Arsenal wraca na właściwe tory, 3:0 z Aston Villą

Arsenal wraca na właściwe tory, 3:0 z Aston Villą 20.09.2014, 16:48, Sebastian Czarnecki 2975 komentarzy

Dzisiejsze spotkanie na Villa Park było dość dziwnym widowiskiem dla neutralnych kibiców. Po spokojnych trzydziestu minutach Arsenal w pięć minut znokautował swojego przeciwnika, a potem dalej spokojnie prowadził grę. Kanonierzy rozegrali dzisiaj dobre zawody pod względem taktycznym i cieszy przede wszystkim wysoka skuteczność zawodników, a także uwolniona sportowa złość, która pozwoliła odreagować ostatnie nieudane mecze.

Trzy bramki na Villa Park i trzy punkty na konto Arsenalu - tego właśnie potrzebowali podopieczni Arsene'a Wengera, żeby wrócić na właściwe tory i miejmy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. Przed londyńczykami teraz przeprawa w Pucharze Ligi z Southampton.

Aston Villa: Guzan - Hutton, Senderos, Clark, Cissokho - C. Sanchez (87. Bacuna), Delph, Cleverley - Agbonlahor, Weimann (46. Grealish), Richardson (77. N'Zogbia)

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey (78. Wilshere) - Chamberlain (78. Rosicky), Özil, Cazorla - Welbeck (78. Podolski)

Pomimo że londyńczycy agresywniej weszli w mecz od swoich rywali, to właśnie oni oddali pierwszy strzał na bramkę, i to od razu taki, który sprawił problemy Szczęsnemu. Fabian Delph mocno uderzył po ziemi, ale polski bramkarz udanie interweniował i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Trzy minuty później podobną decyzję podjął Danny Welbeck, ale on w przeciwieństwie do swojego rodaka spróbował szczęścia górą. Czarnoskóry napastnik przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką, niewiele brakowało.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 17. minuty, kiedy to The Villans wykonywali rzut rożny. Tom Cleverley dośrodkował na głowę Alana Huttona, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Stały fragment gry był również kolejną okazją dla Arsenalu dwie minuty później. Po kornerze wykonywanym przez Cazorlę nikt nie wyskoczył do dośrodkowania a futbolówka spadła na ziemię, gdzie czekał dobrze ustawiony Aaron Ramsey. Walijczyk huknął na bramkę Guzana, ale minimalnie się pomylił.

Gospodarze największe zagrożenie stwarzali sobie właśnie poprzez stałe fragmenty gry. W 22. minucie z rzutu wolnego piłkę posłał Tom Cleverley, a na pozycję strzelecką świetnie wyszedł Ciaran Clark, który oddał mocny strzał głową. Na szczęście dla Arsenalu na swoim miejscu dobrze ustawił się Wojciech Szczęsny, który w dobrym stylu odbił to uderzenie.

W 32. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Danny Welbeck świetnym podaniem uruchomił Mesuta Özila, który wyszedł w sytuacji sam na sam z Bradem Guzanem i bez żadnego problemu pokonał amerykańskiego bramkarza!

Dwie minuty później było już 2-0! Tym razem to Özil odwdzięczył się Welbeckowi za asystę i sam obdarzył Anglika wybornym podaniem. Ten nie zwykł marnować takich sytuacji i potężnym uderzeniem pod poprzeczkę wpakował piłkę do bramki Guzana!

36. minuta i 3-0 dla Arsenalu, prawdziwy pogrom na Villa Park! Kieran Gibbs dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy, a Aly Cissokho niefortunnym wślizgiem samodzielnie wpakował ją do własnej siatki!

Kanonierzy w cztery minuty strzelili tyle samo bramek, co w trzech ostatnich meczach. Po zawodnikach widać było piłkarską złość i chęć dążenia do kolejnych trafień. Arsenal całkowicie przejął inicjatywę i nie pozostawiał przeciwnikom ani centymetra wolnej przestrzeni. Taki Arsenal chce się oglądać!

