Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City!

Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City! 10.08.2014, 16:53, Sebastian Czarnecki 2176 komentarzy

Sezon 2013/2014 możemy oficjalnie uznać za zakończony. Kanonierzy swoją wygraną 3-0 z Manchesterem City dołożyli drugie trofeum do zakończonego już sezonu i w pozytywnych nastrojach mogą przystąpić do nadchodzącej już kampanii, z którą wiązane są ogromne nadzieje. Słaba gra Obywateli tylko pomogła rozpędzonym londyńczykom zwieńczyć dziełom, dzięki czemu drużyna dowodzona przez Arsene'a Wengera nie miała żadnych problemów z pokonaniem słabo dysponowanego przeciwnika.

Warto zauważyć, że z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy Arsenalu. Mathieu Debuchy sprawił, że odejście Sagni nie jest już rozpamiętywane, Calum Chambers udowodnił, że tkwi w nim ogromny potencjał, a Alexis Sanchez - mimo że dzisiaj wyglądał nieco niewyraźnie - pokazał swoje zapędy ofensywne i dał sygnał, że może być ważnym graczem w układance Wengera. Chilijczykowi należy dać jednak trochę czasu, ponieważ stosunkowo krótko trenował z pierwszym zespołem, ale wszystko jest na najlepszej drodze. Piłkarze z północnego Londynu sprawili swoim kibicom niemałą niespodziankę i jak już przełamali pucharową posuchę, uznali, że należy to zrobić prawidłowo!

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny (46. Monreal), Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Campbell) - Sanchez (46. Chamberlain), Wilshere (67. Flamini), Cazorla (70. Rosicky) - Sanogo (46. Giroud)

Man City: Caballero - Clichy, Boyata, Nastasić, Kolarow (75. Richards) - Navas, Fernando, Toure (60. Zucculini), Nasri (46. Silva) - Jovetić, Dżeko (60. Milner)

Od samego początku spotkaniu towarzyszyło wysokie tempo. Od razu widać było, że grają ze sobą dwie ofensywnie usposobione drużyny, które nie przyjechały tutaj, by bronić dostępu do własnej bramki. Mimo wszystko, brakowało klarownych sytuacji, po których piłka mogłaby zatrzepotać w którejś siatce.

W 14. minucie zagrożenie pod bramką Wojtka Szczęsnego stworzyli sobie podopieczni Manuela Pellegriniego. Dobra akcja prawą stroną boiska zakończyła się dograniem do Samira Nasriego, który spróbował strzału na bramkę Polaka. Uderzenie zostało jednak zablokowane przez Mathieu Debuchy'ego.

W 22. minucie Arsenal wychodzi na zasłużone prowadzenie! Składna akcja w środku pola zakończyła się przyjęciem piłki na szesnastym metrze przez Santiago Cazorlę i uderzeniem Hiszpana w długi róg. Piłka spokojnie minęła Willy'ego Caballero i znalazła się w siatce! 1-0 dla Arsenalu!

Dosłownie trzy minuty później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który doskonale uruchomił Yayę Sanogo w akcji sam na sam z bramkarzem. Francuz jednak za szybko zdecydował się na uderzenie, przez co piłka minęła się ze słupkiem bramki pilnowanej przez Caballero.

W 29. minucie indywidualną akcję popisał się Alexis Sanchez, który niedokładnie dograł jednak do Cazorli. Złe przyjęcie piłki przez jednego z obrońców Obywateli spowodowało jednak, że Hiszpan tak czy siak dopadł do piłki i oddał strzał na bramkę. Został on jednak zablokowany.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Arsenal podwyższa prowadzenie. Podanie Sancheza trafiło pod nogi Yayi Sanogo, który świetnie zastawił się w polu karnym przeciwnika i poczekał na wybiegających kolegów. Kiedy tylko w zasięgu jego wzroku pojawił się Aaron Ramsey, Francuz natychmiast odegrał mu piłkę, a ten jednym zwodem oszukał obronę rywala i pewnie umieścił piłkę w bramce Caballero. 2-0!

