Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City!

Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City! 10.08.2014, 16:53, Sebastian Czarnecki 2176 komentarzy

Sezon 2013/2014 możemy oficjalnie uznać za zakończony. Kanonierzy swoją wygraną 3-0 z Manchesterem City dołożyli drugie trofeum do zakończonego już sezonu i w pozytywnych nastrojach mogą przystąpić do nadchodzącej już kampanii, z którą wiązane są ogromne nadzieje. Słaba gra Obywateli tylko pomogła rozpędzonym londyńczykom zwieńczyć dziełom, dzięki czemu drużyna dowodzona przez Arsene'a Wengera nie miała żadnych problemów z pokonaniem słabo dysponowanego przeciwnika.

Warto zauważyć, że z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy Arsenalu. Mathieu Debuchy sprawił, że odejście Sagni nie jest już rozpamiętywane, Calum Chambers udowodnił, że tkwi w nim ogromny potencjał, a Alexis Sanchez - mimo że dzisiaj wyglądał nieco niewyraźnie - pokazał swoje zapędy ofensywne i dał sygnał, że może być ważnym graczem w układance Wengera. Chilijczykowi należy dać jednak trochę czasu, ponieważ stosunkowo krótko trenował z pierwszym zespołem, ale wszystko jest na najlepszej drodze. Piłkarze z północnego Londynu sprawili swoim kibicom niemałą niespodziankę i jak już przełamali pucharową posuchę, uznali, że należy to zrobić prawidłowo!

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny (46. Monreal), Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Campbell) - Sanchez (46. Chamberlain), Wilshere (67. Flamini), Cazorla (70. Rosicky) - Sanogo (46. Giroud)

Man City: Caballero - Clichy, Boyata, Nastasić, Kolarow (75. Richards) - Navas, Fernando, Toure (60. Zucculini), Nasri (46. Silva) - Jovetić, Dżeko (60. Milner)

Od samego początku spotkaniu towarzyszyło wysokie tempo. Od razu widać było, że grają ze sobą dwie ofensywnie usposobione drużyny, które nie przyjechały tutaj, by bronić dostępu do własnej bramki. Mimo wszystko, brakowało klarownych sytuacji, po których piłka mogłaby zatrzepotać w którejś siatce.

W 14. minucie zagrożenie pod bramką Wojtka Szczęsnego stworzyli sobie podopieczni Manuela Pellegriniego. Dobra akcja prawą stroną boiska zakończyła się dograniem do Samira Nasriego, który spróbował strzału na bramkę Polaka. Uderzenie zostało jednak zablokowane przez Mathieu Debuchy'ego.

W 22. minucie Arsenal wychodzi na zasłużone prowadzenie! Składna akcja w środku pola zakończyła się przyjęciem piłki na szesnastym metrze przez Santiago Cazorlę i uderzeniem Hiszpana w długi róg. Piłka spokojnie minęła Willy'ego Caballero i znalazła się w siatce! 1-0 dla Arsenalu!

Dosłownie trzy minuty później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który doskonale uruchomił Yayę Sanogo w akcji sam na sam z bramkarzem. Francuz jednak za szybko zdecydował się na uderzenie, przez co piłka minęła się ze słupkiem bramki pilnowanej przez Caballero.

W 29. minucie indywidualną akcję popisał się Alexis Sanchez, który niedokładnie dograł jednak do Cazorli. Złe przyjęcie piłki przez jednego z obrońców Obywateli spowodowało jednak, że Hiszpan tak czy siak dopadł do piłki i oddał strzał na bramkę. Został on jednak zablokowany.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Arsenal podwyższa prowadzenie. Podanie Sancheza trafiło pod nogi Yayi Sanogo, który świetnie zastawił się w polu karnym przeciwnika i poczekał na wybiegających kolegów. Kiedy tylko w zasięgu jego wzroku pojawił się Aaron Ramsey, Francuz natychmiast odegrał mu piłkę, a ten jednym zwodem oszukał obronę rywala i pewnie umieścił piłkę w bramce Caballero. 2-0!