W 41. minucie Mesut Özil mógł podwyższyć prowadzenie. Reprezentant Niemiec oddał strzał z woleja, jednak nie znajdował się w najlepszej pozycji na oddanie takiego uderzenia.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego dobrą akcję przeprowadzili Welbeck i Cazorla, którą strzałem zakończył Aaron Ramsey. Walijczyk nie miał dzisiaj dobrej skuteczności.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zszedł na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Kanonierzy naładowani emocjami wyszli na drugą połowę pewni siebie i to oni kontrolowali tempo gry, dominując we wszystkich sektorach boiska. W 53. minucie strzał z bocznego sektora boiska oddał Danny Welbeck, ale piłka zmierzała wprost w ręce Brada Guzana.

Trzy minuty później dobrym rajdem lewą stroną boiska popisał się Gabriel Agbonlahor, który okazał się zbyt szybkim rywalem dla goniącego go Aarona Ramseya. Walijczyk musiał asekurować się faulem, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

Kolejne dziesięć minut należało do gospodarzy, którzy nieco nieśmiało narzucili swoje tempo gry i starali się strzelić honorową bramkę. Wszystkie próby jednak okazały się nieudane, bo w obronie dobrze pokazali się zwłaszcza Alex Chamberlain i Calum Chambers, którzy odpierali ataki przeciwników.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził potrójną zmianę. Tomas Rosicky, Jack Wilshere i Lukas Podolski zastąpili odpowiednio Aleksa Chamberlaina, Aarona Ramseya i Danny'ego Welbecka.

Druga połowa stała na dużo niższym poziomie niż pierwsza, ale nie ma co się temu dziwić. Bezpieczny Arsenal opanował grę w środkowym rejonie boiska i kontrolował grę - nie musiał pędzić po kolejne trafienia i wystarczy, że odpierał ataki swojego przeciwnika, który wcale nie miał zapędów ofensywnych. Mecz zakończył się zwycięstwem Arsenalu 3-0.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Tomassini komentarzy: 272022.09.2014, 16:54

Jak Afobe odniesie sukces w Arsenalu to...

peciakk no te fotki Kardashian fajne :D

ale wiekszosc tych celebrytek to nawet nie znam.

Jakas znana celebrytka jeszcze wpadla oprocz Kirsten Dunst i Kardashian?

Mihex komentarzy: 2360422.09.2014, 16:48

Ten Theo mnie martwi. Miał wrócić do pełnych treningów po poprzedniej przerwie na reprezentację. Choć może to i lepiej, że jeszcze odpocznie, bo po takiej kontuzji to trzeba chuchać i dmuchać, aby *tfu* *tfu* mieć go w pełni zdrowego.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 122.09.2014, 16:44

AVP
wczesniej wrzuciłem wypowiedz WEnger,ze Gnabry wraca zaraz z Theo do treningów po przerwie.

Skoro Wenger mówi o Haydenie,ze jest gotowy na next level to już wiemy kto jest naszym 4 CB.

AlexVanPersie komentarzy: 806422.09.2014, 16:44

patryksz
No z jednej stronki od gościa co coś tam niby wie, raczej nie ściemnia

AlexVanPersie komentarzy: 806422.09.2014, 16:42

MG
Nie inaczej, Benik rządzi i dzieli.

A najlepsze jest to, że koleżka dopiero zaczyna w nowym klubie, co będzie jak już zgrany z drużyną i pewny swoich umiejętności?

mercol7 komentarzy: 270422.09.2014, 16:41

haxball.com/?roomid=~2b1e40c2e205f64b4546a38575cf7ab258a49ae5d9c45228ae0c9169c0c76cc0d

patryksz komentarzy: 365122.09.2014, 16:41

AVP

Skąd takie info? Przecież Gnabry wraca po kontuzji dopiero

AlexVanPersie komentarzy: 806422.09.2014, 16:40

"Joel Campbell, Serge Gnabry, Chuba Akpom and Hector Bellerin will start against Southampton in the League Cup tomorrow."