Tuż przed końcem pierwszej połowy mogło być 3-0. W sytuacji sam na sam z Caballero znalazł się Alexis Sanchez, ale argentyński bramkarz szybciej wyszedł do piłki i w porę zatrzymał szarżującego Chilijczyka.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, po której Arsenal wygrywa z Manchesterem City 2-0.

Po wejściu na boisko Davida Silvy, gra Manchesteru City od razu zaczęła się kleić. Obywatele zaczęli tworzyć sobie sytuacje i - co najważniejsze - zaczęli grać w piłkę.

W 52. minucie dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Jesus Navas, który nie dał się ograć napierającemu Gibbsowi. Hiszpan dośrodkował piłkę na głowę Joveticia, ale strzał ten w porę sparował Szczęsny. Czarnogórzec od razu spróbował swoich sił w dobitce, ale i tym razem się pomylił przerzucając piłkę ponad bramką.

Dwie minuty później Czarnogórzec oddał kolejny strzał na bramkę Szczęsnego, który tym razem mógł sprawić Polakowi niemałe problemy. Polak jednak świetnie zareagował i pewnie sparował to uderzenie.

CO. ZA. GOL! W 62. minucie Olivier Giroud przyjął piłkę posłaną przez Aarona Ramseya i oddał potężny strzał z okolicy trzydziestego metra. Futbolówka wpadła pod poprzeczkę bramki źle ustawionego Caballero i wyprowadziła Arsenal na trzybramkowe prowadzenie!

Przez kolejne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal uspokoił grę w środku boiska, a Manchester City nie dochodził do żadnych bramkowych okazji.

W ostatnich dziesięciu minutach Obywatele nękali defensywę londyńczyków zwłaszcza ze stałych fragmentów gry, ale nawet niepewne wyjścia Szczęsnego nie pozwoliły mistrzom Anglii strzelić honorowej bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie pokonał Manchester City 3-0 i zasłużenie sięgnął po Tarczę Wspólnoty.

Manchester CityRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698211.08.2014, 00:03

Kibice ManU też "niektórzy" fajnie o nas piszą, miło się czyta nie raz

gunners007 komentarzy: 954311.08.2014, 00:01

Na chelsealive pod newsem o naszym dzisiejszym triumfie naprawdę komentarze na poziomie. Fajnie się czyta jak kibice innego klubu piszą o nas bez napinki i obrażania tylko gratulują i chwalą ze zrozumieniem i z sensownymi wnioskami.

Kanyeast komentarzy: 315710.08.2014, 23:56

Mihex
Exactly. Gdybysmy dostali 3:0 dzisiaj toby bylo, ze wypadniemy z top4. Screw them.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52410.08.2014, 23:55

Mihex
Taka smutna prawda.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 110.08.2014, 23:54

Termin puchar myszki myszki odnosi się tylko i wyłącznie do Carling Cup.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 110.08.2014, 23:54

Aaron oglada bramke Girouda :P hahah

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 110.08.2014, 23:53

youtube.com/watch?v=tR5U4jF6rUI

Ramset vs City

kurcze on już kozaczy,a gdzie tu jeszcze do pełni ogrania,a potem gdzie do pełni formy :)

Mihex komentarzy: 2360410.08.2014, 23:52

simpllemann
Zgaduje, że gdyby wygrała go przeciwna drużyna to opinie były by zgoła odmienne ;)
Kibice City nie pogardziliby trofeum, a inni mieli by powody do nabijania się, że Arsenal znowu bez trofeum, Jednak w chwili gdy wygrali [Arsenal] coś to jakoś muszą się wyładować to mówią, że nic nie warty puchar.

Isko124 komentarzy: 13310.08.2014, 23:51

KOL
Dzieki, na poczatek wezme jednak Hendersona, moze pozniej zmienie na Johnsona :)

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52410.08.2014, 23:45

Bawi mnie ten "puchar myszki miki". W Niemczech poważnie traktują superpuchar, w Hiszpanii również a tutaj takie śmieszne komentarze.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 110.08.2014, 23:44

Isko
Hendro zasuwa po 90 minut i zaczał coś asystować/strzelać
Johnson szalał troche w poprzednim sezonie,teraz bedzie miał z kim pograć,bo troche Koty kupiły.