Tuż przed końcem pierwszej połowy mogło być 3-0. W sytuacji sam na sam z Caballero znalazł się Alexis Sanchez, ale argentyński bramkarz szybciej wyszedł do piłki i w porę zatrzymał szarżującego Chilijczyka.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, po której Arsenal wygrywa z Manchesterem City 2-0.

Po wejściu na boisko Davida Silvy, gra Manchesteru City od razu zaczęła się kleić. Obywatele zaczęli tworzyć sobie sytuacje i - co najważniejsze - zaczęli grać w piłkę.

W 52. minucie dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Jesus Navas, który nie dał się ograć napierającemu Gibbsowi. Hiszpan dośrodkował piłkę na głowę Joveticia, ale strzał ten w porę sparował Szczęsny. Czarnogórzec od razu spróbował swoich sił w dobitce, ale i tym razem się pomylił przerzucając piłkę ponad bramką.

Dwie minuty później Czarnogórzec oddał kolejny strzał na bramkę Szczęsnego, który tym razem mógł sprawić Polakowi niemałe problemy. Polak jednak świetnie zareagował i pewnie sparował to uderzenie.

CO. ZA. GOL! W 62. minucie Olivier Giroud przyjął piłkę posłaną przez Aarona Ramseya i oddał potężny strzał z okolicy trzydziestego metra. Futbolówka wpadła pod poprzeczkę bramki źle ustawionego Caballero i wyprowadziła Arsenal na trzybramkowe prowadzenie!

Przez kolejne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal uspokoił grę w środku boiska, a Manchester City nie dochodził do żadnych bramkowych okazji.

W ostatnich dziesięciu minutach Obywatele nękali defensywę londyńczyków zwłaszcza ze stałych fragmentów gry, ale nawet niepewne wyjścia Szczęsnego nie pozwoliły mistrzom Anglii strzelić honorowej bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie pokonał Manchester City 3-0 i zasłużenie sięgnął po Tarczę Wspólnoty.

Manchester CityRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52411.08.2014, 10:01

Bo to co myślimy to jedno a w jaki sposób wyrażamy to drugie.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.08.2014, 10:00

Qarol

Bo nikt nie jest na tyle głupi, zeby dać sie zbanowac

Qarol komentarzy: 1450211.08.2014, 09:59

Nie oszukujmy się, wielu z nas myśli podobnie na temat Chelsea i Fabregasa co zbanowany użytkownik, ale nikt nie powie tego aż tak dobitnie ; D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 111.08.2014, 09:58

punkus

nie powiem, trafniejszego określenia jeszcze nie przeczytałem

punkus1994 komentarzy: 144811.08.2014, 09:57

@WKTG
Taki typowy pan wszystko wiedzący i ten najlepszy z najgorszych?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.08.2014, 09:57

haha kanyeast poleciał krótko, zwieźle i na temat :D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 111.08.2014, 09:55

master

za bycie osłem, wczoraj napisał śliczny komentarz nt. chelsea i fabregasa, no i skończyło się banem. wejdź na jego profil i poczytaj :)

@Master10

Wejdź na jego profil i zobacz komentarze do ostrzeżeń.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.08.2014, 09:45

carlosv - za co?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 111.08.2014, 09:44

titi

no pewnie, wciągnęła mnie niesamowicie, dowiedziałem się sporo rzeczy o których nawet bym nie pomyślał jeżeli chodzi o Thierry'ego, trochę inaczej też na niego patrzę, ale w pozytywnym znaczeniu. szkoda, że ta ręka z Irlandią zostawiła taką rysę na jego karierze, bo była świetna

Dreamcast

oni moga grac slabo, w sensie przegrywac, ale filozofia fooballu jest dobra i staraja sie grac szybka pilke

W przypadku wypozyczenia dla nas wynik Soton jest niewazny. Soton moze przegrywac, ale grunt, aby Gnabry byl wyrozniajaca sie postacia :)

Jesli dodatkowo dzieki niemu druzyna zdobedzie pare punktow, to swietnie, bo podbuduje dodatkowo swoja pewnosc siebie.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7211.08.2014, 09:24

Szkoda mi Boruca, bo wątpię żeby Soton wydało 10 mln na Forstera by ten siedział na ławce.

