Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce

Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce 13.01.2014, 21:56, Sebastian Czarnecki 2113 komentarzy

Wydawałoby się, że po pierwszej połowie, w której Arsenal dwoma szybkimi ciosami znokautował bezradną Aston Villę, gospodarze nie powalczą już o punkty w tym meczu. Jak się okazało, w drugiej części meczu zagrali dużo lepiej od Kanonierów, którzy nieco sobie odpuścili i mogli pokusić się nawet o remis. Po bramce kontaktowej The Villans byli bliscy wyrównania, jednak defensywa dowodzona dzisiaj przez Pera Mertesackera nie pozwoliła już przeciwnikom na kolejne trafienie.

Dzisiejsza wygrana Arsenalu jest bardzo ważna w kontekście walki o mistrzostwo Anglii. Podczas gdy wszyscy rywale do końcowego triumfu wygrali w weekend swoje mecze, Kanonierzy również musieli zdobyć trzy punkty, by wrócić na pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni Arsene'a Wengera udowodnili jednak, że są bardzo mocni psychicznie i nie bez powodu to właśnie oni dowodzą reszcie stawki.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal (66. Gibbs) - Wilshere, Flamini - Gnabry (69. Rosicky) (86. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla - Giroud

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Baker (21. Bacuna), Luna - El Ahmadi (73. Weimann), Westwood, Delph - Agbonlahor, Benteke.

Kanonierzy bardzo dobrze zaczęli to spotkanie przejmując inicjatywę na stadionie rywala. Już w 5. minucie świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Bacary Sagna, ale dobrze ustawiony Olivier Giroud nawet w takiej sytuacji nie potrafił czysto trafić piłkę.

Dwie minuty później kolejną świetną wrzutką popisał się prawy defensor Arsenalu, ale francuski napastnik znowu nie potrafił odnaleźć się w polu karnym przeciwnika, mimo że otrzymał kolejny prezent od swojego rodaka. Tym razem jednak Giroudowi przeszkadzał Vlaar, więc częściowo można go usprawiedliwić.

W 13. minucie to z kolei gospodarze przeprowadzili dobrą akcję do objęcia prowadzenia. The Villans mimo to, nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, a Delph został zmuszony do oddania strzału z dystansu. Anglik jednak wyraźnie się pomylił.

W 14. minucie jakąś poważną kontuzję odniósł Nathan Baker, po tym jak ofiarnie zablokował swoim ciałem atomowe uderzenie Serge'a Gnabry'ego. Młody obrońca gospodarzy długo leżał na murawie, a po kilku minutach został zniesiony na noszach z boiska. W jego miejsce zameldował się Leandro Bacuna.

Kilka minut po wznowieniu gry, gospodarze znowu ruszyli do ataku. Błąd popełnił Laurent Koscielny, który przepuścił Agbonlahora pod bramką Arsenalu, ale jak szybko to zrobił, tak szybko błąd naprawił, we wspaniałym stylu zatrzymując szybkiego Anglika.

W 34. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Bardzo dobre podanie do Wilshere'a posłał z lewego skrzydła Ignacio Monreal, zaś reprezentant Anglii technicznym strzałem w długi słupek pokonał Brada Guzana!

Nie minęło nawet 60 sekund, a Arsenal podwyższa prowadzenie! Tym razem akcja została przeprowadzona prawą stroną, a Wilshere był w roli asystującego. Anglik uruchomił wybiegającego na wolne pole Girouda, który mimo asysty dwóch obrońców zdołał utrzymać się przy futbolówce i strzelić na bramkę bezradnego Amerykanina.

W 45. minucie sędzia doliczył 8 minut, jako że wcześniej przez bardzo długi czas na murawie leżał Nathan Baker. Przez ten czas wynik nie uległ jednak zmianie, a Kanonierzy zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem w kieszeni.

Druga część spotkania zaczęła się mniej żwawo od tej pierwszej. Brakowało groźnych akcji, po których mogły paść kolejne bramki, wywiązała się natomiast zadziorna gra w środku pola, gdzie najczęściej przebywali wówczas piłkarze obu drużyn.

Nie dało się przedrzeć pod pole karne przeciwnika, to w 61. minucie Santiago Cazorla spróbował strzału z dystansu. Brad Guzan wyczuł jednak intencje Hiszpana.

Cztery minuty później podobna sytuacja miała miejsce w drużynie gospodarzy. Tym razem strzelał Westwood, a dobrze piłkę złapał Wojciech Szczęsny.

