Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League!

Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League! 11.05.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3655 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League zmierzyły się ze sobą zespoły Norwich i Arsenalu. Inicjatywę nad meczem od samego początku przejęli przyjezdni z Londynu, czego dowodem może być znaczna przewaga w posiadaniu piłki oraz dwie strzelone bramki. Co prawda należy oddać bramkarzowi Norwich, Ruddy'emu, że zwłaszcza w pierwszej połowie spisywał się wręcz wyśmienicie. Bronił stuprocentowe sytuacje, dzięki czemu Norwich przegrało jedynie dwoma bramkami. W drugiej połowie to jednak Fabiański spisywał się fantastycznie i odegrał ogromną rolę w zachowaniu czystego konta w dzisiejszym meczu. Warte odnotowania są także dwie rzeczy po stronie Arsenalu - pierwszy gol dla Arsenalu Jenkinsona oraz pierwszy od 420 dni występ Diaby'ego w meczu o stawkę.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Ozil, Podolski – Giroud.

Norwich City: Ruddy – Martin, R. Bennett, Turner, Olsson – Tettey - Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond – Elmander.

W 8. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się gracze Arsenalu, jednak strzał Podolskiego minął bramkę Norwich. Z drugiej strony nie miało to większego znaczenia, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną reprezentanta Niemiec.

Trzy minuty później bardzo groźną akcję prawą flanką przeprowadzili gracze Kanarków, jednak w heroicznym stylu interweniowali defensorzy z Londynu i udało im się oddalić zagrożenie.

W 18. minucie Redmond próbował zaskoczyć Fabiańskiego kąśliwym strzałem z lewego skrzydła, jednak polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się refleksem odbijając to uderzenie.

W 27. minucie wyborną akcją kombinacyjną popisali się gracze Arsenalu. Giroud pięknie wyłożył piłkę do Podolskiego, jednak idealną paradą interweniował Ruddy. Wciąż 0:0 na Carrow Road.

Trzy minuty później przed stuprocentową sytuacją na zdobycie bramki stanął Giroud, Francuz znalazł się oko w oko z Ruddym, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy.

W 35. minucie kolejną groźną sytuację mieli Kanonierzy jednak strzał Ramseya został zablokowany przez obrońcę Norwich.

Pięć minut później ładny strzał z dystansu oddał Giroud, jednak i to uderzenie udało się wybronić Ruddy'emu.

W 50. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Rosicky'ego strzał głową oddał Podolski, jednak jego uderzenie poszybowało ponad bramką.

Trzy minuty później mamy bramkę! Tym razem Ruddy nie miał żadnych szans. Giroud pięknie podciął futbolówkę do Ramseya a ten perfekcyjnym strzałem z woleja w samo okienko wpisał się na listę strzelców! Przepiękna bramka Walijczyka i 1:0 dla Arsenalu!

W 58. minucie podwójną zmianę przeprowadził trener Norwich. W miejsce Elmandera i Tetteya pojawili się Hooper i Loza.

W 62. minucie byliśmy świadkami podwyższenia wyniku. Gibbs wyłożył piłkę Podolskiemu, ten próbował oddać strzał, lecz ten został zablokowany. Na szczęście dla Arsenalu futbolówka spadła pod nogi Carla Jenkinsona, który pokonał Ruddy'ego. 2:0 dla Arsenalu.

Chwilę później na boisku pojawił się Jack Wilshere, który zastąpił strzelca pierwszej bramki, Aarona Ramseya.

W 74. minucie na podwójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Na boisku zameldowali się Diaby i Sanogo, którzy zmienili Rosicky'ego i Girouda. Po chwili zmianę przeprowadził też trener Norwich, Bennett zastąpił Redmonda.

W 77. minucie Fabiańskiego próbował postraszyć Loza, jednak Polak był na posterunku i zachował czujność nie dając się zaskoczyć.

Trzy minuty później gracze Norwich jeszcze raz próbowali zaatakować bramkę Fabiańskiego, jednak i tym razem stanął on na wysokości zadania i bez większego trudu zażegnał niebezpieczeństwo.

