Alexis zapolował na Lisy: Leicester 2-5 Arsenal!

Alexis zapolował na Lisy: Leicester 2-5 Arsenal! 26.09.2015, 16:51, 1732 komentarzy

Choć po pierwszej połowie wydawało się, że zwycięstwo Kanonierów nie jest jeszcze pewne, druga przyniosła nam świetną grę londyńczyków, którzy ze spokojem pokonali Leicester City 5-2. Głownym bohaterem tego starcia był Alexis Sanchez. Chilijczyk wreszcie się przełamał, zdobył hat-tricka i miejmy nadzieję, że zakończył serię złych spotkań.

Martwić może uraz Mathieu Flaminiego, ponieważ jeśli okaże się poważny, Arsene Wenger zostanie bez nominalnego defensywnego spotkania na batalię z Olympiakosem Pireus. Dziś jednak liczy się komplet oczek, a sytuacją kadrową będziemy zajmować się za kilka dni.

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini (21' Arteta), Cazorla - Ramsey (77' Oxlade-Chamberlain), Özil, Sanchez - Walcott (80' Giroud)

Leicester City: Schmeichel - De Laet, Huth, Morgan, Schlupp - Mahrez, Kantè, Drinkwater (77' Kramaric), Albrighton (64' Ulloa) - Okazaki (45' King), Vardy

W 7. minucie Mesut uruchomił Alexisa, podając mu futbolówkę na skrzydło. Po jego dośrodkowaniu i małym zamieszaniu Cazorla oddał strzał, ale piłkę z linii bramkowej wybił zawodnik gospodarzy.

Dwie okazje dla Lisów - najpierw Cech broni strzał Schluppa, później Vardy trafia w słupek. Nadal 0:0, a mecz się powoli rozkręca.

Leicester City zdobywa cudowną bramkę! Drinkwater posyła niesamowite górne zagranie na kilkadziesiąt metrów, Vardy idealnie przyjmuje futbolówkę, wbiega w pole karne Arsenalu i pokonuje Cecha. 0-1!

Goście odpowiadają celnymi strzałami Walcotta i Cazorli, natomiast ich rywale bliscy podwyższenia wyniku - Vardy'ego powstrzymała poprzeczka.

Theo zmienia rezultat spotkania! Podopieczni Wengera wychodzą z kontrą, Cazorla prostopadle gra do Walcotta, a ten świetnym strzałem po ziemi wyrównuje na 1-1! Piękna kontra w wykonaniu londyńczyków!

W 21. minucie Mikel Arteta zmienia kontuzjowanego Mathieu Flaminiego. Drugi defensywny pomocnik Kanonierów nabawił się urazu - najpierw Coquelin w starciu z Chelsea, teraz jego rodak w pojedynku z Lisami.

Alexis się przełamuje! Mesut magicznie podaje do Bellerina, ten wrzuca w szesnastkę i choć Walcott nie oddał uderzenia po tej centrze, do piłki dopadł Sanchez i z kilku metrów wstrzelił ją do bramki! 2-1!

W 38. minucie znów uaktywnił się Santi Cazorla, a futbolówka po jego próbie minęła słupek. Jakiś czas później Mahrez spróbował sprzed pola karnego, ale niecelnie. Doliczone 120 sekund, po których sędzia oznajmia gwizdkiem przerwę.

Ranieri przeprowadza roszadę - ściąga Okazakiego, wprowadza Kinga. Japończyk był dziś widoczny, lecz momentami bardzo niedokładny.

W 52. minucie strzał Alexisa został zablokowany przez Hutha. Rzut rożny nie przynosi większego zagrożenia. Chwilę później Chilijczyk znów w roli głównej - tym razem główkował po dośrodkowaniu Walcotta i jeszcze raz wywalczył korner.

Kolejna efektowna akcja londyńczyków. Özil wyśmienicie wrzuca w szesnastkę na głowę Sancheza, ten wyprzedza Schmeichela i daje Arsenalowi dwubramkowe prowadzenie! 3-1!

Znów świetnie piłką operują przyjezdni, a strzał Mesuta przyblokowany. Ulloa melduje się na placu boju, zmieniając Albrightona.

King ma okazję, ale nie trafia w światło bramki. Kontra Lisów, Mahrez powstrzymany. Już nie błyszczy, jak w innych meczach. Żółta kartka dla Artety za zagranie ręką.

Masowe wędrówki ludów: Oxlade-Chamberlain zastępuje Ramseya, a Giroud wchodzi za Walcotta w ekipie Arsenalu. Kramaric zmienia Drinkwatera u Lisów.

Hat-trick Alexisa w 81. minucie! Chilijczyk mija jednego z rywali, uderza z około dwudziestu metrów i kontynuuje demolkę na King Power Stadium! 4-1!

