Arsenal ponownie samodzielnym liderem, 4-1 z Norwich

Arsenal ponownie samodzielnym liderem, 4-1 z Norwich 19.10.2013, 16:53, Sebastian Czarnecki 1850 komentarzy

Spoglądając na wysokie zwycięstwo Arsenalu nad Norwich, można pomyśleć, że to był łatwy mecz w wykonaniu londyńczyków. Nic bardziej mylnego, ponieważ Kanarki przez całe spotkanie stawiały opór rozpędzonym przeciwnikom i wcale nie wyglądali od nich dużo gorzej. Co prawda, podopieczni Arsene'a Wengera dominowali we wszystkich sektorach boiska, jednak drużyna gości dzielnie się broniła i próbowała nawet wyprowadzać akcje zaczepne. O wysokiej wygranej zadecydowała dopiero końcówka, kiedy gospodarze zadali dwa decydujące ciosy przemęczonemu już rywalowi.

Tak czy siak, Kanonierzy rozegrali bardzo dobre spotkanie i zdobyli kolejne trzy punkty, dzięki którym umocnili się na pozycji lidera Premier League. Jako że dwie godziny wcześniej na Sports Direct Arena Liverpool zremisował z Newcastle, Arsenal nie musi już jej dzielić z The Reds i samodzielnie przewodzi reszcie stawki.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini (38. Ramsey), Arteta - Özil, Wilshere, Cazorla (59. Rosicky) - Giroud (78. Bendtner)

Norwich: Ruddy - Martin, Bassong, Turner, Olsson - Howson, Tettey (78. Hoolahan) - Pilkington (71. Redmond), Fer, Snodgrass - Hooper

W 5. minucie sygnał do ataku dał Santi Cazorla, który zdecydował się na strzał zza pola karnego po indywidualnym rajdzie Özila i podaniu Wilshere'a. Ruddy nie miał jednak problemów z interwencją.

Kolejne minuty to całkowita dominacja Arsenalu. Podopieczni Arsene'a Wengera przejęli inicjatywę we wszystkich sektorach boiska, głównie w środkowym, i spokojnie grali swoje. Co prawda zabrakło klarownych sytuacji, które mogły przynieść bramki, ale przewaga Kanonierów była widoczna.

W 18. minucie Kanonierzy strzelili spektakularną bramkę, która wyprowadziła ich na prowadzenie. Podopieczni Arsene'a Wengera wymienili między sobą kilka podań z pierwszej piłki na małej przestrzeni, a Jack Wilshere z najbliższej odległości pokonał niedowierzającego Ruddy'ego. Tę bramkę można śmiało nazwać piłkarskim porno!

Po strzelonej bramce, tempo mocno się uspokoiło, a Kanonierzy w dalszym ciągu prezentowali swój futbol, nie dając przeciwnikowi dojść do głosu. Mądra i precyzyjna gra dała londyńczykom sporą przewagę taktyczną.

W 32. minucie Flamini i Tettey zderzyli się głowami. Wyglądało to bardzo groźnie, jednak obaj zawodnicy mogli kontynuować grę.

Pięć minut później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Kieran Gibbs dograł na wolne pole do Oliviera Girouda, a ten znalazł się w stuprocentowej sytuacji. Jego uderzenie z pierwszej piłki we wspaniałym stylu obronił Ruddy, dając swojej drużynie chwilę wytchnienia.

W 38. minucie Mathieu Flamini opuścił jednak boisko, a jego miejsce na boisku zajął Aaron Ramsey. Nie wiemy jeszcze, czy Francuz doznał jakiegoś większego urazu, czy też zmieniono go tylko kontrolnie.

W 40. minucie przed szansą stanął Bacary Sagna, ale jego strzał z woleja zmierzał prosto w środek bramki. Bramkarz Norwich pewnie schwytał futbolówkę.

Ostatnie minuty pierwszej połowy to dominacja Kanarków, którzy szukali okazji do wyrównania. Na trzy minuty przed gwizdkiem sędziego strzał z dystansu oddał Leroy Fer, ale bezczynny dotąd Szczęsny popisał się sporym refleksem i sparował piłkę na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal prowadzi na Emirates Stadium z Norwich 1-0.

