Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce

Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce 13.01.2014, 21:56, Sebastian Czarnecki 2113 komentarzy

Wydawałoby się, że po pierwszej połowie, w której Arsenal dwoma szybkimi ciosami znokautował bezradną Aston Villę, gospodarze nie powalczą już o punkty w tym meczu. Jak się okazało, w drugiej części meczu zagrali dużo lepiej od Kanonierów, którzy nieco sobie odpuścili i mogli pokusić się nawet o remis. Po bramce kontaktowej The Villans byli bliscy wyrównania, jednak defensywa dowodzona dzisiaj przez Pera Mertesackera nie pozwoliła już przeciwnikom na kolejne trafienie.

Dzisiejsza wygrana Arsenalu jest bardzo ważna w kontekście walki o mistrzostwo Anglii. Podczas gdy wszyscy rywale do końcowego triumfu wygrali w weekend swoje mecze, Kanonierzy również musieli zdobyć trzy punkty, by wrócić na pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni Arsene'a Wengera udowodnili jednak, że są bardzo mocni psychicznie i nie bez powodu to właśnie oni dowodzą reszcie stawki.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal (66. Gibbs) - Wilshere, Flamini - Gnabry (69. Rosicky) (86. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla - Giroud

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Baker (21. Bacuna), Luna - El Ahmadi (73. Weimann), Westwood, Delph - Agbonlahor, Benteke.

Kanonierzy bardzo dobrze zaczęli to spotkanie przejmując inicjatywę na stadionie rywala. Już w 5. minucie świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Bacary Sagna, ale dobrze ustawiony Olivier Giroud nawet w takiej sytuacji nie potrafił czysto trafić piłkę.

Dwie minuty później kolejną świetną wrzutką popisał się prawy defensor Arsenalu, ale francuski napastnik znowu nie potrafił odnaleźć się w polu karnym przeciwnika, mimo że otrzymał kolejny prezent od swojego rodaka. Tym razem jednak Giroudowi przeszkadzał Vlaar, więc częściowo można go usprawiedliwić.

W 13. minucie to z kolei gospodarze przeprowadzili dobrą akcję do objęcia prowadzenia. The Villans mimo to, nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, a Delph został zmuszony do oddania strzału z dystansu. Anglik jednak wyraźnie się pomylił.

W 14. minucie jakąś poważną kontuzję odniósł Nathan Baker, po tym jak ofiarnie zablokował swoim ciałem atomowe uderzenie Serge'a Gnabry'ego. Młody obrońca gospodarzy długo leżał na murawie, a po kilku minutach został zniesiony na noszach z boiska. W jego miejsce zameldował się Leandro Bacuna.

Kilka minut po wznowieniu gry, gospodarze znowu ruszyli do ataku. Błąd popełnił Laurent Koscielny, który przepuścił Agbonlahora pod bramką Arsenalu, ale jak szybko to zrobił, tak szybko błąd naprawił, we wspaniałym stylu zatrzymując szybkiego Anglika.

W 34. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Bardzo dobre podanie do Wilshere'a posłał z lewego skrzydła Ignacio Monreal, zaś reprezentant Anglii technicznym strzałem w długi słupek pokonał Brada Guzana!

Nie minęło nawet 60 sekund, a Arsenal podwyższa prowadzenie! Tym razem akcja została przeprowadzona prawą stroną, a Wilshere był w roli asystującego. Anglik uruchomił wybiegającego na wolne pole Girouda, który mimo asysty dwóch obrońców zdołał utrzymać się przy futbolówce i strzelić na bramkę bezradnego Amerykanina.

W 45. minucie sędzia doliczył 8 minut, jako że wcześniej przez bardzo długi czas na murawie leżał Nathan Baker. Przez ten czas wynik nie uległ jednak zmianie, a Kanonierzy zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem w kieszeni.

Druga część spotkania zaczęła się mniej żwawo od tej pierwszej. Brakowało groźnych akcji, po których mogły paść kolejne bramki, wywiązała się natomiast zadziorna gra w środku pola, gdzie najczęściej przebywali wówczas piłkarze obu drużyn.

Nie dało się przedrzeć pod pole karne przeciwnika, to w 61. minucie Santiago Cazorla spróbował strzału z dystansu. Brad Guzan wyczuł jednak intencje Hiszpana.

Cztery minuty później podobna sytuacja miała miejsce w drużynie gospodarzy. Tym razem strzelał Westwood, a dobrze piłkę złapał Wojciech Szczęsny.

W 66. minucie Ignacio Monreal opuścił boisko, po tym jak kilka minut wcześniej doznał lekkiego urazu. Wenger, nie chcąc ryzykować jego zdrowiem, wpuścił na boisko Kierana Gibbsa. Trzy minuty później na murawie zameldował się również Tomas Rosicky, który zastąpił Serge'a Gnabry'ego.

