Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League!

Zwycięstwo Arsenalu na koniec sezonu Premier League! 11.05.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3655 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League zmierzyły się ze sobą zespoły Norwich i Arsenalu. Inicjatywę nad meczem od samego początku przejęli przyjezdni z Londynu, czego dowodem może być znaczna przewaga w posiadaniu piłki oraz dwie strzelone bramki. Co prawda należy oddać bramkarzowi Norwich, Ruddy'emu, że zwłaszcza w pierwszej połowie spisywał się wręcz wyśmienicie. Bronił stuprocentowe sytuacje, dzięki czemu Norwich przegrało jedynie dwoma bramkami. W drugiej połowie to jednak Fabiański spisywał się fantastycznie i odegrał ogromną rolę w zachowaniu czystego konta w dzisiejszym meczu. Warte odnotowania są także dwie rzeczy po stronie Arsenalu - pierwszy gol dla Arsenalu Jenkinsona oraz pierwszy od 420 dni występ Diaby'ego w meczu o stawkę.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Ozil, Podolski – Giroud.

Norwich City: Ruddy – Martin, R. Bennett, Turner, Olsson – Tettey - Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond – Elmander.

W 8. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się gracze Arsenalu, jednak strzał Podolskiego minął bramkę Norwich. Z drugiej strony nie miało to większego znaczenia, gdyż sędzia odgwizdał pozycję spaloną reprezentanta Niemiec.

Trzy minuty później bardzo groźną akcję prawą flanką przeprowadzili gracze Kanarków, jednak w heroicznym stylu interweniowali defensorzy z Londynu i udało im się oddalić zagrożenie.

W 18. minucie Redmond próbował zaskoczyć Fabiańskiego kąśliwym strzałem z lewego skrzydła, jednak polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się refleksem odbijając to uderzenie.

W 27. minucie wyborną akcją kombinacyjną popisali się gracze Arsenalu. Giroud pięknie wyłożył piłkę do Podolskiego, jednak idealną paradą interweniował Ruddy. Wciąż 0:0 na Carrow Road.

Trzy minuty później przed stuprocentową sytuacją na zdobycie bramki stanął Giroud, Francuz znalazł się oko w oko z Ruddym, jednak nie udało mu się pokonać golkipera gospodarzy.

W 35. minucie kolejną groźną sytuację mieli Kanonierzy jednak strzał Ramseya został zablokowany przez obrońcę Norwich.

Pięć minut później ładny strzał z dystansu oddał Giroud, jednak i to uderzenie udało się wybronić Ruddy'emu.

W 50. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Rosicky'ego strzał głową oddał Podolski, jednak jego uderzenie poszybowało ponad bramką.

Trzy minuty później mamy bramkę! Tym razem Ruddy nie miał żadnych szans. Giroud pięknie podciął futbolówkę do Ramseya a ten perfekcyjnym strzałem z woleja w samo okienko wpisał się na listę strzelców! Przepiękna bramka Walijczyka i 1:0 dla Arsenalu!

W 58. minucie podwójną zmianę przeprowadził trener Norwich. W miejsce Elmandera i Tetteya pojawili się Hooper i Loza.

W 62. minucie byliśmy świadkami podwyższenia wyniku. Gibbs wyłożył piłkę Podolskiemu, ten próbował oddać strzał, lecz ten został zablokowany. Na szczęście dla Arsenalu futbolówka spadła pod nogi Carla Jenkinsona, który pokonał Ruddy'ego. 2:0 dla Arsenalu.

Chwilę później na boisku pojawił się Jack Wilshere, który zastąpił strzelca pierwszej bramki, Aarona Ramseya.

W 74. minucie na podwójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Na boisku zameldowali się Diaby i Sanogo, którzy zmienili Rosicky'ego i Girouda. Po chwili zmianę przeprowadził też trener Norwich, Bennett zastąpił Redmonda.

W 77. minucie Fabiańskiego próbował postraszyć Loza, jednak Polak był na posterunku i zachował czujność nie dając się zaskoczyć.

Trzy minuty później gracze Norwich jeszcze raz próbowali zaatakować bramkę Fabiańskiego, jednak i tym razem stanął on na wysokości zadania i bez większego trudu zażegnał niebezpieczeństwo.

