Arsenal deklasuje Huddersfield i wygrywa 5:0!

Arsenal deklasuje Huddersfield i wygrywa 5:0! 29.11.2017, 21:48, Michał Koba 863 komentarzy

Powiedzieć, że dzisiejszy mecz Arsenalu z Huddersfield przebiegał pod dyktando gospodarzy, to jak nie powiedzieć nic. Kanonierzy bowiem całkowicie zdominowali rywala. Ustawiali pressing od razu po stracie piłki, którą niemal bez przerwy operowali i to w ładnym dla oka stylu, a do tego cała formacja obronna spisywała się bez zarzutu, przez co ekipa The Terries poza jedną, dwoma sytuacjami nie zmusiła Petra Čecha do wielkiego wysiłku.

I choć w pierwszej połowie piłkarze Arsenalu nie potrafili do efektownej gry dołożyć efektów w postaci bramek, to w drugiej rozstrzelali się na dobre. Do trafienia Lacazette'a z 3. minuty meczu dwie bramki dołożył Giroud i po jednej Alexis i Özil. Trzy gole w cztery minuty zabiły mecz, a zawodnicy Arsenalu do ostatniego gwizdka mogli cieszyć się grą. Jeśli za trzy dni The Gunners zaprezentują się tak jak dziś, to o wynik w potyczce z Manchesterem United możemy być spokojni.

Oto składy, w jakich zaprezentowały się oba zespoły:

Arsenal: Čech - Koscielny, Mustafi, Monreal - Bellerin, Ramsey (73' Wilshere), Xhaka, Kolasinac - Özil, Sanchez (73' Welbeck) - Lacazette (46' Giroud)

Huddersfield: Lössl - Schindler, Zanka, Cranie - Hadergjonaj, Hogg (78' Whitehead), Mooy (74' Williams), Löwe - Kachunga, Mounie (74' Depoitre), Quaner

Kanonierzy już od pierwszych minut meczu postawili na wysoki pressing i to się dość szybko opłaciło. Już w 3. minucie świetnym podaniem piętą popisał się Aaron Ramsey, który wypuścił tym samym Lacazette'a na czystą pozycję. Francuz nie mógł zmarnować takiej okazji i dał Arsenalowi prowadzenie. Cała pierwsza połowa obfitowała w wiele efektownych zagrań po stronie podopiecznych Wengera i tylko niedokładność przy ostatnim podaniu sprawiła, że do szatni piłkarze schodzili przy wyniku 1:0.

Pod koniec regulaminowych 45 minut strzelec pierwszego gola, Lacazette, trzymał się za udo i chyba ze względów zachowawczych po zmianie stron na boisku pojawił się Olivier Giroud. Z jednej strony szkoda, bo Alexandre do czasu opuszczenia murawy był bardzo żywiołowym graczem i mógł dziś powiększyć swój dorobek strzelecki o jeszcze kilka trafień. Z drugiej jednak w końcu więcej niż kilkanaście minut na boisku otrzymał Giroud, którego po prostu nie można nie darzyć sympatią, a który przy tym potrafi się za tę sympatię odwdzięczyć.

Ulubieniec kibiców z Emirates Stadium wykorzystał swoją szansę, bo pomimo jednej zmarnowanej przez niego stuprocentowej sytuacji, zdołał dwukrotnie pokonać Lössla. Najpierw w 68. minucie po fantastycznej akcji zespołowej, której motorem napędowym był Özil, uderzył przy bliższym słupku, a potem w 87. minucie wykorzystał zdecydowane wejście w pole karne Kolasinaca i posłał futbolówkę pod poprzeczkę. Ten występ reprezentanta Francji pokazał, że cały czas potrafi on trafiać do siatki rywala i nie zmienił tego fakt, że w tym sezonie Oli nie gra w Premier League od pierwszych minut. Ciężko bowiem oceniać formę Girouda na podstawie meczów w Lidze Europy, gdzie za swoimi plecami ma on nie Özila i Sancheza, ale Coquelina czy Walcotta. Arsene Wenger może więc desygnować do składu napastnika w zależności od taktyki, a cała drużyna nie straci przy tym na jakości, a po prostu zmieni styl w ofensywie.

Świetne zawody rozegrał dziś też Mesut Özil. Niemiec przez cały mecz posyłał efektowne piłki do sowich partnerów, a jedno równie jakościowe prostopadłe podanie od Ramseya zamienił na gola. Do swoich statystyk dołożył jeszcze dwie asysty. Pierwszą przy golu Girouda, kiedy to były gracz Realu przebiegł z okolic 30. metra, grając z parterami z zespołu na jeden kontakt, by na końcu z lewej strony boiska wyłożyć piłkę napastnikowi The Gunners. Minutę później z drugiego skrzydła miękkim podaniem odnalazł Sancheza, który nie zwykł marnować strzałów z pola bramkowego. Potwierdziła się więc reguła, wedle której jeśli Arsenal gra dobrze, to Özil gra fantastycznie. Czekamy więc już tylko na takie spotkanie, w którym Kanonierów do boju popchnie właśnie reprezentant Niemiec.

Ciężko po dzisiejszym spotkaniu wyróżnić kogoś jeszcze, bo tak naprawdę trzeba by napisać kilka słów o niemal każdym zawodniku. Dwie asysty, podobnie jak Özil, zanotował przecież także Ramsey, Kolasinac, pomimo kilku strat, straszył rywali zdecydowanymi wejściami, a trójka londyńskich obrońców przez całe 90 minut nie dawała rozwinąć skrzydeł przeciwnikom. Arsenal po prostu jako zespół rozegrał dziś jeden z lepszych meczów w tym sezonie. Widać było, że piłkarze Wengera chcieli to spotkanie wygrać, walczyli o każdy centymetr boiska, operowali piłką według wzorcowych zasad Wengerballa, a do tego wszystkiego dołożyli solidną grę defensywną. Nawet jeśli ktoś popełnił błąd, to zaraz albo sam go naprawiał, albo pojawiał się kolega z zespołu i ratował z opresji. Pozostaje więc liczyć na to, że w sobotę The Gunners, niesieni dzisiejszym triumfem, pokażą niezły kawałek futbolu i zdobędą trzy punkty w starciu z Manchesterem United.

Oceń Kanonierów po meczu z Huddersfield Town!

Huddersfield TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne
Argudo komentarzy: 10886 newsów: 629.11.2017, 22:45

No dobra, to może być jednak dobra kolejka, jak dojdą bonusy to mogę mieć około 50 punktów ;D

schnor25 komentarzy: 1854629.11.2017, 22:43

@Gunner012: Jak mu starczy pary chociaż przez 3/4 sezonu, to wg mnie gracz sezonu.

Gunerxxx komentarzy: 236429.11.2017, 22:43

Wynik nie odzwierciedla gry, tylu strat i niedokładnych zagrań dawno nie widziałem. Jakbym oglądał jakąś drużynę z Ekstraklasy.

Salah też wejście smoka jak Girodu.

Ej, ej AceLFC mówiłem, że wygracie 3-0 na luzie? To mi wytknąłeś, że odważnie, że bramki na wyjeździe nie stracicie :P

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 229.11.2017, 22:42

Jazda, teraz tylko 10 pkt. To jest do odrobienia. W sobotę chcę widzieć powtórkę z 3-0.

Reucik komentarzy: 93729.11.2017, 22:42

Super mecz, mam nadzieję że chłopaki teraz utrzymają zwyżke formy na dłużej, oby w styczniu nie doszło do za dużych roszad w składzie. Jestem też zadowolony że Wilshere zmienił Ramseya na pozycjach, nie pamietam kiedy ostatni raz takie coś nastąpiło, ale dla mnie powinna to być naturalna zmiana na tej pozycji szczególnie jak trzeba rozmontować jakąś ciężką defensywe. COYG znowu zaczynają cieszyć chłopaki.

mitmichael komentarzy: 4924329.11.2017, 22:41

Salah prze typ 11 bramek najlepszy strzelec ligowy

PrzeArs komentarzy: 278429.11.2017, 22:41

Arsenal PANY haha . Oby tak dalej :)

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041329.11.2017, 22:41

Była dzisiaj moc, byle do soboty. Dobrej nocy Kanonierzy!

COYG!

