Zwycięstwo na inaugurację Ligi Europy. Zurich 1-2 Arsenal

Zwycięstwo na inaugurację Ligi Europy. Zurich 1-2 Arsenal 08.09.2022, 20:43, Patryk Bielski 267 komentarzy

Kanonierzy udanie rozpoczęli zmagania w tegorocznej edycji Ligi Europy i wygrali na wyjeździe z mistrzem Szwajcarii, FC Zurichem 2-1. Kluczową rolę w tym meczu odegrał debiutant, Marquinhos, który zaliczył tego wieczoru bramkę i asystę.

Arsenal: Turner, Gabriel, Holding, Tomiyasu, Tierney (69' Zinczenko), Marquinhos (69' Saka), Xhaka, Lokonga, Fabio Vieira (69' Odehaard), Martinelli, Nketiah (78' Jesus).

FC Zurich: Brecher, Boranijasevic, Kamberi, Kryeziu, Aliti, Dzemaili (67' Conde), Selnaes, Okita (80' Avdijaj), Krasniqi (67' Marchesano), Guerrero (67' Rohner), Aiyegun (80' Santini).

Podopieczni Mikela Artety źle rozpoczęli ten mecz i to głównie dzięki indywidualnym błędom londyńczyków rywale w ogóle dochodzili do jakichkolwiek sytuacji bramkowych. Nerwowo grali Matt Turner oraz Gabriel, jednak piłkarze Zurichu nie potrafili wykorzystać nadarzających się okazji. Kanonierzy, gdy już zaatakowali, zrobili to z chirurgiczną precyzją. W 16. minucie meczu do błyskawicznej kontry wyszli Nketiah z Marqinhosem. Anglik dograł futbolówkę ze skrzydła do lepiej ustawionego kolegi w polu karnym, a ten dopełnił formalności, uderzając w okienko bramki.

Pięć minut później mogło być już 0-2. Świetne prostopadłe podanie podanie Lokongi trafiło do Vieiry, ale Portugalczyk próbując lobować, przestrzelił. W dalszej części meczu Kanonierzy w pełni kontrolowali boiskowe sytuacje, ale nie potrafili realnie zagrozić bramce rywali. Mimo 75% posiadania piłki gości, Szwajcarzy tuż przed przerwą wyrównali. Błąd w polu karnym popełnił Nketiah, który kopnął Al-Hakimiego, a jedenastkę na gola zamienił Mirlind Kryeziu.

W przerwie cały świat obiegła informacja o śmierci Królowej Elżbiety II. Piłkarze obu drużyn uczcili ten fakt minutą ciszy. Śmierć królowej Wielkiej Brytanii może mieć swoje konsekwencje także w futbolu - już teraz mówi się o 10-dniowej żałobie na Wyspach, za którą miałoby pójść odwołanie najbliższych kolejek Premier League.

W drugiej części meczu sytuacja na murawie nie uległa zmianie. Nadal to Arsenal był drużyną dominującą, ale niewiele z tego wynikało. Aż do 62. minuty. Wówczas świetną dochodzącą wrzutkę w pole karne lewą nogą dograł Marquinhos, którą skrzętnie wykorzystał Eddie Nketiah i głową umieścił piłkę w siatce. Tym razem piłkarze zamienili się rolami!

Na ostatnie 20 minut meczu Arteta zdecydował się wpuścić na boisko swoje największe armaty. Na murawie zameldowali się Zinczenko, Odegaard, Saka oraz Gabriel Jesus. Do końca spotkania wynik nie uległ jednak zmianie i Kanonierzy dopisali do swojego konta pierwsze trzy punkty w tegorocznej Lidze Europy. Wśród piłkarzy Arsenalu z dobrej strony pokazał się Marquinhos, ale szczególne brawa należą się Granitowi Xhace, który rządził i dzielił w środku pola, co rusz posyłając świetne prostopadłe piłki i odbierając futbolówkę. Niewidoczny był natomiast inny debiutant - Vieira. Czy w ten weekend przyjdzie nam oglądać zmagania w lidze angielskiej? Na oficjalny komunikat władze Premier League musimy jeszcze poczekać.

FC ZurichLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Moczyknur komentarzy: 173910.09.2022, 00:13

@Lamoreaux @gbn @mruw @Armata500 @Furgunn:
Panowie, udało się po kilku próbach. Mam 2 bilety za bramką na clock end, tańsze o 80% niż te co mi przepadły rano. Żona dowie się rano, że w czwartek zamiast "Na Wspólnej" będzie "Na PSVólnej".

RyChU84 komentarzy: 42209.09.2022, 20:33

@Be4Again: haha.