Słaba gra Arsenalu w drugiej części spotkania zemściła się w 76. minucie. Fatalnie piłkę stracił Santiago Cazorla, a Metthew Lowton, który wygrał ten pojedynek, dośrodkował na głowę Benteke. Belg pięknym szczupakiem pokonał polskiego bramkarza!

Strzelona bramka wyzwoliła w drużynie gospodarzy dodatkowe pokłady energii. The Villans uwierzyli, że są jeszcze w stanie doprowadzić do wyrównania, więc coraz mocniej nacierali na bramkę Arsenalu. W 84. minucie kluczową interwencją popisał się Per Mertesacker, który na kilkadziesiąt centymetrów przed bramką Szczęsnego, ściągnął Benteke piłkę sprzed nosa.

W 86. minucie boisko opuścił zakrwawiony Tomas Rosicky, który kilka minut wcześniej ucierpiał w bezpośrednim starciu z Gabbym Agbonlahorem i uszkodził sobie nos. Czech po wymianie koszulki był w stanie kontynuować grę, ale nie na długo, toteż na boisku zastąpił go wracający po kontuzji Oxlade-Chamberlain.

W 90. minucie Matthew Lowton posłał kolejne dośrodkowanie na głowę Benteke, a reprezentant Belgii oddał celny strzał na bramkę Szczęsnego. Piłka zmierzała jednak w sam jej środek, a Wojciech Szczęsny zdołał złapać futbolówkę.

Mimo że arbiter doliczył aż 6 minut w drugiej połowie, to gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów meczu. Arsenal zdobywa trzy punkty i wraca na pierwsze miejsce w tabeli.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mlody13 komentarzy: 337416.01.2014, 14:43

Ja go chcę!! To będzie nasz Suarez ;P

Trequartista komentarzy: 536616.01.2014, 14:42

Auxerre dla Arsenalu to jak Borussia dla Bayernu: Diaby, Sanogo, Sagna, teraz Ntep

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 116.01.2014, 14:42

Ludzie skończcie wreszcie z tymi napastnikami z Eredivisie. Na przestrzeni ostatnich lat jedynym napastnikiem, który się sprawdził poza holandią jest Luis Suarez. Reszta albo w ogóle sobie nie poradziła albo gra bardzo przeciętnie. Kilka przykładów:

Bas Dost, w sezonie 11/12 strzelił 32 bramki w 34 spotkaniach. Po przejściu do Wolsburga, 9 bramek w 33 spotkaniach

Luuk de Jong, w sezonie 11/12 strzelił 25 bramek w 31 spotkaniach. Po przejściu do Borussi Monnchengladbach, 6 bramek w 36 spotkaniach

Wilfred Bony, w sezonie 12/13 strzelił 31 bramek w 30 spotkaniach. Po przejściu do Swansea, 6 bramek w 17 meczach.

O Alfonso Alvesie już ktoś niżej pisał :)

Oggy komentarzy: 948916.01.2014, 14:42

Widziałem Ntepa... na YT, dlatego mam wyrobioną opinię i moja szklana kula też. Gość jest very good - orzekła moja szklana kula. Dawać go do nas!

Trequartista komentarzy: 536616.01.2014, 14:38

Przedstawi ktoś tego Ntepa? Widzieli go?

Flisu komentarzy: 160216.01.2014, 14:36

Auxerre TV say we have agreed a deal to sign Paul-Georges Ntep for €10m!

pronik komentarzy: 517916.01.2014, 14:32

Vito Mannone jest kolejnym piłkarzem łączonym z transferem do Manchesteru United ,miałby być na Old Trafford zmiennikiem Davida de Gei. informacje podał włoski dziennik sportowy La Gazzetta dello Sport.

aguero10 komentarzy: 856016.01.2014, 14:29

Today he has a medical-check in Munich by Dr.Müller-Wohlfahrt They will find out when he can play again.Expected:In 4 weeks

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.01.2014, 14:29

W Eredivisie to sobie można strzelać..kiedyś również w Heerenven był ktoś taki jak Afonso Alves, potrafił strzelać po 4,5 bramek w meczu kilka razy w sezonie i co? Od dobrych kilku lat nie ma o nim słuchu. W Holandii strzelił 44 bramki w 40 meczach, poszedł do grającego jeszcze w BPL M'borough i w 42 meczach strzelił..10 bramek. Teraz się tuła po arabach.