IMO na ten moment pkt bedzie podobnie,ale moze Johnson odleci z czasem.

Kanyeast komentarzy: 315710.08.2014, 23:43

Poza tym z Kosa to zaden pewniak. Jeszcze sie okaze, ze wszystko gra. Dla mnie Chambers powinien grac jako CB. Nie ma innej opcji. Hector musi juz sie ogrywac w pierwszym skladzie.

mar12301 komentarzy: 2316810.08.2014, 23:40

KOL

bez komentarza..

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698210.08.2014, 23:40

Chcę, żebyśmy wygrali lige, ciekawe co by wtedy o nas pisali !

Kanyeast komentarzy: 315710.08.2014, 23:37

Niemcy wracaja jutro do Londynu.
Monreal na cb to wieksze ryzyko niz Mertesacker. Osobiscie wolalbym Haydena.

Isko124 komentarzy: 13310.08.2014, 23:37

Henderson czy Adam Johnson do FPL?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 110.08.2014, 23:36

Wbiłem poczytać hejty na anglia goal, ale tu o sporo gratów + beka:

daj spokój, Arsenal = słaby, puchar myszki miki i kaczora donalda. zero formy, poza top 4 juz teraz na bank,daje na to 3 słoiki miodu od kubusia puchatka i sok z gumi jagód. Ozil to fart,Sanchez wolał Londyn, bo tutaj przyjeżdża krecik i przyjaciele ;)
pozdro dla kumatych i normalnych fanów,których cieszy piekny strał Girouda , dobry stary zwód Suareza i fajny rajd Zabalety.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 110.08.2014, 23:36

nie, dopiero jutro wracają do treningów wszyscy trzej, na 2gą kolejkę złapią się do kadry

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698210.08.2014, 23:35

Ozil będzie na CP ?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 110.08.2014, 23:34

Troche straszy te pozytywne gadanie o Monrealu na CB.... o nieeee!

Chambers kozak,z każdym meczem ogarnie w góre plus konycyjnie się jeszcze poprawi i kocur. Ale bez jeszcze 1 CB to nie ma co zaczynać.
Per sraczka,Kosa jakis uraz i po nas.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698210.08.2014, 23:33

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 210.08.2014, 23:33

Z CP zagramy trzema obrońcami, bo i tak 80% meczu będzie się toczyć na ich połowie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698210.08.2014, 23:31

nie no AW musi jakiegoś CB ściągnąć

duzy469 komentarzy: 76610.08.2014, 23:31

szkoda ze rosa nie zostal kapitanem a chociaz vice

mskafc komentarzy: 579610.08.2014, 23:31

kanye

taka informacja krazy po internecie, szkoda, ze Wenger nie powiedzial nic podczas pomeczowego wywiadu. Per chyba nie zdazy, bo raczej nie wrocil jeszcze z wakacji..

mar12301 komentarzy: 2316810.08.2014, 23:30

czyli z Crystal zagra Monreal na środku :O Chyba że Per zdąży, ale to ryzykowne.

Kanyeast komentarzy: 315710.08.2014, 23:29

Mskafc
Ale czy to oficjalne info czy plota? Pewnie zagra Per i Chambers w takim razie. Chyba, ze Wenga szybko zrobi transfer.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 110.08.2014, 23:28

no proszę, jakiego elokwentnego usera tu mamy

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34110.08.2014, 23:28

@Kany
Ogarnij się, chyba że chcesz dostać ostatniego już warna. Twoja wiadomość o bramce Fabregasa mogła do tego doprowadzić i jeżeli zobaczę kolejną taką, to dostaniesz warna, który niestety zakończy Twoją przygodę z tą stroną.