Druga część spotkania zaczęła się od uderzenia ze strony gospodarzy. Mikel Arteta spróbował z dystansu zaskoczyć Ruddy'ego, ale mocno się pomylił.

Przez kolejne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i nie było nam dane ujrzeć żadnej dogodnej okazji.

W 56. minucie Snodgrass po raz pierwszy przetestował Szczęsnego w drugiej połowie. Polak bez problemów złapał lecącą po ziemi piłkę.

Dwie minuty później Arsenal podwyższył prowadzenie. Olivier Giroud dośrodkował na głowę Mesuta Özila (nie, wcale nie na odwrót), a reprezentant Niemiec bez kłopotów pokonał Ruddy'ego. 2-0!

Chwilę później Arsene Wenger zdjął z boiska Santiego Cazorlę, a w jego miejsce desygnował do gry Tomasa Rosicky'ego.

Norwich zaczęło powoli przejmować inicjatywę i dążyć do wyrównania. W 64. minucie sygnał do ataku dał Andy Pilkington, który nie potrafił jednak zaskoczyć Szczęsnego.

W 70. minucie Kanarki zdołały strzelić kontaktową bramkę. Błąd Pera Mertesackera wykorzystał Jonny Howson, który przejął jego podanie, przyjął futbolówkę i strzałem w krótki róg pokonał polskiego golkipera.

Wydawałoby się, że bramka Norwich spowoduje, że to właśnie drużyna gości odważniej ruszy do ataku, jednak to Kanonierzy przyśpieszyli tempo i dalej grali swoje. W 75. minucie potężny strzał z dystansu oddał Aaron Ramsey, ale John Ruddy pewnie odbił piłkę.

W 78. minucie na boisko wszedł supersnajper Arsenalu, Nicklas Bendtner. Zastąpił on na boisku Oliviera Girouda i już dwie minuty po swoim wejściu, mógł podwyższyć prowadzenie. Angielski golkiper nie dał się jednak zaskoczyć.

W 83. minucie Arsenal strzela na 3-1! Indywidualną akcją popisał się Aaron Ramsey, który wyminął trzech piłkarzy i pewnym uderzeniem pokonał Ruddy'ego.

Kanonierzy nie dali przeciwnikom nawet chwili wytchnienia i pięć minut później zadali kolejny cios. Dośrodkowanie Rosicky'ego trafiło pod nogi Ramseya, Walijczyk podał do Özila, a reprezentant Niemiec strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. 4-1 dla Arsenalu!

Podopiecznym Arsene'a Wengera wciąż było jednak mało i dalej robili swoje. W 90. minucie Mesut Özil został podcięty w polu karnym, jednak sędzia nie podyktował jedenastki. Chwilę później Jack Wilshere oddał techniczny strzał na bramkę Ruddy'ego, ale ten tym razem nie dał się zaskoczyć.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Norwich 4-1 i stał się samodzielnym liderem Premier League.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10820.10.2013, 14:29

Zapraszamy na dwie części naszego pomeczowo - pierwsza, to nasze spostrzeżenia na temat spotkania, a druga to oczywiście Ćwierkający Kanonierzy, czyli Özil, Wilshere, Ramsey, Pires i wielu innych, którzy odezwali się na Twitterze :)

highbury.pl/2013/10/arsenal-41-norwich-wengerball-pena-para.html

highbury.pl/2013/10/na-radarze-highburypl-cwierkajacy_20.html

ArseneAl komentarzy: 2341720.10.2013, 14:28

W sobotę 02.11 o 18 leci Ekstraklapa Widzew - Pogoń (buehehe w uj ciekawy mecz) na C+Sport no ale przecież mają jeszcze zwykły C+ i C+Family.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 120.10.2013, 14:27

prawdopodobnie teraz tottenham albo dostanie się do top 4, albo będą biedować, sprzedawać najlepszych i kupować młodych jak my gdy spłacaliśmy stadion. My mieliśmy o tyle łatwiej że mieliśmy silną markę i Wengera na pokładzie który nam zapewniał top 4 i zyski z LM

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/tottenham-doczeka-sie-nowego-stadionu/nl4bn

mallen komentarzy: 2123920.10.2013, 14:25

Dlaczego Zabaleta nie grał?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.10.2013, 14:22

Na pewno bedzie. Ile razy byly bledne daty lub po prostu rzekomy brak transmisji, a to bedzie hicior.

