Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!

Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26! 19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk 2142 komentarzy

Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.

Triumf po latach starań

Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.

Obrona kluczem do sukcesu

Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.

Decydujące momenty

Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.

Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.

Premier League autor: Mateusz Kolebuk źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
bizooon komentarzy: 963620.05.2026, 08:51

@pawulon napisał: "no tak 3 sezony z rzędu na 2-gim miejscu są dziełem przypadku XD"
Nie no że 3 sezony na drugim to przypadek to tylko jacyś odklejeńcy mówią.
Unitedziarze i fani Chelsea (nieliczni) nam zazdroszczą stabilności i postępu.
Teraz żałują że Solskjaera zwolnili przy pierwszym kryzysie

Marzag komentarzy: 51201 newsów: 120.05.2026, 08:51

@bizooon napisał: "HinKapsko"
Świetna ksywa :D

MadMax14 komentarzy: 294220.05.2026, 08:50

To teraz tylko czekać aż będzie dostępny złoty badge PL na domówce 26/27 i można zamawiać :D

pawulon komentarzy: 78820.05.2026, 08:49

@Marzag: I tak powiedzą że niezasłużyliśmy, najslłabszy mistrz, no tak 3 sezony z rzędu na 2-gim miejscu są dziełem przypadku XD

ZielonyLisc komentarzy: 2196120.05.2026, 08:49

@bizooon: ja wrocilem znowu do wirtualnych, 2500 zgarnąłem XD

bizooon komentarzy: 963620.05.2026, 08:49

@bizooon napisał: "Nie szkoda mi tej kasy :)"
Wszystko inne weszło ae i tak najbardziej ucieszyło to co nie weszło
La La La, piękne życie jest - nawet bez kasy

bizooon komentarzy: 963620.05.2026, 08:48

@ZielonyLisc napisał: "Jakiś kuponik na fortunie trzeba obstawić"
Ja wczoraj 150 postawiłem AKO i specjalnie dorzuciłem zwycięstwo City.
Oszukałem przeznaczenie zebyście wszyscy byli zadowoleni. Nie szkoda mi tej kasy :)

bizooon komentarzy: 963620.05.2026, 08:47

@Marzag napisał: "Nie ma tu żadnego przypadku, że to Arsenal dziś jest mistrzem Anglii."
Tylko z Bergkampem i Henrym w składzie i w czasach gdzie tylko 2 drużyny miały pieniądze Anglii udawało nam się trzymać 4 sezony z rzędu pod rząd w TOP2

ZielonyLisc komentarzy: 2196120.05.2026, 08:45

Piekne życie, piękny dzień, Arsenal mistrzem, żona w domu, super praca, czego chcieć więcej?

Jakiś kuponik na fortunie trzeba obstawić

bizooon komentarzy: 963620.05.2026, 08:43

@Marcel90 napisał: "Mecz to teraz powinny zagrac takie osoby jak Noorgard, MLS, Dowman, Jesus itd."
No tak, kontuzjogenni czyli
Saka
Havertz
Ode
Eze
Calafiori
i żeby chuchać na nich Raya, Saliba i Gabriel
powinni dostać obowiązkowo wolne od tego meczu

Marzag komentarzy: 51201 newsów: 120.05.2026, 08:43

Najbardziej w tym mistrzostwie podoba mi się, że to jest historia o cierpliwości, ciężkiej pracy, niezłomności i o wyciąganiu wniosków.

Nie ma tu żadnego przypadku, że to Arsenal dziś jest mistrzem Anglii.

szyszak komentarzy: 128120.05.2026, 08:42

@marimoshi napisał: "Szkoda Wisienek. Na prawdę mogli powalczyć o LM, ale Brooks koncertowo spartolił dwie setki - widocznie jakiś krypto fan City"
Dalej mogą.
Gdy tylko AV przegra i Lpool wygra w ostatniej kolejce, a AV wygra LE, to na jakiś dziwnych zasadach 6msc jest premiowane LM

bizooon komentarzy: 963620.05.2026, 08:42

Wenger przewidział że przez budowę stadionu 20 lat nie będziemy konkurencyjni.
To się zmieniło wcześniej, bo klub urusł inaczej.
Zbudowaliśmy stadion 5 lat zbyt wcześnie, zaraz po tym jak się pieniądze Abramovicza pojawiły to kluby przestały kalkulować i nie przejmowały się finansami bo pieniądze od sponsorów i za prawa telewizyjne rosły gigantycznie z sezonu na sezon.
Finansowo od 7-10 lat jesteśmy topem, lae sportowo nam odjechali na tyle że dopiero ostatnie 4 mieliśmy realne szanse na mistrzostwo.
Mikel budował i nie wymieniał kluczowych ogniw - to się opłaciło. Po mistrzostwie będzie pierwsza przebudowa (albo próba zachowania jak największej ilości graczy).
Szczerze nie wierzę że Martinelli nie odejdzie przy ilośc minut jakie dostaje.
Jesusa musimy się pozbyć bo tyle ile on gra to gracz pokroju Dowmana może dostać za promil jego pensji.
Odejdzie też White żeby grać i Norgaard pewnie bo niestety nie przypasował Mikelowi. Kepa też jak chce grać to musi szukać.
Raya
Timber
Gabriel
Saliba
Calafiori
Mosquera
Rice
MLS
Merino
Zubimendi
Ode
Eze
Trossard
Saka
Havertz
Gyokeres
( Dowman, Nwaneri)

Reszte można wymienić, dobrze żeby HinKapsko wykupili też. to 16 do 19 graczy :) Trzon jest

Marcel90 komentarzy: 1094520.05.2026, 08:41

@Goonder napisał: "Dobrze, że mistrzostwo zdobyte, a nie w niedzielę. Teraz poświętują, zagrają mecz i będzie regeneracja na finał"
Mecz to teraz powinny zagrac takie osoby jak Noorgard, MLS, Dowman, Jesus itd.

vitold komentarzy: 858920.05.2026, 08:40

Yamaleeeek, bierz przykład z Maxa!!!

PAWEEELEK HAJS NA STÓŁ :-))

Sebol1946 komentarzy: 13020.05.2026, 08:40

Merino od kilku miesiecy kontuzja a na filmiku skacze najwyzej xdd mam nadzieje ,ze bedzie chociaz na lawce na final

kilerr15 komentarzy: 75620.05.2026, 08:39

@adek504: właśnie o tą minimalną liczbę meczy mi chodziło . Bałem sie, że może Norgaard się nie załapać, ale jednak się uda :D

szyszak komentarzy: 128120.05.2026, 08:38

@Dawid04111 napisał: "Dowmanowi serio nie pozwolili cieszyć się z dorosłymi?"
Może rodzice nie dali zgody

Goonder komentarzy: 1528 newsów: 120.05.2026, 08:36

Dobrze, że mistrzostwo zdobyte, a nie w niedzielę. Teraz poświętują, zagrają mecz i będzie regeneracja na finał

RyChU84 komentarzy: 63220.05.2026, 08:35

@thegunner4life: dzięki wielkie

adek504 komentarzy: 501320.05.2026, 08:34

@kilerr15 napisał: "Dzisiaj jadąc metrem do pracy widziałem sporo kibiców, głównie młodych, w koszulkach naszego klubu. Ja niestety w koszuli, ale pozdrawiam. Zastanawia mnie jedno czy jak Arteta da pograć rezerwom w ostatnim meczu to będą jacyś gracze, którym tytuł nie będzie się należał za brak występów ?"

Nie ma czegoś takiego, ze tytuł sie nie należy, po prostu PL daje jakas liczbę medali i obligatoryjnie maja dostać wszyscy pilkarze ktorzy rozegrali min 5 meczow, ale to nie oznacza ze jak ktos zagral mniej to nie jest mistrzem Anglii, albo klub nie zdecyduje sie dac mu medalu

Dawid04111 komentarzy: 15339 newsów: 1420.05.2026, 08:34

Dowmanowi serio nie pozwolili cieszyć się z dorosłymi?

tom8203 komentarzy: 195320.05.2026, 08:32

To dopiero początek !!

bizooon komentarzy: 963620.05.2026, 08:32

@marimoshi napisał: "Szkoda Wisienek. Na prawdę mogli powalczyć o LM, ale Brooks koncertowo spartolił dwie setki - widocznie jakiś krypto fan City"
Nie no to jest drewniak pokroju Tierneya, choć ten by którąś z tych setek pewnie skończył

kilerr15 komentarzy: 75620.05.2026, 08:30

Dzisiaj jadąc metrem do pracy widziałem sporo kibiców, głównie młodych, w koszulkach naszego klubu. Ja niestety w koszuli, ale pozdrawiam. Zastanawia mnie jedno czy jak Arteta da pograć rezerwom w ostatnim meczu to będą jacyś gracze, którym tytuł nie będzie się należał za brak występów ?

Power10 komentarzy: 150120.05.2026, 08:30

Budzę się rano patrzę a tu Arsenal mistrzem . Po 22 latach kibicowania, oglądania , drwin , że ciągle kończyliśmy na 4 miejscu jesteśmy mistrzami . Popłakałem się normalnie.

sidtsw komentarzy: 419620.05.2026, 08:29

jestem w robocie, nic nie robie, nic mnie nie obchodzi, siedze w koszulce afc , wywiesiłem flage i pitole....
Campiones :-)

adek504 komentarzy: 501320.05.2026, 08:29

W ogole ciekawe ilu kibicow CP zdecyduje sie odsprzedać swoje bilety, bo cos czuje ze będą chodzić po wysokich cenach

adek504 komentarzy: 501320.05.2026, 08:28

Ciekawe jak bedzie wygladac mecz z CP, no i juz nie mogę sie doczekać podnoszenia pucharu

adek504 komentarzy: 501320.05.2026, 08:28

@marimoshi napisał: "Szkoda Wisienek. Na prawdę mogli powalczyć o LM, ale Brooks koncertowo spartolił dwie setki - widocznie jakiś krypto fan City"

Dalej maja szanse na LM

mizio komentarzy: 70320.05.2026, 08:27

Nareszcie!
Gratulacje!
Przepraszam Artetę, i że nie wierzyłem w triumf po porażce z City.
Mam nadzieje, że nasza gra się poprawi po zdjęciu tej presji!

marimoshi komentarzy: 595520.05.2026, 08:26

Szkoda Wisienek. Na prawdę mogli powalczyć o LM, ale Brooks koncertowo spartolił dwie setki - widocznie jakiś krypto fan City

lordoftheboard komentarzy: 894220.05.2026, 08:23

@FlameDood: już była a nawet film Fever Pitch

Goonder komentarzy: 1528 newsów: 120.05.2026, 08:22

Witajcie Kanonierzy. Oto jest dzień o to jest dzień…

sidtsw komentarzy: 419620.05.2026, 08:21

dzień dobry Kanonierzy. doczekaliśmy się :-)

WSP komentarzy: 202520.05.2026, 08:16

Wielkie gratulacje dla drużyny! Wiedziałem, że Bournmouth to nie będzie kaszka z mleczkiem dla City. Ten sezon Arsenalu wyglądał trochę jak mecze drużyny, na początku imponująco z rozmachem, a później zachowawczo i odpowiedzialnie pilnowanie wyniku.

Arsenal50 komentarzy: 7920.05.2026, 08:12

Dzień dobry Kanonierzy!

Pamiętam jak przez przypadek w 2000 roku w Fifie 99 zacząłem grać Arsenalem bo całkiem fajnie się nimi wtedy grało.
Przez przypadek odkryłem też, że w telegazecie mozna sprawdzać wyniki ( o ile pamietam Premierleague s.236 a zuzel 245 ) i Się zaczęło.
O dziwo najbardziej w pamięci zapadł mi w tamtym okresie Wiltord bo regularnie pojawiał się jako strzelec. Po śledzeniu w telegazecie mistrzostwa w 2002 roku, rodzice założyli canal+ i jaki był szał dla mnie móc ogladac mecze ligowe na żywo.
Największe sukcesy Wengera czyli The Invincibles i Final LM byli najlepszymi latami jakie dotychczas przeżyłem (niestety bez Happy Endu w finale).
Niestety przeniesienie się na nowy stadio, zbiegła się w czasie z era olbrzymich pieniędzy z Rosji, a następnie z Emiratów i przez ten okres człowiek doceniał każdy maly pozytywny jak zwycięstwo FA Cup czy Community Shield. W ostatnich latach zacząłem doceniać nawet brak sukcesów bardzo dobrym stylem gry bo był to i tak sukces po latach poza LM, ale wczoraj wkoncu udało się po 22 latach poczuć to co ostatni raz czułem jako niespełna 15 letni chlopak....
Styl w tym sezonie nie miał dla mnie żadnego znaczenia, liczy się cel!

I teraz wierzę że nasz Trener, wybierze dla nas taka taktyke, że pierwszy raz w życiu będziemy mogli się cieszyć z zwycięstwa w LM.

Tego nam wszystkim życzę!
Miłego dnia The Gunners!

Simpllemann komentarzy: 53048 newsów: 52420.05.2026, 08:12

Arteta to 2. najmłodszy trener, który zdobył mistrzostwo PL (44 lata i 54 dni). Wcześniej dokonał tego tylko Mourinho (42 lata i 92 dni).

vitold komentarzy: 858920.05.2026, 08:11

potencjał do wywoływania gównoburz: 9/10.