Folię to chyba Ty masz na mózgu z każdej strony

Garfield_pl komentarzy: 2706709.09.2022, 16:54

Gabriel Jesus, Gabriel Martinelli and Gabriel Magalhães have all not been called up to the Brazil squad for their upcoming friendlies.

No i bajka że Gabriele nie jada na kadrę :D

marcin04c komentarzy: 297209.09.2022, 15:15

@trempa: raczej następna też odwołają skoro 18 ma być pogrzeb.

malyglod komentarzy: 648509.09.2022, 14:55

@TlicTlac: ja nic nie piszę o ważności jednych czy drugich tylko że odeszła postać która dla naszej epoki (XX/XXI w.) miała duże znaczenie więc odwołanie kilku meczy jest niczym w porównaniu do tego czego świadkiem ona była. Więc z szacunku dla niej i ludzi chcących ją upamiętnić trzeba odłożyć swoje chęci czy oczekiwania na bok. I tyle.

TlicTlac komentarzy: 596709.09.2022, 14:42

@Marzag:

To wiadome, po prostu odniosłem się do tego sloganu "życie jest ważniejsze".
Po prostu każde życie ma inną cenę. Śmierć takiej Królowej Elżbiety to żałoba dla całego narodu, co zrozumiałe, że przenoszą mecze;
dla mnie po prostu odszedł człowiek, kobieta, jak każda inna, nie znałem jej, nie byłem w Anglii, jej historia mnie nie obchodzi, napisałbym, że traktuje to tak samo jak śmierć tego gościa z mojego miasta (bo też go nie znałem).

Szacunku nie mam po co okazywać, ale powody przełożenia kolejki lub kolejek rozumiem.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 109.09.2022, 14:36

@TlicTlac: skremowali go czy na śmietnik wyrzucili że tak zdziwiony jesteś? Generalnie niestety za wszystko trzeba placic, pogrzeb jest kosztowny, skądś na to pieniądze trzeba wziąć. Kremacja jest tańsza a w jego przypadku może i lepszym rozwiązaniem.

Jeśli chodzi o Królowa Angielska to jest to postać historyczna więc naturalne że bardziej obchodzi ludzi niż jakiś gość który sobie żył w samotności i nie miał bliskich osób.

TlicTlac komentarzy: 596709.09.2022, 14:31

@Marzag napisał: "To się chyba łączy, nie sądzisz?"

Jeśli był religijny, nie spisał testamentu, a śmierć była nagle, to?
Według mnie państwo/gmina powinna sfinalizować pochówek, choćby w najtańszej trumnie i wyprawić jakiś pogrzeb, choćby dla znajomych, a tak:
pieniądze > życie, niestety.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 109.09.2022, 14:27

@TlicTlac napisał: "rodziny za bardzo nie miał i nawet pogrzebu mu nie urządzili"
To się chyba łączy, nie sądzisz?

TlicTlac komentarzy: 596709.09.2022, 14:26

@malyglod napisał: "Życie jest ważniejsze niż najważniejszy nawet mecz. Można sobie dać parę dni na wstrzymanie. Liga wróci. Zmała nie."

U mnie w mieście spalił się gość w mieszkaniu. Mieszkał sam, rodziny za bardzo nie miał i nawet pogrzebu mu nie urządzili.
Także slogany "życie jest ważniejsze", to trzeba jeszcze dodać: zależy czyje.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698209.09.2022, 14:17

Szkoda że nie będzie PL w weekend, bo człowiek już się nastawił ale rozumiem takie posunięcie, fala krytyki pewnie by się na nich spora wylała i po co prowokować? No nic jaki ten sezon nie miał być trudny i pokręcony to teraz będzie jeszcze bardziej. Trzeba się spiąć, mocno trenować i walczymy o TOP4!

Ups147 komentarzy: 340409.09.2022, 14:14

@RahU: inaczej sobie sam tego nie potrafię wytłumaczyć ;p

zychuasnl komentarzy: 35709.09.2022, 14:12

@cobi90: Nie ma takiej możliwości nawet. Tym bardziej, że lecę na mecz z Totkami 1.10

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 109.09.2022, 14:10

@cobi90 napisał: "Teraz przerwa a za tydzien kolejka numer 7."
A ludzie którzy pobrali urlopy na konkretne mecze co mają zrobić? Nie można tak o przesunąć całego sezonu o tydzień.

RahU (administrator) komentarzy: 5061 newsów: 214309.09.2022, 14:09

@Ups147: no ale problem w tym, że gość nawet nie zdążył pozasuwać. Pierwszą kontuzję miał jak dobrze liczę po 4 meczach, w których zagrał 7, 90, 90, 45 min, kolejna kontuzja po 45 minutach, kolejna po 6 meczach. To wg mnie całkowicie nietrafione wytłumaczenie.

cobi90 komentarzy: 125509.09.2022, 14:06

Człowiek wykupił wczoraj Viaplay i taka niespodzianka,że kolejke odwołują. Najlepsze rozwiązanie to nie odwołanie, a po prostu wydłużenie sezonu i gramy normalnie. Teraz przerwa a za tydzien kolejka numer 7.

