Arsenal nie zwalnia tempa i pokonuje Man Utd 3-2!

Arsenal nie zwalnia tempa i pokonuje Man Utd 3-2! 22.01.2023, 18:25, Łukasz Wandzel 1606 komentarzy

Za nami szlagier nie tylko z nazwy. W 21. kolejce Premier League Arsenal podjął u siebie Manchester United i zafundował swoim kibicom fantastyczne widowisko. Choć sytuacja w meczu zmieniała się kilkukrotnie, to ostatecznie Kanonierzy wyszli z tego starcia zwycięsko. Najpierw na prowadzenie wyszły Czerwone Diabły, następnie Kanonierzy, później znowu był remis, by końcówce podopieczni Mikela Artety dopięli swego i zdobyli gola na 3-2.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (46' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Holding), Martinelli (82' Trossard) – Nketiah

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Varane (90+2' Garnacho), Martinez, Shaw – McTominay, Eriksen – Antony (71' Fred), Bruno Fernandes, Rashford – Weghorst

Pierwsza połowa była wyrównana, lecz nie zaczęła się najlepiej dla gospodarzy. W 17. minucie Marcus Rashford potwierdził swoją znakomitą formę. Anglik gładko minął Thomasa Parteya w środku pola i po przebyciu paru metrów huknął z dystansu w dolny róg bramki Aarona Ramsdale'a.

Kanonierzy już po kilku minutach odpowiedzieli na trafienie Manchesteru. Najpierw powoli rozegrali rzut rożny, by Granit Xhaka w końcu posłał celne dośrodkowanie na głowę Eddiego Nketiaha. Napastnik Arsenalu fantastycznie odnalazł się w polu karnym i wyraźnie zaskoczył defensywę gości, o czym świadczy fakt, że jako jedyny wyskoczył do futbolówki i głową skierował ją do bramki.

Druga część spotkania przez długi czas była lustrzanym odbiciem pierwszej. Tym razem to Arsenal jako pierwszy trafił siatki. W 53. minucie Bukayo Saka ściął do środka i zaskoczył Davida De Geę, uderzając na długi słupek z kilkudziesięciu metrów. Ponownie nie długo trzeba było czekać na odpowiedź i już po chwili nieudane wybicie Ramsdale'a przy rzucie rożnym wykorzystał Lissandro Martinez, który główką doprowadził do kolejnego wyrównania.

Dalsza część meczu z każdą minutą toczyła się coraz bardziej pod dyktando Arsenalu. Gospodarze prowadzili oblężenie na połowie przyjezdnych, co przez długi czas nie przynosiło nagrody w postaci gola. Jednak w samej końcówce Eddie Nketiah wykorzystał piłkę w polu karnym i jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, dając drużynie zwycięstwo, 3-2! COYG!

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Supertramp21 komentarzy: 64222.01.2023, 19:57

@kwiatinho: dokładnie! Co za patałach i mięczak. Jak pokazali powtórkę a potem jak ten cymbał sobie ramię masuje jak by z kałacha właśniestrzelał. Piętnować takie dziadostwo do samego spodu

kamo99111 komentarzy: 693122.01.2023, 19:56

@3rdpitch:

Dalej Twierdzisz, że Nketiah za słaby? ;-)

mruw komentarzy: 413722.01.2023, 19:56

Bardzo fajny tydzien. Zaczęty poniedziałkiem po wygranym NLD, potem 2 bardzo fajne transfery i na koniec wygrana z manure. Poproszę więcej tego samego

3rdpitch komentarzy: 456722.01.2023, 19:56

Nketiah dzisiaj pokazał wyższość nad tym holenderskim Rasiakiem, wynalazkiem łysego

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44722.01.2023, 19:55

@Armata500: Mecz był super, emocje, bramki, zwroty akcji, w końcu potrafimy podnieść się po pierwszym ciężkim ciosie. Piękny sezon!
Pierwszy raz od dawna graliśmy z nimi jako drużyny walczące realnie o mistrzostwo, tym bardziej cieszy że ich pokonaliśmy w tak arcywaznym meczu !
Faktycznie może nie każdy ale część odklejona twierdzi że wygraliśmy fartem..

