Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce

Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce 13.01.2014, 21:56, Sebastian Czarnecki 2113 komentarzy

Wydawałoby się, że po pierwszej połowie, w której Arsenal dwoma szybkimi ciosami znokautował bezradną Aston Villę, gospodarze nie powalczą już o punkty w tym meczu. Jak się okazało, w drugiej części meczu zagrali dużo lepiej od Kanonierów, którzy nieco sobie odpuścili i mogli pokusić się nawet o remis. Po bramce kontaktowej The Villans byli bliscy wyrównania, jednak defensywa dowodzona dzisiaj przez Pera Mertesackera nie pozwoliła już przeciwnikom na kolejne trafienie.

Dzisiejsza wygrana Arsenalu jest bardzo ważna w kontekście walki o mistrzostwo Anglii. Podczas gdy wszyscy rywale do końcowego triumfu wygrali w weekend swoje mecze, Kanonierzy również musieli zdobyć trzy punkty, by wrócić na pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni Arsene'a Wengera udowodnili jednak, że są bardzo mocni psychicznie i nie bez powodu to właśnie oni dowodzą reszcie stawki.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal (66. Gibbs) - Wilshere, Flamini - Gnabry (69. Rosicky) (86. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla - Giroud

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Baker (21. Bacuna), Luna - El Ahmadi (73. Weimann), Westwood, Delph - Agbonlahor, Benteke.

Kanonierzy bardzo dobrze zaczęli to spotkanie przejmując inicjatywę na stadionie rywala. Już w 5. minucie świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Bacary Sagna, ale dobrze ustawiony Olivier Giroud nawet w takiej sytuacji nie potrafił czysto trafić piłkę.

Dwie minuty później kolejną świetną wrzutką popisał się prawy defensor Arsenalu, ale francuski napastnik znowu nie potrafił odnaleźć się w polu karnym przeciwnika, mimo że otrzymał kolejny prezent od swojego rodaka. Tym razem jednak Giroudowi przeszkadzał Vlaar, więc częściowo można go usprawiedliwić.

W 13. minucie to z kolei gospodarze przeprowadzili dobrą akcję do objęcia prowadzenia. The Villans mimo to, nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, a Delph został zmuszony do oddania strzału z dystansu. Anglik jednak wyraźnie się pomylił.

W 14. minucie jakąś poważną kontuzję odniósł Nathan Baker, po tym jak ofiarnie zablokował swoim ciałem atomowe uderzenie Serge'a Gnabry'ego. Młody obrońca gospodarzy długo leżał na murawie, a po kilku minutach został zniesiony na noszach z boiska. W jego miejsce zameldował się Leandro Bacuna.

Kilka minut po wznowieniu gry, gospodarze znowu ruszyli do ataku. Błąd popełnił Laurent Koscielny, który przepuścił Agbonlahora pod bramką Arsenalu, ale jak szybko to zrobił, tak szybko błąd naprawił, we wspaniałym stylu zatrzymując szybkiego Anglika.

W 34. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Bardzo dobre podanie do Wilshere'a posłał z lewego skrzydła Ignacio Monreal, zaś reprezentant Anglii technicznym strzałem w długi słupek pokonał Brada Guzana!

Nie minęło nawet 60 sekund, a Arsenal podwyższa prowadzenie! Tym razem akcja została przeprowadzona prawą stroną, a Wilshere był w roli asystującego. Anglik uruchomił wybiegającego na wolne pole Girouda, który mimo asysty dwóch obrońców zdołał utrzymać się przy futbolówce i strzelić na bramkę bezradnego Amerykanina.

W 45. minucie sędzia doliczył 8 minut, jako że wcześniej przez bardzo długi czas na murawie leżał Nathan Baker. Przez ten czas wynik nie uległ jednak zmianie, a Kanonierzy zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem w kieszeni.

Druga część spotkania zaczęła się mniej żwawo od tej pierwszej. Brakowało groźnych akcji, po których mogły paść kolejne bramki, wywiązała się natomiast zadziorna gra w środku pola, gdzie najczęściej przebywali wówczas piłkarze obu drużyn.

Nie dało się przedrzeć pod pole karne przeciwnika, to w 61. minucie Santiago Cazorla spróbował strzału z dystansu. Brad Guzan wyczuł jednak intencje Hiszpana.

Cztery minuty później podobna sytuacja miała miejsce w drużynie gospodarzy. Tym razem strzelał Westwood, a dobrze piłkę złapał Wojciech Szczęsny.

W 66. minucie Ignacio Monreal opuścił boisko, po tym jak kilka minut wcześniej doznał lekkiego urazu. Wenger, nie chcąc ryzykować jego zdrowiem, wpuścił na boisko Kierana Gibbsa. Trzy minuty później na murawie zameldował się również Tomas Rosicky, który zastąpił Serge'a Gnabry'ego.

