Arsenal ponownie samodzielnym liderem, 4-1 z Norwich

Arsenal ponownie samodzielnym liderem, 4-1 z Norwich 19.10.2013, 16:53, Sebastian Czarnecki 1850 komentarzy

Spoglądając na wysokie zwycięstwo Arsenalu nad Norwich, można pomyśleć, że to był łatwy mecz w wykonaniu londyńczyków. Nic bardziej mylnego, ponieważ Kanarki przez całe spotkanie stawiały opór rozpędzonym przeciwnikom i wcale nie wyglądali od nich dużo gorzej. Co prawda, podopieczni Arsene'a Wengera dominowali we wszystkich sektorach boiska, jednak drużyna gości dzielnie się broniła i próbowała nawet wyprowadzać akcje zaczepne. O wysokiej wygranej zadecydowała dopiero końcówka, kiedy gospodarze zadali dwa decydujące ciosy przemęczonemu już rywalowi.

Tak czy siak, Kanonierzy rozegrali bardzo dobre spotkanie i zdobyli kolejne trzy punkty, dzięki którym umocnili się na pozycji lidera Premier League. Jako że dwie godziny wcześniej na Sports Direct Arena Liverpool zremisował z Newcastle, Arsenal nie musi już jej dzielić z The Reds i samodzielnie przewodzi reszcie stawki.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini (38. Ramsey), Arteta - Özil, Wilshere, Cazorla (59. Rosicky) - Giroud (78. Bendtner)

Norwich: Ruddy - Martin, Bassong, Turner, Olsson - Howson, Tettey (78. Hoolahan) - Pilkington (71. Redmond), Fer, Snodgrass - Hooper

W 5. minucie sygnał do ataku dał Santi Cazorla, który zdecydował się na strzał zza pola karnego po indywidualnym rajdzie Özila i podaniu Wilshere'a. Ruddy nie miał jednak problemów z interwencją.

Kolejne minuty to całkowita dominacja Arsenalu. Podopieczni Arsene'a Wengera przejęli inicjatywę we wszystkich sektorach boiska, głównie w środkowym, i spokojnie grali swoje. Co prawda zabrakło klarownych sytuacji, które mogły przynieść bramki, ale przewaga Kanonierów była widoczna.

W 18. minucie Kanonierzy strzelili spektakularną bramkę, która wyprowadziła ich na prowadzenie. Podopieczni Arsene'a Wengera wymienili między sobą kilka podań z pierwszej piłki na małej przestrzeni, a Jack Wilshere z najbliższej odległości pokonał niedowierzającego Ruddy'ego. Tę bramkę można śmiało nazwać piłkarskim porno!

Po strzelonej bramce, tempo mocno się uspokoiło, a Kanonierzy w dalszym ciągu prezentowali swój futbol, nie dając przeciwnikowi dojść do głosu. Mądra i precyzyjna gra dała londyńczykom sporą przewagę taktyczną.

W 32. minucie Flamini i Tettey zderzyli się głowami. Wyglądało to bardzo groźnie, jednak obaj zawodnicy mogli kontynuować grę.

Pięć minut później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Kieran Gibbs dograł na wolne pole do Oliviera Girouda, a ten znalazł się w stuprocentowej sytuacji. Jego uderzenie z pierwszej piłki we wspaniałym stylu obronił Ruddy, dając swojej drużynie chwilę wytchnienia.

W 38. minucie Mathieu Flamini opuścił jednak boisko, a jego miejsce na boisku zajął Aaron Ramsey. Nie wiemy jeszcze, czy Francuz doznał jakiegoś większego urazu, czy też zmieniono go tylko kontrolnie.

W 40. minucie przed szansą stanął Bacary Sagna, ale jego strzał z woleja zmierzał prosto w środek bramki. Bramkarz Norwich pewnie schwytał futbolówkę.

Ostatnie minuty pierwszej połowy to dominacja Kanarków, którzy szukali okazji do wyrównania. Na trzy minuty przed gwizdkiem sędziego strzał z dystansu oddał Leroy Fer, ale bezczynny dotąd Szczęsny popisał się sporym refleksem i sparował piłkę na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal prowadzi na Emirates Stadium z Norwich 1-0.