Oldgunner3 komentarzy: 984210.08.2014, 23:28

Trochę odchodząc od naszego meczu - Daily Mail podaje jakoby Legia zaproponowała Celticowi rozegranie jednego meczu u nich czy u nas który by rozstrzygnął sprawę awansu.Szczerze to byłoby jakieś rozwiązanie i chyba najlepsze w zaistniałej sytuacji lecz obawiam się,że gdzieś tam jeszcze są regulacje UEFA i wątpię,żeby taki ''deal'' był możliwy;abstrahując czy Celtowie w ogóle by na to poszli mając w pamięci 1:6.Najlepiej jakby na to wpadła sama UEFA.Wracając do naszego meczu to aktualnie ciekawią mnie dwie sprawy - czy AW jednak będzie próbował ściągnąć DM i jak będzie wyglądała first11 gdy wrócą Theo i Ozil.Swoją drogą bez nich chyba będziemy musieli uporać się z Turkami.Właściwie to z klubów angielskich to nam najbardziej ''bokiem wyszły'' MŚ gdyż splendor splendorem ,ale 3 naszych graczy ciągle na wakacjach.Przydałby sie bonus w postaci sprowadzenia chociaż jeszcze jednego z pary Hummels,Khedira i można by spokojnie rozpocząć sezon.

Kanyeast komentarzy: 315710.08.2014, 23:28

Marzag
Nienawidze Chelsea bardziej od Kfc.

mskafc komentarzy: 579610.08.2014, 23:27

kanye

Koscielny ma "lekki" problem z achillesem i chyba bedzie gotowy dopiero na kebabów, a Chambers mimo dobrych wystepow nie jest nominalnym ŚO

Kanyeast komentarzy: 315710.08.2014, 23:27

Co z Koscielnym?!? Kto mowil, ze Laurent nie zagra z CP. Prawda?

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 210.08.2014, 23:25

Po dzisiejszym meczu plotki o Nastasiciu chyba umilkną. Dzisiaj był cienki jak stringi z tyłu.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 110.08.2014, 23:25

redwarrior wczoraj pod newsem dot. meczu na anglia.goal.pl pisał o równej kadrze city, tym jak bardzo jesteśmy za nimi i obstawił 3-0 dla niebieskich

dziś pod newsem dot. zakończonego już meczu na tej samej stronie nie pierdnie ani słowem. i jak tu brać takiego człowieka na poważnie?

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52410.08.2014, 23:23

Kanyeast
Akurat nie była to jego pierwsza bramka. Strzelił już w meczu z Vitesse.

Michal123 komentarzy: 154110.08.2014, 23:23

Jest to ktoś kto śledził mecze przedsezonowe Chelsea? Ogólnie chciałbym wiedzieć jak prezentował się Hazard :)

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 110.08.2014, 23:22

Kanyeast, troche wiecej tolerancji dla niebieskich rywali

Kanyeast komentarzy: 315710.08.2014, 23:22

My bad. Druga.

Kanyeast komentarzy: 315710.08.2014, 23:20

**** Fabregas strzelil dzisiaj swoja pierwsza bramke dla ****ów. Mam nadzieje, ze w tym sezonie rozyeb*emy te niebieskie k*rwy.

mar12301 komentarzy: 2316810.08.2014, 23:14

simp

licznik nigdy nie przestanie bić :(

Olivier komentarzy: 25110.08.2014, 23:13

bobslej22 Może przesadzony, ale ktoś wchodzi na tą stronę poczytać opinii o meczu, jakiś nowych plotek itd czyta się ciągle komenty typu "Leci nasz mecz w tv", "Macie skrót", "Jaki jest kod do ligi fpl". Zadałem może z 3/4 pytania, które nie powtarzały się co 5 min.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52410.08.2014, 23:12

A Arsenal już ponad 5 godzin bez trofeum.

Mariusz28 komentarzy: 495210.08.2014, 23:12

Mico17 są oceny pomeczowe, w skrócie masz opisane jak grał. Dla mnie grał dzisiaj zdecydowanie lepiej niż to bywało w poprzednich meczach, ale nadal to nie to. Te jego bezsensowne podania do tyłu, czasami szybko oddawał piłkę jak by się jej bał.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370010.08.2014, 23:11

Mico17, o dziwo nie można mu raczej nic zarzucić, solidny mecz w jego wykonaniu.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.08.2014, 23:09