Zwycięstwo na inaugurację Ligi Europy. Zurich 1-2 Arsenal

Zwycięstwo na inaugurację Ligi Europy. Zurich 1-2 Arsenal 08.09.2022, 20:43, Patryk Bielski 267 komentarzy

Kanonierzy udanie rozpoczęli zmagania w tegorocznej edycji Ligi Europy i wygrali na wyjeździe z mistrzem Szwajcarii, FC Zurichem 2-1. Kluczową rolę w tym meczu odegrał debiutant, Marquinhos, który zaliczył tego wieczoru bramkę i asystę.

Arsenal: Turner, Gabriel, Holding, Tomiyasu, Tierney (69' Zinczenko), Marquinhos (69' Saka), Xhaka, Lokonga, Fabio Vieira (69' Odehaard), Martinelli, Nketiah (78' Jesus).

FC Zurich: Brecher, Boranijasevic, Kamberi, Kryeziu, Aliti, Dzemaili (67' Conde), Selnaes, Okita (80' Avdijaj), Krasniqi (67' Marchesano), Guerrero (67' Rohner), Aiyegun (80' Santini).

Podopieczni Mikela Artety źle rozpoczęli ten mecz i to głównie dzięki indywidualnym błędom londyńczyków rywale w ogóle dochodzili do jakichkolwiek sytuacji bramkowych. Nerwowo grali Matt Turner oraz Gabriel, jednak piłkarze Zurichu nie potrafili wykorzystać nadarzających się okazji. Kanonierzy, gdy już zaatakowali, zrobili to z chirurgiczną precyzją. W 16. minucie meczu do błyskawicznej kontry wyszli Nketiah z Marqinhosem. Anglik dograł futbolówkę ze skrzydła do lepiej ustawionego kolegi w polu karnym, a ten dopełnił formalności, uderzając w okienko bramki.

Pięć minut później mogło być już 0-2. Świetne prostopadłe podanie podanie Lokongi trafiło do Vieiry, ale Portugalczyk próbując lobować, przestrzelił. W dalszej części meczu Kanonierzy w pełni kontrolowali boiskowe sytuacje, ale nie potrafili realnie zagrozić bramce rywali. Mimo 75% posiadania piłki gości, Szwajcarzy tuż przed przerwą wyrównali. Błąd w polu karnym popełnił Nketiah, który kopnął Al-Hakimiego, a jedenastkę na gola zamienił Mirlind Kryeziu.

W przerwie cały świat obiegła informacja o śmierci Królowej Elżbiety II. Piłkarze obu drużyn uczcili ten fakt minutą ciszy. Śmierć królowej Wielkiej Brytanii może mieć swoje konsekwencje także w futbolu - już teraz mówi się o 10-dniowej żałobie na Wyspach, za którą miałoby pójść odwołanie najbliższych kolejek Premier League.

W drugiej części meczu sytuacja na murawie nie uległa zmianie. Nadal to Arsenal był drużyną dominującą, ale niewiele z tego wynikało. Aż do 62. minuty. Wówczas świetną dochodzącą wrzutkę w pole karne lewą nogą dograł Marquinhos, którą skrzętnie wykorzystał Eddie Nketiah i głową umieścił piłkę w siatce. Tym razem piłkarze zamienili się rolami!

Na ostatnie 20 minut meczu Arteta zdecydował się wpuścić na boisko swoje największe armaty. Na murawie zameldowali się Zinczenko, Odegaard, Saka oraz Gabriel Jesus. Do końca spotkania wynik nie uległ jednak zmianie i Kanonierzy dopisali do swojego konta pierwsze trzy punkty w tegorocznej Lidze Europy. Wśród piłkarzy Arsenalu z dobrej strony pokazał się Marquinhos, ale szczególne brawa należą się Granitowi Xhace, który rządził i dzielił w środku pola, co rusz posyłając świetne prostopadłe piłki i odbierając futbolówkę. Niewidoczny był natomiast inny debiutant - Vieira. Czy w ten weekend przyjdzie nam oglądać zmagania w lidze angielskiej? Na oficjalny komunikat władze Premier League musimy jeszcze poczekać.

FC ZurichLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Armata500 komentarzy: 4353 newsów: 13009.09.2022, 08:11

Na razie nic nie wiadomo przecież. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że odwołają najbliższą kolejkę, ale że odwołają jeszcze kolejną raczej nie wierzę. Bez jaj, kiedy to niby rozegrają? Nie dość, że liga jest i tak rozwalona i ściśnięta na maxa przez mundial, to jeszcze dwie kolejki odwołają? Bez mundialu listopad/grudzień jak najbardziej, na 100% by odwołali i rozegrali po prostu kiedy indziej, ale ten sezon jest tak specyficzny, że nie wiem... No nic. Trzeba czekać na decyzję.

aguero10 komentarzy: 853909.09.2022, 08:06

Terminarz tak upchany przez MŚ to jeszcze odwołują mecze . To chyba mają grać co 2 dni a potem ciągle kontuzje . Jeszcze niech na deser wróci korona .

