Arsenal nie zwalnia tempa i pokonuje Man Utd 3-2!

Arsenal nie zwalnia tempa i pokonuje Man Utd 3-2! 22.01.2023, 18:25, Łukasz Wandzel 1606 komentarzy

Za nami szlagier nie tylko z nazwy. W 21. kolejce Premier League Arsenal podjął u siebie Manchester United i zafundował swoim kibicom fantastyczne widowisko. Choć sytuacja w meczu zmieniała się kilkukrotnie, to ostatecznie Kanonierzy wyszli z tego starcia zwycięsko. Najpierw na prowadzenie wyszły Czerwone Diabły, następnie Kanonierzy, później znowu był remis, by końcówce podopieczni Mikela Artety dopięli swego i zdobyli gola na 3-2.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (46' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Holding), Martinelli (82' Trossard) – Nketiah

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Varane (90+2' Garnacho), Martinez, Shaw – McTominay, Eriksen – Antony (71' Fred), Bruno Fernandes, Rashford – Weghorst

Pierwsza połowa była wyrównana, lecz nie zaczęła się najlepiej dla gospodarzy. W 17. minucie Marcus Rashford potwierdził swoją znakomitą formę. Anglik gładko minął Thomasa Parteya w środku pola i po przebyciu paru metrów huknął z dystansu w dolny róg bramki Aarona Ramsdale'a.

Kanonierzy już po kilku minutach odpowiedzieli na trafienie Manchesteru. Najpierw powoli rozegrali rzut rożny, by Granit Xhaka w końcu posłał celne dośrodkowanie na głowę Eddiego Nketiaha. Napastnik Arsenalu fantastycznie odnalazł się w polu karnym i wyraźnie zaskoczył defensywę gości, o czym świadczy fakt, że jako jedyny wyskoczył do futbolówki i głową skierował ją do bramki.

Druga część spotkania przez długi czas była lustrzanym odbiciem pierwszej. Tym razem to Arsenal jako pierwszy trafił siatki. W 53. minucie Bukayo Saka ściął do środka i zaskoczył Davida De Geę, uderzając na długi słupek z kilkudziesięciu metrów. Ponownie nie długo trzeba było czekać na odpowiedź i już po chwili nieudane wybicie Ramsdale'a przy rzucie rożnym wykorzystał Lissandro Martinez, który główką doprowadził do kolejnego wyrównania.

Dalsza część meczu z każdą minutą toczyła się coraz bardziej pod dyktando Arsenalu. Gospodarze prowadzili oblężenie na połowie przyjezdnych, co przez długi czas nie przynosiło nagrody w postaci gola. Jednak w samej końcówce Eddie Nketiah wykorzystał piłkę w polu karnym i jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, dając drużynie zwycięstwo, 3-2! COYG!

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976222.01.2023, 20:10

@FabsFAN napisał: "masakra, utd nic nie grali, a wcisneli 2 gole xd to jest smiechu warte"
Jakby nie ten gol Nketiaha to chyba bym się poplakał że po takiej dominacji w drugiej połowie tylko punkt

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11722.01.2023, 20:10

Martinelli chyba najsłabszy obok White'a ale lepiej niż z Tottenhamem

@erykgunner: Rok spóźnione ale gratulacje!

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.01.2023, 20:09

@Garfield_pl napisał: "xG Arsenal (2.68) 3-2 (0.39) Man Utd"

masakra, utd nic nie grali, a wcisneli 2 gole xd to jest smiechu warte

MarkOvermars komentarzy: 915022.01.2023, 20:09

Tłumaczenie kibiców United dlaczego przegrali XD dd XD

TrueGunner89 komentarzy: 58922.01.2023, 20:09

Na półmetku, po 19 kolejkach mamy 50 punktów. 1 porażka, 2 remisy i 16 zwycięstw. Na wyjazdach, które 2-3 lata temu były naszą największa bolączką mamy stosunek bramek 20:6 (z czego trzy na Old Trafford). Kosmos. Ani przez moment dzisiaj nie mieliśmy prawa wątpić, że ten mecz przegramy, bo przez jego większość kontrolowaliśmy wydarzenia. A boaterem trochę nieoczekiwania Nketiah. Od kiedy Arteta zaczął dawać mu szanse od początku pięknie spłaca zaufanie (ku mojemu zdziwieniu). Brawo Arsenal. Fantstycznie w końcu czuć, że na dobre wróciliśmy do rywalizacji o trofea i mamy drużynę.