Druga część spotkania zaczęła się od uderzenia ze strony gospodarzy. Mikel Arteta spróbował z dystansu zaskoczyć Ruddy'ego, ale mocno się pomylił.

Przez kolejne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i nie było nam dane ujrzeć żadnej dogodnej okazji.

W 56. minucie Snodgrass po raz pierwszy przetestował Szczęsnego w drugiej połowie. Polak bez problemów złapał lecącą po ziemi piłkę.

Dwie minuty później Arsenal podwyższył prowadzenie. Olivier Giroud dośrodkował na głowę Mesuta Özila (nie, wcale nie na odwrót), a reprezentant Niemiec bez kłopotów pokonał Ruddy'ego. 2-0!

Chwilę później Arsene Wenger zdjął z boiska Santiego Cazorlę, a w jego miejsce desygnował do gry Tomasa Rosicky'ego.

Norwich zaczęło powoli przejmować inicjatywę i dążyć do wyrównania. W 64. minucie sygnał do ataku dał Andy Pilkington, który nie potrafił jednak zaskoczyć Szczęsnego.

W 70. minucie Kanarki zdołały strzelić kontaktową bramkę. Błąd Pera Mertesackera wykorzystał Jonny Howson, który przejął jego podanie, przyjął futbolówkę i strzałem w krótki róg pokonał polskiego golkipera.

Wydawałoby się, że bramka Norwich spowoduje, że to właśnie drużyna gości odważniej ruszy do ataku, jednak to Kanonierzy przyśpieszyli tempo i dalej grali swoje. W 75. minucie potężny strzał z dystansu oddał Aaron Ramsey, ale John Ruddy pewnie odbił piłkę.

W 78. minucie na boisko wszedł supersnajper Arsenalu, Nicklas Bendtner. Zastąpił on na boisku Oliviera Girouda i już dwie minuty po swoim wejściu, mógł podwyższyć prowadzenie. Angielski golkiper nie dał się jednak zaskoczyć.

W 83. minucie Arsenal strzela na 3-1! Indywidualną akcją popisał się Aaron Ramsey, który wyminął trzech piłkarzy i pewnym uderzeniem pokonał Ruddy'ego.

Kanonierzy nie dali przeciwnikom nawet chwili wytchnienia i pięć minut później zadali kolejny cios. Dośrodkowanie Rosicky'ego trafiło pod nogi Ramseya, Walijczyk podał do Özila, a reprezentant Niemiec strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. 4-1 dla Arsenalu!

Podopiecznym Arsene'a Wengera wciąż było jednak mało i dalej robili swoje. W 90. minucie Mesut Özil został podcięty w polu karnym, jednak sędzia nie podyktował jedenastki. Chwilę później Jack Wilshere oddał techniczny strzał na bramkę Ruddy'ego, ale ten tym razem nie dał się zaskoczyć.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Norwich 4-1 i stał się samodzielnym liderem Premier League.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
THC komentarzy: 72520.10.2013, 13:12

alee.. Rozumisz o co chodzi?

ludi72 komentarzy: 142720.10.2013, 13:10

@thide
nie zachowuj się jak dziecko, po co te prowokacje ?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.10.2013, 13:07

@Manwe, opłaca się zarejestrować. jest dosyć ciekawa dyskusja.

Manwe komentarzy: 103620.10.2013, 13:05

Wklejcie z tego forum bvb co was tak zainteresowało, nie chce mi się rejestrować. Albo skriny zróbcie

Trequartista komentarzy: 536620.10.2013, 13:05

kurczak
Powiedz jeszcze, że Santi może grać na szpicy, bo jest postury Messiego.