W 66. minucie Ignacio Monreal opuścił boisko, po tym jak kilka minut wcześniej doznał lekkiego urazu. Wenger, nie chcąc ryzykować jego zdrowiem, wpuścił na boisko Kierana Gibbsa. Trzy minuty później na murawie zameldował się również Tomas Rosicky, który zastąpił Serge'a Gnabry'ego.

Słaba gra Arsenalu w drugiej części spotkania zemściła się w 76. minucie. Fatalnie piłkę stracił Santiago Cazorla, a Metthew Lowton, który wygrał ten pojedynek, dośrodkował na głowę Benteke. Belg pięknym szczupakiem pokonał polskiego bramkarza!

Strzelona bramka wyzwoliła w drużynie gospodarzy dodatkowe pokłady energii. The Villans uwierzyli, że są jeszcze w stanie doprowadzić do wyrównania, więc coraz mocniej nacierali na bramkę Arsenalu. W 84. minucie kluczową interwencją popisał się Per Mertesacker, który na kilkadziesiąt centymetrów przed bramką Szczęsnego, ściągnął Benteke piłkę sprzed nosa.

W 86. minucie boisko opuścił zakrwawiony Tomas Rosicky, który kilka minut wcześniej ucierpiał w bezpośrednim starciu z Gabbym Agbonlahorem i uszkodził sobie nos. Czech po wymianie koszulki był w stanie kontynuować grę, ale nie na długo, toteż na boisku zastąpił go wracający po kontuzji Oxlade-Chamberlain.

W 90. minucie Matthew Lowton posłał kolejne dośrodkowanie na głowę Benteke, a reprezentant Belgii oddał celny strzał na bramkę Szczęsnego. Piłka zmierzała jednak w sam jej środek, a Wojciech Szczęsny zdołał złapać futbolówkę.

Mimo że arbiter doliczył aż 6 minut w drugiej połowie, to gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów meczu. Arsenal zdobywa trzy punkty i wraca na pierwsze miejsce w tabeli.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

............Szczesny...........

Uważam, że Poldi zasługuje na grę w pierwszym w obecnej sytuacji. Trzeba dać mu się wykazać ;) A ławkę bym ustawił tak: Fabian, Jenki, Gnabry, Rosa, AOC ,Zelalem, Park

shark31 komentarzy: 601316.01.2014, 16:04

lequipe.fr/Football/Actualites/Rennes-renonce-a-ntep/432567

Jezeli dobrze to zrozumialem to Rennes i Aux doszli do porozumienia w sprawie transferu Ntepa.
6mln euro bedzie ich kosztowac.

cegla5055 komentarzy: 152516.01.2014, 16:03

Wlasnie widzialem na facebooku tą rozpiske. Boze sluchac Kosowskiego to tragedia. Gorszego komentarza nie slyszalem nigdy chyba. No oprocz moze NSport

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.01.2014, 16:01

A ja z Coventry chciałbym zobaczyć chociaż na dziesiąt minut Akpoma.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952116.01.2014, 15:59

C888 > Prędzej Sanogo ;p
Oby na Fulham była zmiana Poldiego za Santiego lub Gnabriego.
Gibbs za Nacho oczywiście.
Chambo to od początku zapewne zagra przeciwko Coventry.

damianARSENAL komentarzy: 851716.01.2014, 15:58

ja dałbym szanse Parkowi, jeśli daliśmy Beniowi. Nadal pamiętam jego piękne wykończenie w meczu z Boltonem, niczym Henry :)

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 916.01.2014, 15:58

13.40 Sunderland - Southampton (Marcin Rosłoń, Przemysław Rudzki)
15.55 Arsenal - Fulham (Przemysław Pełka, Kamil Kosowski)
18.25 Liverpool - Aston Villa (Andrzej Twarowski, Rafał Nahorny)

14.25 Swansea - Tottenham (Marcin Rosłoń, Przemysław Rudzki)
16.55 Chelsea - Manchester United (Andrzej Twarowski, Rafał Nahorny)

20.55 West Brom - Everton (Przemysław Pełka, Przemysław Rudzki)

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 916.01.2014, 15:57

kto wie, może zobaczymy w podstawowym składzie na mecz z Coventry Parka :D

Cysiowo komentarzy: 193016.01.2014, 15:55

Czyli na fullham skład identyczny jak na AV oprócz Monreala, za niego Gibbs, no i marzenie żeby Poldi zagrał za Cazorle.

aNormalny komentarzy: 348216.01.2014, 15:55

Uf, dobrze że Benio wraca, zdecydowanie

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 916.01.2014, 15:54

na mecz z Soton oczywiście :)

