Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City!

Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City! 10.08.2014, 16:53, Sebastian Czarnecki 2176 komentarzy

Sezon 2013/2014 możemy oficjalnie uznać za zakończony. Kanonierzy swoją wygraną 3-0 z Manchesterem City dołożyli drugie trofeum do zakończonego już sezonu i w pozytywnych nastrojach mogą przystąpić do nadchodzącej już kampanii, z którą wiązane są ogromne nadzieje. Słaba gra Obywateli tylko pomogła rozpędzonym londyńczykom zwieńczyć dziełom, dzięki czemu drużyna dowodzona przez Arsene'a Wengera nie miała żadnych problemów z pokonaniem słabo dysponowanego przeciwnika.

Warto zauważyć, że z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy Arsenalu. Mathieu Debuchy sprawił, że odejście Sagni nie jest już rozpamiętywane, Calum Chambers udowodnił, że tkwi w nim ogromny potencjał, a Alexis Sanchez - mimo że dzisiaj wyglądał nieco niewyraźnie - pokazał swoje zapędy ofensywne i dał sygnał, że może być ważnym graczem w układance Wengera. Chilijczykowi należy dać jednak trochę czasu, ponieważ stosunkowo krótko trenował z pierwszym zespołem, ale wszystko jest na najlepszej drodze. Piłkarze z północnego Londynu sprawili swoim kibicom niemałą niespodziankę i jak już przełamali pucharową posuchę, uznali, że należy to zrobić prawidłowo!

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny (46. Monreal), Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Campbell) - Sanchez (46. Chamberlain), Wilshere (67. Flamini), Cazorla (70. Rosicky) - Sanogo (46. Giroud)

Man City: Caballero - Clichy, Boyata, Nastasić, Kolarow (75. Richards) - Navas, Fernando, Toure (60. Zucculini), Nasri (46. Silva) - Jovetić, Dżeko (60. Milner)

Od samego początku spotkaniu towarzyszyło wysokie tempo. Od razu widać było, że grają ze sobą dwie ofensywnie usposobione drużyny, które nie przyjechały tutaj, by bronić dostępu do własnej bramki. Mimo wszystko, brakowało klarownych sytuacji, po których piłka mogłaby zatrzepotać w którejś siatce.

W 14. minucie zagrożenie pod bramką Wojtka Szczęsnego stworzyli sobie podopieczni Manuela Pellegriniego. Dobra akcja prawą stroną boiska zakończyła się dograniem do Samira Nasriego, który spróbował strzału na bramkę Polaka. Uderzenie zostało jednak zablokowane przez Mathieu Debuchy'ego.

W 22. minucie Arsenal wychodzi na zasłużone prowadzenie! Składna akcja w środku pola zakończyła się przyjęciem piłki na szesnastym metrze przez Santiago Cazorlę i uderzeniem Hiszpana w długi róg. Piłka spokojnie minęła Willy'ego Caballero i znalazła się w siatce! 1-0 dla Arsenalu!

Dosłownie trzy minuty później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który doskonale uruchomił Yayę Sanogo w akcji sam na sam z bramkarzem. Francuz jednak za szybko zdecydował się na uderzenie, przez co piłka minęła się ze słupkiem bramki pilnowanej przez Caballero.

W 29. minucie indywidualną akcję popisał się Alexis Sanchez, który niedokładnie dograł jednak do Cazorli. Złe przyjęcie piłki przez jednego z obrońców Obywateli spowodowało jednak, że Hiszpan tak czy siak dopadł do piłki i oddał strzał na bramkę. Został on jednak zablokowany.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Arsenal podwyższa prowadzenie. Podanie Sancheza trafiło pod nogi Yayi Sanogo, który świetnie zastawił się w polu karnym przeciwnika i poczekał na wybiegających kolegów. Kiedy tylko w zasięgu jego wzroku pojawił się Aaron Ramsey, Francuz natychmiast odegrał mu piłkę, a ten jednym zwodem oszukał obronę rywala i pewnie umieścił piłkę w bramce Caballero. 2-0!

Tuż przed końcem pierwszej połowy mogło być 3-0. W sytuacji sam na sam z Caballero znalazł się Alexis Sanchez, ale argentyński bramkarz szybciej wyszedł do piłki i w porę zatrzymał szarżującego Chilijczyka.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, po której Arsenal wygrywa z Manchesterem City 2-0.

