Alexis zapolował na Lisy: Leicester 2-5 Arsenal!

Alexis zapolował na Lisy: Leicester 2-5 Arsenal! 26.09.2015, 16:51, 1732 komentarzy

Choć po pierwszej połowie wydawało się, że zwycięstwo Kanonierów nie jest jeszcze pewne, druga przyniosła nam świetną grę londyńczyków, którzy ze spokojem pokonali Leicester City 5-2. Głownym bohaterem tego starcia był Alexis Sanchez. Chilijczyk wreszcie się przełamał, zdobył hat-tricka i miejmy nadzieję, że zakończył serię złych spotkań.

Martwić może uraz Mathieu Flaminiego, ponieważ jeśli okaże się poważny, Arsene Wenger zostanie bez nominalnego defensywnego spotkania na batalię z Olympiakosem Pireus. Dziś jednak liczy się komplet oczek, a sytuacją kadrową będziemy zajmować się za kilka dni.

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini (21' Arteta), Cazorla - Ramsey (77' Oxlade-Chamberlain), Özil, Sanchez - Walcott (80' Giroud)

Leicester City: Schmeichel - De Laet, Huth, Morgan, Schlupp - Mahrez, Kantè, Drinkwater (77' Kramaric), Albrighton (64' Ulloa) - Okazaki (45' King), Vardy

W 7. minucie Mesut uruchomił Alexisa, podając mu futbolówkę na skrzydło. Po jego dośrodkowaniu i małym zamieszaniu Cazorla oddał strzał, ale piłkę z linii bramkowej wybił zawodnik gospodarzy.

Dwie okazje dla Lisów - najpierw Cech broni strzał Schluppa, później Vardy trafia w słupek. Nadal 0:0, a mecz się powoli rozkręca.

Leicester City zdobywa cudowną bramkę! Drinkwater posyła niesamowite górne zagranie na kilkadziesiąt metrów, Vardy idealnie przyjmuje futbolówkę, wbiega w pole karne Arsenalu i pokonuje Cecha. 0-1!

Goście odpowiadają celnymi strzałami Walcotta i Cazorli, natomiast ich rywale bliscy podwyższenia wyniku - Vardy'ego powstrzymała poprzeczka.

Theo zmienia rezultat spotkania! Podopieczni Wengera wychodzą z kontrą, Cazorla prostopadle gra do Walcotta, a ten świetnym strzałem po ziemi wyrównuje na 1-1! Piękna kontra w wykonaniu londyńczyków!

W 21. minucie Mikel Arteta zmienia kontuzjowanego Mathieu Flaminiego. Drugi defensywny pomocnik Kanonierów nabawił się urazu - najpierw Coquelin w starciu z Chelsea, teraz jego rodak w pojedynku z Lisami.

Alexis się przełamuje! Mesut magicznie podaje do Bellerina, ten wrzuca w szesnastkę i choć Walcott nie oddał uderzenia po tej centrze, do piłki dopadł Sanchez i z kilku metrów wstrzelił ją do bramki! 2-1!

W 38. minucie znów uaktywnił się Santi Cazorla, a futbolówka po jego próbie minęła słupek. Jakiś czas później Mahrez spróbował sprzed pola karnego, ale niecelnie. Doliczone 120 sekund, po których sędzia oznajmia gwizdkiem przerwę.

Ranieri przeprowadza roszadę - ściąga Okazakiego, wprowadza Kinga. Japończyk był dziś widoczny, lecz momentami bardzo niedokładny.

W 52. minucie strzał Alexisa został zablokowany przez Hutha. Rzut rożny nie przynosi większego zagrożenia. Chwilę później Chilijczyk znów w roli głównej - tym razem główkował po dośrodkowaniu Walcotta i jeszcze raz wywalczył korner.

Kolejna efektowna akcja londyńczyków. Özil wyśmienicie wrzuca w szesnastkę na głowę Sancheza, ten wyprzedza Schmeichela i daje Arsenalowi dwubramkowe prowadzenie! 3-1!

Znów świetnie piłką operują przyjezdni, a strzał Mesuta przyblokowany. Ulloa melduje się na placu boju, zmieniając Albrightona.

King ma okazję, ale nie trafia w światło bramki. Kontra Lisów, Mahrez powstrzymany. Już nie błyszczy, jak w innych meczach. Żółta kartka dla Artety za zagranie ręką.

Masowe wędrówki ludów: Oxlade-Chamberlain zastępuje Ramseya, a Giroud wchodzi za Walcotta w ekipie Arsenalu. Kramaric zmienia Drinkwatera u Lisów.

Hat-trick Alexisa w 81. minucie! Chilijczyk mija jednego z rywali, uderza z około dwudziestu metrów i kontynuuje demolkę na King Power Stadium! 4-1!

Cech broni w niezłym stylu strzały Vardy'ego i Mahreza. 34-latek pokazuje swoją klasę.

Petr Cech cudowną interwencją zatrzymuje Kramaricia, lecz nie ma nic do powiedzenia przy uderzeniu Vardy'ego. 2-4, ale to nic nie zmienia.

Ostatnie słowo dziś należy do Oliviera Girouda! Monreal dośrodkował po ziemi, a Francuz na dużym luzie wykorzystał tę sytuację! 5-2 w 93. minucie!

Arbiter zakończył spotkanie po upływie dziewięćdziesięciu czterech minut. Ważne trzy punkty na koncie Arsenalu.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
krzysiu357 komentarzy: 61828.09.2015, 20:42

panowie jakie autko proponujecie do 13 tys. hatchback, silnik 1.6 do 2.0. z niskim spalaniem, najlepiej diesel. rocznik min 2002, przebieg do 200 tys ??