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 916.01.2014, 15:53

sytuacja kadrowa kiepska, dobrze, że mamy przed sobą teraz dwa teoretycznie łatwe mecze a na ten kolejny mają wrócić Rambo, Arteta, Verma i Bendtner.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078416.01.2014, 15:49

ten cały Ntep grał chociaż w młodzieżówkach feancuskich ?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.01.2014, 15:44

Thierry Henry będzie u Grahama Nortona 24 stycznia, więc ten kto ma BBC Entertainment będzie mógł sobie obejrzeć..chyba ;)

oggy

no tez zwrocilem uwage, ale dostanie dwie czy trzy zrypki or Flaminiego, czy od kogokolwiek innego, to od razu zacznie passowac :D

TakKrzysiu komentarzy: 893616.01.2014, 15:41

Ntep nie ma doświadczenia w PL, ale ma warunki fizyczne w sam raz do tej ligi. Szybki silny murzyn z dobrą techniką, potrafiący sie zastawiać. Niewątpliwie bym fapał.

Rider komentarzy: 242216.01.2014, 15:39

Jest już raport zdrowotny :
on Theo Walcott’s surgery…
It went very well. The damage was real in the knee so he will have to take the needed time, so let’s not be hopeful that he will go to the World Cup - that is not possible. But overall his long-term future is very positive. It's about being fit for next season now.

on Monreal and Rosicky…
Monreal looks a doubt for Saturday, a big doubt, because he twisted his foot on the kick. It is not the bruise, he turned and twisted the ligament. Rosicky had surgery with a general anaesthetic for a broken nose in two places. With a mask he may be available, but we have to monitor it closely.

on Arteta (calf), Vermaelen (knee) and Ramsey (thigh)…
Ramsey and Arteta are both out for this game. Vermaelen too. I personally believe the three will miss the Coventry game as well and will be available after that.

on Bendtner (ankle)…
He has a little chance to make Coventry. But in all probability it will be after that.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 116.01.2014, 15:39

jakby Ntep do nas przeszedł to by nam nieźle w tym sezonie nerwów napsuł ;p

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.01.2014, 15:38

Jakie zastępstwo dla Walcotta, skoro zaraz po dopięciu transferu ma iść na wypożyczenie?

OFFO komentarzy: 354516.01.2014, 15:38

trocha bekowo będzie jak Ntepem dostanje szanse debiutu u nas wczesniej nic Campbell ktory jest duzo dalej a wiek taki sam

damianARSENAL komentarzy: 851716.01.2014, 15:38

IMO Ntep to bardziej skrzydłowy, takie zastępstwo za Walcotta, więc napadzior jeszcze możliwy :)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.01.2014, 15:37

Ramsey to moze jeszcze poczekac, bo i tak bez formy pewnie jest, Monrealowi nic nie ma i za tydzien - dwa bedzie zdrow jak ryba

Rosy nie ma co ryzykowac od pierwszego

Arteta i Verma to jakas dziwna niewiadoma

A Ntep to ma 22 lata i gral w drugiej lidze :D Nowy Sanogo - wiki pisze, ze szybki i dobry technicznie, ale to wiekszosc Francuzow tak ma

Goal UK ‏@GoalUK 17 sek.
EXCLUSIVE: Tottenham eyeing up sensational swoop for Dimitar Berbatov, writes @wayneveysey http://******/L9T7st #GoalTZ

Do tego wcześniej były plotki, że chcą Quagiarellę i Vucinicia, niech tylko pomyślę dlaczego..

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.01.2014, 15:29

Sunderland's South Korea forward Ji Dong-Won has joined Bundesliga side Augsburg for an undisclosed fee

anty_pzpn_ komentarzy: 337016.01.2014, 15:28

Chopy,przy instalacji gry fify14 musze miec polaczenie z internetem? Mam orginalna plyte jesli to cos zmienia,bo nie moge zainstalowac origina a mam chwilowo neta wylaczonego.mozna to jakos ominac?

aNormalny komentarzy: 348216.01.2014, 15:26

No, to mamy naszego napastnika na kilka lat : )

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.01.2014, 15:26

instagram.com/p/i9U6luPuBo/

haha

wszystko co chcielibyście wiedzieć o Ntepie

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.01.2014, 15:25

ktg - teraz prosze na szybko opisac zawodnika, bo nic o nim nie wiem - jak sukcesful to mamy zmiennika giruoda... Nie Berba, nie Martinez, nie Costa, ale moze uda sie nie spasc z pozycji lidera do lata

Wynika tez z tego, ze jest szansa na Draxlera, ale na pewno zaden inny napadzior nie przyjdzie

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.01.2014, 15:24