Cech broni w niezłym stylu strzały Vardy'ego i Mahreza. 34-latek pokazuje swoją klasę.

Petr Cech cudowną interwencją zatrzymuje Kramaricia, lecz nie ma nic do powiedzenia przy uderzeniu Vardy'ego. 2-4, ale to nic nie zmienia.

Ostatnie słowo dziś należy do Oliviera Girouda! Monreal dośrodkował po ziemi, a Francuz na dużym luzie wykorzystał tę sytuację! 5-2 w 93. minucie!

Arbiter zakończył spotkanie po upływie dziewięćdziesięciu czterech minut. Ważne trzy punkty na koncie Arsenalu.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
dawidsk komentarzy: 245128.09.2015, 17:01

gothegunners1886

no zgadzam się, mało jest dobrych napastników. Więc może nawet lepiej zostać z tym co mamy i liczyć że Walcott porządnie wystrzeli na tej pozycji :)

dawidsk komentarzy: 245128.09.2015, 17:00

Gabriel jak gra z Koscielnym to są nie do przejścia, poza tym w końcu kolejny piłkarz w kadrze z charakterem. Merte na zmianę.

gothegunners1886 komentarzy: 309828.09.2015, 16:59

dawidsk

Mało takich na rynku..

dawidsk komentarzy: 245128.09.2015, 16:59

WilSHARE

No właśnie, tak jak mówię mamy 3 DM i Chambersa który może tam grać. Jedyne czego bym się doczepił to brak napastnika z takiej naprawdę najwyższej półki ale jak Welbeck jest zdrowy to i tak mamy 3 solidnych napastników.

gothegunners1886 komentarzy: 309828.09.2015, 16:58

dawidsk

Lepszego obrońcy by grał w parze z Kościelnym jak mamy walczyć o BPL i co najważniejsze o LM a jeśli kupimy napastnika to nie będzie on świetny i tutaj jest też problem moim zdaniem..

dawidsk komentarzy: 245128.09.2015, 16:57

MaciekGoooner

Może poprzyj swoje zdanie jakimiś argumentami xd ja się trochę rozpisałem :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.09.2015, 16:56

Przecież mamy Coquelina. Chelsea też ma tylko Maticia, jak nie to zostaje z Ramiresem, którego ja bym nie chciał nawet z Flaminiego.

dawidsk komentarzy: 245128.09.2015, 16:54

Spójrzcie jeszcze tylko na Manchester City. Zrobili oni super zakupy. I gdzie są? 2 punkty przed nami, to jest spokojnie do nadrobienia, a dostają w dupe z totkami których pare dni wcześniej rozwalił sam Flamini(!) xD

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.09.2015, 16:52

Niczego nam nie brakuje. Mamy świetny skład. 3 punkty do lidera, z którym teraz gramy w lidze. W CoC gramy z ogórkami, z którymi w sumie gra się najciężej, ale nasze rezerwy dadzą radę. W CL kwestia dwóch meczów, gdy wbijemy na naszą pozycję, tj. 2 i lecimy

dawidsk komentarzy: 245128.09.2015, 16:49

A kogo potrzebujemy? serio chcesz mieć czterech defensywnych pomocników w składzie? jak odejdzie Arteta/Flamini - wtedy będzie trzeba o tym myśleć. Swoją drogą powinno się to stać przed sezonem i racja, wtedy musielibyśmy kupić kogoś w zastępstwie. Ale 4 DM to głupi pomysł :)

gothegunners1886 komentarzy: 309828.09.2015, 16:45

dawidsk

Nie tylko brakuje nam napastnika..

dawidsk

AaronLieber27 komentarzy: 612728.09.2015, 16:44

Nie ma wyjscia albo Ramsey zagra w srodku pomocy albo Chambers. A tak wgl to co sie stalo Artecie?

AaronLieber27 komentarzy: 612728.09.2015, 16:43

Radwanska niezle dostaje od Venus. Moze miala zbyt malo odpoczynku po wygranej w Tokio

new_star komentarzy: 6853 newsów: 928.09.2015, 16:25

czuję, że jutro Ramsey zagra u boku Coquelina a Santi na ławce.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 528.09.2015, 16:14

@ Rafson95:

Zgadzam się. Mecz z Chelsea faktycznie nie był najlepszy w jego wykonaniu. Wręcz bardzo słaby. Nikt jednak nie gra stu meczów na poziomie. Początek sezonu, "nowa" pozycja, czy musiał od razu wchodzić na najwyższe obroty? Zachowujesz się tak jakby Giroud miał wszystkie mecze wybitne i nie było spotkania, w którym zniknął. Problem, że jest zupełnie inaczej. Francuz niejednokrotnie przechodził obok spotkania i wszyscy o tym dobrze wiemy. Zwracałem uwagę już, że mecz z Newcastle to nie jest dobry przykład, bo tam zabrakło mu jedynie skuteczności. Walcott rzadko jest niewidoczny jak w meczu o Tarczę. Wręcz przeciwnie. Ma nadzwyczajnie niezwykłą umiejętność znajdowania się w wielu sytuacjach bramkowych co pokazuje początek tego sezonu. W tym aspekcie zdecydowanie przewyższa Oliviera. Nabierze rytmu to i wykończenie znowu przyjdzie, tak jak było przed kontuzją. Zobaczymy jak zagra w LM, bo tam grać będziemy tylko i wyłącznie w ataku pozycyjnym, czyli według Ciebie powinien być niewidoczny. Poza tym nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek napisał, że jesteś głupi. Masz swoje zdanie - w porządku, ja staram się po prostu pokazać Ci, że jest inaczej. Argumenty podaję za każdym razem. Czas ostatecznie pokaże kto ma rację choć na ten moment wydaje się, że to Anglik jest pierwszą opcją w ataku.

dawidsk komentarzy: 245128.09.2015, 16:13

Nie rozumiem skąd ten płacz, Coquelin już wrócił do treningów, a od biedy na DM może grać Chambers... Poza tym tak jak mówi Ashburton, gdzie tu wina Wengera? Mamy 3 DM, w tym 2 doświadczonych. Po co nam następny? Będzie taka potrzeba dopiero w następnym sezonie (Arteta i Flam sie starzeją). Miejsce gdzie potrzebowaliśmy wzmocnienia to tylko i wyłącznie ŚN. Takie jest moje zdanie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.09.2015, 16:12

Arteta już się w poprzednim sezonie posypał. W Evertonie też nie miał lekko z kontuzjami.

MarcinQT komentarzy: 260428.09.2015, 16:05

Jednak można się spodziewać, że 33-letni piłkarz może być podatny na urazy.

Ashburton komentarzy: 450728.09.2015, 16:03

No tak, przecież to wina Wengera że dostali kontuzji.

Półgłówki.

MarcinQT komentarzy: 260428.09.2015, 16:00

Obstawiam, że wyjdzie Ramsey + Cazorla i OX na boku w miejsce Ramseya. Coquelina nie będą jeszcze ryzykować w podstawie i wejdzie tylko na 15-30min w 2 połowie, żeby złapać trochę ogrania przed MU.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 328.09.2015, 15:54

Arteta i flamini obaj kontuzjowani?

Hahahahhaa, Cisnę na Wengera w takim razie od teraz.

lukasz845 komentarzy: 455428.09.2015, 15:53

Bielik do podstawy :D

mallen komentarzy: 2123928.09.2015, 15:53

"Arteta & Flamini both injured."

Nie nie potrzebujemy DM'a!!!!!!!!!!!

mallen komentarzy: 2123928.09.2015, 15:52

COX już trenował z zespołem, mam nadzieję że się nie pospieszyli...

gothegunners1886 komentarzy: 309828.09.2015, 15:40

dailystar.co.uk/sport/football/467210/Jamie-Redknapp-Alexis-Sanchez-holds-the-key-to-Arsenal-s-title-challenge

Mieszkoos komentarzy: 2028.09.2015, 15:30

Co do walcotta zauważcie tylko jak bardzo poprawił celność podań na N, moim zdaniem dzięki temu teraz na tej pozycji sprawuje się o wiele lepiej i cała gra się jako tako układa. Bo na początku sezonu to co 3 podanie miał celne, a teraz w miarę skutecznie odgrywa (niestety tylko nogami), dzięki czemu nasza gra znacznie plusuje, kiedy jest on w składzie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.09.2015, 15:30

bundesliga.onet.pl/bramki/robert-lewandowski-wszystkie-101-bramek-dla-borussii-i-bayernu/dwebqd#tw=sport

podrzucam link do 101 goli lewego w 7 minut w bundeslidze , jakby ktos chciał spojrzec

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.09.2015, 15:12

Wenger confirms Coquelin is back in training & should be OK to face @olympiacos_org. Arteta & Flamini both injured. #afc

Dziadki się posypały.

songoku95 komentarzy: 2348628.09.2015, 15:08

Wojtek w kadrze Romy na mecz z BATE :)

rafi_i komentarzy: 421828.09.2015, 15:03

witam, jest tu ktos kto byl na naszym meczu ligowym na Emirates ? bardzo chcialbym sie wybrac i mam kilka pytan ;]

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.09.2015, 15:02

Ciekawostka

6068 dni Fiorentina czekała by usiasc wczoraj na fotelu lidera w seria A , ostatni raz było to w sezonie 98/99 14 lutego .