Dreamcast komentarzy: 104211.08.2014, 09:22

@Master10

Pytanie jak teraz będzie grał Soton po ostatnich rewolucjach w składzie i przy nowym trenerze

Bolek komentarzy: 423211.08.2014, 09:21

Polscy kibice Borussi to generalnie mający co najwyżej średnie pojęcie o piłce sezonowcy, którzy swoje kibicowanie zaczęli po ukształtowaniu polskiej kolonii w Dortmundzie.

Nie obchodzi mnie ich opinia.

aguero10 komentarzy: 861211.08.2014, 09:21

Master10

Jeszcze o Niemca pyta Crystal Palace i Newcastle ;)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.08.2014, 09:19

No Gnabry do Soton by sie nadawal.
Mialby szanse na czeste wystepy, a i styl Soton bedzie najbardziej zblizony do naszego, jesli chodzi o klubow ze srednio dobrych klubow.

_Titi_ komentarzy: 114011.08.2014, 09:17

Kibice borussi[polscy] mają ból dupy, że grali u nas vieira,henry,campbell,wright i inni świetni czarnoskórzy piłkarze.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52411.08.2014, 09:15

schnor25
Ze znalezieniem nowego pracodawcy nie powinien mieć problemów.

Oggy komentarzy: 948911.08.2014, 09:15

Ciekawe czy niemieccy kibice BvB też potrafiliby się zdobyć na takie teksty o "murzynach" czy to tylko polski koloryt "prusaków". A swoją drogą to jak AFC podniósł poziom BPL przez zatrudnienie takich asów jak Henry (niezbyt anigielski i zbyt murzyński dla prusaków?) to wie nawet zwykły troglodyta z Ukip.

_Titi_ komentarzy: 114011.08.2014, 09:13

fcbarca.com/57851-vermaelen-uwazam-ze-moge-duzo-wniesc-do-klubu.html?utm_source=newsList&utm_medium=newsList&utm_campaign=mainpage
pełny wywiad z vermą.

schnor25 komentarzy: 1854711.08.2014, 09:13

Forster w Southampton, więc Artur może pakować manatki, bo Koeman wydaje się być wielkim zwolennikiem Anglika.

Qarol komentarzy: 1450211.08.2014, 09:13

O, jednak! Po Borussi to bym się nie spodziewał ; D

Qarol komentarzy: 1450211.08.2014, 09:12

@grzegorz1211

Pewnie zaprzyjaźnione forum, tylko tam takie asy piszą.

aguero10 komentarzy: 861211.08.2014, 09:11

grzegorz

kibice BVB o zainteresowaniu AFC Hummelsem

grzegorz1211 komentarzy: 1031211.08.2014, 09:09

aguero
Skąd to wytrzasnąłeś o tej anty korporacji???

Oggy komentarzy: 948911.08.2014, 09:09

D_B- w tym systemie da radę grać Sanchez czy Walcott nawet. Obaj to trochę WF, myślę że akurat tak Joel jak Gnabry potrafić będą naśladować w pewnej mierze te zejścia do środka Alexisa. Serge już pokazał że czasem go bardziej ciągnie do środka i Papcio to nawet zauważył. Joel musi popracować trochę nad koncentracją bo głupie straty robi. Spokojnie IMO sobie poradzi choć więcej czasu mu potrzeba będzie.

aguero10 komentarzy: 861211.08.2014, 09:06

Gnabry będzie wypożyczony do klubu PL

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997311.08.2014, 09:03

w tym naszym 4:1:4:1 to problemem nie jest zmieszczenie Jacka bo On swietnie sie komponuje, tylko znalezienie miejsca dla Joela, Gnabryego czyli potencjalnych skrzydlowych, i ewentualnie kto ma zastapic Aarona lub Jacka w tym systemie? Rosa, AOC? wiecej kandydatow nie ma...

