Arsenal wraca na właściwe tory, 3:0 z Aston Villą

Arsenal wraca na właściwe tory, 3:0 z Aston Villą 20.09.2014, 16:48, Sebastian Czarnecki 2975 komentarzy

Dzisiejsze spotkanie na Villa Park było dość dziwnym widowiskiem dla neutralnych kibiców. Po spokojnych trzydziestu minutach Arsenal w pięć minut znokautował swojego przeciwnika, a potem dalej spokojnie prowadził grę. Kanonierzy rozegrali dzisiaj dobre zawody pod względem taktycznym i cieszy przede wszystkim wysoka skuteczność zawodników, a także uwolniona sportowa złość, która pozwoliła odreagować ostatnie nieudane mecze.

Trzy bramki na Villa Park i trzy punkty na konto Arsenalu - tego właśnie potrzebowali podopieczni Arsene'a Wengera, żeby wrócić na właściwe tory i miejmy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. Przed londyńczykami teraz przeprawa w Pucharze Ligi z Southampton.

Aston Villa: Guzan - Hutton, Senderos, Clark, Cissokho - C. Sanchez (87. Bacuna), Delph, Cleverley - Agbonlahor, Weimann (46. Grealish), Richardson (77. N'Zogbia)

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey (78. Wilshere) - Chamberlain (78. Rosicky), Özil, Cazorla - Welbeck (78. Podolski)

Pomimo że londyńczycy agresywniej weszli w mecz od swoich rywali, to właśnie oni oddali pierwszy strzał na bramkę, i to od razu taki, który sprawił problemy Szczęsnemu. Fabian Delph mocno uderzył po ziemi, ale polski bramkarz udanie interweniował i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Trzy minuty później podobną decyzję podjął Danny Welbeck, ale on w przeciwieństwie do swojego rodaka spróbował szczęścia górą. Czarnoskóry napastnik przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką, niewiele brakowało.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 17. minuty, kiedy to The Villans wykonywali rzut rożny. Tom Cleverley dośrodkował na głowę Alana Huttona, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Stały fragment gry był również kolejną okazją dla Arsenalu dwie minuty później. Po kornerze wykonywanym przez Cazorlę nikt nie wyskoczył do dośrodkowania a futbolówka spadła na ziemię, gdzie czekał dobrze ustawiony Aaron Ramsey. Walijczyk huknął na bramkę Guzana, ale minimalnie się pomylił.

Gospodarze największe zagrożenie stwarzali sobie właśnie poprzez stałe fragmenty gry. W 22. minucie z rzutu wolnego piłkę posłał Tom Cleverley, a na pozycję strzelecką świetnie wyszedł Ciaran Clark, który oddał mocny strzał głową. Na szczęście dla Arsenalu na swoim miejscu dobrze ustawił się Wojciech Szczęsny, który w dobrym stylu odbił to uderzenie.

W 32. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Danny Welbeck świetnym podaniem uruchomił Mesuta Özila, który wyszedł w sytuacji sam na sam z Bradem Guzanem i bez żadnego problemu pokonał amerykańskiego bramkarza!

Dwie minuty później było już 2-0! Tym razem to Özil odwdzięczył się Welbeckowi za asystę i sam obdarzył Anglika wybornym podaniem. Ten nie zwykł marnować takich sytuacji i potężnym uderzeniem pod poprzeczkę wpakował piłkę do bramki Guzana!

36. minuta i 3-0 dla Arsenalu, prawdziwy pogrom na Villa Park! Kieran Gibbs dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy, a Aly Cissokho niefortunnym wślizgiem samodzielnie wpakował ją do własnej siatki!

Kanonierzy w cztery minuty strzelili tyle samo bramek, co w trzech ostatnich meczach. Po zawodnikach widać było piłkarską złość i chęć dążenia do kolejnych trafień. Arsenal całkowicie przejął inicjatywę i nie pozostawiał przeciwnikom ani centymetra wolnej przestrzeni. Taki Arsenal chce się oglądać!

W 41. minucie Mesut Özil mógł podwyższyć prowadzenie. Reprezentant Niemiec oddał strzał z woleja, jednak nie znajdował się w najlepszej pozycji na oddanie takiego uderzenia.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego dobrą akcję przeprowadzili Welbeck i Cazorla, którą strzałem zakończył Aaron Ramsey. Walijczyk nie miał dzisiaj dobrej skuteczności.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zszedł na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Kanonierzy naładowani emocjami wyszli na drugą połowę pewni siebie i to oni kontrolowali tempo gry, dominując we wszystkich sektorach boiska. W 53. minucie strzał z bocznego sektora boiska oddał Danny Welbeck, ale piłka zmierzała wprost w ręce Brada Guzana.

Trzy minuty później dobrym rajdem lewą stroną boiska popisał się Gabriel Agbonlahor, który okazał się zbyt szybkim rywalem dla goniącego go Aarona Ramseya. Walijczyk musiał asekurować się faulem, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

Kolejne dziesięć minut należało do gospodarzy, którzy nieco nieśmiało narzucili swoje tempo gry i starali się strzelić honorową bramkę. Wszystkie próby jednak okazały się nieudane, bo w obronie dobrze pokazali się zwłaszcza Alex Chamberlain i Calum Chambers, którzy odpierali ataki przeciwników.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził potrójną zmianę. Tomas Rosicky, Jack Wilshere i Lukas Podolski zastąpili odpowiednio Aleksa Chamberlaina, Aarona Ramseya i Danny'ego Welbecka.