XDD

ZielonyLisc komentarzy: 2196120.05.2026, 08:11

Piękny dzień, piękna pogoda, mistrzostwo, dobra ekipa w robocie, AŻ CHCE SIĘ ŻYĆ

vitold komentarzy: 858920.05.2026, 08:08

@ZielonyLisc:

Vitold

Po przejrzeniu przykładów jego wpisów i reakcji innych użytkowników można go scharakteryzować tak:

* bardzo aktywny i „forumowy” styl — krótkie, szybkie komentarze wrzucane live podczas meczów,
* mocno emocjonalny sposób pisania,
* często używa ironii, memów i prowokacyjnego humoru,
* lubi forsować swoje opinie transferowe i dotyczące zawodników,
* jest rozpoznawalny na forum — inni regularnie się do niego odnoszą.

Najbardziej charakterystyczne są:

* ciągłe dyskusje o napastnikach i transferach,
* bronienie lub krytykowanie konkretnych piłkarzy,
* memiczny styl typu „xD”, „mental”, „szrota”, „flashbacki z Portugalii”.

Widać też, że:

* część użytkowników traktuje go jako zabawnego „forumowego folkloru”,
* inni uważają, że przesadza albo celowo trolluje dla reakcji.

Ocena stylu komentarzy:

* merytoryka: 5/10,
* rozpoznawalność i wpływ na dyskusję: 8/10,
* humor/forumowy klimat: 8/10,
* obiektywizm: 4/10,
* potencjał do wywoływania gównoburz: 9/10.

To typ użytkownika, którego społeczność kojarzy od razu po sposobie pisania — trochę „nadworny komentator emocji meczowych”. Nie wygląda na toksycznego hejtera, bardziej na fana, który lubi podkręcać atmosferę i mocno wchodzić w narracje wokół zawodników.

kamo99111 komentarzy: 1011120.05.2026, 08:07

@ZielonyLisc napisał: "Wpisałem w chat gpt ZielonyLiść k.com i kurła co wyskoczyło

ZielonyLiść to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i aktywnych użytkowników tamtejszego forum dyskusyjnego. Przez lata zyskał status „legendy” wśród społeczności za sprawą swoich zazwyczaj krytycznych, pełnych humoru i bezpośrednich komentarzy na temat gry drużyny oraz kolejnych menedżerów."


kamo99111 to aktywny i wieloletni użytkownik polskiej społeczności kibiców Arsenalu na portalu kanonierzy.com.Regularnie uczestniczy w sekcjach komentarzy pod newsami meczowymi oraz transferowymi. Jego wypowiedzi dotyczą bieżącej formy zespołu, decyzji sędziowskich oraz historycznych sukcesów drużyny, takich jak wygranie Premier League w sezonie 2025/26 po 22 latach przerwy.

xD

pawulon komentarzy: 78820.05.2026, 08:06

OJ 9:30 PEKNIE DUPA MR BOREK, TE OBRAZY SPOD EMIRATES PIEKNE :)

wnw46 komentarzy: 226420.05.2026, 08:05

No i człowiek się budzi puchar w ręku i tak można żyć.

ZielonyLisc komentarzy: 2196120.05.2026, 08:04

Nie do końca się zgadzam z tym ale fajne :D

ZielonyLisc komentarzy: 2196120.05.2026, 08:02

Wpisałem w chat gpt ZielonyLiść k.com i kurła co wyskoczyło

ZielonyLiść to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i aktywnych użytkowników tamtejszego forum dyskusyjnego. Przez lata zyskał status „legendy” wśród społeczności za sprawą swoich zazwyczaj krytycznych, pełnych humoru i bezpośrednich komentarzy na temat gry drużyny oraz kolejnych menedżerów.

Dawid04111 komentarzy: 15339 newsów: 1420.05.2026, 08:02

Z tego wszystkiego zapomniałem wejść na strony United, Chelsea i Liverpoolu. Czas nadrobic zaległości i posłuchać skowytu...

marcin04c komentarzy: 337520.05.2026, 07:59

@maniekuw: Szkoda ale przynajmniej będą w Londynie.

Dziadyga komentarzy: 1312420.05.2026, 07:57

@aguero10 napisał: "Nie Gabrysia xd"
To też powiązane z naszymi asami! Zdrowia dla małej Gabi!

Dziadyga komentarzy: 1312420.05.2026, 07:56

Do tej pory nie dociera to do mnie xD

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady