrały między sobą jedynie 22 mecze. Z pewnością zaskakujący jest bilans owych spotkań - aż 10 z nich zakończyło się zwycięstwem Watfordu, podczas gdy Arsenal był lepszy w 12 pojedynkach. W ostatnich latach przewaga Kanonierów była jednak zdecydowanie bardziej widoczna - ostatnie ligowe zwycięstwo The Hornets miało miejsce w sezonie 1987/88.

Jeżeli Watfordowi uda się wywalczyć w sobotę komplet punktów, będzie to pierwszy od 4 lat przypadek, w którym Arsenal polegnie w spotkaniu ligowym z beniaminkiem. Nie należy jednak zapominać, że nie tak dawno piłkarze Quique Sancheza Floresa pokazali, że Emirates Stadium nie jest twierdzą nie do zdobycia, pokonując przed trzema tygodniami Kanonierów na ich terenie w ćwierćfinale FA Cup.

W trakcie przerwy reprezentacyjnej sytuacja kadrowa Arsenalu praktycznie nie uległa zmianom. Nadal duża liczba piłkarzy leczy urazy i nie będzie zdolna do gry w najbliższy weekend. Arsene Wenger nie będzie mógł skorzystać z usług Jacka Wilshere'a, Mathieu Flaminiego, Santiego Cazorli, Alexa Oxlade-Chemberlaina, Aarona Ramseya i Thomasa Rosicky'ego. Mało prawdopodobny jest też występ Petra Cecha.

Lista kontuzjowanych w zespole Watfordu jest znacznie krótsza - niepewni gry w sobotnim meczu są Sebastian Prodl, Joel Ekstrand i Valon Behrami.

Mimo słabej formy, jaką Kanonierzy prezentują w bieżącym roku, w sobotnim meczu należy stawiać ich w roli faworyta. Każdy wynik inny niż zwycięstwo gospodarzy nie może być brany pod uwagę. Podopieczni Wengera muszą pokazać, że nie złożą broni do samego końca, nawet jeśli inni przekreślili już ich szanse na zdobycie tytułu. Nam pozostaje wierzyć, że w sobotnie popołudnie Arsenal udowodni swoją wyższość nad klubem z Watfordu i tym samym rozpocznie pościg w tabeli za liderami.

Rozgrywki: 32. kolejka Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Czas: Sobota, 2 kwietnia, godzina 16:00 czasu polskiego

Skład Kanonierzy.com:

Opsina - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Elneny - Sanchez, Ozil, Campbell - Welbeck

Typ Kanonierzy.com: 3:0

Premier LeagueWatfordZapowiedź autor: Bogusz Napierała źrodło:
ZielonyLisc komentarzy: 2029602.04.2016, 15:39

Dancer
Dla niego nie ale czy dla kolegów z przodu?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40002.04.2016, 15:38

Jeżeli Ozil będzie grał już do końca sezonu to musi zdobyć 1 asystę na 4 godziny grania w piłkę. Nie wydaje się to trudne jak na niego

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.04.2016, 15:38

mistiqueAFC,
po prostu albo już od 60 wygrywaliśmy albo nie było co już gonić wyniku dlatego Joel nie wchodzil:v

ZielonyLisc komentarzy: 2029602.04.2016, 15:37

Podejrzewam, że gdyby Wenger wystawił Ospinę jako środkowego napastnika to kolega AVP też poparłby tą decyzję.

Hubertus888 komentarzy: 367402.04.2016, 15:36

Bardzo dobry skład. Wygramy to 2-1

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.04.2016, 15:36

Dancer,
ale te dwie asysty Özila naprawdę mi też się marzą. Przez tych pożal się strikerów będą problemy z rekordem.

Spodek komentarzy: 63102.04.2016, 15:36

@dissault

Oj no, bez przesady, troche zbyt szeroki uśmiech, ale ma w sobie cos pociągającego nawet :P
A Lagertha to Lagertha, wiadomo

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 102.04.2016, 15:36

mistique

Żaden joker. Po prostu AVP próbuje na siłę tłumaczyć Wengera.

DavidSilva21 komentarzy: 338202.04.2016, 15:35

Jakiś dobry link ktoś może podrzucić? Dzięki ;)

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.04.2016, 15:35

Mnie zastanawia kiedy Campbell zagral od 60 minuty... :D bo on albo gra od poczatku te 60-70 minut, albo wchodzi na ostatnie minuty

Też mi joker

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.04.2016, 15:34

Dancer

Ja bardziej liczę na jakąś asystę Özila, bo ostatnio przystopował, a szkoda by było, żeby Niemiec nie pobił rekordu Henry'ego.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.04.2016, 15:32

Dancer, się nie zapędzaj z tymi marzeniami.

Mihex komentarzy: 2360402.04.2016, 15:31

OptaJoe @OptaJoe 54 sek.55 sekund temu Zobacz tłumaczenie
6 - Arsenal have scored just six goals in their last eight home games in all competitions. Quiet.

Ten mecz nie będzie porywający :C

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 102.04.2016, 15:31

AVP

Skończ pieprzyć głupoty, że Joel to jakiś joker. Znowu na siłę próbujesz usprawiedliwiać Wenger z zupełnie bezsensownych decyzji. Po pierwsze Joel nawet z ławki się nie podnosi. Po 2 Kostarykanin po wejściu z ławki gra gorzej niż od pierwszych minut. Po 3 Joel gra lepiej od Iwobiego i tylko niechęć Wengera do tego 1. sprawia, że Nigeryjczyk gra.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40002.04.2016, 15:30

Liczę dzisiaj na Bramkę Welbecka, Iwobiego, Sancheza i Elneny'ego i przynajmniej jedną lub dwie asysty Ozila

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.04.2016, 15:30

Mecz z Chelsea jest dziesiątym w tym sezonie Aston Villi, w którym traci 3 lub więcej bramek.

ZielonyLisc komentarzy: 2029602.04.2016, 15:29

AVP
A Joel nie jest żelazem, które trzeba kuć póki jest jeszcze bardziej ciepłe? Joel jest doświadczonym 23 letnim zawodnikiem, który daje więcej drużynie niż młody Iwobi. Czas Iwobiego jeszcze nadejdzie teraz Wenger powinien konsekwentnie stawiać na Joela.

dissault komentarzy: 326802.04.2016, 15:28

że nie

oczywiście

MarcinMotyl komentarzy: 163702.04.2016, 15:25

jest mecz w nc+ ?

Spodek komentarzy: 63102.04.2016, 15:25

No dokładnie, Ragnar nie jest tym samym Ragnarem, którego sposób bycia polubiłem. Teraz troche ćpun, wolałem jak wie co robi i jest przebiegły.
Wikingowie czasem ryją beret, to ujeżdzanie Flokiego na trawniczku przez Aslo. No albo tak głowa, też niezbyt wiem czyja była.
Co do Rollo, kurde, ma fajną żonę. Ciekawe jak to sie potoczy. Wiadomo, dla dobra serialu Wikingowie musieli teraz przegrać.
Czekam na następny odcinek :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.04.2016, 15:24

AVP

Nie, on go nie lubi.Każdy to widzi, tylko ty zakłamujesz znowu rzeczywistości :P

AlexVanPersie komentarzy: 806402.04.2016, 15:21

Iwobi gra bo trzeba kuć żelazo póki gorące.

Rosnąca pewność siebie niesamowicie wpływa na skillsy, grę i podejmowanie decyzji. To jak z nauką jazdy samochodem w młodym wieku, wyrabiają się nawyki na całe życie, tylko trzeba troche pojeździć oprócz 30 godzin an kursie.

A Joela Wenga lubi tylko jego obecna rola to joker, czyli człowiek od ratowania meczu w razie nieudanych pierwszych 60 minut. Musi być jakaś Moc i Quality zostawiona na końcówkę meczu.

mitmichael komentarzy: 4924302.04.2016, 15:17

Mamy ta przewage, ze co roku jak zostaje tylko gra w Premier League to gramy najlepsza pilke i ciezko jest nas pokonac. Zazwyczaj jednak mielismy za duza strate do 1 miejsca i zerowe szanse na mistrzostwo a teraz jeszcze walczymy

Dominik11 komentarzy: 2025002.04.2016, 15:14

miało być łatwo w Fa cup z nimi a jak było każdy wie więc ja wiem ze czeka nas trudny mecz

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.04.2016, 15:14

sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/wideo/12240/boniek-o-bieliku-to-jeden-z-najlepszych-zawodnikow-od-czasu-lewego

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.04.2016, 15:12

Najbardziej mnie cieszy Iwobi.Do końca sezonu chyba pierwszy skład

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 102.04.2016, 15:12

Wenger po prostu Campbella nie lubi i jak by nie grał, to będzie najniżej w hierarchii.

1) Iwobi gra lepiej
2) Graja podobnie ale Iwobi ma wiekszy potencjal wiec lepiej w niego inwestowac minuty

Duzo mozna Wengerowi zarzucic, ale nikt nie powie, ze nie zna sie na mlodych graczach.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2202.04.2016, 15:05

Szkoda, że Aston Villa pożegna się z Premier League.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.04.2016, 15:04