O rzesz ty kurna twoja była, dla mnie rewelacja, dawać chopaki, wygryzać Podola, Sanogo i Welbecka ze składu!

Klasycznie, mecz małolatami to największe emocje

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 522.09.2014, 16:39

Chłopaki znowu wyciekły nagie zdjęcia celebrytek jakiś Hudgens,Kim K i Avril a Wy tego nie zauważyliście,przechwyciliście i nie chwalicie się zdobyczami

Wstydźcie się !

afckonrad9101 komentarzy: 783422.09.2014, 16:37

Jutro nie ma opcji aby ktos z podstawowych obroncow jutro zagral, niech graja mlodzi , Bellerin, Ayayi i Hayden + Flamini/Coquelin na boku obrony

AlexVanPersie komentarzy: 806422.09.2014, 16:35

Co do Haydena to miałem takie właśnie podejrzenie, że Papcio nie kupił obrońcy bo chce go wprowadzać.

To było jedyne logiczne wyjaśnienie, drugim było to że Wenga zwariował.

Dla mnie to fajna wiadomość, bo koleżka podobał mi się od pierwszego meczu jaki zagrał, nota bene dostając wtedy niezłą z.j.e.b.k.e na k.com

mallen komentarzy: 2123922.09.2014, 16:33

Papa mówił, że Theo wróci po przerwie reprezentacyjnej, ale nikt nie dopytał której :O !!!

to chyba troche przeginka.

Mam nadzieje,ze Alexis już nawet murawy nie powącha.

Kowalczyk11 komentarzy: 325322.09.2014, 16:20

Już dawno powinien Akpoma stawiać wyżej niż Sanogo , nie wspominam już o Joelu. No ludzie , mamy czekać teraz 8 miesięcy , żeby Sanogo znowu fartem strzelił 4 bramki i żeby dzieci na FB mogły wstawiać zdjęcia podpisane Wenger knows ? Dzięki ci losie że kupiliśmy Welbecka , bo takiej lipy na pozycji 9 nie było dawno.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 122.09.2014, 16:17

Kowalczyk
to chyba 3 uraz od startu sezonu... niech Akpom kozaczy to moze WEnger przejrzy na oczy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2014, 16:17

Kowalczyk
Dziwne. Wczesniej mialem info ze 12. Fakt masz racje..

Kowalczyk11 komentarzy: 325322.09.2014, 16:15

KOL , nie no ten Sanogo jest tak koślawy , że ja nawet nie wiem kiedy i gdzie on łapie te kontuzje , takich ludzi w ogóle nie powinno być w Arsenalu. Nie dość że beznadziejny zawodnik to jeszcze szklanka , idź pan stąd i nie wracaj.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 122.09.2014, 16:15

AW on Hayden: "He's a ball winner, he's a good central defender and a good central midfielder. ..now he is ready for that level."

Hayden chyba wyjdzie na bank. Dobrze bo to fajny grajek!
Oby Hayden i Chuba sie pokazali, bo ten Sanogo to kpina

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 122.09.2014, 16:14

Maciek
CB

Dominik11 komentarzy: 2022522.09.2014, 16:14

Mathieu Debuchy już po zabiegu operacyjnym. Arsene Wenger wypowiedział się w temacie kontuzji Francuza:
- Wszystko podczas zabiegu poszło dobrze, Mathieu wróci do nas za 3 miesiące.

dawidsk komentarzy: 245122.09.2014, 16:14

ŚO

AW on Monreal: "He is not far, but he is not ready yet, and
on Sanogo: "He is similar, he will be back after the international break."
"Theo is doing very well, and Gnabry is doing very well too. They should be available after the international break for full training."