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267228.09.2015, 20:40

simpllemann
Żałuj, bo Fiacik 125 już czeka.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.09.2015, 20:36

InArseneWeTrust123
Do końca roku zostały 94 dni. Brakuje 13 658 komentarzy. Musiałbym ich pisać w okolicach 145 dziennie. Niewykonalne, więc nagród nie będzie.

AlexVanPersie komentarzy: 806428.09.2015, 20:34

a)p19 albo simplemann, inni wymiękają po drodze:)
b)zadebiutuje i zostanie na stałe
c)też Afobe
d)miejmy nadzieję że tak, odpowiedź już jutro i w sobotę
e)raczej mou, fajnie byłoby ich oglądać jak po każdej porażce boją się, że ich wyrzucą. Niestety LVG popsuł tę zabawę, na razie

Lishen komentarzy: 27628.09.2015, 20:34

Ja mam w 5 lat 180 także spox : D Ale wole czytać niż pisać - nie mam nic wartego napisania

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.09.2015, 20:34

Ja również stawiam na simpllemana. Spokojnie dobije.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.09.2015, 20:33

simpllemann, jeden mniej do 50 000 ;p

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267228.09.2015, 20:31

simpllemann
jak dobijesz do 40k w tym roku to ci kupie auto. i telefon, bo wiem, że nie masz.

schnor25 komentarzy: 1854628.09.2015, 20:08

Ciekawe kogo Legia zatrudni za Berga. Mówi się o Czerczesowie, ale ten nie miałby łatwego życia u Nas - prędzej niż później zawodnicy zaczęli by grać przeciwko niemu.

schnor25 komentarzy: 1854628.09.2015, 20:07

marimoshi

Frączczak ;)

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267228.09.2015, 20:07

AVP
Nikogo nie wywalą, a szkoda, nikt do 50 nie dobije, szybciej go poczęstuja bananem.

marimoshi komentarzy: 472828.09.2015, 20:02

Niby Pogoń wygrała,ale miałbym zastrzeżenia co do tego karnego. Frątczak za łatwo się położył.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.09.2015, 20:00

Darmstadt, beniaminek Bundesligi miał bardzo ciężki początek sezonu. Grał z Schalke, Bayerem, Bayernem, Dortmundem i o dziwo poniósł tylko jedną porażkę.

kamilo_oo komentarzy: 2356728.09.2015, 19:57

No i Pogoń wiceliderem

AlexVanPersie komentarzy: 806428.09.2015, 19:55

Szukacie tematów do dyskusji? Przypomnę mój post z ostatniego dnia transferowego, wydaje się że tematy wciąż aktualne, a nawet bardziej.

"Prawdopodobieństwo jakiegokolwiek transferu jest tak niskie, że o wiele bardziej sensowna wydaje się dyskusja na takie tematy jak:

a)kto na k.com pierwszy przekroczy 50 000 komentów?
b) czy Reine Adelaide zadebiutuje w tym sezonie? i czy zostanie w drużynie na stałe?
c)kto wygra rywalizacje w Czampionszipie: Akpom czy Afobe?
d)czy Gabriel wygryzie Pera?
e)czy zwolnią LVG czy Mourinio w trakcie sezonu?"

Wpisywać odpowiedzi.

lays komentarzy: 3987128.09.2015, 19:48

In

No dokładnie i tego brakuje teraz na starcie, aczkolwiek jakby nie patrzec jest to i tak najlepszy start od paru sezonow bodajz.e

In

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267228.09.2015, 19:44

lays
u nas były bodźce przez 3 ostatnie lata.

lays komentarzy: 3987128.09.2015, 19:42

Można Van Geniusza nie lubić, nie szanować i nie zgadzać się z jego decyzjami, czy wydawaniem full hajsu, ale tu ma racje.

To dlatego co sezon sprowadzam nowych graczy, bo potrzebujemy nowych bodźców w zespole – dodaje Van Gaal.

Tego brakuje u nas.

TomHen1990 komentarzy: 67428.09.2015, 19:41

nSport+
Kanal 40 ;-)

Sparku komentarzy: 340228.09.2015, 19:40

MaciekGooner
A ja mam pytanie czy byl tutaj kiedys temat Wilsher vs Ramsey?

hochland komentarzy: 39728.09.2015, 19:35

Panowie pokazują nas jutro na którymś z kanałów NC+ ?

marimoshi komentarzy: 472828.09.2015, 19:23

Skoro Ox nie potrafi wygryźć tak marnego skrzydłowego jakim jest Ramsey to czy wskazany jest transfer na PS?

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267228.09.2015, 19:18

MAciekGooner
Zapodaj ciekawszy temat. Seks borsuków, żab czy czegoś innego to będzie ciekawiej

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333028.09.2015, 19:16

W roli kapitana chciałbym Kosę. :)

Sparku komentarzy: 340228.09.2015, 19:08

Dla mnie tez Aaron na kapitanie powinnien byc :)

fabregas1987 komentarzy: 2581528.09.2015, 19:00

Prawdziwym kapitanem byłby Jack za kilka lat, kiedy zmężnieje i przestanie łapać tyle kontuzji, jeśli to w ogóle możliwe.

Mihex komentarzy: 2360428.09.2015, 18:59

Arsenal4Ever14
Tylko w fazie grupowej. Potem już zależy od tego kto awansuje dalej :p

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333028.09.2015, 18:59

Hmmm, jeżeli się mylę to proszę poprawcie Mnie. W u19 jest tak, że Oni graja mecze w LM z takimi samymi drużynami jak drużyna Wengera? Tam nie ma losowania?

kanonier995 komentarzy: 54428.09.2015, 18:50