ArseneAl komentarzy: 2341720.10.2013, 14:20

@Kysio2607
Puszczą bo o tej godzinie nie ma innego meczu w PL.
Widocznie się pomylili i zapomnieli dopisać.
Z resztą skoro w niedziele jest "nie na żywo" to w sobotę na bank będzie na żywo bo w C+ nie puszczają retransmisji tylko co najwyżej powtórki, które transmitowali wcześniej.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.10.2013, 14:20

Nesta skonczyl kariere

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 120.10.2013, 14:20

TlicTlac, to by była niesamowicie głupia decyzja C+ ciekawe jakie ciekawsze mecze się toczą o 18~ w sobotę.

Manwe komentarzy: 103620.10.2013, 14:19

nie wierzę, że nie puszczają. przecież w tej rozpisce nie ma innego meczu o 18.25 a kanałów mają od cholery.

Joker_224 komentarzy: 521920.10.2013, 14:19

arsenalist.com/f/arsenal-vs-norwich/gif-aaron-ramsey-skill.html

gościu jest niesamowity :D

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2720.10.2013, 14:19

afcforever, ale Kuba umie PODAWAĆ, już chociażby to czyni go groźniejszym od Aubameyanga, bo ten to serio tylko szybko biega. Ani techniki, ani wykończenia, ani dryblingu, słabiak nieprzeciętny.

ArseneAl komentarzy: 2341720.10.2013, 14:13

Zagra z nami Kuba bo jest lepszy w defensywie od Alibabyanga.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.10.2013, 14:11

Patricio raczej nie odejdzie. Ktos juz chcial go kupic, dawali gruba kase ale sie nie zgodzil. Ter stegen to bylby dobry bramkarz, ale skad wiecie ze wojtek nie chce podpisac? Ktos wspominal o eurosporcie i przegladzie sportowym. Co to za zrodla xD?

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2720.10.2013, 14:10

afcforever, pewnie zagra Kuba, bo wczoraj wszedł z ławki. Imo to gorzej, bo Błaszczu też jest szybki, a w dodatku jest ze dwie klasy lepszy od Aubameyanga.

ArseneAl komentarzy: 2341720.10.2013, 14:09

Tak gadata, że Wojtek byłby łatwy do zastąpienia ale wcale nie ma dużo lepszych bramkarzy dostępnych na rynku.
Casillas? Real nie chciałby go puścić ale jeśli on będzie miał ciśnienie to może..
A tak to kto inny? Handanović z Interu? Chcieliby pewnie grubą kasę za niego. Rui Patricio? Ale czy serio on jest dużo lepszy od Wojtka? Za ter Stegena Borussia chciałaby majątek (z resztą do PL przydałby się trochę bardziej doświadczony bramkarz), a Begović w tym sezonie trochę obniżył loty. Mignoletowi w tym momencie to może buty czyścić.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.10.2013, 14:06

Skad wiesz ze ja cwaniakuje skoro zeby zobaczyc co napisalem to musisz miec konto? Zarejeestrowalem sie tam i napisalem 3 posty uswiadamiajac im sile naszego skladu.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 120.10.2013, 14:04

Orandzo, niegłupi pomysł ;d

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.10.2013, 14:03

Zarejestrowalem sie bo ktos wczoraj to wstawil i powiedzial ze niezle brednie tam wypisuja

Trequartista komentarzy: 536620.10.2013, 14:01

Wie ktoś o ile więcej zarabiamy dzięki nowym umowom ze sponsorami?