Sanogo to peprzona szklanka!
A Theo to już chyba miał dawno temu trenować. Pewnie na ławce to w grudniu usiadzie. Deja vu bo w tamtym roku tak samo wracał i wracał i wrócił w grudniu

Kowalczyk11 komentarzy: 325322.09.2014, 16:13

Kanonier , 11stego a nie 12

TakKrzysiu komentarzy: 893822.09.2014, 16:13

KingOfLoyal@
+ pan Gałązek. Diaby już jakiś czas trenuje, może wystarczająco go odbudowali.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 122.09.2014, 16:10

AW: "On Tues night [vs #Saintsfc], you might see Bellerin, Coquelin and Hayden. In the squad we have Akpom and Ajayi as well.

Ciekawy składzik sie szykuje. Oczywiscie do tego Campbell i będzie fajnie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2014, 16:10

12 Pazdziernika Polacy z Niemcami graja.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 122.09.2014, 16:09

Kurde :/ 3 miesiace to dobre 4 miechy go nie bedzie.

moomin komentarzy: 82022.09.2014, 16:06

Z Soton musza zagrac tacy gracze jak Hayden czy Bellerin, zeby znowu nam z obrony ktos nie odpadl.

Cos takiego:
Ospina
Bellerin-Hayden-Mertesacker-Flamini?
Coquelin-Diaby
Campbell-Rosicky-Podolski
Sanogo (nie pamietam jak tam z jego kontuzja, jak nie moze grac to niech gra Akpom, LO najtrudniej obsadzic)

tomonito komentarzy: 50122.09.2014, 16:06

www. pilka24.com.pl/sami-khedira-odejdzie-arsenalu-porozumienie-transferu/

Mihex komentarzy: 2360422.09.2014, 16:05

on Walcott and Gnabry…

Em... To Walcott będzie tak abailable for training pewnie co każdą przerwę na repre... Przy poprzedniej już miał trenować z pełnym obciążeniem :D

Kowalczyk11 komentarzy: 325322.09.2014, 15:57

3 miechy do Wengerowego powrotu rzecz jasna , po tych 3 miechach zacznie biegać , potem za 2-3 tyg zacznie powoli wracać do pełnych treningów i za kolejne 2 zobaczymy go w składzie.

Kowalczyk11 komentarzy: 325322.09.2014, 15:50

Debuchy out for 3 months after ankle surgery on Fri. Wenger: "All went well. It can be a wk earlier or later, but it'll be around 3 mnths."

Szkoda , bo wywaliłbym Pera ze składu a grał Chambersem w środku a tak trzeba bidować z merte

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2014, 15:50

Nie no zartuje przeciez. Niech graja. Ja i tak nie pykam w fife wiec szczerze to mnie nie interesuje.

witowo
haha nieee, jutro premiera Fify jest przecież!

_Titi_ komentarzy: 114022.09.2014, 15:47

Witowo95
Pewnie chodzi o premiere fify 15 w JU-ES-EJ

Kowalczyk11 komentarzy: 325322.09.2014, 15:47

Debuchy 3 miesiące , kiepsko ;(

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2014, 15:47

Polacy w ligach zagranicznych musza byc. Dobrze ze juz nie tylko jaranie tym BvB..

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 122.09.2014, 15:43

P_95
Czemu? W McDonaldzie 50%-owe zniżki czy co?

simpllemann
United TV to ja kojarze ze mieli. Tez mi sie tak wydaje. Ja polsatu nie ogladam spojrzalem tylko na ten spis ze dzis bedzie na Polsacie City z CFC i myslalem ze moze bedzie na TVP Sport ale jednak nie bo maja tylko Arsenal TV i BvB jesli sie nie myle.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.09.2014, 15:37

Kanonier204
Kiedyś mieli ArsenalTV i jeśli się nie mylę LiverpoolTv i UnitedTV. Teraz została już tylko Chelsea.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.09.2014, 15:35

"Ponad 17 milionów 200 tysięcy widzów oglądało ceremonię medalową oraz transmisję finału FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 na antenie głównej Polsatu oraz kanale Polsat Volleyball 1 (ceremonię i mecz otwarcia Polska - Serbia oglądało 10 mln widzów)."

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2014, 15:34