MarcinMotyl komentarzy: 163720.10.2013, 13:05

Rivaldo a moze cziczarito do nas zawita ja bym go osobiscie widzial :)

kurczak1996 komentarzy: 55120.10.2013, 12:58

Dobrze, że Makelele miał odpowiednią muskulature i mase. Tak to by sobie nie poradził.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.10.2013, 12:56

niezle pomyje zbiera Fella na stronach United

,,ja myśle, ze tu nie trzeba byc zadnym wielkim trenerem zeby dojrzec to ze w tym klubie trzeba wyj[...]c conajmniej 5 zawodnikow, ktorzy poprostu nie nadaja sie do takiego klubu jak Man United a conajwyzej do West Hamu albo Cardiff... jest to m.in Welbeck, Anderson, Giggs (ten akurat niech przejdzie juz na lawcke w roli trenera), Fellaini (to wtopione 28mln, gosc jest surowy jak Rasiak, nie ma szybkosci, techniki, dynamiki, kreatywnosci, w niczym nie ustepuje Rasiakowi poruszajac sie po boisku)!''

James komentarzy: 167420.10.2013, 12:55

borussia.com.pl/forum/viewtopic.php?p=141681#141681

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.10.2013, 12:53

rejestrujcie się. niezła beka z sezonowców BVB.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.10.2013, 12:53

ciekawie co w zimie zrobi taki chicharito i kagawa , moyes ich ladnie olewa.

LoveTheGunners komentarzy: 914020.10.2013, 12:43

Marchwik

no już wczoraj czekałem ;D

Barney komentarzy: 2100820.10.2013, 12:38

Hey ma ktos kalendarz z poprzednich dwóch miesiacow bo ja sie polapalem dopiero w sierpniu ,a tamtych nie mam. W szukajce nie moge znaleźć

Trequartista komentarzy: 536620.10.2013, 12:30

A23
Napisałem, że sobie by nie poradził? Poza tym z tego co widzę to Scholes był 5cm wyższy, trenował całe życie w Anglii, więc był przyzwyczajony do gry fizycznej i nie ważył 60kg, różnica jest.

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10820.10.2013, 12:25

Na Highbury.pl kolejny odcinek serii Ćwierkający Kanonierzy! ;) Jack Wilshere, Aaron Ramsey, Mesut Ozil, Adrian Clarke, Robert Pires i wielu innych :)

highbury.pl/2013/10/na-radarze-highburypl-cwierkajacy_20.html

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370020.10.2013, 12:24

Na wp piszą, że Wojtek odrzucił propozycje nowego kontraktu.

mar12301 komentarzy: 2315320.10.2013, 12:23

IanUre

dzięki za linka

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 220.10.2013, 12:22

Trequartista

Dokładnie, Scholes sobie nie poradził a przecież jest 3 cm wyższy.

Trequartista komentarzy: 536620.10.2013, 12:21

ArseneAl
Jest z nich najlepszy, jeden z moich ulubionych piłkarzy, ale 165cm na środek pola w Anglii to chyba za mało.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.10.2013, 12:19

Ćwierkają! Dzieki Marchwik!

ArseneAl komentarzy: 2341720.10.2013, 12:17

@Trequartista
Z tej czwórki to chyba najbardziej by im się przydał Verratti.

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11720.10.2013, 12:17

Ech dos Santos niestety przegrał, ale gala kapitalna!

Topek
Do kupienia Verratti, Herrera, Hernanes czy Pastore, a pewnie kupi kolejnego kloca.

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12620.10.2013, 12:06

Pastore sfochowany na PSG, ciekawe czy Moyes po niego ruszy.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.10.2013, 11:54

@pawel, wejdź na arsenal.com i w video możesz obejrzeć cały mecz z angielskim komentatorem.

pawel_rzeszow komentarzy: 17920.10.2013, 11:48

IanUre

dziękuje bardzo, o to mi chodziło. Jeśli chodzi o komentarz hiszpański to sobie podaruje...:)

Barney komentarzy: 2100820.10.2013, 11:47

Cze nie macie do pobrania bramek lub skrótu?

IanUre komentarzy: 726 newsów: 21920.10.2013, 11:45

Cały mecz (hiszpański komentarz):

matchhighlight.com/full-match-game/premier-league-full-match-game/arsenal-v-norwich-city-5/

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.10.2013, 11:38

Marchwik gdzie ćwierkający kanonierzy?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.10.2013, 11:36

@pawel, zarejestruj sie na arsenal.com i dostaniesz direct membership. będziesz mógł obejrzeć mecz online. jak chcesz go pobrać to na allgoals.pl

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.10.2013, 11:35

Ja mysle ze w tym meczu nasi pokaza Angolom co znaczy nowoczesny futbol, i ze daleko im wszystkim w tej chwili to BVB, Bayernu, Realu.
Dobra gra w obronie to podstawa, z kolei tutaj chcialoby sie powiedziec ze Sokratis jest podstawa... Klopp go raczej nie wystawi, a szkoda, bo gra lepiej niz dwojka H-S.
Pora tez na Kube na prawej. Auba moze wejsc pozniej, a i chetnie zobaczylbym go na szpicy z cofnietym Lewym po 70 minucie (jesli wynik bedzie ok).