ZielonyLisc komentarzy: 2029422.01.2023, 19:54

@Garfield_pl: zapominamy i lecimy dalej ;)

3rdpitch komentarzy: 456722.01.2023, 19:54

Znając historie United to Ten Hag max po następnym sezonie będzie zwolniony. To tyle jeśli chodzi ze „potrzebuje czasu”

Ashburton komentarzy: 452422.01.2023, 19:54

@Nicsienieda napisał: "zawinił od MŚ."

A dlaczego od mistrzostw świata? Bo ci do twojej głupiej tezy brakuje? Czy może pamiętasz że kilka goli w plery mu zawdzięczamy? Gość na obronie jest elektryczny i tyle. Z totenhamem ślizgawkę zapewne pamiętasz skoro mówisz że mecze oglądasz? Ogarnij się typie.

Presti komentarzy: 42922.01.2023, 19:54

Trzeba przyznać ze united dziś do 70 minuty grało dobrze. Potem im zabrakło pary. Martinez u nich to bez kitu rzeźnik. Nie jebe się w tańcu i szacun za to. Jeszcze sezon temu byśmy to przewalili z podkulonym ogonem w koncówce spotkania. Teraz jest odwrotnie ale coś czuje że united rośnie i o ile ten hag dostanie swoj czas to moze byc ciekawie

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.01.2023, 19:54

Ważne że potrafimy grać do końca, nie spuszczamy głowy w dół i cieszymy się z remisu tylko atakujemy przez 90 minut!

Kiepomen komentarzy: 435022.01.2023, 19:54

Nketiah absolutnie dzisiaj sobie ugruntowanie pozycji w Arsenalu jako nr 1. Jak dla mnie gra lepiej od Jesusa, który tylko przez pare pierwszych spotkań prezentował klasowy poziom. Gość jest kozakiem, udowodnił wszystkim, że się mylili : ) Brawo człowieku

kwiatinho komentarzy: 1313222.01.2023, 19:53

Najbardziej cieszy mnie ta wygrana ze względu na De Gea. Po kontakcie z Nketiahem ledwo uszedł z życiem.

Bałem się że te ramie mu odpadnie i będzie musiał zakończyć karierę ręcznika

Reamoner komentarzy: 467822.01.2023, 19:53

Zwycięstwo, zwycięstwo a teraz zwycięstwo ... boring Arsenal.
Już widzę jak kibiców innych drużyn musi to irytować, no i to jak my kibice Arsenalu się teraz wysoko nosimy :p
Klop to w co drugim zdaniu na konfie mówi ,, ... a taki Arsenal ... ,,

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44722.01.2023, 19:52

damianARSENAL komentarzy: 855922.01.2023, 19:52

@Mastec30: pisałem już, ze szukam magika która ogarnia painta i zrobi Nketiaha z korona.

jsky007 komentarzy: 66322.01.2023, 19:52

Poczekam z komentarzem bo za szybko posty znikają z pierwszej strony

Mastec30 komentarzy: 626722.01.2023, 19:52

@Chlopek: wątpię żeby w LE grał 2 garnitur. To zależy kogo wylosujemy. No tak będzie w 1/8 ale i dalej tym się trafi ktoś mocniejszy i wyjdzie pierwszy skład

3rdpitch komentarzy: 456722.01.2023, 19:52

Devilpage uciszone i łysy fraud Ten Fag wyjaśniony :D

Er4s komentarzy: 320622.01.2023, 19:52

@Er4s:
Oczywiście Zinchenko i Xhaka

Er4s komentarzy: 320622.01.2023, 19:51

Pomijając gwiazdy wieczoru (Saka, Nketiah) to Zinchenko i Saka zagrali dziś bajeczne zawody.