83. minuta i kolejna kapitalna interwencja Fabiańskiego! Wybornie wyszedł do wychodzącego sam na sam napastnika gospodarzy, skrócił kąt i wybił piłkę spod jego nóg. W końcówce spotkania Polak wyrasta na bohatera, jakim w pierwszej odsłonie był Ruddy.

W 88. minucie bliski zdobycia bramki był Yaya Sanogo. Niekrytego Francuza w polu karnym znalazł Wilshere, młody napastnik oddał ładny strzał w kierunku dalszego słupka, lecz końcami palców piłkę wybił Ruddy.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
TakKrzysiu komentarzy: 893616.05.2014, 16:26

mrsomebody@

Ludzie zawsze beda chorować i umierać, takie firmy to zawsze dobra rzecz. Konkurencje bedzie miał sporą.
Ale służe pomocną radą. Powiedziałem mu żeby dewiza brzmiała: "u nas będziesz wyglądał jak żywy". Wyczuwam w sobie potencjał partnerski.

kamil_malin komentarzy: 933216.05.2014, 16:24

W lato gramy jedno spotkanie poza Europą.

mrsomebody komentarzy: 602116.05.2014, 16:23

TakKrzysiu, cięzko mi sobie wyobrazić pewniejsze źródło dochodu ;p jeszcze jakaś chwytliwa nazwa np. Happy End i sukces gwarantowany.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 116.05.2014, 16:23

wilshare, a nie możesz zaprosić teścia po obiedzie na obejrzenie dwóch pucharów na orange sport?

pierre_afc komentarzy: 1207116.05.2014, 16:19

Ponoć Arsenal rezygnuje z transferu Di Marii i zastanawia się nad wykupieniem siły rażenia Realu Sociedad (czyt. kupić latem Vele i Griezmanna). No i ponoć Arsenal rozpoczął rozmowy z Cheikhou Kouyate z Anderlechtu (chcą mieć go zaklepanego w przypadku odejścia Vermaelena).

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.05.2014, 16:18

TheKomar
Komentuje : Grzywacz i Strejlau.

A teraz leci na OS zapowiedz finalu pucharu Anglii ;)

TakKrzysiu komentarzy: 893616.05.2014, 16:17

Ja nie mogie. Koleżka chce otworzyć zakład pogrzebowy. Nie wiem czy miałbym do tego serce.

TheKomar komentarzy: 69616.05.2014, 16:17

Kto sędziuje nasz mecz i kto komentuje na OS?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.05.2014, 16:16

Orange Sport 17:50 ;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.05.2014, 16:14

Przypominał ewangeliczną przypowieść o Dobrym Pasterzu, który pozostaje z owcami, gdy przychodzi wilk. - Powódź to wilk, pasterz uciekł - powiedział.

Ale kaczor dowalił hahahaha

pierre_afc komentarzy: 1207116.05.2014, 16:13

Ojeej, właśnie przeczytałem, że Mandżukić nie zagra przeciwko BVB w finale Pucharu Niemiec :D

DB10 komentarzy: 149616.05.2014, 16:13

@Kanonier204

Dzieki. Przegladalem program orange sport wczesniej to byl mecz 1/2 Pucharu Niemiec. Pewnie blad.

pierre_afc komentarzy: 1207116.05.2014, 16:12

Puma z korkami poleciała niczym Umbro kiedyś tyle, że wtedy Umbro miało jeden niebieski, a drugi czerwony but :3

patryksz komentarzy: 364816.05.2014, 16:04

A tak w ogóle w tym roku na tour do USA lecimy, tak?

mistiqueAFC komentarzy: 2676916.05.2014, 16:01

Wiadomo mniej więcej kiedy Puma ma zamiar zaprezentować stroje AFC?

Ziebka komentarzy: 265816.05.2014, 15:59

@midgardson

Ciekawe czy Ci co maja kontrakt z nike bedą juz w tych madzistach grać co nie? Bo adidas tez puścił jakieś nowe i sie zastanawiam czy wloza juz teraz czy dopiero na MŚ

Ziebka

Fabregas też w takich pewnie będzie grał.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.05.2014, 15:53

Skrzydłowy Betisu Sevilla Alvaro Vadillo jest rozchwytywany przez kluby z Wysp. Według metra poważnie zainteresowane 19-latkiem są Arsenal i Tottenham.