Ups147 komentarzy: 340409.09.2022, 14:05

@Theo10: @Boras94: wiem wiem, przejrzałem terminarz i macie rację i tak jest nabity, nawet bez tych 2 kolejek.

Ups147 komentarzy: 340409.09.2022, 14:03

@RahU: treningi treningami, ale mi się wydaje, że sama liga jest bardziej wymagająca, większość meczy trzeba grać na pełnych obrotach. Ile jest meczy w La Liga w których trzeba naprawdę zasuwać. W Anglii praktycznie co 3 dni są takie.

malyglod komentarzy: 648509.09.2022, 14:02

Zmarła osoba która była ikoną, a jej epoka zaczęła się zanim większość z nas, naszych rodziców a nawet dziadków się urodziła.
Trochę szacunku choćby z tego powodu. Życie jest ważniejsze niż najważniejszy nawet mecz. Można sobie dać parę dni na wstrzymanie. Liga wróci. Zmała nie.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1118 newsów: 10709.09.2022, 14:01

Skoro odwołali w komunikacie najbliższą kolejkę, to pewnie przyszła zostanie rozegrana zgodnie z planem

Theo10 komentarzy: 818409.09.2022, 14:00

@Ups147: Nie ma gdzie ich wcisnąć przed mundialem. Nie da się grać częściej niż co 3 dni.

Ech0z komentarzy: 1034409.09.2022, 13:59

W zimę Everton wyda 100mln na transfery i będziemy się z nimi męczyć.

Ech0z komentarzy: 1034409.09.2022, 13:58

@RahU: tego nawet najstarsi górale nie wiedzą. Ino wziol i chłop zwariował

imprecis komentarzy: 65009.09.2022, 13:58

@RahU: on ma tak naprawdę 39 lat, a nie 29

RahU (administrator) komentarzy: 5061 newsów: 214309.09.2022, 13:54

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć o co chodzi z tym Parteyem? Jak dołączał do Arsenalu miał w CV tylko 29 dni kontuzji w trakcie CAŁEJ KARIERY. 5 dni kontuzja uda w 2016 i 24 dni w 2019.

Gość grał pod wodzą Simeone, który wyciska z zawodników maksimum i nie oszczędza ich.

Teraz przez 2 lata w Arsenalu uzbierało mu się już 231 dni kontuzji. O co tu chodzi? Gość po przeprowadzce do Londynu zaczął się aż tak źle prowadzić?

Barney komentarzy: 2058609.09.2022, 13:47

Ja i tak zadowolony nie będę co to za weekend bez premier league

drewniane_krzeslo komentarzy: 280209.09.2022, 13:43

Bardzo dobra wiadomość, że jest przerwa wieksza szansa, że Partey wróci. Przy okazji jesteśmy liderami więc nic nie tracimy tylko zyskujemy.

drewniane_krzeslo komentarzy: 280209.09.2022, 13:42

Niedługo będą grać co 3 dni i mundial za pasem to będzie argument, że za często grają.

lordoftheboard komentarzy: 819809.09.2022, 13:38

Może to dobrze, w zimę trzeba ostre zakupy

Boras94 komentarzy: 4909.09.2022, 13:36

@Ups147: na pewno po mundialu te mecze się odbędą, bo przed nie ma gdzie ich wcisnąć. W przyszłym roku jakoś je porozrzucają partiami.

Ups147 komentarzy: 340409.09.2022, 13:30

@Theo10: pytanie kiedy te mecze się odbędą. Jak po mundialu to nawet bardzo dobrze, gorzej jak będą je chcieli upchnąć przed

Theo10 komentarzy: 818409.09.2022, 13:24

A moim zdaniem to dobrze, bo mamy ławkę zbyt krótką na tę ilość meczy, a teraz jeszcze te kontuzje. Dobrze zaczęliśmy, mamy lidera, a gracze mają moment, żeby odsapnąć i skupić się na zrobieniu bezpiecznej przewagi w LE.
Do zimowego okienka trzeba to jakoś przetrwać, a potem zrobić te dwa transfery.

praptak komentarzy: 869509.09.2022, 13:22

Na to nic nie poradzimy, spodziewana sytuacja w takich okolicznościach.
Mam nadzieję że produktywnie spędzimy ten czas i wyciągniemy wnioski z niedociągnięć w ostatnich 2 meczach. Może nawet w jakimś stopniu nawet wyjdzie to nam na dobre, zwłaszcza jeśli wróci Partey, ale Elneny tez mógłby ciut wcześniej.