13-letni pseudokibic o meczu Arsenal-Borussia

pawel_rzeszow komentarzy: 17920.10.2013, 11:31

mam prośbe, ma ktoś linka do całego meczu z wczoraj ponieważ nie miałem okazji oglądać na żywo..dziekuje z góry

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.10.2013, 11:30

spokojnie. 2 listopada przegrają to odpadną z czołówki :D

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10820.10.2013, 11:30

Kolejny mecz, kolejne trzy punkty, kilka strzelonych i jedna stracona bramka. Dzięki wygranej 4:1 nad Norwich, Arsenal znów staje się samodzielnym liderem angielskiej ekstraklasy, a my mamy nadzieję, że za dziesięć lat opiszemy ten mecz w cyklu "Tak tworzyła się historia". Dlaczego? Wszystko przez te gole, przez te piękne gole.

highbury.pl/2013/10/arsenal-41-norwich-wengerball-pena-para.html

niski93 komentarzy: 581620.10.2013, 11:28

Szkoda wczoraj tej czerwonej kartki dla Newcastle, bo myślę że ograliby Liverpool. Widać było, że Suarez łatwo się położył...

Lr556 komentarzy: 153620.10.2013, 11:21

@thide
Czuć tą poezję.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.10.2013, 11:20

"Strzela, drybluje, akcje kreuje"

Lr556 komentarzy: 153620.10.2013, 11:16

Oglądałem wczoraj mecz Udinese - Milan. Ten Di Natale to jakiś kosmita jest. 36 na karku, strzela, drybluje, a akcji kreuje mnóstwo(tyle, że zawodnicy Udine rzadko kiedy je wykorzystują - tutaj na minus domniemany cel Arsenalu, Luis Muriel) i przede wszystkim ma niesamowitą boiskową inteligencję. Nic dziwnego, jej się z wiekiem nie traci.

ArseneAl komentarzy: 2341720.10.2013, 11:16

@thide
A MU traci do nas 8 pkt ^^

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.10.2013, 11:11

Bergkamp ma wrócić do nas i robić coś w akademii. pewnie trener napastników

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.10.2013, 11:09

18' J. Wilshere
58' M. Özil
83' A. Ramsey
86' M. Özil

ElSar
Jak to prawda to jestem zadowolony z takiej sytuacji. Może odejdzie? :) Było by dobrze bo na jego miejsce znajdzie się z 10 lepszych. Wojtuś najbardziej mnie wnerwia w AFC, jego głupie pyskówki i te głupie wychodzenie do piłki, gość się nie nadaje.

kozz10 komentarzy: 372420.10.2013, 10:43

teraz dobrze bo mecz z bvb i crystal palace w canal+ . czaicie to , że gdy patrzałem transmisje na canale+ to 2.11 nie ma naszego meczu z liverpoolem ? w okolicahc 18.25 jest pełno innych transmisji i chyba nie puszczą takiego meczu . to jest bezsensu , licze na to że sie pomylili i ten mecz będzie bo być musi . lecą wszyscy w sobote o 18.25 zawsze a nas nie ma być ?

Piotrek_175 komentarzy: 184420.10.2013, 10:42

Patrząc na obecną formę 2 linii Arsenalu można śmiało powiedzieć... Fabregas, Nasri who?

ElSar komentarzy: 416820.10.2013, 10:40

"Wojciech Szczęsny (Arsenal) odrzucił propozycję przedłużenia kontraktu. Podobno wszystko poszło o zarobki. Nieoficjalnie mówi się, że Polak chce zarabiać więcej od Joe Harta z Manchesteru City, który zarabia około 80 tyś. funtów tygodniowo."