Po wejściu na boisko Davida Silvy, gra Manchesteru City od razu zaczęła się kleić. Obywatele zaczęli tworzyć sobie sytuacje i - co najważniejsze - zaczęli grać w piłkę.

W 52. minucie dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Jesus Navas, który nie dał się ograć napierającemu Gibbsowi. Hiszpan dośrodkował piłkę na głowę Joveticia, ale strzał ten w porę sparował Szczęsny. Czarnogórzec od razu spróbował swoich sił w dobitce, ale i tym razem się pomylił przerzucając piłkę ponad bramką.

Dwie minuty później Czarnogórzec oddał kolejny strzał na bramkę Szczęsnego, który tym razem mógł sprawić Polakowi niemałe problemy. Polak jednak świetnie zareagował i pewnie sparował to uderzenie.

CO. ZA. GOL! W 62. minucie Olivier Giroud przyjął piłkę posłaną przez Aarona Ramseya i oddał potężny strzał z okolicy trzydziestego metra. Futbolówka wpadła pod poprzeczkę bramki źle ustawionego Caballero i wyprowadziła Arsenal na trzybramkowe prowadzenie!

Przez kolejne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal uspokoił grę w środku boiska, a Manchester City nie dochodził do żadnych bramkowych okazji.

W ostatnich dziesięciu minutach Obywatele nękali defensywę londyńczyków zwłaszcza ze stałych fragmentów gry, ale nawet niepewne wyjścia Szczęsnego nie pozwoliły mistrzom Anglii strzelić honorowej bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie pokonał Manchester City 3-0 i zasłużenie sięgnął po Tarczę Wspólnoty.

Manchester CityRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Koroniarz komentarzy: 1020211.08.2014, 11:39

hehehe Jack

kaziu874 komentarzy: 674811.08.2014, 11:39

Kurde, nie ma to jak sluchanie muzy na yt i znalezienie przez przypadek utwor dziecinstwa ;d

youtube.com/watch?v=dHtLRcQMWZ0

mar12301 komentarzy: 2314411.08.2014, 11:34

kanonier204

livefootballvideo.com/fullmatch/england/community-shield/arsenal-vs-manchester-city-2

Manwe komentarzy: 103611.08.2014, 11:32

theguardian.com/football/2014/aug/11/football-manager-computer-game-premier-league-clubs-buy-players

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.08.2014, 11:18

Widze w tv nigdzie nie ma nawet powtorki meczu. Jutro SuperPuchar Europy cos wreszcie zobacze w tv..

Arsenalczyk100 komentarzy: 19811.08.2014, 11:17

mskafc komentarzy: 579611.08.2014, 11:17

xdkarol

hoofoot.com/?match=Arsenal_3_-_0_Manchester_City_2014_08_10

czusiek komentarzy: 78111.08.2014, 11:14

ma ktoś skrót meczu w dobrej jakości i film z celebracji?

Xdkarol komentarzy: 98811.08.2014, 11:04

Dzięki schnor25 :) Jestem na takim kacu po weselu, że ciężko mi wpaść na pomysł poszukania nawet :)

schnor25 komentarzy: 1854611.08.2014, 11:03

a jak mało to sobie obejrzyj całe spotkanie, na luzie wisi już w sieci

Xdkarol

soccer-blogger.com/2014/08/10/arsenal-vs-man-city-3-0-community-shield-2014-highlights-cazorla-ramsey-giroud-goals-video/

spytać się można, ale czy tak ciężko poświęcić 10 s życia na znalezienie czegokolwiek w sieci?

Xdkarol komentarzy: 98811.08.2014, 11:00

Ma ktoś link do OBSZERNEGO skrótu wczorajszego spotkania? niestety nie mogłem oglądać, a zobaczył bym ciekawsze akcje :)

GROMALL komentarzy: 509011.08.2014, 10:56

simpllemann;
Miałem to samo pisać :)

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52411.08.2014, 10:53

tabasco10a
To jest polska liga. Tego nie ogarniesz.

tabasco10a komentarzy: 96811.08.2014, 10:50

youtube.com/watch?v=79EdVTvO4oQ Ale kabaret. takich cyrków nie widzialem w PL od kiedy ją oglądam, a w naszej rodzimej lidze wystarczą 3 kolejki :D

novak15 komentarzy: 26011.08.2014, 10:48

ma może ktoś obszerny skrót wczorajszego meczu ?