Barney komentarzy: 2077609.09.2022, 07:47

@danielosik:

No właśnie nie ma żadnego info na każdej stronie kolejka jest normalnie w weekend.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698209.09.2022, 06:26

A jest gdzieś oficjalne info że odwołują czy na razie spekulacje? Wolałbym jednak żeby grali, a w meczu robić minutę ciszy plus wyłączenie reklam na te dwie kolejki jak to miało miejsce w meczu, w Manchesterze. Boje się że i tak już przy takim napiętym grafiku ciężko będzie to wcisnąć.

DyktatorArsene komentarzy: 217809.09.2022, 04:40

Poyebao tych Angoli, gdzie oni te 2 kolejki zmieszczą teraz ? Już teraz przez kochających kozy mecze są w morderczym terminarzu ułożone.

Jakubhaba11 komentarzy: 798 newsów: 409.09.2022, 04:07

@Lamoreaux: same matury, juz rzucalem prace w laboratorium i fizjoterapie iw koncu sie udalo w tym roku

@Lamoreaux: co nie? hahah
dzieki za wsparcie wszystkim

TlicTlac komentarzy: 598609.09.2022, 03:09

Ale Świątek ma okropne te serwisy. Jej bardzo duży słaby punkt. Autentycznie lepiej gra przy serwisie rywalek.

fabregas1987 komentarzy: 2574309.09.2022, 02:08

Podobno mecze z Evertonem i Brentford odwołane przez smierć królowej

Kiepomen komentarzy: 427809.09.2022, 01:07

Podobno teraz jakieś dopłaty do studiowania medycyny są, kanoniery do dzieła

Lamoreaux komentarzy: 343009.09.2022, 01:05

Zawsze to lepiej jak młodzi ludzie wolą iść na medycynę niż zostać influencerami albo youtuberami :D

Lamoreaux komentarzy: 343009.09.2022, 00:58

@Jakubhaba11: sama matura? Czy coś więcej trzeba na medycynę?

XandeR komentarzy: 965109.09.2022, 00:55

@Jakubhaba11: @Jakubhaba11 napisał: "OFICJALNIE: PANOWIE PO DWÓCH LATACH PRÓB I ZAP>ERDALANIA DOSTAŁEM SIĘ NA MEDYCYNE !!!"

Kiepomen komentarzy: 427809.09.2022, 00:31

@Jakubhaba11: gratulacje. Jak ciężko było?

Garfield_pl komentarzy: 2763208.09.2022, 23:52

@Slaviola napisał: "Brakuje mi w drużynie trochę takiej zadziorności, podejścia do siatki, spojrzenie w oczy przeciwnikom z takim ciężkim, złowrogim wzrokiem.

Trochę Fornal jest taki, gdzie tam lubi zadzierać z przeciwnikami."

Jednym słowem brakuje Kubiaka ;)

Slaviola komentarzy: 1237508.09.2022, 23:51

@ZielonyLisc:

Tak, tylko gdzie te zaległe mecze potem pomieścić?

Mówi się o 2 kolejkach PL.

Garfield_pl komentarzy: 2763208.09.2022, 23:50

Marquinhos vs. FC Zürich:

69 minutes played

NaliniAFC komentarzy: 96608.09.2022, 23:49

Czytam że ma ta kolejka być odwołana przez żałobę z powodu śmierci królowej Elżbiety II

Aniiaa komentarzy: 8608.09.2022, 23:46

@TlicTlac: Mój brat jest kibicem Arsenalu i dużo z nim czasu spędziłam oglądając mecze. Zaczęło się od MŚ RPA w 2010 r., i potem w 2011 r. głównie oglądałam Ligę Mistrzów z udziałem Arsenalu. Mocno wtedy jakoś przeżyłam że odpadli z FC Barceloną i tak już mi zostało. Zaczęłam śledzić, interesować się, polubiłam piłkarzy: van Persiego, Fabregasa, Mikela, Walcotta itp. :) i tak już mi został w serduszku ten Arsenal. No i głównie kochałam oglądać tą piękną piłkę. A no i przez barwy bialo-czerwone, a patriotką jestem, więc to też mi się spodobało, że takie barwy mają :) a drugi mój klub to FC Barcelona ulubiony :)

Slaviola komentarzy: 1237508.09.2022, 23:42

W ogóle mam wrażenie, że cała światowa siatkówka się taka zrobiła.

Jakoś trochę za grzecznie ;)

Trochę Fornal jest taki, gdzie tam lubi zadzierać z przeciwnikami.

Pitu88 komentarzy: 215908.09.2022, 23:41

Oho, junajted wygrali z Arsenałem i już poczuli mistrzostwo, a tu taka szybka porażka..

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698208.09.2022, 23:40