Lepiej zeby swieci nie przegrali tego meczu, CIty sie zbliza do naszego rekordu 14 zwyciestw z rzedu

Meirid komentarzy: 61729.11.2017, 22:40

Jurgen, rozgrzeszam cię za to, ze Salah nie rozpoczął meczu od pierwszej minuty. 0:3 dla LFC.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 229.11.2017, 22:40

Orientujecie się może gdzie wrzucają całe mecze?

W sobotę nie będę mógł obejrzeć spotkania z United, a na pewno nie całego.

Więc chciałbym jeszcze w sobotę obejrzeć sobie powtórkę.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161729.11.2017, 22:40

kubex komentarzy: 575529.11.2017, 22:40

Liverpool 3:0

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 329.11.2017, 22:40

Salah x2. Niemozliwy jest

KochamArsenal88 komentarzy: 100329.11.2017, 22:40

Myślicie że Laca? Kontuzja czy coś małego i Wenger nie chciał ryzykować jego zdrowia?
Oby był zdrowy na United, mega mi się podobało jak gral w pierwszej połowie.

lordoftheboard komentarzy: 824029.11.2017, 22:40

Rooney lubi pakować Westhamowi z połowy boiska.

Arsenal96l komentarzy: 502729.11.2017, 22:39

Bramka Rooneya nic specjalnego szczerze

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11729.11.2017, 22:39

Mesut, podpisz :D

schnor25 komentarzy: 1854629.11.2017, 22:39

Oby więcej takich pięknych dni i zwycięstw! Wenger i piłkarze mogą czuć dumę z wykonanego zadania. Przynieśli fanom ogromną radość gromiąc Huddersfield 5:0.

Moczyknur komentarzy: 185629.11.2017, 22:39

City 1-1 hahah

Leehu komentarzy: 1049629.11.2017, 22:38

No to kwartet GOAL załadował dziś 5 bramek. Czekamy na to co pokaże z United tam tak łatwo raczej nie będzie. :)

Meirid komentarzy: 61729.11.2017, 22:38

Everton odkleja się od strefy spadkowej - 4:0. Za to West Ham dalej się do niej przykleja.

Ranczomen komentarzy: 1236229.11.2017, 22:38

Go Soton jeszcze 1 plisss.

Rider komentarzy: 242229.11.2017, 22:38

@Armata500
zobaczymy jak zagra Ozil w meczu z United :)

Mihex komentarzy: 2360429.11.2017, 22:38

Swoją drogą, kiepskawi dzisiaj sędziowie :P
Dwa karne (dla obu drużyn) niepodyktowane. Gole Ozila i Girouda (pierwszy) ze spalonych. :P

Kysio2607 komentarzy: 1336029.11.2017, 22:38

Słaba ta liga, ze pogrążony w kryzysie Everton ma 2 pkt straty do 9 miejsca.

damianARSENAL komentarzy: 855929.11.2017, 22:38

Ludzie, jakie wracamy do mistrza? Po meczu United znowu będzie weryfikacja naszych marzeń

kamilo_oo komentarzy: 2356729.11.2017, 22:38

City też się coś zacięło

lordoftheboard komentarzy: 824029.11.2017, 22:38

Everton się budzi?

Womanizer komentarzy: 993829.11.2017, 22:38

Jak ktoś nie widział bramki Rooneya na 3-0 to polecam, z własnej połowy strzelił jakieś 60 metrów xDDD

mistiqueAFC komentarzy: 2676929.11.2017, 22:38

@Gunner012: Ty już lepiej nie myśl ;)

pumeks komentarzy: 2080829.11.2017, 22:37

Jakby ktoś chciał obejrzeć końcówki meczów :)

Meirid komentarzy: 61729.11.2017, 22:37

@Gunner012: miejsce KFC to brak europejskich pucharów i maksymalnie 8 miejsce w lidze.

Elastico07 komentarzy: 1256829.11.2017, 22:37

Teraz trzymać kciuki za Świętych i wracamy do gry o mistrza ;)

Mihex komentarzy: 2360429.11.2017, 22:36

Fajny mecz, przyjemnie się oglądało. Szkoda kontuzji Lacazette. Ozil MOTM.

Ranczomen komentarzy: 1236229.11.2017, 22:36

@Gunner012: Nie? Niech zostaną upokorzeni jak najszybciej.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 629.11.2017, 22:36

Teraz przyznać się: Kto trafił wynik w typerze? ;D

Slaviola komentarzy: 1237729.11.2017, 22:36