Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce

Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce 13.01.2014, 21:56, Sebastian Czarnecki 2113 komentarzy

Wydawałoby się, że po pierwszej połowie, w której Arsenal dwoma szybkimi ciosami znokautował bezradną Aston Villę, gospodarze nie powalczą już o punkty w tym meczu. Jak się okazało, w drugiej części meczu zagrali dużo lepiej od Kanonierów, którzy nieco sobie odpuścili i mogli pokusić się nawet o remis. Po bramce kontaktowej The Villans byli bliscy wyrównania, jednak defensywa dowodzona dzisiaj przez Pera Mertesackera nie pozwoliła już przeciwnikom na kolejne trafienie.

Dzisiejsza wygrana Arsenalu jest bardzo ważna w kontekście walki o mistrzostwo Anglii. Podczas gdy wszyscy rywale do końcowego triumfu wygrali w weekend swoje mecze, Kanonierzy również musieli zdobyć trzy punkty, by wrócić na pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni Arsene'a Wengera udowodnili jednak, że są bardzo mocni psychicznie i nie bez powodu to właśnie oni dowodzą reszcie stawki.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal (66. Gibbs) - Wilshere, Flamini - Gnabry (69. Rosicky) (86. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla - Giroud

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Baker (21. Bacuna), Luna - El Ahmadi (73. Weimann), Westwood, Delph - Agbonlahor, Benteke.

Kanonierzy bardzo dobrze zaczęli to spotkanie przejmując inicjatywę na stadionie rywala. Już w 5. minucie świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Bacary Sagna, ale dobrze ustawiony Olivier Giroud nawet w takiej sytuacji nie potrafił czysto trafić piłkę.

Dwie minuty później kolejną świetną wrzutką popisał się prawy defensor Arsenalu, ale francuski napastnik znowu nie potrafił odnaleźć się w polu karnym przeciwnika, mimo że otrzymał kolejny prezent od swojego rodaka. Tym razem jednak Giroudowi przeszkadzał Vlaar, więc częściowo można go usprawiedliwić.

W 13. minucie to z kolei gospodarze przeprowadzili dobrą akcję do objęcia prowadzenia. The Villans mimo to, nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, a Delph został zmuszony do oddania strzału z dystansu. Anglik jednak wyraźnie się pomylił.

W 14. minucie jakąś poważną kontuzję odniósł Nathan Baker, po tym jak ofiarnie zablokował swoim ciałem atomowe uderzenie Serge'a Gnabry'ego. Młody obrońca gospodarzy długo leżał na murawie, a po kilku minutach został zniesiony na noszach z boiska. W jego miejsce zameldował się Leandro Bacuna.

Kilka minut po wznowieniu gry, gospodarze znowu ruszyli do ataku. Błąd popełnił Laurent Koscielny, który przepuścił Agbonlahora pod bramką Arsenalu, ale jak szybko to zrobił, tak szybko błąd naprawił, we wspaniałym stylu zatrzymując szybkiego Anglika.

W 34. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Bardzo dobre podanie do Wilshere'a posłał z lewego skrzydła Ignacio Monreal, zaś reprezentant Anglii technicznym strzałem w długi słupek pokonał Brada Guzana!

Nie minęło nawet 60 sekund, a Arsenal podwyższa prowadzenie! Tym razem akcja została przeprowadzona prawą stroną, a Wilshere był w roli asystującego. Anglik uruchomił wybiegającego na wolne pole Girouda, który mimo asysty dwóch obrońców zdołał utrzymać się przy futbolówce i strzelić na bramkę bezradnego Amerykanina.

W 45. minucie sędzia doliczył 8 minut, jako że wcześniej przez bardzo długi czas na murawie leżał Nathan Baker. Przez ten czas wynik nie uległ jednak zmianie, a Kanonierzy zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem w kieszeni.

Druga część spotkania zaczęła się mniej żwawo od tej pierwszej. Brakowało groźnych akcji, po których mogły paść kolejne bramki, wywiązała się natomiast zadziorna gra w środku pola, gdzie najczęściej przebywali wówczas piłkarze obu drużyn.

Nie dało się przedrzeć pod pole karne przeciwnika, to w 61. minucie Santiago Cazorla spróbował strzału z dystansu. Brad Guzan wyczuł jednak intencje Hiszpana.

Cztery minuty później podobna sytuacja miała miejsce w drużynie gospodarzy. Tym razem strzelał Westwood, a dobrze piłkę złapał Wojciech Szczęsny.

W 66. minucie Ignacio Monreal opuścił boisko, po tym jak kilka minut wcześniej doznał lekkiego urazu. Wenger, nie chcąc ryzykować jego zdrowiem, wpuścił na boisko Kierana Gibbsa. Trzy minuty później na murawie zameldował się również Tomas Rosicky, który zastąpił Serge'a Gnabry'ego.

Słaba gra Arsenalu w drugiej części spotkania zemściła się w 76. minucie. Fatalnie piłkę stracił Santiago Cazorla, a Metthew Lowton, który wygrał ten pojedynek, dośrodkował na głowę Benteke. Belg pięknym szczupakiem pokonał polskiego bramkarza!

Strzelona bramka wyzwoliła w drużynie gospodarzy dodatkowe pokłady energii. The Villans uwierzyli, że są jeszcze w stanie doprowadzić do wyrównania, więc coraz mocniej nacierali na bramkę Arsenalu. W 84. minucie kluczową interwencją popisał się Per Mertesacker, który na kilkadziesiąt centymetrów przed bramką Szczęsnego, ściągnął Benteke piłkę sprzed nosa.

W 86. minucie boisko opuścił zakrwawiony Tomas Rosicky, który kilka minut wcześniej ucierpiał w bezpośrednim starciu z Gabbym Agbonlahorem i uszkodził sobie nos. Czech po wymianie koszulki był w stanie kontynuować grę, ale nie na długo, toteż na boisku zastąpił go wracający po kontuzji Oxlade-Chamberlain.

W 90. minucie Matthew Lowton posłał kolejne dośrodkowanie na głowę Benteke, a reprezentant Belgii oddał celny strzał na bramkę Szczęsnego. Piłka zmierzała jednak w sam jej środek, a Wojciech Szczęsny zdołał złapać futbolówkę.

Mimo że arbiter doliczył aż 6 minut w drugiej połowie, to gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów meczu. Arsenal zdobywa trzy punkty i wraca na pierwsze miejsce w tabeli.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.01.2014, 23:30

Mico
Że wolałby zakończyć karierę niż grać w tottenhamie, gdyby miał taki wybór.

aNormalny komentarzy: 348215.01.2014, 23:30

hahhahaha, Podol : D
mistrz

aNormalny komentarzy: 348215.01.2014, 23:29

Nie będzie nowego avka :( traci cały swój urok jak się zmniejszy do rozmiarów 50x50. Mogliby zrobić avki 100x100. Tylko jakby to wyglądało jęzli chodzi o stronę, raczej źle ; /

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 115.01.2014, 23:28

twitter.com/KaranGooner14/status/423572463390568448/photo/1/large

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 115.01.2014, 23:27

co takiego napisał Podolski?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.01.2014, 23:26

juwenalia dla indyków coś sugerują, że jesteśmy Matą zainteresowani, gość jest mistrzem

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.01.2014, 23:24

Fanom Tottenhamu też się Podolski jako człowiek podoba:
Lulu ‏@Lulu_THFC 19 min
Blocked Podolski. Cunt.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.01.2014, 23:23

paleta
A idź Ty, człowieku! Gdzież tam tapeta? Lekki makijaż ma na oczach, no i może trochę pudru, ale żeby zwać to tapetą? Przesadzasz ostatnio, przesadzasz :D

shark31 komentarzy: 601315.01.2014, 23:20

koxiarz14 Podol jest swietny. Miedzy innymi dzieki niemu jest taki nastrój w druzynie.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 115.01.2014, 23:19

Yy już wiem kto to jest. Trochę wyjechałem za mocno :D
Ale patrze ta kanonierka ma fajniejsze fotki, czemu wybrałeś taką lipną?

Verminator97 komentarzy: 1490015.01.2014, 23:19

Qarol > Jak coś to chyba trzema bramkami też możemy wygrać z Rosją. :p Ja już idę spać po tym jakże emocjonującym meczu i długim liczeniu punktów i bilansów bramkowych w naszej grupie. :D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.01.2014, 23:18

paleta
To nasza nowa kanonierka, jo? Śliczna jest, ale wybrałeś chyba najgorsze możliwe zdjęcie. Nie lepiej było skusić się na to?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.01.2014, 23:18

Oddałbym wszystko za zwycięstwo w Lidze Mistrzów - mówi van Persie w rozmowie z magazynem Champions Matchday. - Nie wszyscy piłkarze na świecie mają możliwość sięgnięcia po to wspaniałe trofeum. Trzeba mieć dużo szczęścia, żeby się udało.

RVP wie,ze po lidze wiec mysli tylko o LM. Skubany

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.01.2014, 23:18

LOL Jennifer Lawrence srsly?

Hoogendijk>> >pasztet kielecki> Lawrence

shark31 komentarzy: 601315.01.2014, 23:18

A i znalazlem 2 dodatkowych kandydatow na napastnika w AFC.
Samuel Rondon i Rodrigo. Obaj mlodzi i by sie nadali. Rondon nie dogaduje sie z trenerem a Benfica ma problemy finansowe.

aNormalny komentarzy: 348215.01.2014, 23:18

Czekajcie, muszę sobie nowego avatara szczelić.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.01.2014, 23:17

@shark - beka, co nie?:P "Wolałbym zakończyć karierę niż grać dla Tottenhamu" czy odpowiedź na pytanie "Górnik czy Tottenham?"