83. minuta i kolejna kapitalna interwencja Fabiańskiego! Wybornie wyszedł do wychodzącego sam na sam napastnika gospodarzy, skrócił kąt i wybił piłkę spod jego nóg. W końcówce spotkania Polak wyrasta na bohatera, jakim w pierwszej odsłonie był Ruddy.

W 88. minucie bliski zdobycia bramki był Yaya Sanogo. Niekrytego Francuza w polu karnym znalazł Wilshere, młody napastnik oddał ładny strzał w kierunku dalszego słupka, lecz końcami palców piłkę wybił Ruddy.

Norwich CityRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.05.2014, 12:23

ArseneAl
Ale chyba jakby miał do wyboru MU albo Barcę, to raczej poszedłby do Katalonii:D

Hans_Zimmer komentarzy: 594516.05.2014, 12:23

Bo tylko Giroud marnuje akcje, reszta napastników ma 100% skutecznosc.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52416.05.2014, 12:21

Kaczaza
W ostatnich 5 meczach 3 gole i 2 asysty. No to chyba przyzwoity wynik.

Kaczaza komentarzy: 722116.05.2014, 12:15

simpllemann;
to że nie uwalał akcji za akcją to jest przyzwoitość?
Nie widzę szansy rozwoju tego piłkarza. Ani szybkości, ani dryblingu, ani nawet dobrego przyjęcia piłki. IMO Remy>Giroud, choć to bardziej uzupełnienie niż wzmocnienie.

ArseneAl komentarzy: 2341716.05.2014, 12:11

@FabsFAN
Myślę, że Benatią może się zainteresować MU.
Będą teraz szukać jakiegoś stopera po odejściu Ferdinanda i Vidicia.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52416.05.2014, 12:10

Końcówka sezonu w wykonaniu Giroud była całkiem przyzwoita.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 216.05.2014, 12:09

Totti(obecnie)>Rasiak>Giroud

Hans_Zimmer komentarzy: 594516.05.2014, 12:05

Widać ze przez większość trwania meczów zamiast oglądać grę to piszecie na stronie. czepiliście sie tego girouda biednego, a wcale cały czas min nie robi, a nawet jeśli? Dużo zawodników wytyka jędzyk po zmarnowanej
Akcji i u innych wam to nie przeszkadza. W dupach wam sie przewraca. Na ławkę giroud jest spoko, a w formie to i na pierwszy skład daje radę, a z tym waszym bonym to sie schowajcie.

Tomassini komentarzy: 272016.05.2014, 12:04

goal.com/en-gb/news/2900/fa-cup/2014/05/16/4820292/the-dossier-even-arsenal-cant-slip-up-in-fa-cup-final

Świetny tytuł :)

Tomassini komentarzy: 272016.05.2014, 12:01

Do jakiej kwoty bieremy illaramendiego? Dla mnie to byłby super transfer tak do 10-15mln euro. W realu sie nie sprawdził, ale chyba wszyscy wiemy jaki w nim drzemie potencjał :)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 316.05.2014, 11:57

"po nazej gwiazdce tego nie widać" *
miało być.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 316.05.2014, 11:56

Aguero

Ah nie zauważyłem. Musi być mega koks z niego skoro ma takie staty.. :) w życiu na ławkę za takim nieoszlifowanym 28 letnim diamencikiem.

Qarol

A dlaczego beczał? Bo Miał chorego ojca. Bo piłka dla niego do wszystko. I to doskonale widać.

A po naszej Gwazdce niestety ale strojenie min na boisku ma się też do gry. Bo zamiast stroić te debilne miny i machać rękami na kolegów z drużyny mógłby się "wziąć w sobie" i kuwa biegać po stracie za piłką.
A później taki Ozil czy ktoś inny komu cierpliwość do naszego geniusza techniki się skończyła (co było widoczne) inaczej na niego by patrzyli.
A tak to co...wy*****e bo jeden napastnik i zawsze zagra.
Koleś na ławę i niech sobie przemyśli swoj pogląd na granie w wielkim klubie.