Druga połowa stała na dużo niższym poziomie niż pierwsza, ale nie ma co się temu dziwić. Bezpieczny Arsenal opanował grę w środkowym rejonie boiska i kontrolował grę - nie musiał pędzić po kolejne trafienia i wystarczy, że odpierał ataki swojego przeciwnika, który wcale nie miał zapędów ofensywnych. Mecz zakończył się zwycięstwem Arsenalu 3-0.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
aNormalny komentarzy: 348222.09.2014, 22:55

Dancer
o której mówisz? tej drugiej, do której jestem bardziej skłonny (120 zł)?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.09.2014, 22:53

aN

Sory, kliknelo mi sie dodaj komentarz.
Koszulka wygkada na bardzo dobrze zrobiona. Za ta cene, mysle ze warto, ale rob jak chcesz. Sa tez tansze podróbki, ale gorzej zrobione. Wyciagnij od goscia wiecej zdjec tej koszulki, to zobaczysz, czy sie oplaca.

aNormalny komentarzy: 348222.09.2014, 22:53

Drzemor
ja 2 lata temu zamawiałem z nike, cena tez 120 zł i do dzisiaj mi trzyma, napisy całe, a dość często była noszona.

@aNormalny

klasa B . Raz dałem się na taką nabrać w przypadku nike i jakościowo nie była najlepsza.
Nie wiem jak to jest z pumami.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40022.09.2014, 22:52

aN

Wygkada

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11722.09.2014, 22:51

carlosV---> Najwidoczniej tak. Mam nadzieję, że szybko wróci do formy.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.09.2014, 22:51

carlosV
Dlatego zawsze ceniłem Bossa za mądre wydawanie pieniędzy.

Siemka
Mam pytanko, nie bedzie moze czasami jutrzejszego meczu na jakims polskim kanale?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.09.2014, 22:49

Camillo144
Gdyby Polska zajęła 2gie miejsce w grupie, to jej mecz byłby o 16.30.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11722.09.2014, 22:49

Ponoć Ilkay Gundogan ma wrócić na następny mecz Borussi. Świetna wiadomość, jeden z moich ulubionych piłkarzy.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 122.09.2014, 22:48

podobno van gaal nie ceni shawa

30mln póki co nawet debiutu w bpl nie zaliczyło, he he

aNormalny komentarzy: 348222.09.2014, 22:48

allegro.pl/koszulka-arsenal-londyn-home-2014-2015-rozmiar-m-i4620609803.html

JAKIŚ EKSPERT OD KOSZULEK. Warto zamawiać?

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50322.09.2014, 22:46

simpllemann, tak, ale na Francja- Brazylia.

aNormalny komentarzy: 348222.09.2014, 22:44

allegro.pl/arsenal-londyn-fc-koszulka-2014-2015-15-s-meczowa-i4606615381.html

czemu ona jest taka tania? wiem, że podróbka, ale chyba w miarę dobra.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.09.2014, 22:44

KingOfLoyal
Widocznie on jest bardzo przywiązany do swoich włosów.

Camillo144
Dobrze pamiętam, że miałeś bilet na półfinał MŚ w siatkówce?

DzejCoop komentarzy: 326422.09.2014, 22:43

Liga portugalska na sportklubie ohoho :'))

jak nie czytałeś to nie mam co rozwijać myśli, a widzę, że nie czytałeś :D

sprawdz sobie w google "copypasta o wedkarzu wykop" czy cos takiego, jak bedziesz mial czas

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50322.09.2014, 22:40

arsenallord, to był Songo!

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 522.09.2014, 22:40

Arsenallord@
Zdjęcia potrzebne bo kumple się w pracy jarali ;)
To mój kuzyn miał taki Songoku95@ :D

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 122.09.2014, 22:40

simpllemann
ja bym nie kombinował i poleciałbym na łyso w takim wypadku.

maciek987 komentarzy: 296622.09.2014, 22:39

Może ktoś powiedzieć jak to jest "Na Szymborską?" :O

qba555 komentarzy: 797 newsów: 122.09.2014, 22:39

@Methess
Chodzi mi głównie o końcówkę, która sprawia wrażenie reklamówki Obamy. Mi takie coś bardzo przeszkadza.

A 12 Years a Slave ma genialne kreacje Fassbendera i Ejiofora, piękne zdjęcia i tę magię filmów McQueena. Nie wiem jak mógł ci się nie podobać. ;)'

mitmichael komentarzy: 4924322.09.2014, 22:38

Ktos pisał kiedys, ze mecz z Galatasaray bedzie w TVP 1 i faktycznie tak jest ale sprawdzałem tez program C+ i mecz leci rowniez na Family 2 wiec bedzie mozna sobie wybrac komentatora :)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.09.2014, 22:38