carlosV
Racja, RM pod względem skuteczności jest zdecydowanie lepsze.
Wiesz, lubię twardą, fizyczną grę. Może dlatego o to się czepiam Oezila.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.01.2014, 23:12

pauleta
Hoho, z Realem to się rozpędziłeś. Niby wydają mnóstwo siana, ale klubem odnoszącym sukcesy są nie od dzisiaj, a od nastu lat, także IMO się zagalopowałeś :P

Verminator97 komentarzy: 1490015.01.2014, 23:12

Qarol > No wiem, ale w tabeli wszystko było ładnie przedstawione. :p A więc wygrajmy z Rosją dwoma bramkami i następnie niech Francja wygra z Serbią i nadal będziemy się liczyć w walce o medale. Jestem ciekaw jak będzie wyglądał nasz mecz z Rosją.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.01.2014, 23:11

W City poszli na łatwiznę, ale wiele klubów tak robi (PSG, City, Chelsea, Monaco, Real itd. ). Oczywiście łatwiej kupić wielkie gwiazdy za grube miliony niż samemu kogoś wychować lub wykreować, ale ich mistrzostwo z 2011/12 nie jest mniej warte od mistrzostwa United z 2012/13.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.01.2014, 23:09

aNormalny
Gdyby było komu kończyć te 2-3 sytuacje nikt by na Ozila nie psioczył. On ma taki styl gry i już tego nie zmieni, zawsze będzie wyglądał tak, jakby był wiecznie przemęczony.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.01.2014, 23:08

schnor
Pewność siebie pewnie też kupili, heheheheh

Qarol komentarzy: 1450215.01.2014, 23:08

A, takie jaja. To było pisać, że wtedy już nie uwzględnia się meczów z Francją przy bilansie ; p

Bo tak to się mogliśmy spierać do jutra. W takim razie przyznaje Ci rację ; )

aNormalny komentarzy: 348215.01.2014, 23:07

Statystki nie grają :)
Lubię Oezila, ale wymagałbym od niego większego zaangażowania w gre. Niby wykreuje zawsze te 2-3 sytuację, ale często przechodzi obok meczu 'szukając wolnej przestrzeni'. To jego pierwszy sezon w PL, także not bad, ale zawsze mogłoby być lepiej.
Np. podobała mi się końcówka w wykonaniu Oezila w meczu z AV. Doświadczenie było górą, ile to on przytrzymywał piłkę, ile ukradł czasu AV.

Verminator97 komentarzy: 1490015.01.2014, 23:05

Qarol > Naprawdę nie masz racji. Gdy Polska, Rosja i Serbia będą miały po 2 pkt to będzie się liczył bilans bramowy, ale tylko ze spotkań pomiędzy tymi zespołami. Wtedy tworzy się mała tabela, w której nie uwzględniamy meczów z Francją. I dzięki niej już teraz wiemy, że nie możemy pokonać Rosji więcej niż dwoma bramkami. Już rozumiesz? :p

schnor25 komentarzy: 1854615.01.2014, 23:05

Też mnie wkurza te pompowanie petrodolarów, ale jedno nie można odmówić City, ma mega pakę, są bardzo pewni siebie no i grają dobrą piłkę.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.01.2014, 23:05

ale Poldi kwiatki na tt wali^^

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.01.2014, 23:03

carlosV

czerwoniaki nie lepsze od sezonu 08/09 do 12/13 wydali ponad 300 mln. /artykul na str lfc.pl dzisiejszy/

mar12301 komentarzy: 2314215.01.2014, 23:01

No, City dzięki tym szejkom drugie w lidze będzie. Nie sądzę, żeby ich ekipa Abramowicza wyprzedziła.

aNormalny komentarzy: 348215.01.2014, 23:00

Właśnie, Messi to +30 bramek.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.01.2014, 23:00

Czy tylko mi KUPIONA forma City nie imponuje? Bez szejków tułaliby się w środku tabeli, wszystko co teraz osiągają zawdzięczają setkom milionów funtów, jak nie miliardom, dlatego też szacunku do nich nie mam, a i wyniki nie działają na mnie jakoś ekscytująco.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.01.2014, 22:56

Po zwycięstwie z Blackburn w domu w powtórce FA Cup, media i social media 12472387432053425 raz przyznały mistrza City

aNormalny komentarzy: 348215.01.2014, 22:55

Mid
Dlatego ja podchodzę do tego transferu z dystansem. Nie uwierzę, póki nie będzie oficjalki.

Qarol komentarzy: 1450215.01.2014, 22:55

Na teraz:

Serbia ma bilans -1, a Rosja -5.

Żeby Rosja miała lepszy bilans od nich to możemy wygrać z nimi nawet i pięcioma bramkami, ale pod warunkiem, że odpowiednio do naszego wyniku Francja nabije bramek Serbom.

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 115.01.2014, 22:53

Ten Rodrigo to super opcja na zimę, jak benfica serio na problemy finansowe i jest skłonna go sprzedać to ja bym się nie zastanawiał na miejscu wengera tylko brał