Arsenal nie zwalnia tempa i pokonuje Man Utd 3-2!

Arsenal nie zwalnia tempa i pokonuje Man Utd 3-2! 22.01.2023, 18:25, Łukasz Wandzel 1606 komentarzy

Za nami szlagier nie tylko z nazwy. W 21. kolejce Premier League Arsenal podjął u siebie Manchester United i zafundował swoim kibicom fantastyczne widowisko. Choć sytuacja w meczu zmieniała się kilkukrotnie, to ostatecznie Kanonierzy wyszli z tego starcia zwycięsko. Najpierw na prowadzenie wyszły Czerwone Diabły, następnie Kanonierzy, później znowu był remis, by końcówce podopieczni Mikela Artety dopięli swego i zdobyli gola na 3-2.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (46' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (90+3' Holding), Martinelli (82' Trossard) – Nketiah

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Varane (90+2' Garnacho), Martinez, Shaw – McTominay, Eriksen – Antony (71' Fred), Bruno Fernandes, Rashford – Weghorst

Pierwsza połowa była wyrównana, lecz nie zaczęła się najlepiej dla gospodarzy. W 17. minucie Marcus Rashford potwierdził swoją znakomitą formę. Anglik gładko minął Thomasa Parteya w środku pola i po przebyciu paru metrów huknął z dystansu w dolny róg bramki Aarona Ramsdale'a.

Kanonierzy już po kilku minutach odpowiedzieli na trafienie Manchesteru. Najpierw powoli rozegrali rzut rożny, by Granit Xhaka w końcu posłał celne dośrodkowanie na głowę Eddiego Nketiaha. Napastnik Arsenalu fantastycznie odnalazł się w polu karnym i wyraźnie zaskoczył defensywę gości, o czym świadczy fakt, że jako jedyny wyskoczył do futbolówki i głową skierował ją do bramki.

Druga część spotkania przez długi czas była lustrzanym odbiciem pierwszej. Tym razem to Arsenal jako pierwszy trafił siatki. W 53. minucie Bukayo Saka ściął do środka i zaskoczył Davida De Geę, uderzając na długi słupek z kilkudziesięciu metrów. Ponownie nie długo trzeba było czekać na odpowiedź i już po chwili nieudane wybicie Ramsdale'a przy rzucie rożnym wykorzystał Lissandro Martinez, który główką doprowadził do kolejnego wyrównania.

Dalsza część meczu z każdą minutą toczyła się coraz bardziej pod dyktando Arsenalu. Gospodarze prowadzili oblężenie na połowie przyjezdnych, co przez długi czas nie przynosiło nagrody w postaci gola. Jednak w samej końcówce Eddie Nketiah wykorzystał piłkę w polu karnym i jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, dając drużynie zwycięstwo, 3-2! COYG!

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Wojtas1910 (zawieszony) komentarzy: 7722.01.2023, 19:30

NASTĘPNE MECZE OGLĄDAJCIE TUTAJ !!!!!!!!!!!!!!

LIDERA MAMY ZA ****A GO NIE ODAMMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rosomak komentarzy: 254922.01.2023, 19:30

Ciekawe czy dalej według ekspertów z DP muły biją się o mistrza, a my o top 4

miki9971 komentarzy: 6638 newsów: 222.01.2023, 19:30

ZINCHENKO MOTM dla mnie.

Chłop grał na lewej obronie i w środku pola i ogarnął dwie pozycje WZOROWO, jakbyśmy w 12 grali…

Reamoner komentarzy: 467822.01.2023, 19:30

Jak by mnie Arteta dziś wystawił w środku pola to też bym zagrał na notę 8, poprostu pod okiem Artety wszyscy grają świetnie.

TlicTlac komentarzy: 603122.01.2023, 19:29

Trossard może być mega wzmocnieniem, jak Arsenal będzie kontrolował mecze (ze słabszymi rywalami), co pokazywał już w Brighton, jego technika wtedy mogłaby być sporo lepszą opcją niż szybkość Gabiego.

damianARSENAL komentarzy: 857522.01.2023, 19:29

Tyle razy byliśmy dymani przez sędziego, wiec dla mnie Zina może być nawet na metrowym spalonym. Mam to w duppie

KingHenry komentarzy: 8522.01.2023, 19:29

Ale piekny wieczor! Byc tam na meczu musi byc cos wspanialego!

