Arsenal nie zwalnia tempa i pokonuje Man Utd 3-2!

Arsenal nie zwalnia tempa i pokonuje Man Utd 3-2! 22.01.2023, 18:25, Łukasz Wandzel 1606 komentarzy

Za nami szlagier nie tylko z nazwy. W 21. kolejce Premier League Arsenal podjął u siebie Manchester United i zafundował swoim kibicom fantastyczne widowisko. Choć sytuacja w meczu zmieniała się kilkukrotnie, to ostatecznie Kanonierzy wyszli z tego starcia zwycięsko. Najpierw na prowadzenie wyszły Czerwone Diabły, następnie Kanonierzy, później znowu był remis, by końcówce podopieczni Mikela Artety dopięli swego i zdobyli gola na 3-2.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (46' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Holding), Martinelli (82' Trossard) – Nketiah

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Varane (90+2' Garnacho), Martinez, Shaw – McTominay, Eriksen – Antony (71' Fred), Bruno Fernandes, Rashford – Weghorst

Pierwsza połowa była wyrównana, lecz nie zaczęła się najlepiej dla gospodarzy. W 17. minucie Marcus Rashford potwierdził swoją znakomitą formę. Anglik gładko minął Thomasa Parteya w środku pola i po przebyciu paru metrów huknął z dystansu w dolny róg bramki Aarona Ramsdale'a.

Kanonierzy już po kilku minutach odpowiedzieli na trafienie Manchesteru. Najpierw powoli rozegrali rzut rożny, by Granit Xhaka w końcu posłał celne dośrodkowanie na głowę Eddiego Nketiaha. Napastnik Arsenalu fantastycznie odnalazł się w polu karnym i wyraźnie zaskoczył defensywę gości, o czym świadczy fakt, że jako jedyny wyskoczył do futbolówki i głową skierował ją do bramki.

Druga część spotkania przez długi czas była lustrzanym odbiciem pierwszej. Tym razem to Arsenal jako pierwszy trafił siatki. W 53. minucie Bukayo Saka ściął do środka i zaskoczył Davida De Geę, uderzając na długi słupek z kilkudziesięciu metrów. Ponownie nie długo trzeba było czekać na odpowiedź i już po chwili nieudane wybicie Ramsdale'a przy rzucie rożnym wykorzystał Lissandro Martinez, który główką doprowadził do kolejnego wyrównania.

Dalsza część meczu z każdą minutą toczyła się coraz bardziej pod dyktando Arsenalu. Gospodarze prowadzili oblężenie na połowie przyjezdnych, co przez długi czas nie przynosiło nagrody w postaci gola. Jednak w samej końcówce Eddie Nketiah wykorzystał piłkę w polu karnym i jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, dając drużynie zwycięstwo, 3-2! COYG!

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mikowhy komentarzy: 3217 newsów: 1022.01.2023, 19:45

Wielki mecz wielkich drużyn, jak za dawnych lat. Podziękowania dla kibiców United i piona!

michalmmz komentarzy: 40222.01.2023, 19:45

Ekstra mecz w wykonaniu Arsenalu! Jak szkoda tego remisu z Newcastle, powinniśmy mieć jeszcze większy zapas!
Wierzę w mistrzostwo!

Mastec30 komentarzy: 627122.01.2023, 19:45

@damianARSENAL: to kiedy zmiana Awatara;)

lordoftheboard komentarzy: 824222.01.2023, 19:45

@GenzoArs: od jakiegoś czasu piszę, że mam wrażenie, że paru osłów ma tutaj i tam konta i nas napuszcza na siebie.

Na dp.pl większość spoko komentarzy, u nas większy gnój.

Wolę w przyszły roku bić się o mistrza z United, niż szejkowym City czy postAbramowiczową Cheslea.

Ashburton komentarzy: 452922.01.2023, 19:45

@Nicsienieda napisał: "To nasz minimum top3 piłkarzy już od paru meczy lol"
Chyba cię głowa boli. Już kilka goli po jego idiotycznym kryciu, (a w zasadzie brak tego krycia) stracili, lub przynajmniej groźne ataki szły właśnie jego stroną, co mecz jakieś poślizgnięcie przy przejęciu czy coś. Ochłoń.

KAPI_IWWT komentarzy: 19022.01.2023, 19:45

@ZielonyLisc napisał: "W sumie dziwi mnie, że United zaczęło murowac od 70 minuty, dziwne"
Ty wynika z naszej gry. nie wiem co cie dziwi

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.01.2023, 19:45

Nketiah nie siądzie teraz na ławce, zwariowaliscie? Jesus będzie musiał naprawdę się postarać żeby go posłać na ławkę.

A przed meczem marzyło mi się żeby napsuł krwi obrońcom...no i się spełniło :) wierzę mega w te nasze talenty z akademii, oni są filarem naszej drużyny!

damianARSENAL komentarzy: 857422.01.2023, 19:44

@Nicsienieda: poszukaj niżej komentarzy to zobaczysz

ZielonyLisc komentarzy: 2029622.01.2023, 19:44

W sumie dziwi mnie, że United zaczęło murowac od 70 minuty, dziwne

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44722.01.2023, 19:44

Muły to jednak stan umysłu... Przed meczem? Wygramy! Są słabi! Po meczu? Kapiszony fartem wygrały jedna bramką i się cieszę!
My jako Arsenal mamy swoje 5 minut, jesteśmy liderem od początku ligi a "one" dalej twierdzą że są lepsi.. Jak te zwycięstwo cieszy! :)

Dominik11 komentarzy: 2025022.01.2023, 19:43

Co za mecz brawo AFC. Eddie powiem tak Jesus będzie miał problem.

Bo Eddie pokazuje że może być kilerem.

Brawo tak się walczy o mistrza. Ciśnienie jak za dawnych lat.

AR14 komentarzy: 131622.01.2023, 19:43

Trzeba to powiedzieć głośno - rozpracowali nas w pressingu wysokim i fajnie pograli kilka razy w obronie. Wiadomo, wybicia się zdazyly, ale mieli plan ewidentnie na to i sporo się nasi nabiegali!

darek250s komentarzy: 10356 newsów: 522.01.2023, 19:43

A 27 meczyk w pucharze z City. Taki mały przedsmak tego co nas może czekać.

Nicsienieda komentarzy: 715 newsów: 122.01.2023, 19:43

@Ashburton: To nasz minimum top3 piłkarzy już od paru meczy lol

Mastec30 komentarzy: 627122.01.2023, 19:42

Pragnę zauważyć, że Eddie zastępuje Jesusa od ok miesiąca i we wszystkich rozgrywkach strzelił 6 bramek

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11722.01.2023, 19:42

Tak szczerze nie ma opcji, że Jesus od razu wejdzie do składu po kontuzji. To byłoby nie fair w stosunku do Nketiaha

TlicTlac komentarzy: 603122.01.2023, 19:42

@Kris3Tears:

Ten Hag to im tak zajebiście poukładał grę, mając takich zawodników, że to bania mała, przecież dzisiaj wyszli McTominay, Weghorst i WanBissaka, a to co najwyżej średniacy.
Eriksen to też już nie to, co kiedyś.
Odbudował Rashforda, Shawa;
póki co mają całkiem pewne top4 (z 6 punktów przewagi co najmniej).

w tym sezonie to go chyba tylko Arteta i Howe przebijają (Anglik to w ogóle z Newcastle kręci rekordy w najmniejszej ilości traconych bramek).

ProroK komentarzy: 86122.01.2023, 19:42

Panowie tylko City może nas powstrzymać. 15.02 gramy z nimi zaległe spotkanie :)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.01.2023, 19:41

Szkoda tej drugiej bramki straconej, ale mam nadzieję że chłopaki wezmę się jeszcze bardziej do pracy po czymś takim i że takie błędu się już nie wydarzą!

Nicsienieda komentarzy: 715 newsów: 122.01.2023, 19:41

Ten klaun z awatarem przekreślonego Nketiaha dalej tu komentuje?

KAPI_IWWT komentarzy: 19022.01.2023, 19:41

@hot995 napisał: ""Zinczenko - od pierwszego meczu Ukraińca w barwach Arsenalu jestem pod nieprawdopodobnym wrażeniem jego gry. Znakomicie się go ogląda".

Będę ten komentarz wrzucał co tydzień albo po każdym meczu w jego wykonaniu."

Ja ogólnie uważam, że to jest jeden z najbardziej nieprzewidywalnych zawodników na świecie. gość w sekunde zamienia się z ewego obrońcy w prawego napastnika. No ogólnie dla mnie rozpier..

Novciu komentarzy: 19522.01.2023, 19:40

Płakać się chce , ale to ze szczęścia. Brawo Arsenal, piękne to są czasy, dziękuję za takie chwile

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.01.2023, 19:40

Diabły jeśli tu jesteście to dzięki za mecz, postawiliscie wysoko poprzeczkę. Dzięki za emocje!

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 922.01.2023, 19:40

@ArsenalChampion: na DP piszą też że Arsenal pokazał im gdzie ich miejsce. Piszą też że na nic więcej nie zasłużyli.
Czemu takich wypowiedzi nie przywołujecie?
Szacun dla Mułów że się postawili. Wreszcie ktoś (ETH) robi z nich drużynę.

youngd komentarzy: 73822.01.2023, 19:40

@Ashburton: Zini to nie wiem na jakiej pozycji dziś grał XD był na lewej, w środku, prawej... no wszędzie :P

ZielonyLisc komentarzy: 2029622.01.2023, 19:39

@minio7: właśnie czytam, także piona dla wszystkich normalnych kibiców z dp.

polishbrigadesx komentarzy: 1022822.01.2023, 19:39

Ale tak napiszę szczerze to ten mecz jest top dla mnie w tym sezonie jak na razie z live było świetnie ale dzisiaj MU to MU i ta wygrana z nimi smakuje inaczej

MadMax14 komentarzy: 267922.01.2023, 19:39

@krzykus1990: kartka i to, że słabo sobie radził dzisiaj.

youngd komentarzy: 73822.01.2023, 19:39

@krzykus1990: raczej przez kartkę. Do tego nie nadążał za Rashfordem i śmierdziało, że jak by musiał gonić to mógłby złapać 2gą kartkę.

kaman17 komentarzy: 499022.01.2023, 19:39

@krzykus1990:
Dość słaby mecz i kartka. Dobra decyzja Artety.

Supertramp21 komentarzy: 64222.01.2023, 19:39

E będzie wojna z City w lutym

Thierry_H komentarzy: 1029 newsów: 122.01.2023, 19:39

Super zwycięstwo, ale to był niezły roller coaster, dawno się tak nie denerwowałem. COYG, jest łogiń.

mel75 komentarzy: 71122.01.2023, 19:38

Mistrzowski mental !! Brawo !Ciekawe co z Whitem bo wyglądał na boisku jakiś nieswój.

chicken1990 komentarzy: 121022.01.2023, 19:38

@krzykus1990: Karta i ogólnie bardzo słaby mecz.

Ashburton komentarzy: 452922.01.2023, 19:38

Zini dziś dobrze, nie robił baboli w obronie.

KingHenry komentarzy: 8522.01.2023, 19:38

Pomyśleć ze gdyby nie ta jedyna porazka z United w pierwszym meczu to do dzis bylibyśmy niepokonani w lidze.

krzykus1990 komentarzy: 527022.01.2023, 19:38

White kontuzja czy zmieniony ze względu na kartkę?

mikowhy komentarzy: 3217 newsów: 1022.01.2023, 19:38

W stu procentach zasłużone zwycięstwo. Fartowna bramka na 2-2 dla United i od 60 minuty grali na czas. 22 do 6 w strzałach na naszą korzyść. Ten wynik to najniższy wymiar kary. Saka złoty chłopak, Zina MOTM moim zdaniem, chociaż Eddie też 10/10

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.01.2023, 19:38

E diabelki jesteście jeszcze tu?

lordoftheboard komentarzy: 824222.01.2023, 19:38

@Garfield_pl: forteca, a całe 2 czyste konta XD

Ale jest ten mental co kiedyś w Invincibles, Henry, czy PIres opowiadali, że nawet jak stracili bramkę to byli spokojni i czuli, że sami mogą strzelić.

Chociaż tamta paka była ze 3 razy lepsza.

Dzano10 komentarzy: 2222.01.2023, 19:38

Brawo! To nie jest zwykły mecz to trochę walka z demonami. Serio, trochę nam odejmuje umiejętności kiedy z nimi gramy. Niedokladnosci, błędy, zawsze z nimi.
Zinchenko co to jest za zawodnik !
A co do United, Ten Haag robi tam dobra robotę. Punktuja systematycznie, z 2 -3 okienka i będą bardzo mocni. Ja sie jaram, brakuje mi tych czasów walk pomiędzy nami a nimi !

Oldgunner3 komentarzy: 984222.01.2023, 19:37

Fajne nasze ostatnie 20 minut i było nie było w akcji na 3:2 miał swój udział Trossard,podobał mi się Zinha mimo ze 2/3 błędów,uwielbiam jego panowanie nad piłką i prezencję oraz tą piłkarską złość.Saka gol cudo,prawie dwa.No,a Eddie jedną syt. z.bał ,ale 2 wpakował staje się z niego powoli Pan piłkarz,taki trochę Inzaghi,ale ważne ,że pakuje bramy.Niebawem może zadebiutować w reprez.

damianARSENAL komentarzy: 857422.01.2023, 19:37

Dajcie spokój kibicom United. Nie szydzą, przyznają ze wygraliśmy zasłużenie. Zachowują się tak jak powinni.

minio7 komentarzy: 281522.01.2023, 19:37

@ZielonyLisc: oni akurat już po meczu CP się wycofywali z wyścigu, ale dzisiaj nawet z szacunkiem piszą, że zasłużona wygrana Arsenalu, nie ma płaczu na sędziów czy farta. Więcej klasy pokazują niż co po niektórzy tutaj

polishbrigadesx komentarzy: 1022822.01.2023, 19:36

Panowie dzisiaj pokazali walkę do końca i to się ceni , mamy tą mentalność że walczymy do końca ten sezon może być nasz !!!