Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce

Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce 13.01.2014, 21:56, Sebastian Czarnecki 2113 komentarzy

Wydawałoby się, że po pierwszej połowie, w której Arsenal dwoma szybkimi ciosami znokautował bezradną Aston Villę, gospodarze nie powalczą już o punkty w tym meczu. Jak się okazało, w drugiej części meczu zagrali dużo lepiej od Kanonierów, którzy nieco sobie odpuścili i mogli pokusić się nawet o remis. Po bramce kontaktowej The Villans byli bliscy wyrównania, jednak defensywa dowodzona dzisiaj przez Pera Mertesackera nie pozwoliła już przeciwnikom na kolejne trafienie.

Dzisiejsza wygrana Arsenalu jest bardzo ważna w kontekście walki o mistrzostwo Anglii. Podczas gdy wszyscy rywale do końcowego triumfu wygrali w weekend swoje mecze, Kanonierzy również musieli zdobyć trzy punkty, by wrócić na pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni Arsene'a Wengera udowodnili jednak, że są bardzo mocni psychicznie i nie bez powodu to właśnie oni dowodzą reszcie stawki.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal (66. Gibbs) - Wilshere, Flamini - Gnabry (69. Rosicky) (86. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla - Giroud

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Baker (21. Bacuna), Luna - El Ahmadi (73. Weimann), Westwood, Delph - Agbonlahor, Benteke.

Kanonierzy bardzo dobrze zaczęli to spotkanie przejmując inicjatywę na stadionie rywala. Już w 5. minucie świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Bacary Sagna, ale dobrze ustawiony Olivier Giroud nawet w takiej sytuacji nie potrafił czysto trafić piłkę.

Dwie minuty później kolejną świetną wrzutką popisał się prawy defensor Arsenalu, ale francuski napastnik znowu nie potrafił odnaleźć się w polu karnym przeciwnika, mimo że otrzymał kolejny prezent od swojego rodaka. Tym razem jednak Giroudowi przeszkadzał Vlaar, więc częściowo można go usprawiedliwić.

W 13. minucie to z kolei gospodarze przeprowadzili dobrą akcję do objęcia prowadzenia. The Villans mimo to, nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, a Delph został zmuszony do oddania strzału z dystansu. Anglik jednak wyraźnie się pomylił.

W 14. minucie jakąś poważną kontuzję odniósł Nathan Baker, po tym jak ofiarnie zablokował swoim ciałem atomowe uderzenie Serge'a Gnabry'ego. Młody obrońca gospodarzy długo leżał na murawie, a po kilku minutach został zniesiony na noszach z boiska. W jego miejsce zameldował się Leandro Bacuna.

Kilka minut po wznowieniu gry, gospodarze znowu ruszyli do ataku. Błąd popełnił Laurent Koscielny, który przepuścił Agbonlahora pod bramką Arsenalu, ale jak szybko to zrobił, tak szybko błąd naprawił, we wspaniałym stylu zatrzymując szybkiego Anglika.

W 34. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Bardzo dobre podanie do Wilshere'a posłał z lewego skrzydła Ignacio Monreal, zaś reprezentant Anglii technicznym strzałem w długi słupek pokonał Brada Guzana!

Nie minęło nawet 60 sekund, a Arsenal podwyższa prowadzenie! Tym razem akcja została przeprowadzona prawą stroną, a Wilshere był w roli asystującego. Anglik uruchomił wybiegającego na wolne pole Girouda, który mimo asysty dwóch obrońców zdołał utrzymać się przy futbolówce i strzelić na bramkę bezradnego Amerykanina.

W 45. minucie sędzia doliczył 8 minut, jako że wcześniej przez bardzo długi czas na murawie leżał Nathan Baker. Przez ten czas wynik nie uległ jednak zmianie, a Kanonierzy zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem w kieszeni.

Druga część spotkania zaczęła się mniej żwawo od tej pierwszej. Brakowało groźnych akcji, po których mogły paść kolejne bramki, wywiązała się natomiast zadziorna gra w środku pola, gdzie najczęściej przebywali wówczas piłkarze obu drużyn.