Catalonczyk komentarzy: 519816.05.2014, 11:55

Benatia? Miał wyborne dwa ostatnie sezony. Dla mnie to wymiatacz, chociaż ciekawe jak poradziłby sobie w mocniejszej lidze.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.05.2014, 11:48

Kanonierzy, jak oceniacie Benatię?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52416.05.2014, 11:47

Kociek
Pewnie się pisze.

Qarol komentarzy: 1450216.05.2014, 11:45

Przyczyną kiepskiej gry Francuza są niewystarczające umiejętności, a nie jego charakter i strojenie min na boisku.

Kociek komentarzy: 116116.05.2014, 11:45

Dlaczego nie ma jeszcze newsa o pucharze !?

aguero10 komentarzy: 855516.05.2014, 11:43

Illpadrino

Ty chcesz taką gwiazde jak Żiru posadzic na ławce?
Przeciez on ma mega staty :P

Qarol komentarzy: 1450216.05.2014, 11:41

No nie wiem czy taki twardy, skoro zdarza mu się beczeć. Zresztą porównanie miało na celu ukazanie, że wcale nie trzeba być jakimś mega twardzielem, aby dobrze grać w piłkę. Do tego trzeba mieć umiejętności.

Giroud we Francji zapewne też grywał ciotowato i stroił miny (nie oglądałem go za bardzo, no ale nie nauczył się tego dopiero u nas), ale na Francję jego umiejętności były w sam raz, dlatego był tam dobrym napastnikiem.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 316.05.2014, 11:38

Q

Ronaldo nie wygląda na twardego gościa?
Na boisku przynajmniej się pozytywnie w****ia i to go motywuje, żeby zapierdalać po stracie piłki albo po nieodgwizdanym faulu za gościem.

W ogóle rozśmieszyłeś mnie tym porównaniem.

Jakby Giroud grał tak jak w monti we Francji to nie miałbym nic przeciwko ale ,że gra cieciowato i tak samo się zachowuje na boisku to niestety ale dla niego ławka to powinien być pierwszy wybór przy ustalaniu 11.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50316.05.2014, 11:36

Speculation is rife that Loïc Rémy, the
France midfielder, will leave St James' Park
in the summer, with Arsenal his most likely
suitors. ( Mail)

ArseneAl komentarzy: 2341716.05.2014, 11:35

Jeśli ktoś myśli, że Diaby nagle cudownie wyzdrowieje i nie będą się go imać ciągłe kontuzje to sam powinien udać się do lekarza.

ArseneAl komentarzy: 2341716.05.2014, 11:31

@Kanyeast
Wenga o Morganie myślał już jakieś 7 lat temu gdy grał w Strasburgu.

aguero10 komentarzy: 855516.05.2014, 11:30

Kanyeast

Kiedy on był zdrowy ? Nic z niego juz nie bedzie.

ArseneAl komentarzy: 2341716.05.2014, 11:29

Arteta niech zostanie na ten ostatni rok kontraktu.
I tak teraz nie dostalibyśmy za niego więcej niż 3 mln.
Tylko broń borze nie podpisywać z nim nowej umowy! A teraz właśnie poszła taka śmieszna plota ze Sky Sports. I do tego Mikel chce długoterminową umowę!
#beka

Qarol komentarzy: 1450216.05.2014, 11:28

Moim zdaniem to Diaby powinien zostać sprzedany, ale nikt go nie weźmie. Kontrakt się skończy i dziękujemy.

Koleś nie wnosi nic do zespołu, raz na dwa lata zagra fajne spotkanie i każdy widzi w nim zbawcę. Z tej mąki chleba nie będzie, a siedząc w szpitalu tylko obciąża klub.

Kanyeast komentarzy: 315716.05.2014, 11:26

Aguero10

Czemu chcesz Diaby'ego siepozbywac? Przeciez zdrowy Diaby to jest zblizony poziom do Yaya Toure.

Kanyeast komentarzy: 315716.05.2014, 11:25

Poza tym pochodzi z Alzacji jak AW. Same plusy.

aguero10 komentarzy: 855516.05.2014, 11:25

Qarol

Jego czas juz minoł to samo Diaby po nastepnym sezonie niech odejda i poszukają sobie klubu.