Według Daily Star Karim Benzema jest do wykupienia z Realu Madryt za 30 mln funtów. O napastnika pytały już Liverpool, Manchester United i Arsenal.

Telewizja RAI Sport podaje, że Maxime Gonalons defensywny pomocnik Lyonu ma dwie oferty. Francuza chcą mieć u siebie Arsenal i Napoli.

Mihex komentarzy: 2360416.05.2014, 15:48

A fakt, jakoś ominąłem twoją wypowiedź, sorka :P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.05.2014, 15:45

Mihex
Na dol daj...

Mihex komentarzy: 2360416.05.2014, 15:44

Słyszeli, że Mandzu nie ma powołania na finał pucharu niemiec? Guardiola powiedział, że jest zdrowy, ale to on zdecydował, że go nie bierze (aż tak słabo gra, czy robią miejsce w składzie?)

DzejCoop to z Webbem widziałem :P

Catalonczyk komentarzy: 519816.05.2014, 15:42

Nie lubi tego typu napastników ?? Proszę Cię.
Jeżeli sprzedadzą Lukaku, to przysługuje im tytuł "Matoły Roku"

mic_now komentarzy: 218916.05.2014, 15:40

Mandzukic do cfc??? Nie rozśmieszaj mnie. Mou nie lubi takiego typu napastników.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.05.2014, 15:40

Wszystko wskazuje na to, że Bayern Monachium pożegna się latem z Mario Mandzukiciem. Chorwat nie pojechał wraz z drużyną do Berlina pomimo tego, że nie ma żadnych problemów zdrowotnych.
"Nie ma go tutaj i to jest moja decyzja" - powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Pep Guardiola. "On jest zdolny do gry, ale taka jest moja decyzja" - tłumaczył Hiszpan.

Mihex komentarzy: 2360416.05.2014, 15:40

mistique
Ja czytam, kiedyś oglądałem, ale fillery mnie dobijały.

@midgardson

Fajne te nowe pumy, widziałem ze reus tez ma takie na swoj finał no i ostatnio oglądałem filmik z treningu Milanu (obserwowałem mousura czy jak mu tam tego 15 latka ) i gdzies sie super Mario przewijal i miał dwa inne buty ale wiesz jak to on nie zdziwiło mnie to! ;D

Ashburton komentarzy: 450216.05.2014, 15:33

A ja nie mam teściowej i mam spokój.

Trequartista komentarzy: 536616.05.2014, 15:33

Jeszcze tylko 26.5 godziny! Czekam na ten mecz od dwóch tygodni, te ligowe to się oglądało jak sparingi.

mistiqueAFC komentarzy: 2676916.05.2014, 15:31

Pytanie z całkiem innej beczki

Jest tu ktoś, kto ogląda Naruto?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41216.05.2014, 15:29

Nasi się chwalą nowym obuwiem:

101greatgoals.com/blog/arsenals-aaron-ramsey-shows-off-his-personalised-boots-for-the-fa-cup-final/

101greatgoals.com/blog/arsenal-players-receive-their-new-puma-pink-blue-boots-ahead-of-fa-cup-final-v-hull-pictures/

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.05.2014, 15:28

WilSHARE
Współczuję, raczej nic nie poradzisz. Chyba że pozwol. Ci tam u nich na streamie obejrzeć.

KArooo23 komentarzy: 190316.05.2014, 15:27

@Adrian
to największe chamstwo stulecia...
Oglądam powtórkę f1, a na pasku co chwilkę leci informacja, kto wygrał, aż się żyć odechciewa

KArooo23 komentarzy: 190316.05.2014, 15:22

@WilSHARE
wpierdziel kurczaka na szybkości, dodaj, że był nieswiezy i Ci sie chce srac (lepszy efekt, ale można powiedzieć: wydalac) po nim - przynajmniej bd miał spokój na kolejny finał ^^