Kaczaza komentarzy: 722316.01.2014, 14:28

Ale luz, już się nie podkręcam, podobno ma przejść do Evertonu w miejsce Jelavica

Kaczaza komentarzy: 722316.01.2014, 14:23

hot995;
Dla porównania Suarez w Ajaxie strzelił 111 w 159 meczach, to jest 0,698 bramki na mecz. W Liverpoolu strzelił 73 razy na 114 meczy to jest 0,640 bramki na mecz.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 216.01.2014, 14:19

Witam
Coś ciekawego dziś się pojawiło w sprawach transferowych? :)

Kaczaza komentarzy: 722316.01.2014, 14:17

hot995;
No to kogo? Na czym się opierać?

arsenalsmaga komentarzy: 6316.01.2014, 14:14

Po nowej wycenie transermarkt jesteśmy o 11 mln euro więcej warci od Man utd, nie pamiętam kiedy ostatnio tak było ale chyba więcej niż 10 lat temu ;)

Kaczaza komentarzy: 722316.01.2014, 14:14

shark31;
Bonemu średnio idzie? W tym sezonie biorąc pod uwagę karierę zawodową: 28 meczy 13 goli, 3 asysty. Giroud zeszły sezon 47 meczy 17 goli, 12 asyst, ten sezon 28 meczy 12 bramek 6 asyst. Więc taki zły nie jest.

@ Kaczaza

Swego czasu Afonso Alves z SC Heerenveen w 39 meczach strzelił 45 bramek. Dla porównania w PL strzelił 10 bramek na 42 mecze.

PS - Murray przegrywał 1:5 w trzecim secie i odrobił straty na 7:5. Niby nic nadzwyczajnego, ale dodając przy tym fakt, że wygrał wszystkie 23 piłki z rzędu robi wrażenie :D

Kaczaza komentarzy: 722316.01.2014, 14:05

Z Barcą Ajax u siebie wygrał, nie jest to najsłabsza liga.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.01.2014, 14:05

Kaczaza
no wlasnie w tym jest problem. W zimowe okienko jest naprawde kiepsko pod tym wzgledem

Kaczaza komentarzy: 722316.01.2014, 14:02

Daniho
A kto oprócz niego i Rossiego może, mając na uwadze też LM??

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.01.2014, 13:58

Hull z atakiem jelavic, long zaszalalo na rynku.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078416.01.2014, 13:58

Nie radziłbym sugerować się statystykami z ligi holenderskiej, bo taki Ajax połowie ligi strzela po kilka bramek w meczu i jest ciekawa metoda, bo w Holandii prawie w ogóle nie łapie się na spalone

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.01.2014, 13:57

Finnbogason jest swietny ale czy to jest pilkarz ktory od razu moglby wejsc do pierwszego ? raczej nie

Kaczaza komentarzy: 722316.01.2014, 13:55

Finnbogason
Tak to ten który ma jedną z najlepszych średnich w europie, w zeszłym roku na 48 meczy 31 goli i 12 asyst. Ten który na 53 mecze w Eredivisie ma 47 goli i 13 asyst. Dla porównania w Eredivisie:
Van Persie: 75 meczy, 21 goli, 7 asyst
No i wyceniany jest na 6,500 000 euro.
Słabo co?

pronik komentarzy: 517916.01.2014, 13:50

Kaczaza;
jak w realu jak w 2009 zostal sprzedany do sevilli a pellegrini trenowal w sezonie 2009/2010.chyba ze przez miesiac od lipca do sierpnia trenowal u pellegriniego

pronik komentarzy: 517916.01.2014, 13:45

Szogun
w sierpniu 2009 zostal sprzedany do sevilli

shark31 komentarzy: 601316.01.2014, 13:44

Finnbogason...? To ten ktory strzela w holandii mniej niz Bony ktoremu tak srednio idzie w BPL?

Adrian Ramos kosztowal by ze 3mln, ma 27 lat, mowi po niemiecku i duzo strzela w BL.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2716.01.2014, 13:41

Jak można wypadać blado przy napastniku z ligi holenderskiej to nie mam pojęcia.

Kaczaza komentarzy: 722316.01.2014, 13:39

shark31;
Jak dla mnie spoko, ale jest blady przy Rossim i Finnbogasonie

Kaczaza komentarzy: 722316.01.2014, 13:35

shark31;
Ściema, mogli dodać ligowe dla Martineza.

shark31 komentarzy: 601316.01.2014, 13:34

Tak ogolnie to ten Ramos to tez moze byc jakas opcja.

youtube.com/watch?v=cXZuRXTrc1Y

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 116.01.2014, 13:34

shark31, zauważ że Martinez jest rozliczany tylko z występów z LM, a cała reszta z ligi ;p

seba9196 komentarzy: 87416.01.2014, 13:24

kaziu874, mając jeden punkt przewagi nad Man City i ledwo dwa nad Chelsea, nie można eksperymentować ściągając Baca. To jest trzon naszej drużyny. Jenki niech gra w pucharach. Liga to priorytet.

kaziu874 komentarzy: 673216.01.2014, 13:16

Ale to nie to samo, poza tym chcialbym zobaczyc, w jakiej aktualnie formie jest Jenkinson.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.01.2014, 13:13