Kanyeast komentarzy: 315716.05.2014, 11:24

Sznajderlin to ciekawy zawodnik. W sumie tanszy od Martineza, ograny w BPL, super dlugie, prostopadle, waleczny z dobra technika. Wenger nie powinien miec wiekszych problemow zeby go kupic. I do tego Francuz!! Ciekawe czy w ogole Wenger o nim pomyslal.

Kanyeast komentarzy: 315716.05.2014, 11:22

Artety nie ma sensu sprzedawac. On sie bardzo dobrze odnajduje ze slabszymi zespolami i Wenger powinien nim rotowac wlasnie wtedy kiedy bedziemy grali 3 mecze w przeciagu tygodnia. Ja nawet tego Kallstroma bym zostawil do rotacji z jakimis Leicester, QPR czy Derby.

Qarol komentarzy: 1450216.05.2014, 11:20

Z naszym szczęściem do kontuzji to na pewno i Arteta by pograł od czasu do czasu. Zresztą on wcale nie jest jakiś cienki. Ma za sobą słaby sezon, ale potrafi zagrać na poziomie.

Do końca kontraktu niech zostanie, bo i tak jakiejś wielkiej sumy za niego nie weźmiemy.

aguero10 komentarzy: 855516.05.2014, 11:15

Jesli przyjdzie nowy DM Arteta powinien zostac sprzedany .Dla mnie Hiszpan jest obecnie zbedny.

mallen komentarzy: 2123916.05.2014, 11:15

Mam go niebieskiego w FUTcie i daje radę :P
Hehehhe!

Qarol komentarzy: 1450216.05.2014, 11:14

Ronaldo nie wygląda na twardego gościa, ale grać potrafi. Po prostu ma umiejętności, a nasz zawodnik nie. Od tego trzeba zacząć.

mallen komentarzy: 2123916.05.2014, 11:14

Dawać go do nas!

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 316.05.2014, 11:13

Nie od dzisiaj wiadomo przecież ,że Giroud to nikt inny jak boiskowy pozer i narcyz. A takie typy, tym bardziej jako napastnik gdzie trzeba być raczej trochę twardszym gościem bo typy jak Giroud sobie nie radzą.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.05.2014, 11:06

O zaczyna się temat Schnederlę:D to idę po popcorn.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997316.05.2014, 11:05

Arteta chce nowy kontrakt i to dlugoterminowy w Arsenalu...

mallen komentarzy: 2123916.05.2014, 11:01

Arsenal to battle it out with Napoli for 17 million pounds rated Morgan Schneiderlin.

Mirror and Metro

texior komentarzy: 17316.05.2014, 10:54

Kamo99111'; bynajmniej znaczy wcale. Ogólnie jest zaprzeczeniem. Zapamiętaj proszę.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.05.2014, 10:52

kamo
z Walcottem probowal rotacje na poczatku , a potem juz po 90 minut kazdy mecz , smieszne to bylo. Ale no trudno

ja lece narazie

kamo99111 komentarzy: 690616.05.2014, 10:51

Daniho

Dokładnie poruszyłeś tu ważną kwestię rotacji... Której u nas nie ma, a bynajmniej wygląda tak, że jeden się kontuzjuje a drugie ze szpitala wraca... Wenger sam od siebie nie potrafi wystawić zmienników w meczach.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.05.2014, 10:48

ja nie wierze aby mialo cos sie zmienic. To Wenger nie dosc ze slabo rotuje to jeszcze bardzo ciezkie treningi robi. Watpie zeby sie zmienil

kamo99111 komentarzy: 690616.05.2014, 10:44

Z kontuzjami to po pierwsze Wenger by musiał zmienić metody treningowe, a po drugie by musiałzrobić coś ze sztabem medycznym. Bo póki co jest tak, że zawodnik ma wrócić za 3 tygodnie, a wraca po 2 miesiącach... W takiej Barcie np. Messi ma knt, ma wrócić za 8 tyg, wraca za 6-7 tyg. Więc coś tu jest nie tak...

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.05.2014, 10:43

Daniho
Nie wiem, mam jedynie nadzieję. Wenger w drugiej połowie sezonu powiedział, że się temu przyjrzy. Oby tak zrobił, bo co roku urazy zabijają nam sezon.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.05.2014, 10:41