Orandzo komentarzy: 338020.10.2013, 14:00

jeśli Szczęsny będzie chciał odejść to następcy warto poszukać w Realu ;>

Kociek komentarzy: 116120.10.2013, 13:58

Czemu miałby odchodzić ? Jest numerem 1 w klubie, ktory jest liderem w BPL i ma szanse na wszystkie trofea... po co odchodzic ?

mikros7 komentarzy: 114620.10.2013, 13:58

Jeśli Wilshere, Ramsey i Ozil będą grali jak do tej pory a Arteta i Cazorla jak w ostatnim sezonie to może się uda w końcu wygrać tą Premer League.

Ars3n komentarzy: 1235420.10.2013, 13:56

teraz przynajmniej nie bedzie sie trudno domyslic kto sie loguje na inne portale pilkarskie i cwaniakuje w imieniu Arsenalu.

ArseneAl komentarzy: 2341720.10.2013, 13:55

Ja tam bym nie chciał odejścia Wojtka.
Co by nie mówić jest to młody i utalentowany bramkarz. Myślę, że jeśli coś w tym roku wygramy to nie będzie robił żadnych problemów z przedłużeniem umowy. Z resztą po sezonie to on nie może odejść bo Fabianowi się kończy umowa, a jeśli do tego dojdzie brak chęci wykupienia Viviano to zostaniemy bez bramkarza.
No ale jeśli ma ciśnienie tylko na kasę to trudno.
Najwyżej się sprowadzi Casillasa :P

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370020.10.2013, 13:55

Wymiana Valdes za Wojtka? Boże czy Ty to widzisz?

koczan_4 komentarzy: 330220.10.2013, 13:55

Spokojnie, to z Wojtkiem to nic potwierdzonego.

Trequartista komentarzy: 536620.10.2013, 13:54

Wyczuwam Wojciecha w Barcelonie

Qarol komentarzy: 1450220.10.2013, 13:49

Przejmujecie sie Szczesnym ; D

Bramkarza dobrego złapać nie problem, to Wojciech bedzie mial problem ze znaleziem klubu na takim poziomie co Arsenal ; p

Nie chce to niech nie podpisuje. Tym to sie nie ma co martwić.

Alonso komentarzy: 1282420.10.2013, 13:45

Rafson95
Jestem tego samego zdania, kupić doświadczonego bramkarza, najlepiej koło trzydziestki i mamy spokój na kilka sezonów. Tylko Wojtek chyba by musiał zostać, Łukaszowi się kończy kontrakt po sezonie to odejdzie, Włoch wypożyczony i jeszcze jak by Wojtek odszedł to byśmy zostali tylko z tym jednym nowym bramkarzem.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 120.10.2013, 13:45

thide, już za późno, narobiłeś sobie wstydu i się z tego nie wytłumaczysz :p

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 120.10.2013, 13:44

jack_wilshere, ciekawe czy w anglii o tym wiedzą

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2720.10.2013, 13:44

thide, przecież żeby zobaczyć co oni piszą na forum trzeba się zarejestrować. To po co się rejestrujesz na ich forum jeśli nie szukasz spiny?

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 120.10.2013, 13:43

Kanonier25, na player.arsenal.com

Kanonier25 komentarzy: 175820.10.2013, 13:43

Gdzie moglbym obejrzec Nasz wczorajszy mecz? :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.10.2013, 13:42

Ja nie szukam spiny, tylko ci eksperci bvb mnie rozsmieszaja.

pioafc komentarzy: 4393 newsów: 220.10.2013, 13:42

Z miejsca mogę podać mojego kandydata na zastępstwo: Willy Caballero z Malagi, dziękuję.

Cysiowo komentarzy: 193120.10.2013, 13:41

#mały offtop
Powiedzcie mi jak się nazywał ten program do przerabiania składów w fifie (żeby np. Ozila dodać)?

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 420.10.2013, 13:38

Żeby Wojtuś czasem nie przelicytował, wyżej niż Arsenal to on raczej nie podskoczy. My natomiast nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem lepszego bramkarza.

jack_wilshere komentarzy: 7420.10.2013, 13:32