Zwycięstwo na inaugurację Ligi Europy. Zurich 1-2 Arsenal

Zwycięstwo na inaugurację Ligi Europy. Zurich 1-2 Arsenal 08.09.2022, 20:43, Patryk Bielski 267 komentarzy

Kanonierzy udanie rozpoczęli zmagania w tegorocznej edycji Ligi Europy i wygrali na wyjeździe z mistrzem Szwajcarii, FC Zurichem 2-1. Kluczową rolę w tym meczu odegrał debiutant, Marquinhos, który zaliczył tego wieczoru bramkę i asystę.

Arsenal: Turner, Gabriel, Holding, Tomiyasu, Tierney (69' Zinczenko), Marquinhos (69' Saka), Xhaka, Lokonga, Fabio Vieira (69' Odehaard), Martinelli, Nketiah (78' Jesus).

FC Zurich: Brecher, Boranijasevic, Kamberi, Kryeziu, Aliti, Dzemaili (67' Conde), Selnaes, Okita (80' Avdijaj), Krasniqi (67' Marchesano), Guerrero (67' Rohner), Aiyegun (80' Santini).

Podopieczni Mikela Artety źle rozpoczęli ten mecz i to głównie dzięki indywidualnym błędom londyńczyków rywale w ogóle dochodzili do jakichkolwiek sytuacji bramkowych. Nerwowo grali Matt Turner oraz Gabriel, jednak piłkarze Zurichu nie potrafili wykorzystać nadarzających się okazji. Kanonierzy, gdy już zaatakowali, zrobili to z chirurgiczną precyzją. W 16. minucie meczu do błyskawicznej kontry wyszli Nketiah z Marqinhosem. Anglik dograł futbolówkę ze skrzydła do lepiej ustawionego kolegi w polu karnym, a ten dopełnił formalności, uderzając w okienko bramki.

Pięć minut później mogło być już 0-2. Świetne prostopadłe podanie podanie Lokongi trafiło do Vieiry, ale Portugalczyk próbując lobować, przestrzelił. W dalszej części meczu Kanonierzy w pełni kontrolowali boiskowe sytuacje, ale nie potrafili realnie zagrozić bramce rywali. Mimo 75% posiadania piłki gości, Szwajcarzy tuż przed przerwą wyrównali. Błąd w polu karnym popełnił Nketiah, który kopnął Al-Hakimiego, a jedenastkę na gola zamienił Mirlind Kryeziu.

W przerwie cały świat obiegła informacja o śmierci Królowej Elżbiety II. Piłkarze obu drużyn uczcili ten fakt minutą ciszy. Śmierć królowej Wielkiej Brytanii może mieć swoje konsekwencje także w futbolu - już teraz mówi się o 10-dniowej żałobie na Wyspach, za którą miałoby pójść odwołanie najbliższych kolejek Premier League.

W drugiej części meczu sytuacja na murawie nie uległa zmianie. Nadal to Arsenal był drużyną dominującą, ale niewiele z tego wynikało. Aż do 62. minuty. Wówczas świetną dochodzącą wrzutkę w pole karne lewą nogą dograł Marquinhos, którą skrzętnie wykorzystał Eddie Nketiah i głową umieścił piłkę w siatce. Tym razem piłkarze zamienili się rolami!

Na ostatnie 20 minut meczu Arteta zdecydował się wpuścić na boisko swoje największe armaty. Na murawie zameldowali się Zinczenko, Odegaard, Saka oraz Gabriel Jesus. Do końca spotkania wynik nie uległ jednak zmianie i Kanonierzy dopisali do swojego konta pierwsze trzy punkty w tegorocznej Lidze Europy. Wśród piłkarzy Arsenalu z dobrej strony pokazał się Marquinhos, ale szczególne brawa należą się Granitowi Xhace, który rządził i dzielił w środku pola, co rusz posyłając świetne prostopadłe piłki i odbierając futbolówkę. Niewidoczny był natomiast inny debiutant - Vieira. Czy w ten weekend przyjdzie nam oglądać zmagania w lidze angielskiej? Na oficjalny komunikat władze Premier League musimy jeszcze poczekać.