Slaviola komentarzy: 1236409.09.2022, 13:11

Spoko, niech sobie przekładają, nie mam nic do tego.

Jednak ciekawe ile tych meczy przełożą, co jeszcze ciekawsze, gdzie oni te mecze potem wcisną.

Szykował się dziwny sezon, teraz będzie dopiero zwariowany.

Be4Again komentarzy: 334409.09.2022, 13:03

4 tygodnie przerwy od EPL się szykuje... Każdego kibica to boli, ale trzeba to uszanować. Dla Brytyjczyków Królowa Elżbieta była kimś równie ważnym i istotnym jak dla nas był JPII. Po drugie Brytyjczycy to naród konserwatywny i tradycjonalistyczny i widząc reakcje w sieci i na TT to większość była za zawieszeniem rozgrywek. To czy to się podoba czy nie podoba kibicom w innych krajach nikogo w tym momencie nie interesuje i każdy swoją opinię możesz sobie schować w 4litery.

jurasmolas44 komentarzy: 183609.09.2022, 13:01

Jednak odwołali tą kolejkę :(((

Lamoreaux komentarzy: 339009.09.2022, 12:59

@Moczyknur: z laskami to zawsze ryzyko iść na jakieś wydarzenie sportowe pierwszy raz. Ja swoje byłe dziewczyny zawsze zabierałem na żużel, to tylko jedna złapała bakcyla do oglądania tego sportu i zaczęła się nawet interesować a reszta to widać było, że tylko patrzą na zegarek kiedy to się skończy.

Jednak mecz z PSV to naprawdę kozackie wydarzenie moim zdaniem. Może to nie jest mecz z tottenhamem ale solidny mecz klasy premium

Boras94 komentarzy: 4909.09.2022, 12:47

Zmarła jedna z najważniejszych i najbardziej ikonicznych osób dla Brytyjczyków, więc to chyba logiczne że odwołali kolejkę która miała odbyć się 2 dni po jej śmierci. A tutaj płacz o to że piłkarze będą przez to zmęczeni...

DB10Bergkamp komentarzy: 47409.09.2022, 12:47

@fabregas1987: wydaje mi sie ze w ten weekend odpowiednia oprawa tych zawodów to by było cos lepszego szczególnie jesli za tydzien w sobote lub niedziele bedzie ceremonia pogrzebowa to wtedy mogli odwoływać a tak moze byc bez dwóch kolejek

wiadomo jak z terminami w tym roku

damianARSENAL komentarzy: 842609.09.2022, 12:46

Oficjalnie: mecze w weekend przełożone

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812809.09.2022, 12:46

Przestancie plakac,ze sie meczyk nie odbedzie.Trudno.

LeBob komentarzy: 151909.09.2022, 12:42

Ależ Eddie przeszedł przeszedł przemianę. Wcześniej jak wchodził to wyglądał na przestraszonego, zagubionego dzieciaka, a teraz to wyrachowany, opanowany napadzior.

DB10Bergkamp komentarzy: 47409.09.2022, 12:41

@jurasmolas44: masz oficjalke

PrzeArs komentarzy: 278409.09.2022, 12:41

Dla nas to w ogóle makabra , bo tak to wygrana z Evertonem i brendford dała by nam spokojnie pierwsze miejsce w tabeli przed mega trudnym kalendarzem a teraz to po miesięcznej przerwie prawie wejdziemy w trudny kalendarz z małą przewaga nad city i reszta ...

Lipa

fabregas1987 komentarzy: 2570609.09.2022, 12:41

@PrzeArs: @DB10Bergkamp: XDDD
chyba sobie nie zdajecie sprawy jaka to byłaby wtopa wizerunkowa gdyby PL rozegrała kolejke 1,5 dnia po śmierci królowej

jurasmolas44 komentarzy: 183609.09.2022, 12:40

Nic nie jest odwołane Pany. BPL polska narzie dała info że BPL nie musi odwoływać spotkań i jest to ogólnie ich decyzja :)))))

DB10Bergkamp komentarzy: 47409.09.2022, 12:37

@PrzeArs: Dokładnie! Rząd nie zakazał a nawet wskazał że minuta ciszy oraz opaski wystacza a kluby nie chca grac a póżniej beda narzekac że odrabianie rozgrywek co 2-3 dni wyniszcza zawodnikow

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812809.09.2022, 12:36

Wiadome to bylo dla mnie od wczoraj od prawie doby,ze bedzie odwolane.Nie ma sensacji.

PrzeArs komentarzy: 278409.09.2022, 12:35

@DB10Bergkamp: słabo. Rząd im nie zakazał a klubom się grać nie chce ......