Qarol komentarzy: 1450211.08.2014, 09:03

@Bolek

Dlaczego więcej, skoro liczba środkowych pomocników w ustawieniu nie ulega zmianie?

aguero10 komentarzy: 861211.08.2014, 09:02

,,Arsenal to najbardziej antykibicowska korporacja w pilce. zero szacunku dla prawdziwych fanow, sam zysk sie liczy z karnetow ktore kupuja araby i inni ktorych stac na najdrozsze wejsciowki. do tego wieloletnie polityka antyangielska (sami francuzi i inni murzyni) sprawiaja ze jak dla mnie jest to najbardziej nielubiany klub w PL.''

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103611.08.2014, 09:01

Syn Wengera przecież musi grać

Bolek komentarzy: 423211.08.2014, 08:55

@Qarol
Co nie zmienia faktu, że i tak będzie miał więcej okazji do gry w pierwszym składzie.

Qarol komentarzy: 1450211.08.2014, 08:54

Chyba zapominacie, że brakuje nam jednego zawodnika w środku. Nawet przy 4-1-4-1 dla Wilshere'a nie ma miejsca w podstawowym składzie ; )

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997311.08.2014, 08:53

btw jakim cudem Silva, Jovetic, Dzeko, Yaya nie strzelili gola Calumowi i Monrealowi? lol

maciej598598 komentarzy: 184511.08.2014, 08:49

nie wiem jak można narzekać po meczu w którym wygrywa się 3-0 z mistrzem Anglii.

GKS_AFC komentarzy: 872011.08.2014, 08:43

Matczak@
lap linka 720p eng

rapidgator.net/file/41d1e7598cd231b00fb8e462ee5a5317/Arsenal.v.Man.City.Eng.rar.html

aguero10 komentarzy: 861211.08.2014, 08:42

Adeusz94

Sanchez samolubnie ? Wczoraj jak dla mnie za duzo grał do kolegów .Od Chilijczyka oczekuje tej róznicy i mam nadzieje że będzie sie rozkręcał z meczu na mecz

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997311.08.2014, 08:34

@Adeusz94

plakam, jezeli Debuchy zostawia duze luki w obronie to Sagna zostawial wrecz hektary miejsca i wczoraj niestety z formacji obronnej najs. byl Wojtek i ta niepewnosc przy wyjsciach do dosrodkowan, jeszcze nie czuje pilki...

Bolek komentarzy: 423211.08.2014, 08:31

Wilshere wczoraj wymiatał. Jak utrzyma formę to Wenger nie posadzi go na ławce. 4-3-3 / 4-1-4-1 będzie widziane często.

jamniczek666 komentarzy: 28211.08.2014, 08:26

Adeusz sttrasznie nazekasz wygralismy 3-0 !!!!!

Bolek komentarzy: 423211.08.2014, 08:17

Debuchy zostawia za duże luki w obronie. Wczoraj na szczęście się to nie zemściło, ale mam nadzieję, że Mathieu trochę się ogarnie w normalnych meczach.

dolny komentarzy: 265811.08.2014, 08:01

@Adeusz94 Chambers i Debuchy zagrali bardzo solidnie pomimo kilku słabszych zagrań ;)

Adeusz94 komentarzy: 85911.08.2014, 07:59

Widzę, że po wczorajszym zwycięstwie większość widzi świat przez różowe okulary. Każdy zachwyca się naszymi obrońcami, ale według mnie najlepiej z defensorów zagrał Gibbs. Debuchy i Chambers słabo. Pierwszy dał się za łatwo wyprzedzać i zagrał raz piłkę do gracza City, który był za naszymi obrońcami, a Chambers podał do Szczęsnego w sytuacji, kiedy nie miał prawa tego zrobić. W dodatku nie na takiej wysokości. Mam nadzieję, że ich słaba gra to tylko wynik presji i za tydzień będzie już lepiej. Sanchez też trochę za bardzo samolubnie, zbyt często szuka dryblingu, zamiast podawać. Ogólnie najlepiej zagrali Szczęsny i Aaron.

MatczaK komentarzy: 62211.08.2014, 07:54

Panowie wczoraj byłem w podróży, mógłby ktoś podrzucić link do całego meczu z City?

grzegorz1211 komentarzy: 1031211.08.2014, 07:32

footballfancast.com/football-news/galatasaray-in-negotiations-over-double-arsenal-swoop