Ech0z komentarzy: 1043122.01.2023, 20:08

To najlepszy tydzień jaki miałem w historii kibicowania Arsenalowi.

Pires9999 komentarzy: 118422.01.2023, 20:08

Świetny mecz . Manchester ma argumenty ale teraz. Chyba tylko top3max. City i my gramy no za dobrze.oni byli zadowoleni z remisu a my nie i o to chodzi.chyba nawet ich kibice się zgodzą byliśmy lepsi więcej okazji agresji itd.dwie bramki po błędach co nie znaczy że mieli tylko te sytuację.szacun dla jednych i drugich za świetny mecz ale jednak zasłużone nasze zwycięstwo;)

Koroniarz komentarzy: 1023022.01.2023, 20:08

@erykgunner: Dużo zdrówka dla młodej kanonierki :)

Garfield_pl komentarzy: 2830722.01.2023, 20:07

xG Arsenal (2.68) 3-2 (0.39) Man Utd

lordoftheboard komentarzy: 823822.01.2023, 20:07

@Mastec30: spoko Arsenal dopłaci jak do Ozila, czy Auby xd

Theo44 komentarzy: 427922.01.2023, 20:07

@FabsFAN:
zgadzam sie generalnie co do oceny, ale obiektywnie trzeba powiedziec, ze dzisiaj Martinelli robil spory wiatrak. Zagral duzo lepiej niz sie spodziewalem. On najbardziej u nas potrzebuje odpoczynku.
Tak czy owak... tak zmeczony MArtinelli i tak jest top 3 skrzydlowych w tej lidze.

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 122.01.2023, 20:07

@Reamoner napisał: "Zwycięstwo, zwycięstwo a teraz zwycięstwo ... boring Arsenal.
Już widzę jak kibiców innych drużyn musi to irytować, no i to jak my kibice Arsenalu się teraz wysoko nosimy :p
Klop to w co drugim zdaniu na konfie mówi ,, ... a taki Arsenal ... ,,"

a fani LFC wrócili do swojej mentalności sprzed kilku sezonów "no może i Arsenal jest silny ale do Liverpoolu z 1410r nie mają podjazdu"

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 522.01.2023, 20:06

Ja jednak dmuchalbym na zimne i jednak chociaż wypożyczył jakiegoś środkowego pomocnika. Za duże ryzyko przy utracie Ziny i Parteya.

Mastec30 komentarzy: 626422.01.2023, 20:06

@FabsFAN: nie widać go dlatego że musiał sobie radzić z kontuzją. Nie tylko w tym sezonie ale też w 2 połowie poprzedniego. Teraz zobaczymy jaki jest mocny

Reamoner komentarzy: 467822.01.2023, 20:06

Taktyka Wielkiego haga daje dużo do myślenie ... co na tym boisku robił Weghorst to ja nie mam pojęcie, gość był do zmiany po 1 połowie przydał by im się ktoś mobilny a ten drewniak zagrał 90 min ... no kosmos.

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5022.01.2023, 20:06

"Te łaki z FA mogli nam jeszcze dodać mecz w piątek przed Arsenalem. Jak to jest, że Arsenal nie dostał zaległego przed meczem z nami, to samo tyczy się City, bo akurat oni między sobą maja zaległy. Ktoś ładnie próbuje nam robić pod górkę, szczury na stołkach. Przez ten mecz wypadł Case i drużyna miała mniej odpoczynku a świnie z FA myślą tylko o korycie."