malyglod komentarzy: 649122.01.2023, 19:51

Bardzo ciężki mecz dla nas, bo MU zagrali do 60 minuty bardzo dobry mecz.
My na szczęście lepszy bo to spotkanie ma zawsze dodatkowy wymiar psychologiczny.
Przrwaga utrzymana

M4rcin komentarzy: 158922.01.2023, 19:50

Przestańcie z tym devilpage, wiekszość osób tam nas chwali i uznaje naszą wyzszość a wy wyciągacie jakiś jeden odklejony komentarz

polishbrigadesx komentarzy: 1022522.01.2023, 19:50

Powiem wam tak szczerze żaden zespół mnie tak nie drażni jak MU dzisiaj przeszli samych siebie co kontak to oni leżą a ten Bruno to jest taki aktor że glowa mała ale bardzo dobrze ze udało się wygrać i pokazać tym pajacom miejsce w szeregu

Chlopek komentarzy: 3595 newsów: 122.01.2023, 19:50

@Mastec30: Wróci Jezus i będą 3 zmiany na mecz. Plus drugi garnitur na LE.

Czeczenia komentarzy: 1249822.01.2023, 19:50

Gdyby w TAKIM sezonie United skończyło wyżej od nas, byłbym załamany. Jednak na dziś wypisujemy ich z walki o trofeum. Tym większa radość po TAKIM meczu.

Garfield_pl komentarzy: 2831322.01.2023, 19:50

Dumni po zwycięstwie, dumni po zwycięstwie;)

ZielonyLisc komentarzy: 2029422.01.2023, 19:50

@KAPI_IWWT: dziwi bo walczą o TOP 4 i nie poszli za ciosem

Fozzie komentarzy: 48722.01.2023, 19:50

przy bramce na 2:2 muły miały szczęście że trafiło na Martineza, bo każdy inny zawodnik miałby tą piłkę na wysokości klatki piersiowej

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.01.2023, 19:50

Z Trossarda będzie pociecha jeszcze, widać że piłka przy nodze mu nie wadzi, nawet w takim ważnym meczu jak dzisiaj.

bobslej22 komentarzy: 836222.01.2023, 19:48

Nienawidzę united ale powiem szczerze że w pierwszej połowie konkretnie grali i Arsenal wyglądał słabo. Plusem naszej gry jest fakt że przeciwnicy biegają za piłką i w końcówkach ich po prostu nie ma.

Ech0z komentarzy: 1043122.01.2023, 19:48

My na United wychodzimy ostatni, dlatego gramy o połowę gorzej. Oni wychodzą mega zmotywowani i grają 2x lepiej. Dlatego te mecze są takie trudne. Nasi muszą nabrać doświadczenia wygrać jakieś ważne trofeum żeby wznieść się na wyżyny mentalu co już jest wysoko ale brakuje jeszcze tej dominacji która przyjdzie z wiekiem

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.01.2023, 19:48

Sake będzie trzeba zatrzymać za wszelkie pieniądze, chłopak co nam daje z przodu to jest po prostu coś pięknego. Dać mu piłkę i tylko podziwiać.

Mastec30 komentarzy: 626722.01.2023, 19:48

Prawda futbolu jest taka że też nie możemy w nieskończoność grać tym samym składem po 90 min. 2 zmiany na mecz (nie liczę tych w doliczonym czasie). Nie da się tak. Kiedyś to może się na nas zemścić

Reamoner komentarzy: 467822.01.2023, 19:47

Trzeba podkreślić świetny występ Granita, w pierwszej połowie ciasteczko do Edka, cały czas wychodził do piłki wszystkie podania mocne do nogi napędzające akcje. Taki bohater nieoczywisty. Zina to i Totki i Muły rozjechał a jego zaciesz po uznanej bramce na 3-2 epickiiii

Nicsienieda komentarzy: 711 newsów: 122.01.2023, 19:47

@Ashburton: Sorka, ale oglądamy inne mecze najwyraźniej :) Podeślij którego gola Zini zawinił od MŚ.

eliasgrodin komentarzy: 20922.01.2023, 19:47

Dzięki takim meczom człowiek przypomina sobie dlaczego kocha piłkę nożną. Wspaniały jest ten Arsenal, będziemy pamiętać ten mecz jeszcze bardzo długo :)

youngd komentarzy: 73822.01.2023, 19:47

@Czeczenia: o ile nie sprzedadzą go za 150mln... zaraz City wyłoży kasę ale oby był naszą legendą.

Armata500 komentarzy: 4373 newsów: 13022.01.2023, 19:46

@ZakochanyPilkarz napisał: "Muły to jednak stan umysłu... Przed meczem? Wygramy! Są słabi! Po meczu? Kapiszony fartem wygrały jedna bramką i się cieszę!"

No ja pisałem tutaj wiele złych rzeczy na temat devilpage i kibiców united, nazwałem ich nawet zarazą. Wszedłem od razu po meczu, to 100% komentarzy, że Arsenal wygrał zasłużenie, był lepszy, zagrali świetnie, że jesteśmy lepsi od nich teraz. Totalni pomyleńcy zawsze się znajdą, ale dzisiaj tylko najwięksi idioci stwierdzą, że niezasłużenie wygraliśmy.

izrael komentarzy: 63722.01.2023, 19:46

United wyjaśnieni. Trzeba jeszcze nie przegrać z City i będziemy blisko.

gbn komentarzy: 380522.01.2023, 19:46

Dla takich chwil warto żyć, emocje jak za czasów Papcia vs Fergusona, super, super, super !

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.01.2023, 19:46

Nketiah to 1 do 1 Jesus tylko że Anglik bardziej punktuje, więc jak dla mnie to wybór nr 1 na ten moment!

Patriko komentarzy: 530422.01.2023, 19:46

Obydwa*

Koroniarz komentarzy: 1023022.01.2023, 19:46

MU się postawiło i trzeba im to oddać, na Old Trafford ten mecz mógłby być dla nich

ArsenalChampion komentarzy: 812322.01.2023, 19:46

@GenzoArs: a czy ja napisałem o tym co oni sadza o wyniku, czy odniosłem się do komentarzy dotyczących ETH? Nauka czytania że zrozumieniem kolego

Perconte komentarzy: 62822.01.2023, 19:46

Ustawiliśmy United do szeregu i na ich miejsce :D

Presti komentarzy: 42922.01.2023, 19:46

Albo to mecze z united tak dzialają ale wydaje mi sie ze to byl najtrudniejszy mecz naszych od porażki na old trafford. Ciesze sie ze to wygrali i to cisnac ich od 70 minuty. Tak sie pokazuje apetyt na mistrza

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102022.01.2023, 19:46

Powiem wam, za via dla mnie o niebo lepsza niż canal plus. Jest dużo lepsze studio , są wywiady pomeczowe. Canal plus był slaby

Czeczenia komentarzy: 1249822.01.2023, 19:45

Nketiah to wszedł na taki poziom, że czapki z głów.
Saka skończy jak Bergkamp. Z pomnikiem pod stadionem.

aguero10 komentarzy: 860522.01.2023, 19:45

Poprostu widać że chłopaki są już powoli zajechania . Już to kilka razy powtarzałem nie da się ciągle grać to samo jedenastka . Jest zmęczenie i wychodzi więcej błędów.

Trzeba rotacji.

Patriko komentarzy: 530422.01.2023, 19:45

Mecz jak za dawnych lat, i to bardzo dawnych gdzie to oby dwa zespoły rozdawały karty a tu dalej u co niektórych sranie na linii k.com-devilpage jakbyście byli kibicami internetowych stronek a nie klubów, ale to się już raczej nie zmieni. Tak czy siak "We are top of the league, said we are top of the league!" :D