Qarol komentarzy: 1450211.08.2014, 10:46

Ich strona i piszą co chcą, nie wiem w czym problem. Zwłaszcza, że nikt tam nie pisze o Arsenalu tylko ocenia zespół City.

To już jest śmieszne, że za każdym razem jest wbijanie na strony rywali i wyśmiewanie "haha, co oni tam napisali, haha". Przydałoby się trochę ogarnąć ; D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.08.2014, 10:45

Byly tex jedynki a nawet zero

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.08.2014, 10:44

Haha master porno off :D

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125111.08.2014, 10:43

Jak tam na manchestercity.pl za "brak wpływu" dają ocenę 6 to co się dziwicie?

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 211.08.2014, 10:42

Zauważcie to. Tutaj, kiedy Arsenal dostaje baty, ba, nawet kiedy wygrywa ale gra za przeproszeniem g*wno, to oceny potrafią spaść do tych najniższych (3,4 minimum). A według nich city grało świetnie, no tylko że niestety 'obrońcy nie uchronili zespołu przed utratą trzech bramek' a caly zespol z kolei nie potrafil strzelic bramki.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52411.08.2014, 10:42

Ostatni raz wynikiem 3:0 lub wyższym o Tarczę Wsólnoty/Tarczę Dobroczynności zakończył się mecz z 1998 roku. Wtedy też 3:0 zwyciężył... Arsenal z Manchesterem United.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698211.08.2014, 10:38

Jeszcze Nastasic 7 dostał haha. Chłopak był wczoraj zagubiony, powinien 4 dostać jak nie mniej

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.08.2014, 10:37

ja tez mam jedno ostrzezenie, chociaz to bylo w formie zartu, bo lubie sadisticowy humor, a tamto wydarzenie bylo zwiazane z Arsenalem ;]

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 211.08.2014, 10:36

manchestercity.pl/news/oceny-graczy-po-meczu-o-tarcze-wspolnoty-9452.html

Hahaha nie wierzę w 'redaktorów' tej strony..
Oceny zawodników z meczu, który przegrali są w zakresie 5-7/10. Co za parodia.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.08.2014, 10:35

Danielosik

Bo nie jest Neymarem. Nie jest taka gwiazda

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103611.08.2014, 10:35

Master dokładnie tak jak napisał Ars3n

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698211.08.2014, 10:32

Dlaczego na trezentacji Vermaelena było tak mało kibiców ?

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52411.08.2014, 10:32

Alonso
Przynajmniej komentarze są pisane trzeźwym okiem.

Ars3n komentarzy: 1235411.08.2014, 10:30

Master

kozz10 komentarzy: 372411.08.2014, 10:30

wiadomo co z Koscielnym ?

Alonso komentarzy: 1282411.08.2014, 10:30

Przegrali 3-0 i nic nie pokazali, dali oceny swoim ulubieńcom od 6-7, tylko jeden ma 5. :P

El Filaro wszystkiego najlepszego :D

tez Wam sie pojawia polnaga laska w reklamach na tej stronie?

Nawet nie to, ze jest w bieliznie, ale ma sciagniety biustonosz ;]

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698211.08.2014, 10:16

Yaya Toure wczoraj nie istniał, ładnie go kryli i zabierali mu piłki ;)

Dreamcast komentarzy: 104211.08.2014, 10:13

@kongofloyal

Zapewne Yaya nie zjadł tortu i nie miał sił ;)

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52411.08.2014, 10:09

Dziś urodziny obchodzi jeden z naszych najlepszych obrońców w historii- Sébastien Squillaci.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52411.08.2014, 10:07

Qarol
Wczoraj wieczorem dostał kolejne ostrzeżenie ale widocznie nie wziął sobie tego do serca.

Qarol komentarzy: 1450211.08.2014, 10:05

@Dancer

Podejrzewam, że za takie coś to warn jest, po prostu tamten miał ich już zbyt dużo i poleciał dlatego ; p

lucasnoline komentarzy: 541611.08.2014, 10:03

Hahaha, fotoszop on.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.08.2014, 10:03

Fajnie wczoraj Aaron z Jackiem przepychali Toure i nie dali mu odetchnąć. Nawet Chambers go tam solidnie przesuwał.

punkus1994 komentarzy: 144811.08.2014, 10:02

@Qarol
Teraz hipotetycznie wyobraź sobie ten rage, jak Fabs strzeliłby przeciwko nam XD