Arsenal nie zwalnia tempa i pokonuje Man Utd 3-2!

Arsenal nie zwalnia tempa i pokonuje Man Utd 3-2! 22.01.2023, 18:25, Łukasz Wandzel 1606 komentarzy

Za nami szlagier nie tylko z nazwy. W 21. kolejce Premier League Arsenal podjął u siebie Manchester United i zafundował swoim kibicom fantastyczne widowisko. Choć sytuacja w meczu zmieniała się kilkukrotnie, to ostatecznie Kanonierzy wyszli z tego starcia zwycięsko. Najpierw na prowadzenie wyszły Czerwone Diabły, następnie Kanonierzy, później znowu był remis, by końcówce podopieczni Mikela Artety dopięli swego i zdobyli gola na 3-2.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (46' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Holding), Martinelli (82' Trossard) – Nketiah

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Varane (90+2' Garnacho), Martinez, Shaw – McTominay, Eriksen – Antony (71' Fred), Bruno Fernandes, Rashford – Weghorst

Pierwsza połowa była wyrównana, lecz nie zaczęła się najlepiej dla gospodarzy. W 17. minucie Marcus Rashford potwierdził swoją znakomitą formę. Anglik gładko minął Thomasa Parteya w środku pola i po przebyciu paru metrów huknął z dystansu w dolny róg bramki Aarona Ramsdale'a.

Kanonierzy już po kilku minutach odpowiedzieli na trafienie Manchesteru. Najpierw powoli rozegrali rzut rożny, by Granit Xhaka w końcu posłał celne dośrodkowanie na głowę Eddiego Nketiaha. Napastnik Arsenalu fantastycznie odnalazł się w polu karnym i wyraźnie zaskoczył defensywę gości, o czym świadczy fakt, że jako jedyny wyskoczył do futbolówki i głową skierował ją do bramki.

Druga część spotkania przez długi czas była lustrzanym odbiciem pierwszej. Tym razem to Arsenal jako pierwszy trafił siatki. W 53. minucie Bukayo Saka ściął do środka i zaskoczył Davida De Geę, uderzając na długi słupek z kilkudziesięciu metrów. Ponownie nie długo trzeba było czekać na odpowiedź i już po chwili nieudane wybicie Ramsdale'a przy rzucie rożnym wykorzystał Lissandro Martinez, który główką doprowadził do kolejnego wyrównania.

Dalsza część meczu z każdą minutą toczyła się coraz bardziej pod dyktando Arsenalu. Gospodarze prowadzili oblężenie na połowie przyjezdnych, co przez długi czas nie przynosiło nagrody w postaci gola. Jednak w samej końcówce Eddie Nketiah wykorzystał piłkę w polu karnym i jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, dając drużynie zwycięstwo, 3-2! COYG!

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Goooner1 komentarzy: 11522.01.2023, 19:36

Brawo Kanonierzy! Brawo Eddie! Brawa Arteta!
Najbardziej znienawidzony piłkarz w Premier League to dla mnie Bruno Fernandes. Żygać mi się chce jak widzę jego mordę.

Thierry77 komentarzy: 340622.01.2023, 19:36

hot995

Popieram :)
Świetny piłkarz. Technika, inteligencja i te zejścia do środka.
Świetne transfery, taktyka, mental.
I ten wściekły i szalony Arteta w strefie.
Nasze klucze do upragnionego sukcesu

Kiepomen komentarzy: 435222.01.2023, 19:36

Kuźwa widzieliście jak trousard porobił 3-4 zawodników i się jeszcze utrzymaliśmy przy pilcr? Gość będzie kociskiem

minio7 komentarzy: 281522.01.2023, 19:35

@Reamoner: w piłkę się gra w 11 a nie samodzielnie a gdzie tu porównywać Chelsea do WIELKIEGO Arsenalu?

lordoftheboard komentarzy: 824222.01.2023, 19:35

@Simpllemann: chyba 9

damianARSENAL komentarzy: 857422.01.2023, 19:35

Dla mnie aktualnie mecz sezonu. Emocje, bramki, doping, adrenalina, wygrana w końcówce.