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.09.2015, 14:56

hot995;

"Skoro uważasz, że Walcott jest bezużyteczny w ataku pozycyjnym, to chyba logiczne, że wolisz gladiatora na ataku - albo wóz albo przewóz."

Nie. To nie jest takie proste. Uważam, że wszystko na świecie cały czas się zmienia i nic nie jest dane na zawsze. Wolę Giroud w ataku, ale to Walcott jest w lepszej formie i na niego bym stawiał.

Nie zgadzam się po prostu ze stwierdzeniem, że Walcott to dobry środkowy napastnik, bo tak nie jest. Gra w ataku, bo Giroud gra padlinę, a lepszej opcji nie ma.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.09.2015, 14:52

Z przeciętnym napastnikiem bym nie przesadzał.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.09.2015, 14:48

Heh nie sądzilem, ze słowo które mi zacenzurowali może być tak ostrym wulgaryzmem że az mi zagwiazdkuja.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.09.2015, 14:46

Za to Giroud po każdym meczu w podstawie jest wyzywany od drewna, bo nie strzela goli. Walcott daje nam więćj i żadna gra na ściane i inne *******y tego nie zmienią. Theo strzela sporo goli mimo, ze gra na tej pozycji od paru spotkań dopiero, wychodzi do piłek, ma sporo sytuacji, piłka go szuka w polu karnym. Poza tym nabiera doświadczenia na tej pozycji i juz widać efekty, a może byc tylko lepiej. A Giroud? Był, jest i będzie tylko przeciętnym napastnikiem. A ta wasza "gra na ściane" to żadna zaleta, a raczej wada, bo jak gramy z nim i klepiemy przed 16 to nie da sie na to patrzeć. 85% posiadania a wynik 0:1/1:1 )po own goal) i żadnego zagrożenia pod bramką byle West Hamu czy Sunderlandu.

schnor25 komentarzy: 1854628.09.2015, 14:38

Na pozycyjny tylko z Giroud, bo Theo ze swoimi warunkami fizycznymi nic Nam nie daje. Ani centra z bocznych sektorów nie wchodzi w grę, ani granie na ścianę.

songoku95 komentarzy: 2348628.09.2015, 14:34

Czy pasuje na atak wydaje mi się że tak. 13 goli w 14 meczach jak zaczynał spotkanie od 1st minut, czego chcieć więcej od napastnika?
Czy do ataku pozycyjnego się nadaje? Hmmm z Ncastle miał kilka sytuacji, aczkolwiek brak skuteczności, uważam że Theo potrafi się ustawić w polu karnym, nawet w sobote całkiem nieźle się zastawiał. Oczywiście w powietrzu gra tragicznie, ale cóż nie można mieć wszystkiego.

Tak jak hot wspomniał, Sanchez i Ozil na pewno na tym zyskują a to cieszy.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.09.2015, 14:32

Aż strach napisać coś w swoim profilu bo może to zostać wykorzystane przeciwko nam.

Rafson95 komentarzy: 1054928.09.2015, 14:29

no fajnie, gra dobrze, strzela.
Ale czy to nagle świadczy o tym że jest idealnym napastnikiem dla AFC lub o tym że jest lepszy od Girouda w ataku pozycyjnym? No chyba nie
Idelny dla nas to był Van Persie a Theo jest o niego co najmniej klase gorszy

songoku95 komentarzy: 2348628.09.2015, 14:26

kolejnym argumentem jest bodaj 13 goli w 14 występach od 1st minut.

Theo strzela, nie? Żiru daje dużo z ławki, póki to dobrze działa to po co dyskutować? Jak Theo się zatnie i to wtedy będziemy rotować, na chwile obecną Theo gra z coraz większą pewnością, jak dla mnie to świetna wiadomość i się cieszę z takiego obrotu spraw. Od dawana mówiłem że chce zobaczyć Alexisa i Theo razem w 1st linii.

ansgar90 komentarzy: 8728.09.2015, 14:25

@schnor25 SC Bastia :D

Rafson95 komentarzy: 1054928.09.2015, 14:22

A jedynym argumentem hota będzie to, że jestem głupi, bo mam wpisanego Girouda w rubryce ulubiony piłkarz :D

Rafson95 komentarzy: 1054928.09.2015, 14:21

Walcott jest bezużyteczny w ataku pozycyjnym. Nie wiem jak w ogole można się z tym kłócić. Najprostszy przykład? Mecz z Chelsea o Tarcze gdzie zaliczył 5 celnych podań.
Z Newcastle też go nie było wcale widać. W ataku pozycyjnym Oli bije Theo na głowe

Sparku komentarzy: 340228.09.2015, 14:16