Wymówki, wymóweczki ;>

Koroniarz komentarzy: 1023022.01.2023, 20:06

United niedawno ograło City więc mają sposoby na drużyny z topu jednak potykają się ze słabszymi. Trochę mi to przypomina pierwsze miesiące pracy Artety i wygrany puchar FA. Bardziej kibicuje United w budowaniu składu niż Chelsea, która kupuje jak popadnie bez ładu i składu.
Oby od teraz rozpoczęła się nowa historia wielkich pojedynków Arsenal vs MU

Mastec30 komentarzy: 626422.01.2023, 20:05

@3rdpitch napisał: "Victorii Guimares"
Nie stać ich na transfery za 5 mln :p

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.01.2023, 20:05

@Mastec30:
Mnie ESR nie przekonuje, to gosc, ktory ma 1-2 zrywy na mecz i potem go nie widac

M4rcin komentarzy: 158722.01.2023, 20:04

Zinchenko “When I arrived I told the lads, we won’t think about the top 3 of whatever, we go for the title. Some of them started laughing but now they start to believe”
Oczy mi sie pocą ;D

Mastec30 komentarzy: 626422.01.2023, 20:04

@FabsFAN: spokojnie. Wejdzie Trossard i też pociągnie. ESR też zdrowy. Obecnie jest kim grać. Na Mudryku świat się nie kończy

praptak komentarzy: 883822.01.2023, 20:03

Świetny mecz na szczycie, ale te ostatnie 20 min to był turbo wzrost motywacji. Do końca nie pogodziliśmy się z remisem i wygraliśmy, nagroda za mental zwycięzców.

Trossard mało okazji do gry, ale każdy możliwy kontakt z piłką bdb, oby dostawał więcej szans w PL. Trochę Cazorle mi przypomina z tym klejem w nogach ^

lordoftheboard komentarzy: 823822.01.2023, 20:03

@FabsFAN: Trossard dziś się super pokazał. Teraz najważniejsze te kontrakty Saki, Gabiego i Saliby.
Fresneda za Cedrica to będzie miły dodatek.

AR14 komentarzy: 131522.01.2023, 20:03

Saka dzisiaj jak Robben :D

ArtetaBall komentarzy: 69122.01.2023, 20:03

Nketiah i Jesus to dwaj zupełnie inni napastnicy, nie mają zbyt wiele cech wspólnych. Obaj są świetni, nic tylko cieszyc się, że mamy tak dobrze obstawiony atak :)

grzegorz1211 komentarzy: 1031222.01.2023, 20:03

Dobry mecz, zasłużona wygrana, trochę nerwowości no początku i niepotrzebne straty i nerwy. Super Nketiah ( pozdrawiam wszystkich którzy byli przeciwni przedłużenia jego kontraktu) Trossard dobre wejście, chociaż minut mało, tak trzymać idziemy po mistrza !!!!

Slaviola komentarzy: 1237722.01.2023, 20:03

OLE ole ole ole

Nie damy się

Nie damy się!

OLE ole ole ole...

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161722.01.2023, 20:03

Dziś pierwsze urodziny mojej córy. Robię jej kapsułę czasu i jak za 17 lat zobaczy, co się działo w tym dniu, to tata jej opowie, jak po zwycięstwie nad United, Arsenal pewnie ruszył po mistrzowski tytuł.

markiz0 komentarzy: 75522.01.2023, 20:02

Mecze z United są jak wydłubywanie kupy z podeszwy buta trekkingowego.

3rdpitch komentarzy: 456722.01.2023, 20:02

Kolejny mecz w którym Arteta bal się wpuścić na boisko portugalskiego Kapustke. Obym się mylił ale wyczuwam transfer do jakiejś Victorii Guimares za 5 mln euro w 2025

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.01.2023, 20:02

Ale szkoda tego Mudryka *****, akurat Martinelli jest bez formy i dzis bylo sporo miejsca na lewym skrzydle, chlop by sie przydal

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976222.01.2023, 20:01

Ale meczyk, Saka i Zina dzisiaj wybitni, Nketiah bardzo dobrze, White i Partey jacyś elektryczni, Gabi słabo ale w drugiej się rozkrecal

Ale przy 0:1 musiał tu być płacz trolli, ciekawe kto był wyrzucamy z klubu, pewnie pół składu

Nicsienieda komentarzy: 711 newsów: 122.01.2023, 20:01

@Ashburton: Oj nie jestem 10 latkiem, żebyś myślał że swoimi emocjami mnie przekonasz, chłopie. Ogarnij się i trochę więcej piłkę pooglądaj, bo jeśli nie zauważyłeś że Zinnie jest w top3 naszych piłkarzy od MŚ w praktycznie każdym meczu (czyli od kiedy faktycznie gra regularnie), to nie za dużo widzisz.

SzamanTheGunner komentarzy: 89522.01.2023, 20:00

Kocham Was wszystkich. Co za ekipa, co za mecz, co za portal :D

mitmichael komentarzy: 4924322.01.2023, 20:00

MAMY TO, rewanz udany, 5 punktow przewagi nad City, jedziemy dalej!

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 922.01.2023, 20:00

@ArsenalChampion: luz. Nie strofuj się tylko ciesz z wyniku, bo daliśmy radę. Mój komentarz mimo że w Twoja stronę miał na celu raczej powstrzymać innych przed wyśmiewaniem ludzi z DP, bo wielu z nich przyznało że Arsenal był lepszy.
Piękny mecz. Przypomniały mi się czasy Highbury i walkę o majstra z początku tego wieku

NaZawszeArsenal komentarzy: 123822.01.2023, 20:00

@3rdpitch:

Chyba pomyliłeś United z Chelsea :)

Ranczomen komentarzy: 1236122.01.2023, 20:00

Boże jak mi dobrze.

3rdpitch komentarzy: 456722.01.2023, 19:59

@kamo99111: ja tu tylko hejtowalem Fabio Vieire i Kiwiora wiec nie wiem czy to do mnie czy koło mnie. To inni pisali ze Nketiah nie jest piłkarzem na Arsenal. Mimo to na Jesuska czekam z utęsknieniem

Dominik11 komentarzy: 2023022.01.2023, 19:59

TlicTlac komentarzy: 602522.01.2023, 19:59

@3rdpitch napisał: "Znając historie United to Ten Hag max po następnym sezonie będzie zwolniony. To tyle jeśli chodzi ze „potrzebuje czasu”"

Akurat United bardzo długo trzymało trenerów, jak powinni ich wcześniej zwolnić, także nie trafiłeś. (Moyes, Ole Gunnar, van Gaal);
jedynie, po erze SAFa zwolnienie Mourinho mogłoby być kontrowersyjne, ale z tego co pamiętam, to szatnię tracił.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.01.2023, 19:59

Pany wklej ktoś nasz terminarz na kilka dni

Garfield_pl komentarzy: 2830722.01.2023, 19:59

@kwiatinho napisał: "Najbardziej cieszy mnie ta wygrana ze względu na De Gea. Po kontakcie z Nketiahem ledwo uszedł z życiem.

Bałem się że te ramie mu odpadnie i będzie musiał zakończyć karierę ręcznika"

I te jego szczekanie w wywiadach przed meczem, a zgaszony jak pet xD

eisz komentarzy: 48922.01.2023, 19:58

Co za meczycho! Ależ mnie się to podoba, że gramy do końca i wierzymy w to że można strzelić zwycięską bramkę. Mentalnie piłkarze Arsenalu są aktualnie potworami. Dźwigają wszystko i oby tak do końca sezonu. Dzisiaj najlepsi Bukayo i Zina. Poezja. Bardzo dobrze też Xhaka i Eddie. Bramki dla United praktycznie po naszych babolach, ale Partey po za tym bardzo solidnie zagrał. Widać też, że z Leandro może być wiele pożytku. Japa tak się cieszy, że aż sobie szklaneczkę whiskey pier.. ;)

gbn komentarzy: 380522.01.2023, 19:58

I o to to, wiara w siebie napędza !

Garfield_pl komentarzy: 2830722.01.2023, 19:58

@ZielonyLisc napisał: "zapominamy i lecimy dalej ;)"
No ba, po tytuł;)

Garfield_pl komentarzy: 2830722.01.2023, 19:57

“When I arrived I told the lads, we won’t think about the top 3 of whatever, we go for the title. Some of them started laughing but now they start to believe.”