Rynkos7 komentarzy: 690922.01.2023, 19:35

@Simpllemann napisał: "6 punktów w meczach z Tottenhamem i United. Czas na prawdziwą weryfikację z naprawdę mocnymi rywalami."

Jak na przykład z Evertonem, który zawsze grając piach w spotkaniu z nami grają mecz życia xD

ProroK komentarzy: 86122.01.2023, 19:35

Świetny mecz naszych chłopaków. Kurde kibic który kibicuje od 20 lat doceni co teraz czuje ;) Coś bezcennego, przez lata patrzenia na załapanie się na top 4 w końcu gramy o Majstra !
Tylu dobrych piłkarzy się tu przewinęło, czy za Artety (kiedy był czynnym piłkarzem) czy wcześniej ale dopiero teraz wygląda to jak z lat 2000-2005
Piękna sprawa, cieszmy się takimi zwycięzcami bo to jest piękne uczucie :)

ArsenalChampion komentarzy: 812922.01.2023, 19:35

Na Devilpage myśła ze to ze oni od 60 minuty zaczeli cały czas wybijać lage to wina Ten Haga xD. Nie ogarniają ze Arsenal ich tak stłamsił w końcówce

djmacius komentarzy: 382622.01.2023, 19:35

Już nie wchodźcie na devilpage, cieszmy się zwycięstwem. To jest ten sezon, kiedy możemy się na razie oglądać tylko na siebie :D COYG!!!

Reamoner komentarzy: 467822.01.2023, 19:35

Trossard lepszy od Mudryka. Belg rozpoczął akcję bramkową, a Ukrainiec nie dał wiele swoim kolegom smerfom.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.01.2023, 19:34

@damianARSENAL: naczelny hejter Edka, jak się czujesz?

darek250s komentarzy: 10356 newsów: 522.01.2023, 19:34

@Simpllemann:

6 pkt z Tottenhamem 3 pkt z United.

MadMax14 komentarzy: 267922.01.2023, 19:34

Trossard mega fajna technika. Będzie to fajny grajek. Super mieć taką opcję wyboru na lewym skrzydełku.

tomash473 komentarzy: 211522.01.2023, 19:34

Łzy napłynęły mi do oczu. Piękny czas dla Arsenalu! COYG!

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 522.01.2023, 19:34

"Zinczenko - od pierwszego meczu Ukraińca w barwach Arsenalu jestem pod nieprawdopodobnym wrażeniem jego gry. Znakomicie się go ogląda".

Będę ten komentarz wrzucał co tydzień albo po każdym meczu w jego wykonaniu.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52422.01.2023, 19:33

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.01.2023, 19:33

Nketiah to nowy Henry

lordoftheboard komentarzy: 824222.01.2023, 19:33

Już się uspokujcie, masa ludzi na diabełkach pisze, że zasłużone nasze zwycięstwo.

Gramy piękną piłkę, Trossard pokazał sporo na ten krótki czas co był na boisku, Eddie ma swoje gole, a Saka już powinien dostać kontrakt na 250k.

Cudownie jest być dziś kibicem Arsenalu :)

damianARSENAL komentarzy: 857422.01.2023, 19:33

Ktoś ogarnia painta? Potrzebuje Nketiaha z korona na głowie, na avatar

Thierry77 komentarzy: 340622.01.2023, 19:33

Wystarczyło te kilkanaście minut żeby stwierdzić że z Trossarda będzie pociecha
Edek świetnie, Ode również, Gabi i Partey mieli słabsze momenty, świetnie Zinczenko
Saka MOTM !!!

Gunner915 komentarzy: 282122.01.2023, 19:32

Trossard od pierwszej, Gabi musi odpocząć.

ZielonyLisc komentarzy: 2029522.01.2023, 19:32

@Rynkos7: PROSTE HEHEHEHEH TA, ICH LEGIA I MENCZESTERY MOGĄ MI PENTO OBROBIC

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.01.2023, 19:32

Saka jest nie do ruszenia z tego klubu.

Reamoner komentarzy: 467822.01.2023, 19:32

@arsenallord: pod koniec meczu sobie z Saką grał na prawym skrzydle ... ja miałem rozkminę O co chodzi ? Kto broni na lewej stronie :p

Kris3Tears komentarzy: 442822.01.2023, 19:32

Fajnie czytać userów devilpage zwalniających Ten Haga :D hahaha

ManekAFC komentarzy: 9022.01.2023, 19:32

@Ranczomen: teraz czas na ¢ity

Rosomak komentarzy: 254922.01.2023, 19:32

No i pokazaliśmy diabełkom miejsce w szeregu.

lateks komentarzy: 2422.01.2023, 19:31

Akurat na DP piszą że byliśmy lepsi i zasłużenie wygraliśmy.

thegunner4life komentarzy: 906122.01.2023, 19:31

Ale jestem dumny z naszych zawodników! To był fantastyczny mental walk i wiara, że wcisną tego gola do końca i w końcu strzelili! Mega mecz szacun dla wszystkich i trenera i kibiców i Pana od murawy i napojów i każdego w klubie!

Nie mogłem się doczekać tego meczu, ale było warto!

Ups147 komentarzy: 350122.01.2023, 19:31

@damianARSENAL: myślę że powoli możesz myśleć nad nowym avatarem :D

BizoNxd6 komentarzy: 288322.01.2023, 19:31

Jesus na skrzydło a Eddie musi zostać, już 2 razy udowodnił, że powinien dostać szansę.

polishbrigadesx komentarzy: 1022822.01.2023, 19:31

Bardzo się cieszę chłopaki grali do końca od 80 na stojąco ale czułem że strzelą byliśmy lepsi !!!

miki9971 komentarzy: 6638 newsów: 222.01.2023, 19:31

Zamawiam ostrego kebsiora, chce się poczuć jak kibice United :D :D

Ranczomen komentarzy: 1236922.01.2023, 19:31

Nketiah najpierw porobił Chelsea potem United. Teraz czas na jakiś dobry zespół :)

IPiotrek komentarzy: 214122.01.2023, 19:30

Wygrana zasłużona.

Przy okazji zajrzałem na stronę devilpage i muszę przyznać, że zdecydowana większość ich kibiców potrafiła docenić naszą bardzo dobrą grę - szacun.

mruw komentarzy: 413722.01.2023, 19:30

Łatwo na nobów. Bronili sie jak jakieś Burnley ale tej siły się nie da zatrzymać. Kanonierzy, dziękuję za zwycięstwo, kapitalne widowisko i 50zł!

Molas komentarzy: 112522.01.2023, 19:30

Chciałbym zaapelować o trochę wiary w klub bo jak Rashford strzelił na 0:1 to tego co tu pisali nie dało się czytać :D

Mastec30 komentarzy: 627122.01.2023, 19:30

Naprawdę niech ktoś jeszcze powie że Eddie nie jest wystarczająco dobry na ten klub. Mamy kawał napastnika Jesus będzie musiał się starać o miejsce w składzie jak wróci

Arsenal96l komentarzy: 502822.01.2023, 19:30

@MadMax14: Mam tak samo jak pan , panie Paździoch

Rynkos7 komentarzy: 690922.01.2023, 19:30

@ZielonyLisc napisał: "ALE Z DUMĄ pójdę do roboty i zakładam naszą koszulkę na wejściu co się śmieli, że kibicuje Arsenalowi!!!"

Mordo wiesz co masz zrobić. Puuuuu na nich.

minio7 komentarzy: 281522.01.2023, 19:30

Co by nie mówić, szacunek dla United, zagrali mądrze i efektywnie. Mieli dwie szanse i obie wykorzystali. Cieszy mnie fakt, że nie pękliśmy i zagraliśmy o pełną pulę, ale goście mogą wracać z podniesionymi głowami do domu. Poza Bruno bo to buc, pajac i nurek

Garfield_pl komentarzy: 2835622.01.2023, 19:30

@ManekAFC napisał: "A na DP będą gadać że zina na spalonym był przy podaniu do niego"
Niech jęczą xD

polishbrigadesx komentarzy: 1022822.01.2023, 19:30

Za te wszystkie symulki MU w tym meczu ten wynik to i tak najmniejszy wymiar kary

Ars17 komentarzy: 70722.01.2023, 19:30

Po tym meczy cena Saki rośnie jeszcze bardziej! Klasa!

ManekAFC komentarzy: 9022.01.2023, 19:30