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44722.01.2023, 19:29

Jak tam United, dupka piecze? Dobrze, ma piec!

mlodykanonier komentarzy: 150322.01.2023, 19:29

No i trzeba po jakieś % lecieć XD

darek250s komentarzy: 10356 newsów: 522.01.2023, 19:29

Jeden komentarz, który stawia społeczność Devilpage i ich kibiców w bardzo ładnej opinii:

„ szakurek: WALIC KAPISZONOW. City ich dojedzie i tyle będzie o ich mistrzostwie. Tfu również na tego gwałciciela Parteya”

Spejsik komentarzy: 343922.01.2023, 19:29

Teraz kibice United mówiący, że walczą o mistrza Anglii będą brzmieć co najmniej śmiesznie

gunner1990 komentarzy: 372722.01.2023, 19:29

Edieeee i zinaaa kochom was fest , jazdaaaaa

Supertramp21 komentarzy: 64222.01.2023, 19:29

Zina jaka ma ekspresje po golach. Widać że mi w **** zależy. Ale bałem się że odgwiqzdaja ten spalony

ozzy95 komentarzy: 1996 newsów: 122.01.2023, 19:29

Ja myśmy ich gwałcili w drugiej połowie. Tego nie powinni pokazywać o tak wczesnej porze. COYG!!

ZielonyLisc komentarzy: 2029622.01.2023, 19:29

ALE Z DUMĄ pójdę do roboty i zakładam naszą koszulkę na wejściu co się śmieli, że kibicuje Arsenalowi!!!

MadMax14 komentarzy: 267922.01.2023, 19:29

Niesamowite jaką nienawiśc wywołuje u mnie ten psi klub z Manchasteru. Serio już totki bardziej lubię od nich.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11722.01.2023, 19:28

Lewy obrońca, środkowy obrońca, defensywny pomocnik, Prawy skrzydłowy. Cztery pozycje a jednen zawodnik -Zinchenko mój MOTM

Kaczaza komentarzy: 726822.01.2023, 19:28

Edziu uciszył hejterków, brawo Arsenal!!

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.01.2023, 19:28

Gdzie są ci co chcieli kogoś zamiast Nketiaha? Chłopak nam wygrał mecz!!!

Supertramp21 komentarzy: 64222.01.2023, 19:28

Mamy to!!! Ale przycisnęli te ostanit 15minut kapitaly mental

Adamarsenal1 komentarzy: 322122.01.2023, 19:28

Trzeba oddać że United jak narazie postawiło największą poprzeczkę w tym sezonie

Biedne te muły, co zakładały tu konta w ostatnim tygodniu i muszą wrócić do nor xD

Rynkos7 komentarzy: 690922.01.2023, 19:27

Można mówić wiele o rywalizacjach Arsenalu z innymi klubami. Z Tottenhamem, z City, z Chelsea, ale to właśnie mecze z United są tymi, które rozp**dalają mnie od środka. Tak było jak byłem gówniarzem i tak było dzisiaj. Co za mecz.

Koroniarz komentarzy: 1024222.01.2023, 19:27

Jest pany jest !!!!

Choina komentarzy: 211222.01.2023, 19:27

KOCHAM ICH.

chicken1990 komentarzy: 121022.01.2023, 19:27

Jeśli Eddie utrzyma formę do marca to należeć mu się będzie powołanie do reprezentacji.

ManekAFC komentarzy: 9022.01.2023, 19:27

Mamy to

Infanter komentarzy: 112922.01.2023, 19:27

Jeaaaaa!!!!

Castillo komentarzy: 220222.01.2023, 19:27

Zdaliśmy wielki sprawdzian, jestem zajebiście dumny. BRAWO ARSENAL!!!

Garfield_pl komentarzy: 2835622.01.2023, 19:27

@fabregas1987 napisał: "10 punktow w meczach z Brighton, Newcastle, Spurs i United top top top!"