Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!

Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26! 19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk 2142 komentarzy

Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.

Triumf po latach starań

Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.

Obrona kluczem do sukcesu

Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.

Decydujące momenty

Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.

Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.

Premier League autor: Mateusz Kolebuk źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Armata500 komentarzy: 4677 newsów: 13020.05.2026, 13:50

Oj, oczywiście koszulki 26/27 :D

Armata500 komentarzy: 4677 newsów: 13020.05.2026, 13:50

Pany, chcę zrobić zakupy w sklepie Arsenalu, doradźta.

Koszulka 25/26 zwykła z nazwiskiem RICE 41 na plecach + granatowa bluza z obustronnym nadrukiem Champions, a z tyłu także mistrzowski skład

Czy koszulka 25/26 ze złotym nadrukiem CHAMPIONS i numerem 26 z tyłu + ta sama bluza?

Waham się nad koszulkami. Dodam, że koszulka okolicznościowa Champions to 150 zł droższa jest, dlatego jednak na razie bardziej skłaniam się ku koszulce z Ricem :)

Be4Again komentarzy: 657720.05.2026, 13:46

@Szogun: Barcola będzie do wzięcia i niewykluczone, że pójdzie łączony deal GM+$(30-40mln) za Barcole. PSG od dawna wykazywało zainteresowanie GM. Do rotacji z Kvarą jak znalazł. Jednak Alvarez? Po pierwsze tam by trzeba było sypnąć 100mln+, a i tak pewnie Atletico by się nie ugięło. Ostatnio nawet prezes ATM oficjalnie się wypowiedział, że nie ma opcji żeby Alvarez został sprzedany. Chcą przebudować drużynę, odchodzi Griezman, Koke ma zaraz 35lat i potrzeba im nowych twarzy, a Alvarez ma być centralną postacią tego projektu.

Coś czuję, że Havertz+Gyo będą naszym jedynym duetem napastników na nowy sezon. Plus Merino w razie kryzysu.

Nicsienieda komentarzy: 3814 newsów: 120.05.2026, 13:45

Trochę kontrowersyjne pytanie, ale obiektywnie ta drużyna już osiągnęła to samo w trakcie jednego sezonu, a może zrobić nawet więcej, niż kultowy skład Invincibles i z finału LM 2006. Tyle się wspomina o tamtych zawodnikach i tamtym finale. Czy ta drużyna już nie plasuje się w tym samym gronie? Z jednej strony Henry, Berkhamp, Vieira, ale z drugiej strony Saliba, Raya, Rice.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1336220.05.2026, 13:44

@vitold:

Jak ty tak temu Gyokeresowi staty wyliczasz to nie dziwi mnie że tak do niego walisz

adek504 komentarzy: 501320.05.2026, 13:43

Czy ja dobrze widze, ze w sumie Arteta nie przewija sie na tych relacjach ze świętowania i nigdzie go tam nie ma?

thegunner4life komentarzy: 1149620.05.2026, 13:39

@malyglod:
Nie odpisałeś mi na poprzedni post ;(

Szogun komentarzy: 34429 newsów: 320.05.2026, 13:33

Arsenal idzie podobno i po Barcole i po Alvareza plus po tego chłopaczka z WHU.

vitold komentarzy: 858920.05.2026, 13:32

@SunTzu: Ja to serio tak wyliczyłem xd ale siara

Marcel90 komentarzy: 1094520.05.2026, 13:32

City powinno uczyc sie od Hincapiego jak w pore zdjac gacie zeby sie nie zesrac metr przed kiblem ;)

vitold komentarzy: 858920.05.2026, 13:31

@SunTzu: pozdrawiam dziękuję ja z matmy miałem 2

adek504 komentarzy: 501320.05.2026, 13:29

@Be4Again napisał: "Zostawił nas w połowie sezonu z tuzinem niedokończonych spraw tylko dlatego, że pewien otyły Grek obiecał mu gruszki na wierzbie."