Nie dało się przedrzeć pod pole karne przeciwnika, to w 61. minucie Santiago Cazorla spróbował strzału z dystansu. Brad Guzan wyczuł jednak intencje Hiszpana.

Cztery minuty później podobna sytuacja miała miejsce w drużynie gospodarzy. Tym razem strzelał Westwood, a dobrze piłkę złapał Wojciech Szczęsny.

W 66. minucie Ignacio Monreal opuścił boisko, po tym jak kilka minut wcześniej doznał lekkiego urazu. Wenger, nie chcąc ryzykować jego zdrowiem, wpuścił na boisko Kierana Gibbsa. Trzy minuty później na murawie zameldował się również Tomas Rosicky, który zastąpił Serge'a Gnabry'ego.

Słaba gra Arsenalu w drugiej części spotkania zemściła się w 76. minucie. Fatalnie piłkę stracił Santiago Cazorla, a Metthew Lowton, który wygrał ten pojedynek, dośrodkował na głowę Benteke. Belg pięknym szczupakiem pokonał polskiego bramkarza!

Strzelona bramka wyzwoliła w drużynie gospodarzy dodatkowe pokłady energii. The Villans uwierzyli, że są jeszcze w stanie doprowadzić do wyrównania, więc coraz mocniej nacierali na bramkę Arsenalu. W 84. minucie kluczową interwencją popisał się Per Mertesacker, który na kilkadziesiąt centymetrów przed bramką Szczęsnego, ściągnął Benteke piłkę sprzed nosa.

W 86. minucie boisko opuścił zakrwawiony Tomas Rosicky, który kilka minut wcześniej ucierpiał w bezpośrednim starciu z Gabbym Agbonlahorem i uszkodził sobie nos. Czech po wymianie koszulki był w stanie kontynuować grę, ale nie na długo, toteż na boisku zastąpił go wracający po kontuzji Oxlade-Chamberlain.

W 90. minucie Matthew Lowton posłał kolejne dośrodkowanie na głowę Benteke, a reprezentant Belgii oddał celny strzał na bramkę Szczęsnego. Piłka zmierzała jednak w sam jej środek, a Wojciech Szczęsny zdołał złapać futbolówkę.

Mimo że arbiter doliczył aż 6 minut w drugiej połowie, to gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów meczu. Arsenal zdobywa trzy punkty i wraca na pierwsze miejsce w tabeli.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Kaczaza komentarzy: 722316.01.2014, 07:51

Marzag;
Gervinho - Arsenal FC - Super Skills
Zobacz jaki mistrz opuścił nasze szeregi.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 116.01.2014, 07:33

Rodrigo - The Machine - Benfica, wpiszcie to w youtube. Gość ma szybkość, technikę, drybling, wykończenie i nieźle gra gorszą nogą

shark31 komentarzy: 601316.01.2014, 03:11

Wg Di Marzio jestesmy bardzo mocno zainteresowani napastnikiem Livorno - Paulinho.
Kontakt z agentem byl napewno bo w takich sprawach te dziennikarz sie nie myli ale mam nadzieje ze oferty nie zlozymy...

FadeIn komentarzy: 354716.01.2014, 02:20

W sobotę chciałbym zobaczyć taki skład od pomocy

Flamini-Jack
Gnabry-Ozil-Podolski
Giroud

FadeIn komentarzy: 354716.01.2014, 02:12

Mam nadzieje, że panowie Ramzej i Arteta wejdą na boisko dopiero na mecz z Soton. Nie wyobrażam sobie ich braku na Live więc nie ryzykowałbym z wpuzczaniem ich na całe spotkanie z Fulham jeżeli już będą dostępni.

aNormalny komentarzy: 348216.01.2014, 02:10

pauleta
Z tym Santosem to byl sarkazm : D wrocilem, musialem troche sie pouczyc.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.01.2014, 01:44

Aguero chyba pod koniec stycznia miał wrócić. Wyrobił się w połowie.