Słaba gra Arsenalu w drugiej części spotkania zemściła się w 76. minucie. Fatalnie piłkę stracił Santiago Cazorla, a Metthew Lowton, który wygrał ten pojedynek, dośrodkował na głowę Benteke. Belg pięknym szczupakiem pokonał polskiego bramkarza!

Strzelona bramka wyzwoliła w drużynie gospodarzy dodatkowe pokłady energii. The Villans uwierzyli, że są jeszcze w stanie doprowadzić do wyrównania, więc coraz mocniej nacierali na bramkę Arsenalu. W 84. minucie kluczową interwencją popisał się Per Mertesacker, który na kilkadziesiąt centymetrów przed bramką Szczęsnego, ściągnął Benteke piłkę sprzed nosa.

W 86. minucie boisko opuścił zakrwawiony Tomas Rosicky, który kilka minut wcześniej ucierpiał w bezpośrednim starciu z Gabbym Agbonlahorem i uszkodził sobie nos. Czech po wymianie koszulki był w stanie kontynuować grę, ale nie na długo, toteż na boisku zastąpił go wracający po kontuzji Oxlade-Chamberlain.

W 90. minucie Matthew Lowton posłał kolejne dośrodkowanie na głowę Benteke, a reprezentant Belgii oddał celny strzał na bramkę Szczęsnego. Piłka zmierzała jednak w sam jej środek, a Wojciech Szczęsny zdołał złapać futbolówkę.

Mimo że arbiter doliczył aż 6 minut w drugiej połowie, to gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów meczu. Arsenal zdobywa trzy punkty i wraca na pierwsze miejsce w tabeli.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
songoku95 komentarzy: 2348616.01.2014, 15:22

Dlatego napisalem ze w chwili obecnej. A ten Npet to na powaznie?

kuba289 komentarzy: 216016.01.2014, 15:22

Ta telewizja klubowa to podaje jakieś oficjalne info? Jeśli Ntep do nas przyjdzie to jest się czym jarać :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.01.2014, 15:22

Things appear to be hotting up as we approach the last two weeks of the January transfer window with the Daily Mail reporting that Arsenal have made an opening £3million offer to Nottingham Forest for highly-rated defender Jamaal Lascelles

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.01.2014, 15:21

Draxler porusza się po boisku jak jakiś zawodnik, ale nie mogę za cholerę przypomnieć sobie jaki

anty_pzpn_ komentarzy: 337016.01.2014, 15:21

Chopy,przy instalacji gry fify14 musze miec polaczenie z internetem? Mam orginalna plyte jesli to cos zmienia,bo nie moge zainstalowac origina a mam chwilowo neta wylaczonego.mozna to jakos ominac?

Flisu komentarzy: 160216.01.2014, 15:20

Marzag, ale serio mi go przypomina :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.01.2014, 15:20

Borussia Dortmund midfielder Ilkay Gundogan, 23, will decide between moves to Real Madrid or Manchester United in the summer. (Metro)

French side St Etienne would be interested in signing of Arsenal's 21 year-old Ghanaian midfielder Emmanuel Frimpong. (Lefigaro)

Ordzik komentarzy: 81116.01.2014, 15:19

ciekawi mnie też sytuacja z Vermą w lato, bo jak odejdzie, to na miejscu AW, kupił bym teraz Zoume ale (wypożyczyć go) żeby grał do końca sezonu w Saint-Et ,a od nowego u nas bo pewnie tylko tak by go nam puścili

Trequartista komentarzy: 536616.01.2014, 15:17

songoku
Może faktycznie na teraz, ale popatrz, jak Julian panuje nad piłką obiema nogami, jak mądrze gra. To będzie kot

KibicTheGunners komentarzy: 192116.01.2014, 15:15

101greatgoals.com/blog/arsenal-have-reportedly-agreed-a-e10m-fee-for-auxerre-striker-ntep-who-will-be-loaned-back-straight-away/

Jeśli gościa wypożyczymy od razu to IMO Wenger kupi kogoś jeszcze do ataku.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.01.2014, 15:12

Oggy
Racja, dlatego jeżeli kontuzja będzie poważna to Draxler przyjdzie w lato :P

KibicTheGunners komentarzy: 192116.01.2014, 15:12

Auxere T.V is repoting that #Arsenal have made a succesfull bid for Auxere attacking player Paul-Georges Ntep.

Arseblog podaje, że daliśmy z niego 7,5 mln funtów.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.01.2014, 15:12

@carlos, no, ale może ten jego kolega to jakiś ogórek z 5 składu, który piłki nie potrafi przetrzymać :D?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.01.2014, 15:10

thide
Ciągnąć grę a się głupio kiwać kiedy można w tym czasie podać do kilku lepiej ustawionych kolegów to zasadnicza różnica :)

Oggy komentarzy: 948916.01.2014, 15:10

Dominik11- trochę hm głupie jakbyśmy nie kupili Draxa przez kontuzję. Nie wierzę że Wenger zmieniłby zdanie jakby Niemiec miał pauzować nawet parę miechów. To facet na przyszłość.
shark31- no właśnie, jeśli faktycznie tyle damy to Wenger strasznie w typa wierzy.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7216.01.2014, 15:08

Zgadzacie się panowie z nominacjami do Oscarów? W sumie to chyba nie ma żadnych zaskoczeń.

Dominik11 komentarzy: 2016516.01.2014, 15:08

Draxler is set to have a medical test tonight and he might be out for over a month which will rule out a January move to Arsenal..

shark31 komentarzy: 601316.01.2014, 15:08

Jezeli Węgier daje za francuza z Ligue 2 10 mln euro to cos to musi znaczyc.

Kaczaza komentarzy: 722316.01.2014, 15:08

W tym roku ma tyle lat co Henry jak przechodził.

KibicTheGunners komentarzy: 192116.01.2014, 15:07

om-marseillais13.com/t8758p40-paul-georges-ntep-interesse-l-om-pour-cet-hiver#723337

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.01.2014, 15:07

piszecie, że przyda się ktoś ciągnacy grę, a teraz, że taki Ntep to samolub, bo się kiwa i drybluje.

Kaczaza komentarzy: 722316.01.2014, 15:03

Pech no, papcio nie odbiera więc mu nie podpowiem.
Ten młokos tak na poważnie? To nie lepiej żeby Gnabry grał

Trequartista komentarzy: 536616.01.2014, 15:03

Oggy
Czy ja wiem, czy taki samolub? Parę ładnych asyst i niekonwencjonalnych zagrań zauważyłem

CesK komentarzy: 210716.01.2014, 15:01

Oggy niestety jestem czasami poważny :-)

Oggy komentarzy: 948916.01.2014, 15:01

Flisu- w ust mi to wyjąłeś. Już myślałem że tylko mi coś źle styka i podobieństwo zauważam.
Moźe drybling? Sposób biegania?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.01.2014, 15:00

Ten Ntep do złudzenia przypomina mi Taarabta. Ciąąąąąga i ciąga tę piłkę.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 116.01.2014, 15:00

Kaczaza

Pisałem, że na PRZESTRZENI OSTATNICH LAT nikt po Suarezem się nie sprawdził. Pokazuje to że poziom Eredivisie zdecydowanie spadł i nawet przeciętni gracze mogą się tam wyróżniać.

Flisu komentarzy: 160216.01.2014, 14:59

Ten Ntep nie wiem czemu przypomina mi Henry'ego.

shark31 komentarzy: 601316.01.2014, 14:59

Kaczaza przejdzie do Evertonu to sie zobaczy jaki jest dobry. AFC go napewno nie kupi. Za surowy w grze kombinacyjnej ktora u nas jest najwazniejsza.

Oggy komentarzy: 948916.01.2014, 14:57

CesK- luz, to miało być żartobliwe] Chyb nie wyszło:P
mskafc- coś mnie martwi że gośc za bardzo nie podaje. Oby nie taki Gerv... No ale tamten mopmen nie umiał też za bardzo strzelać. Ntep chyba lepiej to robi.

shark31 komentarzy: 601316.01.2014, 14:57

Hmm to jest calkowicie inny zawodnik niz Theo:)
Mniej skuteczny, ale kreatywniejszy, lepszy technicznie.

Kaczaza komentarzy: 722316.01.2014, 14:55

Kyrtap;
Suarez, Persie, Kluivert, Bergkamp, van Nistelrooy, Huntelaar, Kuyt rzeczywiście leszcze.

mskafc komentarzy: 579616.01.2014, 14:54

Po filmiku stwierdzam, ze podoba mi się ten Ntep. Szybki, zwinny, silny, bardzo elegancki drybling, potezny strzal z dystansu, no i co dla mnie istotne, w koncu ktoś prawonożny. Przypomina mi troche sylwetką Martineza. Moze Wenga nam wynajdzie tanszą i Francuska wersje Kolumbijczyka ? :P

CesK komentarzy: 210716.01.2014, 14:54

Oggy Nie robiłem i trochę się pochamuj ze słowami (nie groze ci)

mlody13 komentarzy: 337416.01.2014, 14:50

@aguero10
na filmiku widać, że i tam pogrywał. Suarez też zaczynał jako skrzydłowy chyba, a on jest idealny do przestawienia go na strikera (na pewno ma lepsze predyspozycje do gry na ataku niż Draxler czy Reus)

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 116.01.2014, 14:50