DS to nie trener, właściwie okres pod letnim oknie jest najlepszy do odejścia, bo najważniejsze okno czyli letnie zostało przeprowadzone, w zimę zawsze albo jest mało roboty albo w ogole, do tego klub miał praktycznie cały rok na przeprowadzenie rekrutacji

Jak dla mnie to byl dobry czas, bo jakby zostawil w maju to nagle by sie okazalo ze nowy dyrektor nie miałby żadnego planu na okno

SunTzu komentarzy: 117020.05.2026, 13:28

@vitold napisał: "Dokładnie tak. Cała formacja ofensywna ma jedynie 57% więcej bramek od samego Gyokeresa (21 vs 49),"
Panie Vitoldzie. Procenty inaczej sie liczy.
Gole Gyokeresa stanowia 42% z 49 czyli on ma 58% mniej. Natomiast ofensywa zdobyla 233% więcej bramek niz on sam czyli czyli roznica wynosi 133% na kozysc ofensyway. Bo jak by ofensywa miala by o 57% więcej bramek niz on to zdobyla by ich 33.
Pozdrawiam

Be4Again komentarzy: 657720.05.2026, 13:27

@adek504 napisał: "Nie rozumiem po co ta szydera, grubo ponad połowę tych zawodnikow ściągał Edu i tez mu sie należy szacunek za te lata pracy, bo tez dołożył cegielke"

Zostawił nas w połowie sezonu z tuzinem niedokończonych spraw tylko dlatego, że pewien otyły Grek obiecał mu gruszki na wierzbie.

Barney komentarzy: 2718720.05.2026, 13:24

Jak to jest z ta parada gdzie to darmowe czy wpuszczaja i jakis obszar wydzielony,mysle czy nie jechac ?

pawulon komentarzy: 78820.05.2026, 13:22

no fajnie generalnie, Norgaard i Jesus dostana swoje pozegnania na Selhurst, bo watpie zeby Christian został po sezonie :)

adek504 komentarzy: 501320.05.2026, 13:18

@Be4Again napisał: "Będzie mógł wysłać fotkę z medalem Edu :D"

Nie rozumiem po co ta szydera, grubo ponad połowę tych zawodnikow ściągał Edu i tez mu sie należy szacunek za te lata pracy, bo tez dołożył cegielke

Be4Again komentarzy: 657720.05.2026, 13:16

@krzykus1990 napisał: "Berta powinien być jakoś uhonorowany. Wielu widzę jak czytam to o nim zapomniała a bez tych transferów nie byłoby tytułu."

Klub dostaje 40 medali, 24 idą dla zawodników, a reszta dla sztabu i najważniejszych ludzi w klubie. Berta na pewno dostanie swój medal.

Będzie mógł wysłać fotkę z medalem Edu :D

Be4Again komentarzy: 657720.05.2026, 13:14

@Rafson95 napisał: "Podłożylibyśmy się im już w obecnej sytuacji żeby spuścić kury z ligi"

KFC ma bardzo ważną rolę służeńczo-poddańczą względem Arsenalu. Nam dostarczają systematycznie punkty i pozwalają nam podbić nasz bilans bramkowy, a City ogrywają. To bardzo ważna rola :)

Dlatego z naszej łaski zostaną w EPL :)

Be4Again komentarzy: 657720.05.2026, 13:11

Barki*

Be4Again komentarzy: 657720.05.2026, 13:11

@malyglod napisał: "Zainteresowałbym się na miejscu Arsenalu na poważnie Juniorem Kroupim.
Nawet jakby miał dołączyć np. w sezonie 2027/2028.

Czuję, że to będzie bardzo dobry zawodnik, a na lewym skrzydle (gdzie bym go zobaczył) będzie jak znalazł."