City to bestie. Ciężko z tym walczyć. Nadzieja w tym, że ich defensywa zacznie popełniać głupie błędy jak na początku sezonu.

The independent reporting that Ramsey & Arteta should be back for the Fulham game

flucker komentarzy: 13916.01.2014, 01:42

flucker komentarzy: 13916.01.2014, 01:41

"Wszyscy już zapomnieli o mnie ; _ ;
Przecież też mogę grać na lewej obronie."

Kanyeast komentarzy: 315716.01.2014, 01:35

Przerazajaca jest skutecznosc napastnikow City. Negredo x2, Dzeko x2 i Aguero (btw. on nie mial wrocic dopiero w lutym?!?!). City jest najwiekszym rywalem do zdobycia tytułu. Transfer kozaka jest niezbedny!!

Kanyeast komentarzy: 315716.01.2014, 01:32

Ufffff!! Oby naprawde nic mu nie bylo, bo nie mozemy sobie pozwolic teraz na strate jakiegokolwiek zawodnika. W lutym juz powinnismy miec pelen sklad (wraca Bendtner + ew. transfer) i atakujemy big clubs. Come On You Gunners!!!

Kowalczyk11 komentarzy: 325316.01.2014, 01:25

Nacho:

The club are also expecting some positive news on Nacho Monreal, according to reports. The Spaniard was forced off during our 2-1 win over Aston Villa on Monday night after a heavy clash with Ron Vlaar and Arsene Wenger confirmed after the game that he feared the defender had broken his metatarsal.

However, Goal claim the club are now confident the results from scans will show nothing more than a bone bruise. Let’s hope they are correct as it would be a huge blow to lose Monreal for any extended period. He’s proven himself to be a more than able deputy for Kieran Gibbs and I’m sure we’ll need him during the coming months, so fingers crossed it’s nothing serious.

anty_pzpn_ komentarzy: 337016.01.2014, 01:00

Dzisiaj Martinez 2 bramy.Pierwsza cud malina,piekne przyjecie i strzal nie do obrony

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.01.2014, 00:59

Wojakus; a dla mnie na odwrót :p poza tym Hoogendijk ma nieporównywalnie ładniejszą figurę.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.01.2014, 00:53

Hans, i bardzo dobrze. Od czasu jej przyjścia mówione było o Arsenal Ladies więcej niż przez ostatnią dekadę.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 316.01.2014, 00:51

brunetka o wiele ładniejsza wg mnie

ludi72 komentarzy: 142716.01.2014, 00:41

@Hans
A ty wciąż marudzisz, już daj z tym spókój

TrueGunner komentarzy: 106016.01.2014, 00:37

Schalke ma gowno do gadania jezeli wplacimy te 45 mln i to czy kupia teraz kogos na zastepstwo czy pozniej nic nie zmienia bo decyzja nalezy do zawodnika.

Mizii komentarzy: 419116.01.2014, 00:35

W Tottenhamie typowo żydowska logika. Lepiej zmarnować Niemcowi karierę, niż puścić go do klubu, w którym się wychował. My jeśli mamy pozyskać Draxlera i tak to zrobimy. Jak Schalke dostanie od nas kase, to następce Juliana znajdą bez problemu.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.01.2014, 00:34

fabik, spoko, zapisze sobie jakby mi się ten znudził

Hans_Zimmer komentarzy: 594516.01.2014, 00:34

fapujecie nad tą zawodniczką jak jakieś gimbusy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.01.2014, 00:14

aNormalny; już to widzę jak Santos zatrzymuje Bayern...

Nie ma co srać po gaciach. Gibbs nawet jak się łamie to na krótkie okresy. Mówicie, że Verma nie dawał rady, ale kto daje przeciwko takim skrzydłom?

Jakoś się nie martwicie co się stanie jak Sagna złamie kontuzję... Jenkinson przecież przeciwko Bayernowi będzie jak dziecko we mgle. Prawdziwy i jedyny niewyimaginowany problem dotyczy pozycji ŚN.

DzejCoop komentarzy: 326416.01.2014, 00:13

Wrocilem :-)
Wracajac do tematu LB to bedzie pewne gral tam Flamini, badz jak odwolaja wyp. to w razie czego bedzie tam Cokłelą

Sakahal
Gibbs nie dostał żadnej kontuzji a ty już panikujesz.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078416.01.2014, 00:06

Lamela, Capoue, Holtby and Chadli all want to leave Spurs.
HAHAHAHAHAHAHAHAHA

aNormalny komentarzy: 348216.01.2014, 00:05

Po co było sprzedawać Santosa...

Sakahai komentarzy: 206016.01.2014, 00:03

Przypominam, że właśnie w meczu z Bayernem na LO grał Verma i był wkręcany w ziemie jak dziecko, może macie racje i awaryjnych opcji na lewą strone defensywy mamy sporo, ale to nie są typowi boczni obrońcy.

aNormalny komentarzy: 348216.01.2014, 00:03

Ogólnie mam jakieś złe przeczucia jeżeli chodzi o ten dwumecz z Bayernem : ?

James komentarzy: 167416.01.2014, 00:01

kurde w tamtym roku na 1 mecz z bayernem nasza obrona tez wygladala kiepsko zeby sie to nie powtórzyło w tym roku.....

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.01.2014, 00:01

Sakahai; aleś wymyślił. Nikogo AW nie będzie sprowadzał na LO. Nie da się nikogo dobrego wypożyczyć, zwłaszcza w połowie sezonu. Same gnioty, do których kibice by dopłacili z własnej kieszeni byle ich nie oglądać.

Gibbs żyje, info o Monrealu nie wiem skąd masz, ale ja dzis czytałem w goal.com, że w AFC wierzą, że to nie złamanie. Nawet jak się Gibbs połamie to jest Vermaelen.

aNormalny komentarzy: 348216.01.2014, 00:00

Noo, czyli Vermy nie puszczamy do Barcelony ):)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41215.01.2014, 23:57

Nie ma strachu - jest Vermaelen. W zeszłym roku sprowadziliśmy Monreala, bo kontuzji doznali ZARÓWNO Gibbs jak i Verma.

shark31 komentarzy: 601315.01.2014, 23:55

theguardian.com/football/2014/jan/15/arsenal-head-sport-science-west-ham

A co do LO to mysle ze nikt nie przyjdzie na ta pozycje, nawet na wypo. Jest Sagna, Flamini, Verma wiec bedzie ok.

Sakahai komentarzy: 206015.01.2014, 23:52

Pewnie Wenger wypożyczy kogoś na LO, bo innej opcji nie widze

aNormalny komentarzy: 348215.01.2014, 23:48

No nie wierzę. Czyli potrzeba nam LO na rezerwę. Chyba że weźmiemy Flaminiego tam, ale cienko to widzę. Albo Sagna LO, Jenki PO. Boże..

patryksz komentarzy: 364815.01.2014, 23:48

U nas panuje taka wymienność pozycji, że grając na ŚN sprawdziłby się, bo nie byłby sam a wykończyć to chłopak potrafi ;)

MaciekGooner
A, to pardą, źle zrozumiałem. Lecę, może do później, a może dobranoc. Hello!

Alonso komentarzy: 1282415.01.2014, 23:36

Mico17
a myślisz, że tak od razu Draxler sprawdzał by się jako napastnik?

rev komentarzy: 161515.01.2014, 23:35

Draxler to jeden z tych, których Wenger nazywa "top quality". To byłby kapitalny transfer, ale mało prawdopodobny w styczniu. Natomiast w lecie... wszystko się moze zdarzyć.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 115.01.2014, 23:33

Napastnicy: Draxler, Giroud, Sanogo
Skrzydłowi: Walcott, Cazorla, Podolski, AOC, Gnabry

Sprowadzić skład do takiego stanu to nie trzeba wywalać Poldka. Za dużo grał nie będzie, ale przyda się.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.01.2014, 23:31

Ta, ponad 30 melonów za gościa, który miałby czekać aż Rosa mu zwolni miejsce, bez przesady. IMO Drax byłby robiony na napadziora, nie bez powodu się o tym tyle mówi.