FC ZurichLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
ZielonyLisc komentarzy: 2031208.09.2022, 23:19

@Dziadyga: to pewnie OldFaszjon ahhahahahaha

Embix komentarzy: 207808.09.2022, 23:18

Śmiano się z Nketiacha jednak mimo wszystko Asysta i Gol.
Ba. Miał udział przy wszystkich bramkach MOTM ;)

Dziadyga komentarzy: 852708.09.2022, 23:16

@Aniiaa napisał: "@danielosik: Za Liverpoolem :(("

mlodykanonier komentarzy: 151108.09.2022, 23:11

@Dziadyga: Nie tyle mistrzowie obijania ogórków, tylko jak nie rozjebią 3:0 3:1 przeciwnika to psycha siada.

majkel_majkel komentarzy: 1344 newsów: 4208.09.2022, 23:10

@ostriket: mówisz o tych ostatnich dwukrotnych Mistrzach Świata?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698208.09.2022, 23:10

@Aniiaa: a mąż za kim jest? Kibicuje komuś wgl?

Dziadyga komentarzy: 852708.09.2022, 23:09

@ostriket napisał: "Siatkarzom znowu psycha siada w kluczowych momentsch? Nowe, nie znałem...."

Im psycholog potrzebny od wczoraj.Oczywiście jeszcze mecz nie rozstrzygnięty,ale oni to mistrze obijania ogórków.

ZielonyLisc komentarzy: 2031208.09.2022, 23:08

@Aniiaa: to pozostaje tylko kochanek ;)

Aniiaa komentarzy: 8608.09.2022, 23:08

@ZielonyLisc: Kolegów też nie mam. Mąż by mnie zabił :D

sWinny komentarzy: 792408.09.2022, 23:07

Jak się nie wygrywa 3:0' w siatkę to się gra piec setów.

Morale mocno spadły, ciekawe czy się podniesiemy.

ostriket komentarzy: 666908.09.2022, 23:02

Siatkarzom znowu psycha siada w kluczowych momentsch? Nowe, nie znałem....

Aniiaa komentarzy: 8608.09.2022, 23:01

@Lamoreaux napisał: "A co to za nowa pani jakas.
Mówiłem, że Aniiaa przyprowadzi koleżanki xD"

Pfff. Ja nie mam koleżanek!

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698208.09.2022, 23:00

@Pires9999: nie no odpoczynku raczej nie, nie zagraliśmy na razie nie wiadomo ile spotkań, a chce przypomnieć, że są to zawodowcy i to jest ich zawód, nie róbmy z nich jakichś lebiod.

miki9971 komentarzy: 6663 newsów: 208.09.2022, 22:56

Oglądałem mecz Mu…. Nie wierze, ze dostaliśmy od nich po dupie….

Pires9999 komentarzy: 118608.09.2022, 22:56

Jedyny plus jak będzie przerwa przez śmierć śp Elżbiety to takie że może partey się wykuruje i reszta odpocznie a nasi przez tą wąską kadrę odpoczynku potrzebują

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698208.09.2022, 22:55

Strata punktów przez muły zawsze cieszy :)

ostriket komentarzy: 666908.09.2022, 22:54

Łomacz to jest tak mierny rozgrywający jak Kaczmarek atakujący, średnie mamy te backupy w kadrze

M4rcin komentarzy: 166708.09.2022, 22:45

@Dziadyga: typ u mnie w robocie(kibic united) po meczu z nimi napisał do mnie "Brawo The Reds" XDD
Taki to ich poziom...

Dziadyga komentarzy: 852708.09.2022, 22:39

@arsenallord napisał: "United wraca do żywych, brawo! Błąd sędziowski? Mam to gdzieś. Mało nakradli?"

Mój szwagier wyszedł z nory i nagle krzyczy,że Mu zajmą drugie miejsce w lidze... :D

AleksandraAngielska komentarzy: 319 newsów: 908.09.2022, 22:36

R.I.P. Manchester United
22.08 2022r. - 08.09 2022r.

mlodykanonier komentarzy: 151108.09.2022, 22:34

@arsenallord: słabo ten 3 set wyglądał, a USA się tylko nakręca..

arsenallord komentarzy: 29944 newsów: 11708.09.2022, 22:27

United wraca do żywych, brawo! Błąd sędziowski? Mam to gdzieś. Mało nakradli?

bigMick komentarzy: 110408.09.2022, 22:24

La Liga jak zwykle musi byc wspierana podczas meczow z angielskimi druzynami, nawet w dobie VAR to sie nie zmienia

Marcel90 komentarzy: 821508.09.2022, 22:19

No nie wiem, dla mnie to nie był karny teraz dla RSSS

Simao12 komentarzy: 775508.09.2022, 21:56

@Bukayoforever: nie wiedziałem że az tylu, to ładna armia

To teraz dostaniemy super silny everton w maju xD.

Garfield_pl komentarzy: 2934308.09.2022, 21:47

Clubs are expecting an announcement on the fixtures this weekend in the morning, following the Queen’s passing this afternoon, with a repeated view that it is ‘almost certain’ matches will be off as a mark of respect. [@MikeKeegan_DM] #afc

zdyp komentarzy: 463808.09.2022, 21:40

enrique komentarzy: 1960008.09.2022, 21:33

U mnie jakoś nikogo to nie trafiło, może ze 2 osoby na Teamsach wyraziły żal a większość albo puszczała jakieś debilne memy albo się pytała czy z tej okazji mamy jutro wolne.

ksowa90 komentarzy: 148208.09.2022, 21:31

@enrique: no chyba dlatego, że to nie Brytyjczycy są organizatorami rozgrywek

tomke komentarzy: 27108.09.2022, 21:31

Załóżmy że lige raczej odwołają ale co z europejskimi pucharami, które mają grać w Anglii?

Ech0z komentarzy: 1045008.09.2022, 21:28

Zatrzymali cały kraj bo ludzie kichali co dopiero jak Królowa.umarla.

enrique komentarzy: 1960008.09.2022, 21:26

@Dziadyga: O nic się nie zakładam, ale dziwi mnie że Królowa nie żyje a United i Westham grają.

malyglod komentarzy: 651308.09.2022, 21:24

Mecz w naszym wykonaniu mocno średni. Dużo chaosu, niedokładności i braku płynności w grze.
Wiadomo, że niektórzy grali ze sobą pierwszy raz, ale chciałoby się widzieć więcej u choćby Nketiaha który ma pukać do składu.
Liczy się jednak wynik a ten jest dobry.

Dziadyga komentarzy: 852708.09.2022, 21:21

@enrique napisał: "Pewnie nie będzie oprawy, będą czarne opaski i trele morele ale mecze się odbędą."

Nie będzie meczów.Mozemy się założyć.

Dominik17 komentarzy: 313608.09.2022, 21:20

@Furgunn: czytałem , jestem pewny że nie będzie ligi , to już dawno wymyślone zostało i żadna kasa tego nie zmieni

enrique komentarzy: 1960008.09.2022, 21:19

@pierre_afc: Nie ma na kiedy. Za chwilę przerwa reprezentacyjna, chwilę potem parę kolejek ligowych i LE/LM w środku tygodnia a zaraz potem MŚ. Kalendarz już jest zawalony na amen.

pierre_afc komentarzy: 1207108.09.2022, 21:12

@enrique: Przecież mecze zostałyby po prostu przesunięte, więc kasa nadal będzie się zgadzać.