On chce do Berki. Już jakiś czas temu określił to jako swój cel.

pioafc komentarzy: 6125 newsów: 220.05.2026, 13:09

@adek504 napisał: "Nie jestem zwolennikiem wkładania pilkarzy do baniek
To nie sa mecze co 3 dni, a co 6, wiec po 30/40 min dla ważnych zawodnikow jestem jak najbardziej ns tak
Z wyjątkiem Rice, bo on grał bardzo duzo i tutaj akurat przyda sie wolne"


Arteta ma obsesje na temat wygrywania. Jestem przekonany, ze wyjdzie sklad zblizony do tego jaki bedzie gral final. Przez caly sezon mielismy wiele kontuzji, to ostatnia okazja zeby przetestowac schematy na tle jakiegos rywala.

Be4Again komentarzy: 657720.05.2026, 13:06

@tomaszszef napisał: "Pomimo wielkiej sympatii do Wengera , to nie chcialbym aby Artecie ktos odbieral zaslugi. Jego team ,jego era w arsenalu."

@AntonioThe napisał: "Tak sobie myślę, że piękną sprawą byłoby, aby Arsene Wenger także znalazł się na murawie podczas ceremonii i uniósł puchar do góry. Zasłużył na to równie mocno jak Mikel"

Czas odciąć się od nostalgii i historii. Wystarczająco długi nam to ciążyło. To jest czas tej drużyny i ona nic nikomu nie jest dłużna.

krzykus1990 komentarzy: 773720.05.2026, 13:05

Berta powinien być jakoś uhonorowany. Wielu widzę jak czytam to o nim zapomniała a bez tych transferów nie byłoby tytułu.

pawulon komentarzy: 78820.05.2026, 13:05

@pawulon: Aston Villa wygra UEFA Europa League
i jednocześnie skończy ligę dokładnie na 5. miejscu wtedy 6 miejsce wchodzi dobra jednak mam już odpowiedzi

Goonder komentarzy: 1528 newsów: 120.05.2026, 13:04

@losnumeros napisał: "Wypowiedział się że on nie jest wrogiem AFC i nie wie skąd wzięło się to, jednak patrząc w przeszłość to żałuje że wypisywał pewne rzeczy które mogły urazi kibiców i teraz już tego nie zrobi."
No miał swój moment na Twitterze z 10 lat temu, więc możliwe

vitold komentarzy: 858920.05.2026, 13:03

Nie no weźcie jeszcze Fergusona zaproście zeby podnieśli we 3, bo ta dwója to sama siebie napędzała xD

tomaszszef komentarzy: 210520.05.2026, 13:03

Dajmy spokojnie zyc Papciowi. Ma swoją robote. Dla mnie moze przyjechac na stadion w roli widza i tyle .

pawulon komentarzy: 78820.05.2026, 13:03

No dobra w przypadku wygranej ligi mistrzówprzez Arsenal 6 miejsce bezpośrednio też wchodzi?

losnumeros komentarzy: 1745820.05.2026, 13:01

@Goonder: @malyglod: Wypowiedział się że on nie jest wrogiem AFC i nie wie skąd wzięło się to, jednak patrząc w przeszłość to żałuje że wypisywał pewne rzeczy które mogły urazi kibiców i teraz już tego nie zrobi.

Jedni się uczą na bledach a inni walą cały czas głową w mur i dziwią się że sciana stoi. W sumie dobrze powiedział jesteśmy teraz na fali i finał LM może zakończyć się naszą wygraną. Doda nam to kopa

Goonder komentarzy: 1528 newsów: 120.05.2026, 12:58

@tomaszszef napisał: "Pomimo wielkiej sympatii do Wengera , to nie chcialbym aby Artecie ktos odbieral zaslugi. Jego team ,jego era w arsenalu."
dlatego ładne by było gdyby wręczał medale - symboliczne by to było

tomaszszef komentarzy: 210520.05.2026, 12:56

@AntonioThe napisał: "Tak sobie myślę, że piękną sprawą byłoby, aby Arsene Wenger także znalazł się na murawie podczas ceremonii i uniósł puchar do góry. Zasłużył na to równie mocno jak Mikel"
Pomimo wielkiej sympatii do Wengera , to nie chcialbym aby Artecie ktos odbieral zaslugi. Jego team ,jego era w arsenalu.

krzykus1990 komentarzy: 773720.05.2026, 12:56

Po 22 latach oczekiwania Arsenal znów został mistrzem Anglii! To była najdłuższa posucha między dwoma tytułami mistrzowskimi w historii klubu Arsenal.

malyglod komentarzy: 671320.05.2026, 12:56

@losnumeros: ja też Rudzkiego kiedyś nie ceniłem, ale od kilku miesięcy regularnie go słucham.
Tak jak podkreśliłeś, dojrzałość i klasa. Może trochę mniej emocjonalny niż większość komentatorów i dziennikarzy sportowych, ale ja raczej uznałbym to za plus.

malyglod komentarzy: 671320.05.2026, 12:54

Zainteresowałbym się na miejscu Arsenalu na poważnie Juniorem Kroupim.
Nawet jakby miał dołączyć np. w sezonie 2027/2028.

Czuję, że to będzie bardzo dobry zawodnik, a na lewym skrzydle (gdzie bym go zobaczył) będzie jak znalazł.

Goonder komentarzy: 1528 newsów: 120.05.2026, 12:53

@losnumeros napisał: "Tak jak nie przepadałem za Przemkiem Rudzkim,"
On jest gawędziarzem i zawsze mu to wychodziło. Też lubię sobie go posłuchać. Ale po prostu denerwuje jako komentator i stąd jest to, że za nim nie przepadałeś

Wojakus komentarzy: 6788 newsów: 320.05.2026, 12:53

Czy wtedy europejskie puchary przechodzą na miejsce teraz niegwarantujące tych pucharów?

losnumeros komentarzy: 1745820.05.2026, 12:52

Tak jak nie przepadałem za Przemkiem Rudzkim, tak teraz przyjemnie się go słucha, niesamowita metamorfoza ( mogę wyolbrzymiać bo rzadko oglądam takie podcasty). Bardzo dojrzały dziennikarz i wypowiedź z klasą, brawo panie Przemku. Ten podcast powinni wysłuchać wszyscy co są przeciwko Arsenalowi. Jeden cytat bardzo dobry Wenger „ Mistrzowie idą dalej, kiedy inni się zatrzymują”

Dla mnie Raya i Rice zawodnik sezonu, nie mam zamiaru wybierać jednego z tej dwójki bo to byłoby niesprawiedliwe dla obydwóch graczy. Ogólnie brawa dla całego zespołu, Mikela, sztabu, pracowników, rodziny Kroenke, każdy z nich dołożył swoją cegiełkę i oczywiście kibiców, raz było lepiej raz gorzej ale w końcu mamy majstra.

Wojakus komentarzy: 6788 newsów: 320.05.2026, 12:52

Dobrze myslę, że jak Aston Villa dzisiaj wygra, w niedzielę przegra i Liverpool wygra to Bournemouth bedzie miało LM?

AntonioThe komentarzy: 3856 newsów: 520.05.2026, 12:50

A co do składu, to nie widzę innej możliwości niż wystawienie głębokich rezerw na Crystal Palace. Nie ma co ryzykować kontuzji. Po co nam to? Swoje już udowodniliśmy w tym sezonie, a przed nami jeszcze jeden wielki cel, którego nigdy w historii nie zdobyliśmy. Niby można byłoby wystawić Rayę, żeby wyśrubował klubowy rekord czystych kont, czy Gyo, żeby awansował do top 3 strzelców sezonu, ale według mnie jest to niepotrzebne ryzyko. I to tym bardziej, że Crystal Palace też raczej na pewno wystawi rezerwy, więc nawet grając zmiennikami, możemy spokojnie wygrać ten mecz. Jeżeli Merino i Timber będą już w pełnym treningu, to oczywiście powinni wejść na około 20–30 minut, żeby złapać rytm meczowy. Z kolei tacy zawodnicy jak Kepa, Salmon, Nørgaard, Dowman, Madueke czy Jesus powinni zaliczyć pełne 90 minut.

Be4Again komentarzy: 657720.05.2026, 12:50

Declan Rice yesterday at Colney: it's not done!

Szef.

krzykus1990 komentarzy: 773720.05.2026, 12:48

@Goonder napisał: "Ale w finale LM będzie inna presja - już jedno trofeum jest. Mogą mieć nastawienie - udało się zdobyć mistrzostwo to możemy wszystko i będą uskrzydleni w finale i nie będzie to paraliżujące"
Nigdy nie wygraliśmy Ligi Mistrzów. Samo to buduje presję . Dopiero drugi finał a historii klubu . Oczywiście jak najbardziej presja może być mniejsza niż 22 lata oczekiwania na wygranie Premier League. No i oczywiście liczy się też forma dnia

pawulon komentarzy: 78820.05.2026, 12:47

Mam nadzieje ze na PSG wyjdziemy pressingiem, tam nie broni juz Donnaruma tylko ręcznik Safonow :)

Goonder komentarzy: 1528 newsów: 120.05.2026, 12:40

Oczywiście, że nie wystawimy totalnej rezerwy. Ważne żeby Rice odpoczął. Może ktoś z naszych śo. Nie przerotujemy całym składem, ale ważne żeby odpowiednio wcześnie porobić zmiany, dograć mecz bez kontuzji i cieszyć się z mistrzostwa. Dobrze, że CP też na spokojnie podejdzie do meczu

Matelko komentarzy: 477820.05.2026, 12:38

Panowie kto wybiera się 31 maja do Londynu?

adek504 komentarzy: 501320.05.2026, 12:36

@Wojakus napisał: "ale treningu nie unikniesz a dodatkowego meczu mozesz."

Nie jestem zwolennikiem wkładania pilkarzy do baniek
To nie sa mecze co 3 dni, a co 6, wiec po 30/40 min dla ważnych zawodnikow jestem jak najbardziej ns tak
Z wyjątkiem Rice, bo on grał bardzo duzo i tutaj akurat przyda sie wolne

Wojakus komentarzy: 6788 newsów: 320.05.2026, 12:33

@adek504: ale treningu nie unikniesz a dodatkowego meczu mozesz.

Traitor komentarzy: 10698 newsów: 2420.05.2026, 12:32

@Rafson95: smiesznie jakby spadli, ale ogolnie ja caly sezon czekam na NLD i brakowaloby tego spotkania. W tym roku mialem okazje byc na 4-1 na emirates i bylo mega

adek504 komentarzy: 501320.05.2026, 12:31

@Wojakus napisał: "moim zdaniem nie ma co ryzykować kontuzjami podstawowych zawodników. Ode moze nie ma rytmu, ale za to szybko łapie kontuzje."

Na treningu tez mogą zlapac, takie życie
To nie bedzie agresywny mecz, bo CP o nic nie walczy
Dobre przetarcie przed finałem LM I złapanie paru meczowych minut niektórym piłkarzom nie zaszkodzi

adek504 komentarzy: 501320.05.2026, 12:30

@Rafson95 napisał: "Szkoda, ze ostatniego spotkania nie gramy z WHU.
Podłożylibyśmy się im już w obecnej sytuacji żeby spuścić kury z ligi"


Nawet jak by tak bylo to by bylo zniżanie sie do poziomu kibicow Spurs ktorzy świętowali przegrana swojego zespolu

Bardzo dobrze ze musieliśmy wygrac z WHU, wiec kibice nawet nie mieli możliwości odwalać takich akcji

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady