Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce

Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce 13.01.2014, 21:56, Sebastian Czarnecki 2113 komentarzy

Wydawałoby się, że po pierwszej połowie, w której Arsenal dwoma szybkimi ciosami znokautował bezradną Aston Villę, gospodarze nie powalczą już o punkty w tym meczu. Jak się okazało, w drugiej części meczu zagrali dużo lepiej od Kanonierów, którzy nieco sobie odpuścili i mogli pokusić się nawet o remis. Po bramce kontaktowej The Villans byli bliscy wyrównania, jednak defensywa dowodzona dzisiaj przez Pera Mertesackera nie pozwoliła już przeciwnikom na kolejne trafienie.

Dzisiejsza wygrana Arsenalu jest bardzo ważna w kontekście walki o mistrzostwo Anglii. Podczas gdy wszyscy rywale do końcowego triumfu wygrali w weekend swoje mecze, Kanonierzy również musieli zdobyć trzy punkty, by wrócić na pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni Arsene'a Wengera udowodnili jednak, że są bardzo mocni psychicznie i nie bez powodu to właśnie oni dowodzą reszcie stawki.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal (66. Gibbs) - Wilshere, Flamini - Gnabry (69. Rosicky) (86. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla - Giroud

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Baker (21. Bacuna), Luna - El Ahmadi (73. Weimann), Westwood, Delph - Agbonlahor, Benteke.

Kanonierzy bardzo dobrze zaczęli to spotkanie przejmując inicjatywę na stadionie rywala. Już w 5. minucie świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Bacary Sagna, ale dobrze ustawiony Olivier Giroud nawet w takiej sytuacji nie potrafił czysto trafić piłkę.

Dwie minuty później kolejną świetną wrzutką popisał się prawy defensor Arsenalu, ale francuski napastnik znowu nie potrafił odnaleźć się w polu karnym przeciwnika, mimo że otrzymał kolejny prezent od swojego rodaka. Tym razem jednak Giroudowi przeszkadzał Vlaar, więc częściowo można go usprawiedliwić.

W 13. minucie to z kolei gospodarze przeprowadzili dobrą akcję do objęcia prowadzenia. The Villans mimo to, nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, a Delph został zmuszony do oddania strzału z dystansu. Anglik jednak wyraźnie się pomylił.

W 14. minucie jakąś poważną kontuzję odniósł Nathan Baker, po tym jak ofiarnie zablokował swoim ciałem atomowe uderzenie Serge'a Gnabry'ego. Młody obrońca gospodarzy długo leżał na murawie, a po kilku minutach został zniesiony na noszach z boiska. W jego miejsce zameldował się Leandro Bacuna.

Kilka minut po wznowieniu gry, gospodarze znowu ruszyli do ataku. Błąd popełnił Laurent Koscielny, który przepuścił Agbonlahora pod bramką Arsenalu, ale jak szybko to zrobił, tak szybko błąd naprawił, we wspaniałym stylu zatrzymując szybkiego Anglika.

W 34. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Bardzo dobre podanie do Wilshere'a posłał z lewego skrzydła Ignacio Monreal, zaś reprezentant Anglii technicznym strzałem w długi słupek pokonał Brada Guzana!

Nie minęło nawet 60 sekund, a Arsenal podwyższa prowadzenie! Tym razem akcja została przeprowadzona prawą stroną, a Wilshere był w roli asystującego. Anglik uruchomił wybiegającego na wolne pole Girouda, który mimo asysty dwóch obrońców zdołał utrzymać się przy futbolówce i strzelić na bramkę bezradnego Amerykanina.

W 45. minucie sędzia doliczył 8 minut, jako że wcześniej przez bardzo długi czas na murawie leżał Nathan Baker. Przez ten czas wynik nie uległ jednak zmianie, a Kanonierzy zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem w kieszeni.

Druga część spotkania zaczęła się mniej żwawo od tej pierwszej. Brakowało groźnych akcji, po których mogły paść kolejne bramki, wywiązała się natomiast zadziorna gra w środku pola, gdzie najczęściej przebywali wówczas piłkarze obu drużyn.

Nie dało się przedrzeć pod pole karne przeciwnika, to w 61. minucie Santiago Cazorla spróbował strzału z dystansu. Brad Guzan wyczuł jednak intencje Hiszpana.

Cztery minuty później podobna sytuacja miała miejsce w drużynie gospodarzy. Tym razem strzelał Westwood, a dobrze piłkę złapał Wojciech Szczęsny.

W 66. minucie Ignacio Monreal opuścił boisko, po tym jak kilka minut wcześniej doznał lekkiego urazu. Wenger, nie chcąc ryzykować jego zdrowiem, wpuścił na boisko Kierana Gibbsa. Trzy minuty później na murawie zameldował się również Tomas Rosicky, który zastąpił Serge'a Gnabry'ego.

Słaba gra Arsenalu w drugiej części spotkania zemściła się w 76. minucie. Fatalnie piłkę stracił Santiago Cazorla, a Metthew Lowton, który wygrał ten pojedynek, dośrodkował na głowę Benteke. Belg pięknym szczupakiem pokonał polskiego bramkarza!

Strzelona bramka wyzwoliła w drużynie gospodarzy dodatkowe pokłady energii. The Villans uwierzyli, że są jeszcze w stanie doprowadzić do wyrównania, więc coraz mocniej nacierali na bramkę Arsenalu. W 84. minucie kluczową interwencją popisał się Per Mertesacker, który na kilkadziesiąt centymetrów przed bramką Szczęsnego, ściągnął Benteke piłkę sprzed nosa.

W 86. minucie boisko opuścił zakrwawiony Tomas Rosicky, który kilka minut wcześniej ucierpiał w bezpośrednim starciu z Gabbym Agbonlahorem i uszkodził sobie nos. Czech po wymianie koszulki był w stanie kontynuować grę, ale nie na długo, toteż na boisku zastąpił go wracający po kontuzji Oxlade-Chamberlain.

W 90. minucie Matthew Lowton posłał kolejne dośrodkowanie na głowę Benteke, a reprezentant Belgii oddał celny strzał na bramkę Szczęsnego. Piłka zmierzała jednak w sam jej środek, a Wojciech Szczęsny zdołał złapać futbolówkę.

Mimo że arbiter doliczył aż 6 minut w drugiej połowie, to gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów meczu. Arsenal zdobywa trzy punkty i wraca na pierwsze miejsce w tabeli.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

schnor25 komentarzy: 1854616.01.2014, 12:14

Co się dzieje, ze Świętymi? W jakieś tarapaty finansowe popadli?

4 - z Marsylią (2:1, 2:0)

A jeszcze w eliminacjach do LM kilka strzeliliśmy.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.01.2014, 11:59

dobra wyczyściłem dane i wszystko śmiga

tradusio komentarzy: 458 newsów: 116.01.2014, 11:57

Dzięki Marzag;] Wychodzi na to, że Manchester City ostro powaliło :D

Kaczaza - pytałem o wszystkie gole w tym sezonie.

hahahahahah
Transfer News Live ‏@DeadlineDayLive 2 min.
PSG have bid €42m plus either Ezequiel Lavezzi, Javier Pastore, Jérémy Ménez or Adrien Rabiot for Liverpool's Luis Suárez. (Source: MARCA)

tradusio komentarzy: 458 newsów: 116.01.2014, 11:43

A orientuje się ktoś ile my mamy goli w tym sezonie?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.01.2014, 11:41

pany co się dzieje? wchodzę na chroma odpalam filmik na youtube i nic. po prostu nie ma obrazu, nie ma przycisków od głośności itd. dźwięk sobie leci, a ja mogę zastopować czy podgłośnić. na firefoxie jest ok.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.01.2014, 11:38

kaziu - chcesz ogrywac Jenkinsona czy dac odpoczac Sagni ?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.01.2014, 11:36

Marzag
Ale przecież żaden napastnik nie przyjdzie, no :( Papcio za bardzo chwalił naszych 'strajkerów'.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.01.2014, 11:35

Szogun
Z Nachosem jeszcze nic nie wiadomo.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 116.01.2014, 11:34

Arsenalfcfan, Rodrigo w tej Benfice mało gra, ale w tym sezonie ma bardzo dobre statystyki i jest młody, jedna opinia nie zmienia tego, że grając średnio 60 minut w lidze strzelił w 11 meczach 5 goli i grając łącznie w dwóch meczach 13 min w LM strzelił gola. Nie mamy w zespole napastnika jego typu, więc myślę że jeśli by za niego zawołali 10 albo mniej mln funtów to nie byłoby to złe posunięcie ;p zawsze to lepsze niż nie kupić żadnego napastnika.

aguero10 komentarzy: 856016.01.2014, 11:34

Gervinho to Roma -> Lamela to Spurs -> Bale To Madrid -> Ozil to Arsenal -> Holtby to Spurs -> Draxler to Arsenal -> Holtby back to Schalke.

pronik komentarzy: 517916.01.2014, 11:33

Gdzie pracowal Negredo z Pellegrinim?

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 316.01.2014, 11:32

Kontuzje Nacho LO-3 miesiace,Theo- skrzydla,napad i Nasz rasowy przyspieszacz gry -6 miesiecy, Benio- 2 tyg i Diaby 3 miesiace z mozliwoscia przedluzenia na swiete nigdy.

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 316.01.2014, 11:29

Tyle,ze Jovetic dostal moze z 2 szanse a Negredo dlatego,ze juz pracowal z Pellegrinim gra prawie caly czas. Niektorzy marnuja sie tylko w klubach pokroju RM czy City.

Kanyeast komentarzy: 315716.01.2014, 11:28

Z tym Negredo to City swietnie trafila. Ale na dobra sprawe z Joveticiem totalna wtopa, wiec smutny wniosek taki, ze Arsenal nie moze sobie pozwolic na wtopy na poziomie 25 mln a City czy Chelsea owszem.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.01.2014, 11:23

kaziu874 komentarzy: 673216.01.2014, 11:04

Ja osobiscie bym chcial taki sklad na Fulham:
Szczesny, Jenki, Merte, Kosa, Gibbs, Flamini, Wilshere, Ozil, Gnabry, Poldi, Giroud.

lawka: Fabian, Verma, Sagna, Arteta, Ramsey, Santi, Chambo.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.01.2014, 11:02

goal.com podawał, że pierwsze raporty na temat kontuzji Nachosa nie są tak straszne jak na początku przewidywano

kaziu874 komentarzy: 673216.01.2014, 11:00

Master10 --> pierwsze informacje sugerowaly 3 miesiace przerwy. Dobrze wiemy jak to jest zawsze w Arsenalu, wiec ja sie nastawiam wlasnie na te 3 miesiace. Jutro Wenger na pewno o tym powie na konfie. Co do Rosy, to po powrocie Ramseya i Artety pewnie nie znajdzie sie w meczowej 18, musi spokojnie dojsc do siebie, a pozniej bedzie gral w masce. A Diaby to juz zupelnie inna bajka.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.01.2014, 10:58

Hehehehheh, Levy sra w gacie, czyli faktycznie coś jest na rzeczy z transferem Draxlera do AFC.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.01.2014, 10:56